СИП в училище

  • 1 879
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте всичкии,мами ,татковци и други готини хора,искам да Ви попитам нещо.Ученичка съм в 11 клас тази година....в началото на годината ми беше въведен предмет СИП Математика (СВОБОДНО ИЗБИРАЕМ ПРЕДМЕТ) както всички знаем ,той е СВОБОДЕН ,но нас ни принудиха без да сме попълвали каквито и да е декларации(въпреки,че класната размята някакви и ни караше ,аз отказах ,както и всички) ,ние си имахме тези часове...но аз не съм ги посещавала и сега накрая на годината ми сервират новината,че го смятат средно аритметично за годината и успеха ми е 5.46...за 4 стотни не хващам стипендия.Вбеси ме ,не това,че ще им взема мижавите пари за стипендия ,а затова,че не ми дават възможност да избирам СВОБОДНО избираем предмет.Според Вас правилно ли е ??Днес подадох молба в РИО,МОН.....от МОН ми казаха да напиша молба до РИО ,защото смятат,че не е правилно да посещавам такъв час ако не съм попълнила декларация.Старши експерта в РИО ми се изсмя когато я попитах дали тази оценка се начислява към среден успех за годината,тя дори не влиза в дипломата тази оценка.Реших да се обадя и на зам.директора в училището ми -тя каза,че имало техен вътрешен ред,който не зависи от РИО и ,че учебния план е подписан от Ваня Кастрева,която пък е шефка на РИО...нещо съм объркана ,бихте ли ми помогнали Simple Smile)) Благодаря Ви,предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 755

Питаш дали според нас е правилно. Тук няма според мен и според теб, а според нормативите. Както си се информирала, според тях СИП не е задължителен, а учениците заявяват желание да посещават тези часове, попълвайки декларации.

Но това не изчерпва въпроса.

Цитат
ние си имахме тези часове...но аз не съм ги посещавала
След като не си ги посещавала, очевидно никой не те е принуждавал да го правиш. Какво ти пречи, че другите са ги имали?

Цитат
накрая на годината ми сервират новината,че го смятат средно аритметично за годината и успеха ми е 5.46...за 4 стотни не хващам стипендия
Как са те оформили по предмет, който не си изучавала  newsm78 ? Каква служебна оценка са ти писали? Относно стипендиите: критериите за определяне на стипендианти се изработват от комисия в училището ти. Тази комисия има пълното право да постави като изискване  например посещаване на поне един СИП.

Цитат
от МОН ми казаха да напиша молба до РИО ,защото смятат,че не е правилно да посещавам такъв час ако не съм попълнила декларация
Добре де, нали каза,  че не си го посещавала въпросния час. Значи можеш да си спокойна, не си правила нищо неправилно  Joy

Цитат
Старши експерта в РИО ми се изсмя когато я попитах дали тази оценка се начислява към среден успех за годината,тя дори не влиза в дипломата тази оценка
Начислява се данък. Глаголът, който свързва оценката и средния успех по-скоро ще да е "изчислява". По същество: оценките по СИП се вписват в дипломата за средно образование, но не участват във формирането на средния успех на тази диплома. А общо понятие като "среден успех за годината" няма в учебната документация. В конкретни случаи, в които такъв е необходим /за стипендии, кандидатстване и други/, се уточнява кои предмети влизат в него и кои - не.

Скрит текст:
След като си 11 клас, догодина ще се явяваш на ДЗИ и малко повече усет към правописа няма да ти навреди. Не знам за СИП математика, но СИП български език е една добра идея

Общи условия

Активация на акаунт