В къщи настана радост голяма, МАЙСКОТО бебче вече е в скута на мама

  • 32 321
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 048
Ами, те счетоводителите си знаят работата и като стане грешка, разправиите са на техен гръб, за това с право треперят над всеки детайл  Peace

# 46
  • Мнения: 9
Здравейте! Ха и аз да се запиша в новата тема  Mr. Green , която е прекрасна както винаги  Mr. Green Цоп  Mr. Green
Аз повече от месец не съм писала, но толкова неща се случиха че време не остана!
Гледам обсъждате ортопедите - и ние минахме , но на нас ни каза да идем с малкия чак като проходи (някъде около 3-тата годинка) каза, че всичко е наред. По повод изправянето на главата и сядането каза да не го насилвам, а да следвам естествения му ритъм, но да му помагам. А аз имам една книга с упражнения и масажи та с нея работя.
Утре сме на консултация и да оправя тези детски, че ми писна всеки път да излиза нещо!
Да ви почерпя за месечинката на Теди, вчера стана на 2 месеца.
Вие момичета се притеснявате за колики, а при нас тръгнаха зъби  ooooh! честно да ви кажа предпочитам коликите пред болежките на зъбите, там вече съм безсилна, само стоя и го гледам как се мъчи ужас ви казвам ужас!   Cry  Close
Мернах някъде че коментирате въпроса със захранването. Какво решихте? А да ви питам вие ли ще правите пюретата или ще купувате готови? Ще почнете ли давате сокове или не, преди пюретата?

# 47
  • Мнения: 1 048
Честита месечинка на Теди  Hug
Аз още "проучвам" въпроса, чета из нета... Склонна съм захранването да е сле 6-ти месец...за сокчетата ще видя какво ще каже педиатърката пък и става въпрос за по лъжичка като количество и мисля, че е ок

# 48
  • Мнения: 417
Зори, тъкмо мислех да питам къде се загуби и ти взе че се появи  Hug
Честит 2ри месец на бебока   bouquet Ама как така зъби? Не е ли мноого рано за тях? Чъвала съм че охлаждащите играчки за дъвкане помагали донякъде

Захранването честно казано ми е още далечно. За сега см на вълна колики, които силно се надява, да минат скоро. Последните няколко дена като че ли са по слаби ама може и да е някакво затишие само. Tired

# 49
  • Мнения: 41
Привет и от нас момичета днес ставаме на 1 месец  Party!
Лека полека дните си минават и бебчовците растат. Забелязах че доста от мамите имат проблем с лекарите та да ви се оплача и аз днес трябваше да сме на консултация но ще е чак понеделник защото лекарката ни отсъства. А иначе днес не се изхождала а си хапва добре не знам къде го побира. Аз иначе си и давам Абоколикен капките но засега нямаме колики дано и да се разминем.Лека нощ на всички трябва да дремна малко че в 12 ще се храним!

# 50
  • София
  • Мнения: 2 145
Здравейте! Аз се поизгубих тия дни, ама моята мома се оказа голям каприз и изобщо не ме оставя да стигна до компа. Като е будна /което е през повечето време/ все реве и иска някой да я гушка и забавлява. И поради липса на други желаещи този някой съм аз. Crazy Мъчат я брутални колики, направо съм се видяла в чудо. Давам Еспумизан и Абоколикен, но с променлив успех.

Продължаваме си с повръщането, понякога обилно, понякога не толкова, но пък малката видимо си расте, така че се отказах да се притеснявам засега. На консултацията миналата седмица й боднаха хепатитната ваксина, слава Богу без последствия. Дадоха ни направление за ортопед, но още не сме я завели.

Захранването още ми е много далечно, особено с тия колики. Иначе си мисля да е към 6-тия месец някъде.

Масажи и гимнастика изобщо не ми дава да й правя, реве като луда. Хич не обича да е гола. Пък батко й така се кефеше навремето...

# 51
  • Мнения: 1 048
мига, святка - направо ще ме побърка този нов дизайн на форума  #Cussing out

здравейте, май-чета  Hug

Victoria щом бебчето е щастливо и няма дискомфорт, мисля, че вс е под контрол Simple Smile поне аз така разсъждавах при Дари (въпреки, че имаше 3 дни пропуск, но после навакса хаха) До ден днешен прескача поне по един ден, ето днес очаквам да има екшън след вчерашното атишие. При априлките бяха коментирали, че стомахчето на бебето лека полека влиза в ритъм, храносмилателната с-ма се адаптира и съответно бебчето усвоява все по-добре и на макс храната, което води до разреждане на изхожданията  Peace Ти все пак му прави на бебчето по някое леко коремно масажче, да му е лесничко после (така поне правя аз и пада едно пръцкане хаха, даже веднъж така ме стресна, че подскочих хаха  hahaha)

Соник радвам се, че въпреки притесненията около повръщането бебка расте. Предполагам с времето ще пребори по естествен път рефлукса и след месец няма и да си спомняте за него  Hug

Днес съм решила по на време да излезем за 1-ва разходка, вчера докато се наканя и то станало 12  Crazy Ще кажат хората "тази само в пека го разхожда  ooooh!". Но пък тук около блоковете за късмет има много градинки с пейки, и респективно сме си заплюли една с орехова сянка и там спинкаме на прохлада блаженно в горещите дни.

Чудех се каква тема да подхвана и ей сега се сетих, че вчера попаднах на една статия за приложението на кърмата при лечение на разни неща. Прочетах я на бързо по диагонал и ме впечатли, че с кърма могат да се мажат крустичките по главата на бебето (мисля да опитам, че още имаме тук там), също така поражения от памперса т.е. подсичането се маже с тампонче, наповно с кърма, както и още нещо, което смятам да пробвам върху себе си - да се капва върху брадавичка. Ако ви е интересно като тема, кажете ми, ще преведа статията и ще я постна (че иначе е на гръцки)

 Heart Eyes цукнаме ви вас и бебчовците
докато Дари спи, отивам да свърша нещо домашно

# 52
  • София
  • Мнения: 2 145
Подсичането нищо чудно да се оправя при мазане с кърма. Нали рагадите на гърдите най-добре заздравяват като ги мажеш и оставиш да изсъхнат на въздух, явно има някакво такова действие.

При мен нищо не мига и не святка в новата визия, пък нямам инсталиран адблок и други подобни. newsm78 Не че съжалявам де, явно е много неприятно, доста потребители се оплакват.

# 53
  • Мнения: 1 048
мигането и святкането - образно казано Simple Smile аман от реклами  #Cussing out не мога да е докопам до постовете хаха

# 54
  • Мнения: 9
Здравейте май-чета! Как сте?
И аз съм чувала, че кърмата е универсален лек за всичко!
Ние се прибрахме от консултацията и Теди е пораснал с цели 3 сантиметра и 1 килограм, та вече е 58 сантиметра и 4820 килограма. Сложиха му втората ваксина, милото боцнаха му и двете крачета. Така плака чак сърцето ми се скъса, а като за капак и Аня подлежи на имунизация тази година та в петък и нея ще водя  Crazy Сега съм в бойна готовност за последиците от ваксината, че педи ме предопреди да съм на щрек. Питах го за захранването и той каза, че ако искам може към средата на този месец да пробвам със сок и да видя как ще го приеме, ако му понесе да му давам ако ли не да не бързам. А за пюретата беше категоричен да не давам преди 4,5 месеца даже и тогава било рано.
Мамите на мъжки бебета до къде стигнахте със специалния тоалет, ако правите такъв? При нас прогреса е минимален  newsm78
zeldelina Да рано е за зъби, но никой не пита факт е че са в устата му вече. Днес и педи потвърди. А колкото до тези дъвчащите, никаква работа не вършат. 1-во много са дебели за малката устичка, 2-ро успокояват само докато са студени, 3-то той още не може да държи сам с ръчичка в устата си каквото и да е та това ще рече че аз трябва постоянно да я държа и не си е работа. За сега пъхам бибата за около 5 минути във фризера и спасявам положението.
Соник Сигурна съм, че Маги скоро ще се оправи и този рефлукс ще е само история. Милото дете измъчи се, а и ти покрай нея. Важното е че расте та няма за какво да се притесняваш. Колкото по спокойна си ти, толкова по-спокойна е и тя!   bouquet Hug

# 55
  • Мнения: 9

Добро утро момичета как сте днес?
При нас нощта мина сравнително леко. От 1 до 6 нямаше ексцесии и за сега е спокойно човечето. След малко тръгваме на разходка та реших първо да ви почерпя с едно ароматно кафенце!

# 56
  • Мнения: 417
zori87 мерси за кафенцето - тъкмо щях да си правя  kaffeetrmker_2
Нашия бебок много с промени графика последната седмица - хапва около 24ч вечерта, после към 4-5 и след това при първите позиви за колики го взимам при мен, опирам го в корема ми и така си спинка до 10-11ч. И като се събуди може да изяде света.  Mr. Green Този графикик за сега ме устройва понеже смао веднъж ставам което си е направо супер Whistling
Как мина след 2-рата ваксина? Плака ли много после? Чувала съм че доста са нервни след нея и че много ги боли. Като знам какъв панаир беше след първата..малеее скъса ми нервите цял ден  #Crazy...та да знам горе долу какво да очаквам. newsm78
Иначе за тоалета...този чест съм я оставила на баща му.  Mr. Green Ама и принас няма напредък. Да не кажа че понякога има доста интересна реакция от страна на малчо.  Joy Ама то си е все пак нормална мъжка реакция де  hahaha
При нас коликите като цяло са търпими- био гая сутрин, и след това на всяко хранене еспумизан и когато успея му давам чай на хип против колики. Слагаме бибероната и почва да издава супер смешни звуци докато се напъва. Но досега не е ревал за нищо друго освен за храна. Дано и в бъдеще да е така.  Praynig
Аз отивам да се изкъпя  bath докато  Тео спи в люлката, че не се знае тази малка ламя кога пак ще огладнее.   chef

# 57
  • София
  • Мнения: 529
Нашите колики от няколко дена ги няма. Дано не се и връщат Praynig

Тази нощ обаче изненада. След яденето в 10.30 стана чак в 5.30   Shocked
Аз, разбира се, като лудите бдях над него от 4, невярваща Crazy Все пак предната нощ пък след 4-часовата пауза ставаше на 2 часа....

За зъбите, зори, уж е много рано, но и априлките вече се оплакват, че при 2-3 от тях се подава зъбче. Нашите ръце са в устата и то не палчето, а целия юмрук или даже предмишницата на моменти и много се плюнчи, но не мога да кажа дали са зъби. На 8ми сме на консултация и докторката да види. Аз лично се надявам да изчака още някой друг месец.

Специален тоалет не правя и не знам дали изобщо да правя. Ще се допитам до педиатърката, но ми се струва, че е много малък и е малко излишно. Ако се наложи и аз мисля татито да се нагърби  Mr. Green

Соник, и макс не обичаше гол да седи пък сега е търпимо. И къпането му стана приятно. Само още имаме драма с оправянето след къпане. Извадя ли го от ваната, настава ужас. Пищи като заклан и нищо не го успокоява. С триста зора го избърсвам и обличам. Просто е невъзможно масаж след банята и затова го правя сутрин като е по-спокоен.

Също видях, че в България мол има безплатна гимнастика за бебета в сряда и събота. Могат от 3 до 12 месечни бебета да се водят. То има още време, но мисля да тествам като навършим 3м. Пък има и разни платени курсове с гимнастика, музика или изкуства. Разделени са на 3месечия - от 0 до 3, от 3 до 6, и тн. Бяха веднъж седмично по 90 минути и струваха към 130лв за трите месеца. Може и това да пробваме есента. То малко забавление хем за бебо, хем за мама. newsm57

# 58
  • Мнения: 417
tartaleta123 за тоалета именно педиатърката ни каза да почваме да забелваме всяка вечер по време на къпането.
Това за гиммнастиката звучи супер  Party

# 59
  • sofia
  • Мнения: 73
момичетa,aз пишa много рядко,но ви четa редовно,сегa се включвaм по темaтa с тоaлетa нa момчетaтa,имaм три.С големия стигнaхме до уролог,много трвмирaщо зa детето,зaщото беше голям,със средния зaпочнaх aз по време нa бaня дa зaбелвaм по мaлко,без голям нaтиск и при един от опитите се отлепи кожичкaтa без рaзкъсвaния,беше нa около 3месецa,след товa при всяко къпaне зaбелвaх зa дa не зaрaствa и тaкa без рев и трaвми.Сегa Ясен му остaнa още мaлко сaмо ръбчето нa глaвичкaтa,но имa време ,сегa е нa 45 дни.

Общи условия

Активация на акаунт