Лятото дойде, а ФЕВРУАРЧЕТАТА мечтаят за слънце и море.

  • 24 314
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11
Здравейте, Simple Smile много хубава темичка браво Simple Smile

За спането вечер слагам моята мамуна по боди с дълъг ръкав и тънки ританки, завивам я с чаршаф или тънко одеало, а през деня е по боди с къс ръкав и пак тънки ританки или тънко чорапогащниче. Оставям и отворен прозорец, но той е надалеч от бебка, а иначе се стремя да е добре проветрено в стаята, но все пак става доста задушно, докато я къпем. Иначе през деня спи, но най-вече в количката, понеже съм при нашите, а те живеят в къща и имаме двор я изкарвам в количката и поспива по няколко пъти на ден по половин час 40 мин, а ако и съседите са тихи може и повече, но трябва да съм около нея, от време на време проплаква за вода, като й дам и продължава да спинка, ако изпусна момента надува гайдата, или пък почва да вири краката и да си дъвче одеалото. Но всеки ден е различен относно спането, а като се върнем в апартамента с ММ не се виждам как ще се приспиваме, защото колкото и да се мъча през деня в къщи не спи.

За кошчето за кола, отдавна съм махнала всякакви подплънки, защото много се изпотява от тях, но и не обича много много да седи в него.
Хайде мами лека от мен!

# 31
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Добро Ютро, дами  Hug




Моето Шуши днес стана в 5  Shocked Хапна има-няма 60 мл. и сега си вири крачетата на дивана  Joy Отивам да пия кафе на терасата и се надявам да поспи малко ...
Няма да мога да ви чета днес, че съм на РД на племенника, който на 11.06 стана на цели 2 години Simple Smile (при племенниците има много интересно съвпадение на числата на рождените дати -> тя е родена на 06.11, а той на 11.06  Wink) ... Да ми е жив и здрав, ама двамата със сестра му са доста "диви" и побъркват снахата ..., а брат ми си ходи на работа и се "спасява" до 19-20 часА вечерта ... Мъже  ooooh! - нищо, че ми е брат ...
Благодаря ви за споделените мнения за столчето за кола  Hug Ще видим как ще е Simple Smile

Лек ден!

Edit: Ей, го ... док'ат напиша и заспа диването, ама трябваше да ме събуди в 5  Joy
Edit2: Ей, го ... и средното Шуши стана ... К'во им става не теЗ дечиня, бре  newsm78 През седмицата едвам я будя в 7 с рев за градината, а сега "цъфна" в 6,30 ... и разбира се събуди дребуса  Joy

Последна редакция: сб, 14 юни 2014, 06:29 от Почти безобидн@

# 32
  • София
  • Мнения: 2 130
Добро утро на всички  Hug.
Аз първа да се възползвам от кафенцето Simple Smile , че ми е нужно.
Нашия мунч и снощи едвам заспа. Едни нерви доде заспа. От вчера започнах да му давам едни хомеопатични за зъбите, че ме пощурва вечер така. Нервен, мята се като луд и само си яде ръцете или мойте, напада като разярено куче  Laughing.
И сутринта се събуди в 4,45часа , наяде се и пак неще да спи маймуната. Нервен, спи му се още и не иска да заспи . Заспа ми пред малко и със сигурност цял ден ще има да си  поспива, но отивам на вилата с нашите и поне ще ме поодменят малко.

Хубав и слънчев ден от мен   newsm18

# 33
  • Мнения: 554
Здравейте мацки,

Бързам да ви прочета, преди да е станала малката терористка Mr. Green

Джоя
Скрит текст:
Аз от дете съм с много болезнен цикъл и цял живот слушам, че като родя мъките ми ще свършат. Родих първото си дете и....да, ама не. Болките си продължават. Тогава правих консултация с двама гинеколози и мненията им бяха еднакви. Да, след раждане болезнения цикъл минава, ама само ако е нормално Grinning
Между другото ми казаха и нещо, което при мен важи с пълна сила. Възможно е след секцио да няма болка по време на цикъл от яйчника, от който е било забременяването. Демек един месец те боли, един - няма болка. И аз съм така след първото раждане, вече 10 години Peace
Не мога да претендирам за 100% достоверност, но това ми казаха на мен, относно болки в цикъл при раждали жени. Правих проучване сред приятелки и май е истина. Родилите нормално са си решили проблема с болките, а родилите секцио все още си живеят с тях

Кръстева, като започнете да го ползвате басейнчето да кажеш Мони как се чувства и дали му харесва Hug

Виктория и тази нощ не ме остави да спя Sad Този път в 1.30 се събуди и до сутринта си приказвахме.
Като стана въпрос, че всеки измисля прякор на бебчо, аз се чудя между два. Душевадка или Терористка newsm78 И двата много и подхождат, особено в последно време.

# 34
  • NE
  • Мнения: 10 999
Добро утро !

Допълвам закуската на Безобидничка с тези вкусни напитки.



Елефтерия Ох това с Душевадка ме разби. Mr. Green Дано скоро се кротне. Praynig
Според мен липсата на болезнен цикъл е свързана с хормоните, отново. Peace
Безободничка Дребосите имат шесто чувство как да развеселят деня на мама от самото начало. Laughing
Кръстева Такова басейнче е голям кеф за бебоците. Миналата година слагахме щерката на съседката и тази година е ред на Вилито. Party Аз ще му топна и краката в морето. Mr. Green
Деси Пращай снимка, а аз ще я допълня в колажа. Peace Може и на пощата да ми я метнеш, само ми пиши на лични. Hug

Вчера ми пристигна ергономичната раница от Китай и с Вилито ще се разхождаме с нея оттук-нататък. Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 554
Джоя, прочетох поста за кърмата. Много благодаря за инфото Hug

Това, че не съм само аз малко ме успокоява, че след тия паузи дето правихме уж урегулирахме нещата, ама като усетя, че кърмата е малко и почвам да се чудя от какво е. В момента съм в цикъл и от това ще да е Mr. Green

Гери, какви са тия хапченца за зъби? Вики се опитва да ме изяде в последно време. Налапва всичко, което се намира на 10-20 см. от устата й. Яде дрехи, одеала, играчки, майка си....

# 36
  • Мнения: 37
Добро утро на всички  food010  
Големи благодарности за хубавата  тема Hug Вече май на всички ни ще да се отдадем на морски приключения.
nelli90 и аз така викам на мойта Йоанка - Йоанка сладка калпазанка, а пък тя си умира от смях.
По въпроса за спането-спинкаме по боди с къс ръкав, боси крачета, с чаршафче завити и леко открехнат прозорец. Спим двете в едно легло, а тя обича да се навре в мен. Но забелязвам, че сега като се постопли, почна да спазва някаква дистанция. Дори не иска да заспива на ръце, а да я оставя в леглото и да легна до нея, и задължително да я милвам по главичката.
Цикълът нищо, че кърмя, не ме пропуска всеки божи месец.  За първи път ми дойде на 40 ден след раждането и всеки месец ме навестява редовно Sad. И аз забелязах, че преди и по време на цикъл кърмата ми намалява, освен това Беба не сучи спокойно, ми захапва, пуска,опъва се и всякакви подобни номера. Тогава започва едно диво пиене на чайове и всякакви лактогонни неща, за да не вземе да спре пустата кърма.
Елефтерия ето това са лепенките http://apteka.framar.bg/30021547/%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BB% … %B0%D1%80%D0%B8-6
Ама все още не мога да кажа дали помагат. Сложих на количката та да видим.
Flower Fairy благодаря с споделения линка от алиекспрес , за онея бтъмбарчета за ръцете и краката. Пристигнаха и голяма забава пада.Опита ги всичките Simple Smile
Почти безобидн@ честита 5 месечинка  Hug
Аз да питам, дали сте чували за някакви възглавнички (специални), дето се дават на бебетата и те като ги смучат се успокоявали и заспивали?
Хубав ден на мамите и бебенцата

# 37
  • Мнения: 42
Добро утро!
Ние тази вечер за първи път спим на открехнат прозорец, но то вече не се търпи. Моята "Мамуна" спи по тънко боди с дълъг ръкав и едни широки къси гащета.. Тази вечер замислям да оставя целия прозорец отворен, но ме е страх понеже креватчето е до прозореца та ще видя.Ставам да се захващам с чистене, че после да излезем Simple Smile


П.П Мацки писах го в 7:00 но компа ми се рестартира два пъти и чак сега седнах  Laughing Да не вземете да си помислите че сега ставам :*

Хубав и усмихнат ден

# 38
  • Мнения: 42
Елефтерия ето това са лепенките http://apteka.framar.bg/30021547/%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BB% … %B0%D1%80%D0%B8-6
Ама все още не мога да кажа дали помагат. Сложих на количката та да видим.

При нас тези лепенки имат ефект

# 39
  • Мнения: 1 472
Здравейте и благодаря за страхотната темичка на Flower fairy!!!  Hug

На днешната дата преди 1 година се омъжих и по мои изчисления сме направили и малката ни принцеса-като по филмите,в първата брачна нощ!!!  Heart Eyes Почерпете се за наше здраве!


Скрит текст:
Момичета,въпреки празника съм доста притеснена-вчера си направих изследвания и най-вероятно имам диабет!Направо ми се плаче,но гледам да не се паникьосвам за да не навредя на малкото ми бебче!  Sad Бях с гестационен диабет и тайничко се надявах след раждането всичко да отмине,но май няма да е така...Както и да е-ще се опитам да остана спокойна ...  Praynig

Относно спането-спим на отворен прозорец,а диването го обличам с боди с къс ръкав ,тънки ританки и завивам с памучно одеалце! Понякога я слагам в летен чувал-зависи кое ми е под ръка!  Mr. Green

# 40
  • NE
  • Мнения: 10 999
Мери Мерси за инфото за лепенките. Със сигурност ще ги пробвам. Peace
Радвам се че сте доволна от бръмбърчетата. Hug И при нас са голям хит. В алито има супер добри играчки. Сега съм поръчала гриф за играчки.
http://www.aliexpress.com/item/Mamas-papas-small-animal-baby-str … p/1799353083.html
А това което търсиш му казват кърпичка за гушкане. http://shop.danet.bg/categories.php?CategoryID=261
Има ги навсякъде. Аз взех на Вилито от DM за 10 лв., но има ощ по-сладурски в H&M особено за момиченца. При нас няма особен интерес, но и не смучем много освен ръцете си, рамото и пръстите на мама и играчките от гимнастиката. Laughing
Елефтерия Уф викаш да чакам и аз. Crazy Дали паузата с кърменето е повлияла?
sunny:*kiss Честита памучна годишнина. bouquet Пожелавам ви живота да ви е като приказка с много любов, разбирателство и поводи  за радост и гордост покрай малката. Hug

Като говорите как се въртят вашите бебоци все си виках, че моето много статично го раздава. Снощи спа до 4 в кошарата и бях безумно доволна, че гръбнака много ме боли. Обаче не ме остави и онова чувство да ставам между 1 и 4 да видя що не реве. Наш Вилизар се бе измъкнал много елегантно от пелената и одеалото в хоризонтална позиция и се обърнал във вертикална и заспал с крака извън решетката. Joy Joy Joy

# 41
  • София
  • Мнения: 2 130
sunny:*kiss честита годишнина   bouquet . И дано и здравето да се подобри  Hug. Гледай да си спокойна, че за диабета (като и за всички боолести май) нервите са най лошото лекарство.

елефтериа вчера питах в аптеката тук дето са ми приятелки дали има нещо хомеопатично за зъби. Знам че преди години във Франция имаше, но тук нямаше. Питах и се оказа че имало 2 вида - за облекчаване на нервността от никненето и за по лесно избиване на зъбките. Предложи ми да взема едни дето уж били и за двете неща  , ето това ми даде :http://apteka.framar.bg/30010137/%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B4-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-150-dhu-arzneimittel
има и на боирон и незнам на коя още марка. Взех тези , но от снощи давам и не мога още да дам някакво мнение.

на нас ни подариха от тази кърпичка за дъвкане, но нашия не проявява интерес за сега.

# 42
  • Мнения: 80
Ние тази нощ спахме  sohappy

Елефтерия, много неприятно това с вашето будуване напоследък  Confused Жега ли я мъчи Викито, зъбки ли...уф. А дано си влезете пак в режим!
Почти безобидна, при вас е пълен купон  Mr. Green
Кръстева, сподели как протича доставката, коректни ли са. От миналата седмица гледам басейнчета за малкия, да сложа на терасата, но ще гледам да е малко по-голям, да има място и за мама вътре  Mr. Green
Гери, какви хомеопатични за зъбките даваш. Аз давам Озанит, но не редовно. Корекция: сега виждам последния ти пост
Съни Кис, честита годишнина. ПОжелавам ви дълги години семейно щастие   bouquet
Мери-Мери, до колкото знам /или при нас такава е идеята на тези кърпи/ целта на кърпата за гушкане е бебето да си има нещо негово, с негов мириз, да се гуши в него, намира закрила и така да заспива. Може да е възглавничка, одеалце, кърпа. Дори и като по-големи заспиват с тях. Аз на малкия му давам една тензухена пеленка, гуши се в нея, но ефекта не е приспивателен  Laughing

# 43
  • Мнения: 368
Добро утро и от мен  bouquet
Вчера ни се провали разходката-сутринта имах домакинска работа,а следобяда се при нас се намръщи небето,облаци,гръмотевици и аха-аха да завали...само че заваля чак в 21ч и то колкото да ни провали плановете-5мин лек дъждец :bad-word

Най-после и ние с малката пробвахме как се спи на голямата спалня LaughingЙЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Mr. Green Mr. Green Laughingто било голям кеф....само че от вълнение и радост не заспа близо час,ами се въртя,протяга,гука и т.н.За малко да се превърти,още съвсееееем малко и остава и ще се обърне.
От началото на седмицата всяка вечер около 20ч става много нервна,реве,гърчи се,мята се....и така поне час ,час и половина. ooooh! ooooh! ooooh!Какво става по едно и също време си е голяма загадка,признаците са като при колики,според мен,тъй като все още видими знаци по венците за зъбчета няма newsm78
Снощи за пореден път точно в 20.05 се събуди рязко с пищене-и пак носене на ръце,шазлонга,пак на ръце..... ooooh! ooooh! Надявах се като се изака да се успокои ,ама тц.Накрая помогна спорта/както потвърджвава и дългогодишният ми опит/-сложих я на активната гимнастика и първо по гръб,после по корем-поспортувахме около 20мин
Скрит текст:
Относно цикълът-и при мен още липсва,хормоните преди да родя бяха в норма,преди да  забременея -също.Сега не съм ги изследвала,но пък моя доктора ме увери на прегледа след раждането,че всичко "отвътре е наред и мога на есен да започна работа ако искам за следващо бебе Mr. Green"Преди това съм имала болки при цикъл 1-2пъти в годината,само че през 9те месеца бременност изтърпях такива мъки,че не ми се припомня. Cry Cry
Моето гущерче вечер спи с боди с къс ръкав и лятно клинче,завита е с тънко памучно одеалце.Отварям балконската врата на съседна стая на позиция "падаща",че веднъж я оставих полуотворена и по някое време през нощта котката я отворила широко да излиза на терасата.Сутринта намерих малката с замръзнали ръчички и носле Sad
Ние днес ще сме на разходка с таткото,да побута и той малко количка Sunglasses
Хубав ден на всички   bouquet

# 44
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Здравейте момичета,

Fairy благодаря за новата тема и страхотния колаж. Охххх как си мечтая за море и аз. Незнам обаче дали ще отидем, че с тоя режим на "Малката мишка" (като сме почнали да си казваме прякорите) незнам как ще ни се получи.
Относно цикъла аз все още нямам (изцяло на кърма сме) или поне така си мисля. Но вече трети месец подред около 10ти в продължение на 2-3 дни имам много леко кървене, буквално няколко капки. Та незнам това дали е цикъл. С каката ми дойде на 11 месец след раждането.
Ние през деня спим само по боди с къс ръкав, а през нощта слагам и едни къси панталонки. Спи на отворен отдушник. Завивам я с плика на юрганчето (само чаршафа), но тя се отвива и дефакто спи отвита. Аз не се и опитвам да я завивам, че е много голяма жега особено в нейната стая която е с югоизточно изложение.
И ние сме много нервни преди нощното спане. Реване, тръшкане чудо направо и все още не мога да разбера причината. Ама е много изнервящо или поне мен много ме изнервя.
По отношение на косопада определено си е от кърменето. След каката ми падаха цели кичури. Тогава си правих една маска с тривитаминол и ми се оправи косата буквално от два пъти прилагане. Само че много ми се омазни (аз съм с мазна коса по принцип), но и това го оправих след време. Сега около месец след като родих си правих една маска на Cristian of Roma. Търсих я в сайта да ви я покажа, но не я намирам. Еми косопад нямам. Незнам дали е заради нея, но е факт. Тези дни ще видя да си купя и ще ви я покажа.

Вчера наййййй после ми върнаха активната гимнастика и шезлонга, т.е. аз отидох да си ги взема. Гимнастиката добре, ама шезлонга ако знаете в какво състояние ми го върнаха. Майката на която го бях дала го е ползвала с 2 годишното си дете като столче за хранене. В резултат на много места е изпокъсан, едното желязо е изкривено, а колко беше мръсен... ooooh!.  Да направиш добро та пишман да станеш.
Гимнастиката обаче стана хит и то не само за мишката, но и за каката и таткото. И двамата вчера се навряха отдолу.
Скрит текст:

Оффф много дълго стана пак.
Лек ден от нас.

Общи условия

Активация на акаунт