мога ли да преместя детето си след 8 клас

  • 4 246
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте мами от BG MAMMA.
Миналата година след 7 клас бяхме приети в езикова гимназия с 1-ви език испански. От тогава започна ходенето по мъките. Синът ми е кротък и не създава проблеми в клас, но явно и разсеян, а и госпожата им е много млада и избухлива . Работила е преди това със студенти и явно очаква същото отношение. Тази година видях толкова двойки,че не знам какво да правя. Искам да попитам сега след 8 клас (той ни се водеше подготвителен и няма да получим диплома за основно образовани, защото сме учили сама език, български и математика)мога ли да го преместя в друго у-ще  и дали може да продължи в 9 клас или трябва да повтаря 8. Моля ако някои му се е налагало и знае нещо по темата  да пише!! Благодаря ви!!

# 1
  • Мнения: 5 892
Може да го преместите, но ще изгуби една година и ще се наложи да повтори 8-ми клас  Peace

# 2
  • Мнения: 1 527
Може да преместите детето в друга Езикова гимназия с Испански език. Няма да повтаряте класа, а ще си почнете от 9 кл. За София ли става въпрос?

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може да го преместите, но ще изгуби една година и ще се наложи да повтори 8-ми клас  Peace
Защо даваш заблуждаващи съвети? Ами като не знаеш, мълчи си! Кой ти каза, че във всички случаи е така?

Детето може да бъде преместено в друга подобна паралелка, ако не е испански основният език, а друг, ще трябва да държи приравнителен изпит. Обикновено в езиковите, хуманитарните и математическите гимназии има такива класове. Ако намерите свободно място, можете да кандидатствате за него и разликата в предметите да се компенсира с приравнителни изпити. Другият вариант детето от езикова паралелка да премине в друга, в която са изучавали всички предмети, е отново да държи приравнителни изпити по тези предмети, за да не повтаря осми клас. Трудно е, но не е невъзможно, но пак казвам, само при наличие на свободно място в другото училище.

Отделно от това, подготвителният клас е много труден и е нормално тук там да има двойка, та те имат всеки ден по 3-5 часа език и всеки ден почти имат някаква оценка. Догодина в девети клас ще е съвсем различно. Но вие си преценете как да действате.

# 4
  • Мнения: 5 892
Може да го преместите, но ще изгуби една година и ще се наложи да повтори 8-ми клас  Peace
Защо даваш заблуждаващи съвети? Ами като не знаеш, мълчи си! Кой ти каза, че във всички случаи е така?

Детето може да бъде преместено в друга подобна паралелка, ако не е испански основният език, а друг, ще трябва да държи приравнителен изпит. Обикновено в езиковите, хуманитарните и математическите гимназии има такива класове. Ако намерите свободно място, можете да кандидатствате за него и разликата в предметите да се компенсира с приравнителни изпити. Другият вариант детето от езикова паралелка да премине в друга, в която са изучавали всички предмети, е отново да държи приравнителни изпити по тези предмети, за да не повтаря осми клас. Трудно е, но не е невъзможно, но пак казвам, само при наличие на свободно място в другото училище.

Отделно от това, подготвителният клас е много труден и е нормално тук там да има двойка, та те имат всеки ден по 3-5 часа език и всеки ден почти имат някаква оценка. Догодина в девети клас ще е съвсем различно. Но вие си преценете как да действате.
Благодаря за поправката!   bouquet
Да, ако има друга езикова гиманзия с испански и има свободно място, може да се премести, но ако отиде в обикновена гимназия  ще се наложи да повтори.
За приравнителни изпити не е ли малко късно да почва да учи и да се явява, все пак не става дума само за 1-2 предмета?  newsm78
Следващата години класната или ще е друга или ще прекарват доста по-малко време с нея, ако само тя е проблема  Peace

# 5
  • Мнения: 41 179
Двойките в подготве не са необичайно нещо. Но това, че госпожата е избухлива не значи, че трябва синът ти да има само двойки. А  и това, че е разсеян също е малко странно, никой не е толкова разсеян, че като опре ножът до кокал да не почне да носи поне тройки. Нещо не описваш пълната картина.

# 6
  • Мнения: 3
не разбира се ,че няма само двойки! Срешат се тройки ,четворки, петици ,но проблема не е в това.Като цяло успеха падна много и то не само на него а може би на половината клас. Благодаря за коментарите и най-вече на Лиляна. Моето притеснение идва от това дали сме направили правилния избор на у-ще .Той  искаше паралелка с английски-немски, приеха го испански- английски.  Не мислих ,че ще го затрудни толкова. Да наистина учат па 4-5 часа на ден език.  Ами догодина когато започнат да изучават и другите предмети?   Идва ваканция, ще търся частни учители,да наваксваме това което не знаем. А догодина в 9 след матурите ще му мисля.  Да видим  как ще тръгне. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 24 467
Миналата година след 7 клас бяхме приети в езикова гимназия с 1-ви език испански. От тогава започна ходенето по мъките. Синът ми е кротък и не създава проблеми в клас, но явно и разсеян, а и госпожата им е много млада и избухлива . Работила е преди това със студенти и явно очаква същото отношение. Тази година видях толкова двойки,че не знам какво да правя. Искам да попитам сега след 8 клас (той ни се водеше подготвителен и няма да получим диплома за основно образовани, защото сме учили сама език, български и математика)мога ли да го преместя в друго у-ще  и дали може да продължи в 9 клас или трябва да повтаря 8. Моля ако някои му се е налагало и знае нещо по темата  да пише!! Благодаря ви!!

Първо си изяснете дали наистина искате да смените училището. Вижте дали същата г-жа, с която имате проблеми, ще преподава и следващата година.
Детето има ли желание да продължава да учи испански? То дали има желание, не някой друг.
По другите предмети как е?

Ако решите да сменяте училището и детето настоява за този език- първо потърсете училище или паралелка с такъв. Ако ли не- разгледайте училищата, които ви харесват и вижте какви приравнителни следва да се държат. Приравнителните не се държат само до септември, ако някой ви е казал нещо такова. Можете да ги държите в по- голям срок. В момента на познато дете, учило в чужбина, му дават възможност до март месец, следващата година да си вземе приравнителните от тази. Така че си говорете на място с директора на новото училище, ако се спирате на варианта за смяната и набележете нещо като график за тези изпити.
Аз съм сменяла училище и съм държала приравнителни- никакъв проблем. Дори сама си говорих за графика и с учителите.

# 8
  • Мнения: 33
Можете да преместите детето си при същите условия по два начина:
- в държавно училище със същия учебен план при наличие на свободни места
- в частно училище, където има испански като първи чужд език
При двата случая детето Ви няма да повтаря 8. клас

# 9
  • Мнения: 3
Благодаря на всички за коментарите.  Вчера  успях да намеря  учител по испанки и днес ще се срещнем с него, да се уговорим за часовете през лятото. Също  така поговорих със сина си на дълго и широко и обсъдихме различни варианти  за у-ще и изобщо за това с какво иска да се занимава след като завърши. Не мисля,че още наясно с това ,но като се замисля е аз в осми клас не знаех още. За сега мислим да пробваме с допълнителни  уроци  и да видим дали в девети нещата ще потръгнат.







# 10
  • Мнения: 24 467
Опитайте. Успех от мен! Дано догодина поне по езика сте с друг учител.
Аз в Х клас, например, взех голям завой и си промених коренно желанието за бъдещето, което пък тогава ме накара да се преместя в друго училище, от ХІ клас. Нито е нещо сложно, нито опасно. Важно е човек сам да се убеди в това, какво му се иска. Ако детето още не знае- да не се мести.

Общи условия

Активация на акаунт