Наситени, ненаситени, Ω-3, Ω-6 и най-вече рибено масло - V тема

  • 63 124
  • 198
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 216
Здравейте, имам висок холестерол и от 2 месеца сутрин взимам по 2 лъжици сусамов тахан с мед, от скоро си взех и ленено масло на капсули .дали мога да ги приемам и двете или трябва да ги редувам? Благодаря.

# 121
  • Мнения: 107
Здравейте, имам висок холестерол и от 2 месеца сутрин взимам по 2 лъжици сусамов тахан с мед, от скоро си взех и ленено масло на капсули .дали мога да ги приемам и двете или трябва да ги редувам? Благодаря.

Може. Лененото масло след хранене, тахана на гладно. Знаеш че лененото масло има фитоестрогени ?

# 122
  • Мнения: 216
Здравейте, имам висок холестерол и от 2 месеца сутрин взимам по 2 лъжици сусамов тахан с мед, от скоро си взех и ленено масло на капсули .дали мога да ги приемам и двете или трябва да ги редувам? Благодаря.

Може. Лененото масло след хранене, тахана на гладно. Знаеш че лененото масло има фитоестрогени ?
Благодаря Аз съм пред менопауза така че нямяя проблем

# 123
  • Мнения: 151
Здравейте, имам висок холестерол и от 2 месеца сутрин взимам по 2 лъжици сусамов тахан с мед, от скоро си взех и ленено масло на капсули .дали мога да ги приемам и двете или трябва да ги редувам? Благодаря.

Може. Лененото масло след хранене, тахана на гладно. Знаеш че лененото масло има фитоестрогени ?
Благодаря Аз съм пред менопауза така че нямяя проблем
Кои жени трябва да избягват употребата на ленено масло и ленено семе ?

# 124
  • Мнения: 48
Тези, при които приема  на естрогени е противопоказaн. Жени боледували  от рак на гърдата или  рак на ендометриума  не бива да приемат фитоестрогени. Жени, които имат мастопатия или имат повишен риск от развитие на рак на гърдата или ендометриума трябва да избягват продукти съдържащи фитоестрогени.

Последна редакция: чт, 26 ное 2015, 21:09 от millena35

# 125
  • София
  • Мнения: 1 330
За лененото семе и фитоестрогените му могат да се прочетат крайно противоположни мнения на "светила"  Rolling Eyes колко е полезно именно при РМЖ и че точно ФИТОестрогените не са вредни  newsm78 А сега, де...

# 126
  • Мнения: 48
Ами аз не бих пробвала с никакви естрогени,  ако имам РМЖ Simple Smile . Дано не ми се случва последното.

# 127
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
За лененото семе и фитоестрогените му могат да се прочетат крайно противоположни мнения на "светила"  Rolling Eyes колко е полезно именно при РМЖ и че точно ФИТОестрогените не са вредни  newsm78 А сега, де...


Фитоестрогени при РМЖ? А защо да не гасим огън с бензин? Боже, де ги тез светила, да ги върне някой на студентската скамейка?

# 128
  • София
  • Мнения: 971
Да побутна малко темата напред. В момента си доизпивам Омега 3 на Допълхерц, а децата Рибчо. Обмислям с какво да продължим. Дали да поръчам например на НАУ или на Хомеостаза? Ще се радвам на още коментари.
Весели празници.

# 129
  • Мнения: 1 572
Ние сме на 2-ро шише Хомеостаза. Децата го приемат с удоволствие, което не е маловажно.
Видими ефекти няма, но при нас няма и по-специфични състояния. Давам, защото в нашето семейство не се ядат рибни продукти, дружно не ги харесваме.

# 130
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
На Хомеостаза. Ако е за аминокиселини - винаги НАУ, по липса на по-добра алтернатива на българския пазар. Но за рибено масло не мисля.

Да помоля за съвет. Заминах за Вилнюс с детето за празниците и тук ми свърши норвежкото рибено на Хомеостаза. Търсих тук норвежко, но и в Литва дистрибуторът е решил да го продава само онлайн. Пък празници, жив човек не можеш да намериш. Понеже не искам да пропускам и ден, купих на LYSI. За безумната цена от 9 евро, страшно евтино. Обаче детето го повърна. При втория прием направи ужасно разстройство. Сигурно нещо кофти партида или детето има непоносимост просто. Да постоянствам ли да давам или все пак да направя почивка, докато сме тук? Другите местни масла не са ми познати, а на Допел херц - каквото има и тук - не искам да давам, по много причини.

 

# 131
  • Мнения: 1 572
Ако е само за празниците няма смисъл да експериментираш. Дай почивка и като се върнете ще го продължиш.
Ако намериш в аптека на Childlife cod liver oil, също е добро. Моите деца не са имали реакция от него. Една идея по-миризливо от Хомеостаза, но го пиеха. Вярно, от черен дроб е, но от прочетеното по темата е добре да се дава и такова, в умерени количества. Примерно 1 бутилка.
От Childlife детето ми се възсатнови за дни от пневмония. Ефектът беше видим. Заглади и зарумени бузки веднага като го започнах.

# 132
  • Мнения: 1 796
Здравейте,

Побутвам темата с въпрос. Някой има ли мнение за този продукт
http://www.marvi.bg/moller-39s-maslo-ot-cheren-drob-na-treska-vk … 250-ml-12190.html

Искам да взема за малката ми дъщеря (2,5г)  и се колебая, дали да е това, рибеното масло на Хомеостаза или маслото на Carlson от Iherb

# 133
  • Мнения: 127
Здравейте,
И аз се интересувам точно от същото масло от черен дроб на треска.
Ще се радвам да споделите мнение, видях че е с високо съдържание на Омега 3 , има вариант с плодов вкус.

Здравейте,

Побутвам темата с въпрос. Някой има ли мнение за този продукт
http://www.marvi.bg/moller-39s-maslo-ot-cheren-drob-na-treska-vk … 250-ml-12190.html

Искам да взема за малката ми дъщеря (2,5г)  и се колебая, дали да е това, рибеното масло на Хомеостаза или маслото на Carlson от Iherb

# 134
  • Мнения: 1 796
Аз говорих с приятелка, която живее в Норвегия. Според нея всички норвежци давали маслото на Мьолерс на децата си, така че го купих, а отзиви ще мога да дам след поне 1-2 месеца

Общи условия

Активация на акаунт