Наситени, ненаситени, Ω-3, Ω-6 и най-вече рибено масло - V тема

  • 63 132
  • 198
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 037
Здравейте!
Давам на детето си рибено масло на ескимо - сироп. Наскоро от аптека ми предложиха друго - на фирма от Исландия. Чудя се, около мен предлагат ескимото. Чували ли сте за такова, фирмата е LYSI HF.
Ескимото за деца е омега 3,6,9 формула за деца, от пресни дълбоководни риби. Но омегата 6 е с произход масло на рапицово семе. Не че са ми ясни нещата, но пък тази рапица newsm78. Та съм си мислела да го сменям и ми предложиха исландското. Ако има запознати, благодаря
Всъщност много правилно те е насочил фармацевта към маслата на LYSI. Маслата са са изключително качествени и пречистени. Освен това не виждам по какво това масло на LYSI
http://www.marvi.bg/lysi-omega-3-ribeno-maslo-omega-3-limon-240-ml-12449.html
отстъпва на
https://homeostaza.bg/katalog/ribeno-maslo/ribeno-maslo-sirop/no … eno-maslo-omega-3
Доколкото виждам са абсолютно идентични като концентрация на Омега-3 на 5 мл. масло и EPA / DHA са еднакви. Единствено цената на норвежкото е двойна в сравнение с тази на LYSI.

# 106
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Здравейте!
Давам на детето си рибено масло на ескимо - сироп. Наскоро от аптека ми предложиха друго - на фирма от Исландия. Чудя се, около мен предлагат ескимото. Чували ли сте за такова, фирмата е LYSI HF.
Ескимото за деца е омега 3,6,9 формула за деца, от пресни дълбоководни риби. Но омегата 6 е с произход масло на рапицово семе. Не че са ми ясни нещата, но пък тази рапица newsm78. Та съм си мислела да го сменям и ми предложиха исландското. Ако има запознати, благодаря
Всъщност много правилно те е насочил фармацевта към маслата на LYSI. Маслата са са изключително качествени и пречистени. Освен това не виждам по какво това масло на LYSI
http://www.marvi.bg/lysi-omega-3-ribeno-maslo-omega-3-limon-240-ml-12449.html
отстъпва на
https://homeostaza.bg/katalog/ribeno-maslo/ribeno-maslo-sirop/no … eno-maslo-omega-3
Доколкото виждам са абсолютно идентични като концентрация на Омега-3 на 5 мл. масло и EPA / DHA са еднакви. Единствено цената на норвежкото е двойна в сравнение с тази на LYSI.

Няма да споря, всеки решава сам за себе си. Но бих задала въпрос. Имаме масло, което стига за 45 дни, което струва 23 лв за крайния потребител, като тук има печалба за маркетиращата го фирма, румънския дистрибутор, производителя, фармацевта. Колко мислим, че е себестойността му? И за тази себестойност какво качество мислим, че получаваме?Ето тук е описано как работи системата:

https://homeostaza.bg/vaprosi

И отново, месечният суплементационен протокол на сина ми възлиза на неприятно голяма трицифрена сума. Правя компромиси с всичко друго и поръчвам по-евтини марки от аминокиселини, витамини, минерали, но не и Омега 3, там компромис не може да има.

Обмислям по някое време да го сменя с Cod Liver Oil, но още се чудя. Просто не намирам изследвания.

# 107
  • Мнения: 8 470
Рибеното масло на хомеостаза е единственото, което дъщеря ми приема без възражения. Изпива си го, след това пие водичка за оправяне на вкуса и не мрънка.
Досега всички опити с друго рибено масло завършваха с пълно отхвърляне, което стигаше до повръщане. Давала съм съвсем малко на Ескимо, ами вкусът му е отвратителен. Дотук говорих за вкус. Убедена съм, че и качеството е на ниво.

# 108
  • Мнения: 3 572
 dobra и аз това четох за масло от черен дроб на рибата.
За аптеките ясно, че така процедират с печалбите, но същото важи и за другата фирма.
А за вкуса, моето дете повръща и панадола, но интересно ескимото го приема без забележка.
Понеже и моето дете е трудно проговарящо, искам и аз да дам доколкото мога по-качествен продукт. Но докато се чудя, купих още едно ескимо

# 109
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Рибеното масло на хомеостаза е единственото, което дъщеря ми приема без възражения. Изпива си го, след това пие водичка за оправяне на вкуса и не мрънка.
Досега всички опити с друго рибено масло завършваха с пълно отхвърляне, което стигаше до повръщане. Давала съм съвсем малко на Ескимо, ами вкусът му е отвратителен. Дотук говорих за вкус. Убедена съм, че и качеството е на ниво.

Аз нашето Норвежко рибено го крия легнало на най-горния рафт на хладилника, защото след първата лъжица хванах диването да го лочи на глътки. Адски се шашнах да не предозира, понеже от Хомеостаза ме предупредиха - 5 мл е безвредно, но повече да не давам. Слава Богу, нищо му нямаше, даже стомахът му не се разхлаби. Но не искам да рискувам.

Laurentin, във възторг съм от това рибено масло по отношение на ефекта върху речта. Но страшно ме е яд, че не пих по време на бременността и не давах на детето от ден 1. Много по-лесно е да се профилактират тези неща, отколкото после да поправяме проблеми... Ама...  Sad

# 110
  • Мнения: 847
Saule, не се притеснявай от предозиране. Някои деца имат нужда дори от 10мл,докато организмът се насити,защото Омега-3 се натрупват и после при нужда организмът си ги извлича от клетъната мембрана.

Аз също подхождам с огромно недоверие към продукти като Ескимо и това на Лизи...просто цената в аптеката като знам през колко прекупвачи е минала...

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 687
На мъжо , както бях писала по-горе, взех на хомеостаза рибено масло, а на малкия взех на  Green Pasture Cod liver with X-factor butter oil. Някой давал ли е такова рибено масло?

# 112
  • Мнения: 6
 Ето ме и мен. Реших да разкажа как вървят нещата при нас с норвежкото рибено масло, но видях, че голяма полемика е имало.... Simple Smile
Първо да кажа, че мъжа ми от време на време пак вдига кръвно, но триглицеридите вече са нормални, дори са паднали на половина. Продължава да го пие и засега няма никакви странични ефекти.

А по повод на дискутираните въпроси, вижте какво са публикували на фейсбук страницата на Хомеостза :

„Хомеостаза съобщава на своите настоящи и бъдещи клиенти, че на българския пазар е внесено рибено масло, което се продава в стъклена бутилка подобна на бутилката на Норвежко Рибено Масло сироп.
Единственото общо между двете рибени масла е заводът за бутилиране. Качествените характеристики на двете рибени масла не могат да бъдат сравнявани.
За да се избегне правенето на паралел от клиентите занапред, производителя на Норвежко Рибено Масло сироп ще промени вида на бутилката в следващите партиди. Българските клиенти ще бъдат своевременно уведомени, при пристигането на следваща партида с различен външен вид на бутилката.
Хомеостаза напомня, че продуктите освен количествен състав притежават и много други характеристики, които определят тяхното качество. Всички знаят защо автомобилите с марка Мерцедес, струват много повече отколкото други марки автомобили, макар че всички те имат еднакво устройство и еднаква функция.
Хомеостаза, продавайки директно на крайните клиенти дава възможност българските потребители да купуват „мерцедес” на цената на омега – 3 продукти със средно ниво на качество.
Сравняването на цените на Норвежко Рибено Масло в света и в България, клиентите могат да направят сами в сайта на производителя Norwegian fish oil: http://www.norwegianfishoil.com/wheretobuy/resellers/

# 113
  • Мнения: 8 470
Добре  де, аз имам въпрос към по-компетентните в темата.
Поръчах това рибено масло.
http://www.pureclinica.com/health-supplements/omega-3.html
Гледайки концентрацията на  EPA- 430мг и DHA -220мг е по-силно от норвежкото, при което показателите са EPA- 310 мг и DHA- 205 мг.
Какво друго трябва да се гледа? По-добра ли е по-високата концентрация?
Мога да поръчам пак от същото или от хомеостаза, което ми излиза по-скъпо, но ако се налага, ще го направя. Някой може ли да обясни на лаик като мен, дали маслото на хомеостаза е по-хубаво и защо?
Предполагам се гледа още степен на пречистване, източници, но как мога да съм сигурна, кое е по-доброто, в крайна сметка във всяко описание на продукт има малко или повече реклама.
Предупреждавам, че не се заяждам, в случай ,че някой реши, че го правя, а питам като пълен профан и търся най-добрия вариант. Hug
Като цена разликата при закупуване на една опаковка на това от горния сайт и на хомеостаза и почти едно и също, доставката не слагам, защото в рамките на Англия е безплатна, а до тук идва с фирма за 2 лева пощенски. Но при увеличаване на опаковките и закупуване на повече от една разликата вече е значителна. Та,.... струва ли си?

# 114
  • Мнения: 48
Проблемът с различните рибени масла на пазара всъщност е проблем на пазара на хранителни добавки като цяло. Този пазар не е регулиран в цял свят. Регистрацията на хранителна добавка, каквато е и рибеното масло е изключително лесна - просто уведомяваш регулаторния орган, че от еди коя си дата внасяш на пазара хранителна добавка с определено име и състав. Какъв всъщност е количествения и качествен състав, от къде идва хранителната добавка, доколко е пречистена от различни замърсители, чиста ли е микробиологично, в срок на годност ли е действително (защото на етикета може да пише всякакъв нереален срок) не се контролира от никой. Другият проблем е при какви условия е съхранявана хранителната добавка. Например рибеното масло се окислява под действието на топлина и светлина. Поради тази причина не бива да се съхранява над 25 градуса, трябва да се внимава при какви температури се транспортира, както и е важно да бъде в непрозрачна бутилка или да има картонена опаковка над бутилката. За съжаление това също не подлежи на контрол. Поради тези причини потребителите трябва да се информират много добре за произхода на хранителните добавки и репутацията на производителите. Добре е да се търсят мнения за съответната фирма по целия свят (поне живеем във века на интернета) или просто да се заложи на познати, доказали се неща. Можете да изискате от продавача анализ сертификат, в който чрез лабораторни методи са измерени количествения и качествен състав, микробиологичното замърсяване, други видове замърсявания. За рибеното масло е важно да се знае и нивото на окисление, а още по-добре е когато  са изследвани тежките метали. Производителят или продавачът не е длъжен да ви предостави този сертификат, но обикновено, ако няма какво да крие той го предоставя. Ако има и клинични проучвания със съответния продукт пък можете да бъдете малко по-сигурни във ефективността му сравнение с такива без клинични проучвания.
И накрая трябва да се има предвид, че в момента изключително голям проблем са фалшивите лекарства и най-вече хранителни добавки. Има цели провинции в Китай и Индия, които бълват досущ приличащи на оригиналните продукти фалшификати. Най-малкия проблем е, ако в тях просто няма активно вещество. Възможно е обаче да съдържат и вредни съставки. Обикновено такива продукти се предлагат на международни интернет сайтове, защото след установяване на фалшификата, най-често не може да бъде издирен производителя. С този проблем се борят напоследък големите легални производители, дори има компании, които са назначили своя собствена "полиция". Ако имате съмнение за фалшив продукт, можете да сигнализирате в Изпълнителната Агенция по Лекарствата (ИАЛ).

Последна редакция: ср, 21 окт 2015, 20:50 от millena35

# 115
  • Мнения: 348
Здравейте!
Виждам, че темата е предимно за профилактика и за употреба на рибено масло от деца.
Въпросът ми е следният -
след колко време виждате подобрение, промяна в симптомите или изследванията при възрастни?

Казано по друг начин -
колко време е лечебният курс?

# 116
  • Мнения: 847
Между един и три месеца,мисля. Организмът трябва да се насити все пак.

# 117
  • Мнения: 1 572
Здравейте!
Виждам, че темата е предимно за профилактика и за употреба на рибено масло от деца.
Въпросът ми е следният -
след колко време виждате подобрение, промяна в симптомите или изследванията при възрастни?

Казано по друг начин -
колко време е лечебният курс?

В сайта на Хомеостаза има отговор. Съжалявам, че не запомних месеците, но потърсете. Там също споделят, че при възрастни е полезно първоначално удвояване на дозите за Х период. Може да пишете на лекарката, отговаря бързо на имейли.
Моите деца в момента пият течното масло на хомеостаза. На вкус го приемат много добре, приемат го чисто и директно. Други впечатления още нямам. Пият го отскоро.



https://homeostaza.bg/blog/%d0%ba%d1%8a%d0%b4%d0%b5-%d0%b2-%d0%b … 1%82%d0%b8%d0%b2/

# 118
  • Мнения: 3 572
А от какво е това норвежко рибено масло? На сайта не намерих информация от каква риба е, или аз нещо не съм видяла. Чела съм, че и това е важно

# 119
  • Мнения: 6
Срещала съм информация по въпроса в тази презентация в сайта на Хомеостаза https://homeostaza.bg/blog/%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%B6% … %8F%D1%82-%D0%B8/ .
Мисля, че беше първите няколко слайда на презентацията

Общи условия

Активация на акаунт