Топло слънце вече грее, ФЕВРУАРЧЕ сладко ни се смее!

  • 20 552
  • 738
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 80
Здравейте. Минавам набързо.
Ние с Малчо сме по-добре. Той беше много по във форма от мен и го отдавам на кърменето, помогна ни много за преодоляване на вируса. Обаче след сгъстяване на носния секрет нослето понякога е запушено, той не може да спи, дави се и сме нон-стоп будни до него да го наглеждаме.  Confused Понякога спи и прав в нас, защото само така диша по-леко. Хремата много ни измъчи, но дано е "само" това и да не се усложняват нещата. НЕ зная как е във вашите градове, но тук този вирус поваля наред познати, дори без да са излизали....
Мисля, че Гери беше споменала за хомеопатични хапчета при хрема - алиум цепа. Голямо благодаря   bouquet Не зная със сигурност от тях ли е, но течащата хрема се оправи след 1 ден.

Феичке, колажът е страхотен. Прекрасни дечица. Много слънчеви и позитивни! Браво и на теб, че го сътвори.
Ана.Ана, тази информация за косопада ми е казваха всички - лекари, акушери и аз бях запозната още преди да забременея, затова не се връзвам много на косопада. Докато не се регулират хормоните лек няма. И при не кърмещи жени се появява, зависи от организма. При приятелка например спря след няколко седмици, а кърмеше повече от година.

Ще ви чета по-подробно сега. Искам да ви попитам дали имате овлажнител за въздуха и какъв? След тази хрема съм се заканила да купувам, че детето се мъчи така.
Как спят вашите дечица нощем в тези жеги?

# 721
  • Мнения: 10
Thea, ние имаме овлажнител. Ползвахме го зимата заради климатика. Вече не го пускам. Марката е Tigex, но изобщо не съм доволна. Постоянно протича, при леко побутване и айде... Шкафа и паркета целите мокри... Така че такъв не си купувай... За овлажняванеето овлажнява де, ама само ядове с него.

При нас откакто сложихме комарниците бебе спи по- добре, а и аз, защото оставям открехнат прозореца в банята да влза хлад и да се обръща въздухът.

# 722
  • NE
  • Мнения: 10 999
Добро утро! Кой пожела кафенце  Hug



Мери Благодаря за заглавието. Аз имам готово, което рядко ми се случва и затова не попитах, но не е задължително да е то. Ето го :
"Лятото дойде, а ФЕВРУАРЧЕТО си мечтае за слънце и море"
Люта чушка Хихи орангутанче викаш. Mr. Green Мойто е маймунче  Laughing
Супер е идеята за био кошницата, но тук нямаме такива екстри. Във Варна ще видя дали има.
Мачовете се гледат и от нас. Хубаво, че имаме ТВ в стаята, но таткото ни ще трябва да се въздържа от импулсивни реакции, че събуди Вилито на гола на Хърватия. Whistling
Мери Мерси за идеята за шампоана. Ще го потърся. Peace
Ана Благодаря за споделеното инфо. Оказат се хормоните доста разрушително. Прогестерона ми докара жлъчни камъни, а естрогените виснал бюст и косопад. Все едно вселената не иска да имам второ. ooooh!
Хубаво е да има лек коментар свързани с превод при такива  статии.
Гери Викаш голям прогрес, преди една година две чертички, а сега гризалка. hahaha Мойто също се опита да изяде теста докато го снимам. Joy
Дидка Бих те посъветвала да оставиш моркова за накрая, че го водят алерген. Аз ще захранвам от утре или неделя с този ред: картоф-тиква-пащарнак-тиквичка-морков. Peace
Тачи Ние сами си изградихме режим на спинкане - 8:00, 11:00, 16-17:00 и 22-23:00 часа с едно ставане през нощта към 2-3 ч. Но когато му е жега не спи и е много крив до банята. Явно не му харесва потен. Confused
Теа Радвам се че сте по-добре. Hug Кърменето е просто най-доброто лекарство. При нас морето достатъчно овлажнява въздуха и не съм мислила за овлажнител. Сега със захранването мисля за уред за готвене на пара. Peace

Колажа не е още напълно готов, така че който иска нека се присъедини. Praynig

# 723
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Ана,приемам забележката за причината за косопада,като си прочетох поста пак-верно,неправилно съм се изразила,но бързам да кажа защо.Умишлено не уточнявах подробности за хормоните,едва ли има мама или жена изобщо,която да не знае,че кърменето е свързано с хормони-та за това не исках да изнасям образователна лекция тук.
В никакъв случай не е било забележка, и аз смятах до миналия ден, че като цяло кърменето изтощава организма и затова косата реагира по този начин.
Аз също не се заяждам, както вие не го правите с мен, изразявам личното си мнение: ако човек от нашето поколение не е инвестирал време и желание в изучаването на поне базисно ниво английски език, значи някъде много е сбъркал при подреждане на приоритетите. Или друг чужд език. Пак казвам -лично мнение. А и преводачът на Гугъл върши прекрасна работа, щом с негова помощ майка ми разбира постовете на езици, които не владее, значи всеки може Peace

# 724
  • Мнения: 554
Здравейте мами и бебчовци,

Мери, благодаря за споделеното инфо за Бочкото Hug Ще се сдобия и с него. А какви са тези лепенки за комари? Може ли снимка

ана, в поста, който си копирала за косопада става ясно, че проблема е хормонален, а е такъв именно заради кърменето. Но не съм съгласна, че е от естрогенът. Този хормон, през бременността подпомага увеличаването на каналчетата, през които по-късно ще минава кърмата, но след раждане нивото му рязко спада и остава нисък, а в ниски стойности си го има по принцип в женския организъм. Та можем да обвиним естрогенът за косопада през бременността, но не и след това. Peace

Маги, страхотна е малката принцеса Heart Eyes
Пак ме хвана яд, че изхвърлих моя тест smile3511

Феичке, заглавието на новата тема, което си намислила е страхотно, но няма да ни е последната нова тема, та ще можем да си използваме и другите предложения в някакъв момент Hug

Теа, страхотно е, че с малчо вече сте по-добре Hug

Люта чушка, да ти е честита новата придобивка, крайно време беше Hug

Аз да се оплача. Много ми е кисело днес Sad Малката пикла вчера заспа в 21.30ч и се събуди в 00.30ч, но повече не заспа до сега. Не е плакала, но цяла нощ си муча, бръмча, вика, яде си краката, ръцете... ooooh! В момента вървя като ударен хеликоптер и съм толкова неадекватна, че не смея да я изведа навън Rolling Eyes

Иначе за спането през деня, тя по принцип през деня не спи. До 8.00ч каквото е спала и евентуално към 18.00ч да придреме за 10-15 мин. и това е. Заспива само след баня. Случвало се е няколко пъти и през деня да направи някоя 15 минутна дрямка, но е толкова рядко, че не помня кога беше за последно Laughing

Отивам да си забъркам едно кафе, че трудно гледам вече ooooh!







# 725
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Не си го разбрала правилно. Високите нива на естроген по време на бременнност нарушават нормалния цикъл на растеж и почивка. В резултат на това фазата на растеж се удължава и по -малко косми са във фаза на покой, тоест по-малко косми падат. След раждането нивата на естроген спадат и много повече космени фоликули от обикновено навлизат във фаза на покой.

# 726
  • NE
  • Мнения: 10 999
ana Затова не ми растяха косми докато бременеех.  Peace

# 727
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Любимият ми тип изказване Simple Smile "при мен не е така, следователно не е вярно". А на мен ми растяха, кой ли е по-прав от нас двете  Peace

# 728
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Дами, хайде да приключим темата ..., че не отива на добре ...  Hug

За спането: през деня може би подремва м/у храненията за 15-тина минутки Simple Smile Има един по-голям сън от 1 час или 2 понякога - след обяд между 13 и 16 Simple Smile Ей, сега заспа Simple Smile И вечер спи от 21 до 6-7 сутринта.

Да попитам: Махнали ли сте подложките от столчетата за кола? Ей, тази джаджа вътре в столчето имам предвид (моето е точно такова и се чудя да махам ли възглавничката или ще е много седнало, ако я махна  newsm78 ; предстои ми утре пътуване за 2 часа в едната посока и привечер обратно, та се чудя ... дали да е със столчето, или да си взема зимния кош ...):
Скрит текст:

# 729
  • NE
  • Мнения: 10 999
Дами, хайде да приключим темата ..., че не отива на добре ...  Hug
+1

Безобидничка Вчера се замислих и аз и май още ни е добре с възглавничка. Никъде не разбрах до кога се вози детето по този начин. Пробвай и ако не се получи върни старото положение.

# 730
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Дами, хайде да приключим темата ..., че не отива на добре ...  Hug
+1
+1
В сайта на maxi cosi пише така: няма точна възраст, на която да бъде махната поддържащата възглавничка. Зависи от големината на детето. Когато забележите, че бебето не стои удобно в столчето, защото главата му лежи върху това руло отгоре, възглавницата може да бъде отстранена. Аз я махнах, защото дъщеря ми е много едра вече.

# 731
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
 ana.ana, мерси ... Ама ... На моята щерка на главата си е добре, но ми се струва, че я притеснява в рамената ... Нещо май и е тясно при рамената ... Но пък моята щерка все е в легнало положение и ме притеснява, че ако махна подложката много изведнъж ще й дойде поседналата поза и то за 4 часа общо за деня ... За това се замислям и да си пътува в коша ...

# 732
  • Варна
  • Мнения: 72
 Ние от два дена спим от 8,30 - до към 5,30  newsm44
, ама като се замисля че може да ми намалее кърмата по този начин , еуфорията ми се изпарява .


п.с Хайде нова темаааааааа.......,

# 733
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Производителят препоръчва при дълги пътувания пауза след 2 часа, така че сте ок във вашия случай. По принцип бебето не трябва да стои безпричинно във фиксирана позиция дълго време, за да може да развива своята моторика и заздравява мускулатурата си. Един път на известно време не е притеснително. Аз лично не бих возила детето си в колата без такова столче или с друго тип шезшонг или кошчето на количката. Причината те да бъдат задължителни е, че се грижат за сигурността на бебето, както коланите за нашата.

# 734
  • Мнения: 591
Пиша и аз да вземат да станат 50  тия страници,че колажа е страхотен.Браво, Феичке!Браво на всички нас,които сме създали  тези прекрасни създания Heart Eyes Hug
Теа,радвам се,че сте добре!
Маги,прекрасна е малката принцеса  Heart Eyes
За спането.. преди обяд спи час-два,след обяд също и после вечерта заспива към 21ч,става в 3,ии после в 7 денят ни започва  Peace

Чакаме морската тема  Simple Smile  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт