МАРТенски бебоци

  • 37 640
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
Присъединявам се и аз към темата. Аз родих Велизар на 5 март, за сега сме предимно на кърма, но се дохранваме понякога с Frizo HA по съвет на педиатърката. Мамчета калко нададоха вашите бебоци през първия месец, защото ние качихме 1230 грама и ни казаха, че са много? А и коремчето му е много издуто настрани. Иначе козметика използваме Мустела.

# 31
  • Мнения: 6 202
Здравейте, мартенски мамчета!
И аз съм вече тук. На мен таткото много ми помага, въпреки че няма възможност да си вземе почивка от работата.
Искам да ви питам вие ходихте ли на гинеколог след като ви изписаха от родилното? Аз родих на 10.03 и все още не съм ходила. Сигурно ще прозвучи тъпо и глупаво, но трябва ли да спрат лохиите преди да се отиде или не е задължително? И как протича този преглед? Много съм притеснена за него и искам да отида и все си мисля, че нещо не ми е наред, но аз си падам малко хипохондричка.  Laughing Споделете, моля Simple Smile
Лохиите могат да спрат и на 50 ден,за всеки е различно,но на преглед се ходи до 42 ден след раждането иначе след този период ти трябва отново направление

# 32
  • Мнения: 6 202
Ние сме на 29 дена и сме на АМ.Отначало и нан нас ни казаха да започнем с Нан,но след няколко дена бебчо много се запече,преминахме на Лактана Био-трудно я приемаше и доста връщаше.Педито ни изписа после Фризовом Peaceмного съм доволна-по гъстичко е,но и изхожданията се оправиха и няма повръщане.Приема си го с охота.Сутрин давам на гладно Биогайя и Видантол .А козметиката която ползвам е на Бюбхен-за тяло и Судокрем за подсечено дупе.За коликите ползвам Еспумизан-няма ефект.Сега давам Инфакол-мисля че е по-добре.

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Присъединявам се и аз към темата. Аз родих Велизар на 5 март, за сега сме предимно на кърма, но се дохранваме понякога с Frizo HA по съвет на педиатърката. Мамчета калко нададоха вашите бебоци през първия месец, защото ние качихме 1230 грама и ни казаха, че са много? А и коремчето му е много издуто настрани. Иначе козметика използваме Мустела.

Защо дохранваш? Като гледам бебето е качило много добре. Не мога да ги разбера тези педиатри, дават съвет да дохранваш и после бебето качило много. Според мен спри добавката и давайте само на кърма. Иначе само на кърма, дъщеря ми е качила 800гр първия месец.

# 34
  • Мнения: 37
запис от мен Simple Smile Здравейте и честито на всички вече настоящи мами Simple Smile Ние се родихме на 12.Март,въпреки че беше за 4-ти Март уж,наложи се да е секцио раждането в последния момент,но все пак резултатът е на лице и много ни радва Simple Smile Засега ние сме изцяло на кърма и сме качили 1кг първия месец.Четох че бяха писали мами за пъпчиците по лицето по напред.Нашата педиатърка ми каза,че се чисти кожичката на бебето и ще си минат самички.В началото имаше и по вратлето и под мишничките,но сега има само на брадичката,а там вече няма минаване.Тъкмо се скрият едните и се появат други,въпреки голямото почистване миене и мазане Simple Smile Кажете ползвате ли чая за колики ХИП с копър,анасон и лайка.На нас ни го изписаха да го пием,обаче ми се струва че от него повръща.

# 35
  • Мнения: 10
запис и от мен. Данчо калпазанчо се роди на 19-ти, а термина ми беше на 26-ти март...Кърмим се успешно засега Simple Smile

# 36
  • Мнения: 765
Здравейте и от мен! Калина се роди на 11.03, пораснала е 5 см. и наддала 700 гр. за един месец, само на кърма е, но има нещо което ме притеснява. Всеки ден, обикновено преди обяд когато оригва връща доста големи парчета кърма, направо като парцали, не знам това дали е нормално, при вас така ли е ?  newsm78 Усещам как я дразнят и докато не ги изплюе всичките не се успокоява, само плаче и мрънка, а аз не знам как да и помогна  Sad

# 37
  • Мнения: 43
Запис и от мен  Simple Smile За мамите, които хранят само с АМ, водата, която давате не трябва да е със захар, защото самата храна била достатъчно подсладена.

# 38
  • Мнения: 517
На мен това с подсладената водичка ми го каза педиатърката ,както и баба ми.Едно че като се пие такава водичка минава жилтеничката,но и била полезна за бебчето.

# 39
  • Мнения: 244
От това което съм чувала в училището за бременни знам, че захарта във водата или в храните, предотвратява запека, т.е. кара бебето да ака, иначе е забранено да има захари в храните на бебетата. А педиатрите препоръчват захар във водата, защото бебчетата я харесват, друг е въпроса кое е полезно и кое не. Simple Smile Аз още го карам на глюкоза, но смятам след това да опитам без захар във водата.  Peace

# 40
  • Мнения: 517
schandy точно така,когато казах на педиатърката че малката не ака,тя ме пита нали и давам подсладена водичка,тя ще помогне.Не смятам още дълго да и давам подсладена,но преди това тя си пиеше и не подсладена.

# 41
  • Мнения: 248
На мен това с подсладената водичка ми го каза педиатърката ,както и баба ми.Едно че като се пие такава водичка минава жилтеничката,но и била полезна за бебчето.
Специално питах моята педиатърка за това, тъй като и мен бабите ме посъветваха да давам сладка вода и тя каза, че захарта във водата може само да навреди на бебето, както и захар приемана по други начини. Някои педиатри я препоръчвали по време на жълтеницата, защото регулирала нивото на билирубина, но тъй като било физиологична жълтеница, тя преминава и без сладка вода  newsm78 Иначе нямало никаква причина да се приема захар след жълтеницата.

# 42
  • Мнения: 517
emilka да може и да си права  Peace съгласна съм че захарта е вредна

# 43
  • Мнения: 248
Simple Smile а, аз не претендирам, че съм много компетентна, но питах и споделям какво ме посъветваха. А и ми се стори логично след като казват малките деца да поемат по- малко захар, за бебетата да не говорим...

# 44
  • Мнения: 4
Ние вчера бяхме на консултация и сме наддали 1.100 и сме пораснали с 4см а сме на АМ.На нас също в началото за жълтеницата ни казаха да даваме вода със захар...след това като му давах чиста водичка той не я искаше..Днес му направих чайче от лайка и му сложих много малко захар и той си го пие...въпреки че наистина и според мен захарта не е полезна... вчера не му сложиха ваксината,защото от 2 седмици нослето му е запушено и много хърка...слагам капки,които педиатърката ми изписа,дърпам с помпичката за нос..но нищо..той милия едвам диша и затова е много неспокоен..Какво да правя с това носле....

Общи условия

Активация на акаунт