ЕНДОМЕТРИОЗА/ Въпросник - 1

  • 18 104
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 787
Момичета, моля тези от вас, които минават или вече са минали по трудния път на Ендомериозата, споделят своя опит, като отговорят на въпросника! Нека този въпросник послужи за кураж и надежда на момичетата, които за първи път чуват думата  " Ендометриоза".


  • Име?
  • Години?
    • Коя степен на ЕМ имате?
    • Имате ли направена операция?
    • Кога е направена операцията?   
    • Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент)
    • От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?   
    • Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)   
    • По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване)


    "Чудеса има там, където вярват в тях"[/list]

    Последна редакция: пн, 31 мар 2014, 00:02 от smile_86

    # 1
    • Мнения: 2 646
    ALMIRRA
    27 години
    3 степен
    1 опирация 2013 г.
    6 месеца опити за забременяване
    без деца


    Мисля, че е от значение да се добавят и годините.

    # 2
    • Мнения: 737
    Feride
    33 г.
    Между 1-ва и 2-ра степен ендометриоза
    1 операция 2013 г.
    7 години опити за забременяване
    Бременна в момента
    При 1-ви опит ин витро

    # 3
    • София
    • Мнения: 8 131
    Име! - Veseto*, 26 г.
    Коя степен на ЕМ   имате? - Нямам степен в епикризата, но беше много тежко. С много сраствания и почти 5-часово лапаро. Та 3-та-4-та.
    Имате ли направена операция? - Да, лапароскопия.
    Кога е направена операцията?   - 14 декември 2010 г.
    Лечение - Да. 6 месеца Лукрин депо.
    От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - Започнахме опитите август 2012. Октомври забременях. Оказа се биохимична бременност. Изчистих се сама. Януари 2013 забременях пак. Вече успешно. Simple Smile  
    Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат) - 1 дете  
    По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - естествено забременяване


    Мисля, че ще е хубаво да се напише и дали има проведено лечение и ако да, какво е.

    # 4
    • Мнения: 284
    just_smile 24г.
    Операция на 20.01.14г.
    3-та степен на ендометриоза
    В момента се провежда лечение с Лукрин, с надежди за безпроблемно забременяване след това.

    # 5
    • Мнения: 1 787
    Име? Smile_86
    Години? 28г.
    Коя степен на ЕМ имате? Много лека 1 степен, няколко лезии по коремната стена.
    Имате ли направена операция? Да, лапароскопия.
    Кога е направена операцията?   23.04 2013г.
    Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) Нямам!
    От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?   Правим опити от 4.4 години.
    Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)  Нямам деца все още!

    # 6
    • София
    • Мнения: 9 111
    zazu1
    33
    Предполагам трета степен на ЕМ - заради кистата, съдейки по инфо от нет-а, че при наличие на киста за опериране е 3-та степен.
    Операция 19.02.2014г. - премахната е кистата и е констатиран дефект (прищипване) на единствената тръба и в резултат пълна непроходимост.
    Опити за второ дете правим от 08.2011г. (първото е естествено заченато). Имах спонтанен аборт и извънматочна, после се появи ендометриозната киста, която оперирахме.
    В момента провеждам лечение - 3*28 дни със Золадекс. След него ни предстои първи опит ин-витро. Надявам се да е успешен  Wink

    # 7
    • Мнения: 84
    Destiny792, 35 год.

    Степен не е описана в епикризата,  но имах киста 2 см.,  проходими тръби

    Лапароскопия на 18.02.013

    Лечение 3 м. със Золадекс от 1.03.2013

    Опити за забременяване преди операцията 1.5 год.,  след операцията и лечението 3 м. - неуспешни,  последва подготовка за инвитро с 2 м на противозачатъчни и дълъг протокол - декември 2013

    Резултат - бременна с близначета от първо инвитро Simple Smile

    # 8
    • Мнения: 87

    Име?- dunchi
    Години?- 36
    Коя степен на ЕМ имате? - Нямам степен в епикризата.Премахната киста 5 см и множество сраствания.
    Имате ли направена операция?- 1 лапароскопия и 1 пункция на еднокиста.
    Кога е направена операцията? - 14.09.2010
    Проведено лечение?(колко е  продължителността на лечението и с какъв медикамент)- Първия път след пункцията 4 месеца синарел , вторият път след лапарото с Лукрин депо отново 4 месеца
    От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - 5 години
    Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)  - 1 дете 
    По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено - - забременяване)- естествено при налична нова ендокиста - 2 см.
    При секциото са установени нови сраствания, които са премахнати.

    # 9
    • Мнения: 218
    Име? zia 1
    Години?  27
    Коя степен на ЕМ имате? Не мога да кажа, не пише, първа киста 8см., втория път-4см., проходими тръби, леки лезии, които са отстранени при втора операция
    Имате ли направена операция? да, 2- лапаротомия и лапароскопия
    Кога е направена операцията? първата- лапаротомия- 18.05.2012г.; втората- лапароскопия- 27.02.2014г.
    Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент)- отказано ми е от лекарите и двата пъти с препоръка за бебе /проходими тръби/, втория път ми дадоха документ, но здравна каса не го прие поради липса на стерилитет
    От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?   след пъра операция около година, след втора- засега един месец
    Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)   - все още без резултат, предстои консултация в клиника за асистирана репродукция

    Последна редакция: вт, 01 апр 2014, 13:01 от zia1

    # 10
    • Мнения: 11 478
    Име? - Ясно е Simple Smile
    Години? - 31
    Коя степен на ЕМ имате? - Не е описана в епикризата, между 3 и 4 - имам премахнати ендометр. огнища по матката и киста на яйчника, тръбите са били запушени и са прекъснати.
    Имате ли направена операция? Да - описах я по-горе
    Кога е направена операцията?   октомври, 2012 г.
    Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) 6 месеца Золадекс
    От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?   Преди операцията - година и половина опити
    Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)   В момента бременна в 32 г.с.
    По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) Второ ИМСИ

    # 11
    • Мнения: 24
    • Име?
    - пише си Simple Smile

    • Години? - 29

      • Коя степен на ЕМ имате?
      - не знам. Имам 2 лапароскопии. Едната декември 2010, другата - декември 2013. При първата имаше 5 см. киста на левия яйчник и ендо отделно мъничко огнище. При втората - 4 см. киста + малко огнище. Проходими тръби.

      • Имате ли направена операция?
      - Да, 2 лапароскопии.

      • Кога е направена операцията?   
      - декември 2010 и 2013.

      • Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент)
      - първия път отказах лечение. Нямах проблеми 2 години без лечение. В момента ми изтича ефекта от третата инжекция Лукрин. Няма да има повече. Ще мина на противозачатъчни.

      • От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?   
      - не сме правили опити за бебе.

      • Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)   
      - имам едно дете от преди ендото.

      • По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване)
      - по естествен път на втория месец.





      [/list]

      # 12
      • Мнения: 101
      - krasito_90
      - 24 години
      - 3-та степен
      - да, лапароскопия
      - октомври 2013
      - проведох 6 месечно лечение със Золадекс
      - някъде 3-4 месеца преди операцията
      - нямам деца

      # 13
      • до морето
      • Мнения: 152
      Румяна
      40 г
      4 -та степен
      да, лапароскопия
      2005 г
      не
      -
      2 деца
      естественно забременяване

      # 14
      • Мнения: 184
      Име: Данира
      Години - 31
      Коя степен на ЕМ имате? 3-4, мисля че не пишеше в епикризите, но по описание съм там някъде, големи кисти, множество страствания
      Имате ли направена операция: да
      Кога е направена операцията: №1- ноември 2007г (лапаротомия), №2 - януари 2009г (лапароскопия)
      Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент), №1- 6 месеца Диферелин, №2 - 6 месеца Лукрин (мнооого слаб ефект, да не кажа никакъв)
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили: - не съм правила
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)    - n/a
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) -

      Последна редакция: вт, 13 май 2014, 20:01 от Данира

      # 15
      • Мнения: 33
      Име?- kkk30
      Години?- 36
      Коя степен на ЕМ имате? - Нямам степен в епикризата.Премахнати две кисти от двата яйчника по 5 см и 6см, казаха без други поражения.
      Имате ли направена операция?- 1 лапаротомия.
      Кога е направена операцията? - 2006г
      Проведено лечение?(колко е  продължителността на лечението и с какъв медикамент)- Преди операцията 3 золадекса и след операцията 1 золадекс и 5 диферелина
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - преди операцията не са правени опити, след операцията 3 години, включващи и годината след операцията без цикъл
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)  - 3 бременостти, в резултат на тях - 2 мисед аборта и м/у тях 1 дете 
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено - - забременяване)- естествено.
      При секциото казаха, че не са открити нови кисти.

      # 16
      • София
      • Мнения: 357
      Име? - ижинка
      Години? - 30
      Коя степен на ЕМ имате? - 4та (кисти на двата яйчника и множество сраствания с матка, тръби и перитонеум)
      Имате ли направена операция? - да, лапароскопия
      Кога е направена операцията? Февруари, 2013 
      Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) - 6 месеца Лукрин
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - 4 месеца, след лечението
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат) - 1 дете
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - естествено забременяване

      # 17
      • София
      • Мнения: 35
          Име? mipapikokolo

          Години? 30

          Коя степен на ЕМ имате? 3

          Имате ли направена операция? лапаро

          Кога е направена операцията?   20.04.2010г.

          Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) 3 месеца Лукрин и 6 месеца Zoladex

          От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?   не съм правила

          Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)   все още без резултат

          По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване)

      # 18
      • Мнения: 11
      Здравейте,
      Откриха ми киста на левия яйчник и след лапароскопия се установи ендометреоза. От две години правим опити с мъжа ми за бебе , но явно това е била причината, за да не става. Предписаха ми лечение с лукрин депо за 6 месеца. Предстои ми първа инжекция сега февруари. Много се притеснявам от страничните действия на лекарството и от това, къде и от кого се поставят. Мога ли сама да си ги бия. Моля, който е минал през това лечение , да ми пише.

      # 19
      • Мнения: 11
      Здравейте,
      Откриха ми киста на левия яйчник и след лапароскопия се установи ендометреоза. От две години правим опити с мъжа ми за бебе , но явно това е била причината, за да не става. Предписаха ми лечение с лукрин депо за 6 месеца. Предстои ми първа инжекция сега февруари. Много се притеснявам от страничните действия на лекарството и от това, къде и от кого се поставят. Мога ли сама да си ги бия. Моля, който е минал през това лечение , да ми пише.
      На 27 години съм
      На 20.01.2015 ми беше лапароскопията
      8 см. Киста ,ендометриозни огнища по 3_4 мм.
      Чакам цикъл за първа инжекция с lucrin depot
      Операцията ми беше в клиника св. Марина в Плевен
      След операцията отново правим опити за беебе, но не си засякох овулацията. Дали може да стане бебето и да не ми се наложи лечение....

      # 20
      • Мнения: 2 646
      ALMIRRA
      Години-28
      2, 3 степен ЕМ
      Лапароскопия 2013 г.
      4 месеца Золадекс
      1 година опити за забременяване
      Едно дете, заченато от първи опит ин-витро с имунологичен протокол

      # 21
      • София
      • Мнения: 56
      Име : nicole_ocean2000
      Степен на ендометриоза : 4 степен,изключително тежка със сериозно поражения
      Операция : лапароскопия декември 2006г, изчерпан яйчников резерв, отстранен частично ляв яйчник,множество поражения по матка, тръби и т.н. Отстранена киста с размер 10.5 -11 см в диаметър от ляв яйчник и една по -малка около 4-5см на десния яйчник
      Лечение : 5 месеца золадекс
      Опити за забременяване : 1 път и забременях веднага.Забременяването е Септември 2009г.Не съм правила никакви опити преди това за забременяване.Решихме с мъжа ми, че искаме вече дете, направих консултация с гинеколога си и получих подкрепа от него да действаме.Получи се от раз колкото и странно да изглежда.
      Дете :1

      Не съм правила повече опити за забременяване,  операцията е извършена от д-р Николай Попов Шейново

      Надявам се да съм Ви била полезна с информацията и искам да кажа на всички момичета с такава диагноза да не се отчайват. Всичко ще се получи ако не задълбавате в проблема. Успех и горе главата! При мен се получи и при Вас също ще се получи!

      # 22
      • Мнения: 20
      Име :dratva
      Години: 32
      Степен на ендометриоза : 4
      Операция : 1-ва - лапаротомия  октомври 2007, 2-ра - лапароскопия януари 2010, 3-та - лапаротомия март 2010, 4-та - лапаротомия октомври 2014 . Резултат - останах само с малка част от левия яйчник и матка.
      Лечение: След 1-ва - 6 месеца Золадекс, след 3-та 4 месеца Золадекс, след 4-та 4 месеца Декапептил
      Опити за забременяване : от 2006.
      Резултат: Нямам деца. Имам 1 инвитро - неуспешно. Връщане на замразени емнриони - неуспешно. В подготовка за трансфер съм на ЗЕ, събрани преди операция 4,тъй като не се знаеше дали ще остане нещо след нея.

      # 23
      • София
      • Мнения: 8 131
      Име! - Veseto*, 26 г.
      Коя степен на ЕМ   имате? - Нямам степен в епикризата, но беше много тежко. С много сраствания и почти 5-часово лапаро. Та 3-та-4-та.
      Имате ли направена операция? - Да, лапароскопия.
      Кога е направена операцията?   - 14 декември 2010 г.
      Лечение - Да. 6 месеца Лукрин депо.
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - Започнахме опитите август 2012. Октомври забременях. Оказа се биохимична бременност. Изчистих се сама. Януари 2013 забременях пак. Вече успешно. Simple Smile  
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат) - 1 дете  
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - естествено забременяване


      Мисля, че ще е хубаво да се напише и дали има проведено лечение и ако да, какво е.
      За да вдъхна надежда и кураж искам да кажа, че вече имам две деца!

      # 24
      • Варна
      • Мнения: 826
      Име? -
      Години? - 29
      Коя степен на ЕМ имате? - 3-та
      Имате ли направена операция? - 1 коремна (киста, но не пише да е ЕМ) , 2 лапароскопии - вече с ЕМ кисти
      Кога е направена операцията?    - 2007 , 2012 ,2013
      Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент)- след първата лапароскопия 2012 год, проведени 6 мес. със Золадекс
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - правих опити 4 години, но не през всеки месец , имало е дупки (промени в живота ми) , не мога точно да сметна колко време
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)    - 1 дете
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - естествено забременяване, непосредствено след неуспешен опит ин витро

      # 25
      • Мнения: 142
      Име? - sunny_f
      Години? - 35
      Коя степен на ЕМ имате? - в епикризата не пише.
      Имате ли направена операция? - 1 лапароскопия - киста 7 см. на ляв яйчник и малко огнище на десен. Кистата е била леко сраснала с коремната стена
      Кога е направена операцията?   -  януари 2016
      Проведено лечение? (колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент)- в момента съм на лечение със Золадекс - 2-ра инженция. По принцип са ми изписани 6 бр., но най-вероятно ще сложа 3-4 инжекции.
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - до сега не съм правила опити за забременяване. Ще споделя за това след като приключа със Золадекса и започна опитите
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване)

      # 26
      • Варна
      • Мнения: 141
      Име-mama 06
      Години-39
      Степен на ендометриозата-на пише в епикризата.Нямам образувани кисти,тръби и яйчници нормални.С ендометриозни огнища по Кавум дъгласи.Ендометриоза открита при операция за премахване на миома.
      Направена операция- лапароскопия 2008г. за премахване на миома, 2015 г.-коремна-пак миома.
      Проведено лечение-4 месеца на Лукрин Депо
      Опити за забременяване-не са правени до сега

      # 27
      • Мнения: 2 421

      Име? Hris_80

      Години? 35

      Коя степен на ЕМ имате?    N80.1 ендометриоза на яйчник ( не пише степен) отстранена киста на десен яйчник 2-3 см. Няма сраствания, тръби проходими.

      Имате ли направена операция? Лапароскопия

      Кога е направена операцията?   Ноември 2016г

      Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) Предстои с лукрин депо за 6м

      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?
      [/size]  Правим опити от година и половина
       
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)
         без резултат
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване)
      [/b]

      # 28
      • Мнения: 157
      Име? LadyIv
      Години?  30
      Коя степен на ЕМ имате? 2015г операция и премахване на кисти 2 бр на ляв яйчник р-ри 3 и 5,1бр на десен яйчник ,р-р 8. Преди 3м - нова киста на десен яйчник ,р-р 3 премахната с хомеопатия,сега  пак съм скиста,очаква ме преглед.
      Имате ли направена операция? Да
      Кога е направена операцията?  2015,януари  
      Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) 6м/ Золадекс
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?  
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)   Все още без резултат
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване)

      Последна редакция: ср, 23 ное 2016, 07:26 от LadyIv

      # 29
      • Варна
      • Мнения: 2 748
      Име - Miss_V
      Години - 28
      Коя степен на ЕМ имате - в епикризата не пише , но по думи на опериращия 4-та степен..премахната киста 4см и много сраствания
      Имате ли направена операция- лапароскопия,
      Кога е направена операцията -  октомври 2016   
      Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) предстои 3-та инжекция Золадекс от общо 6
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили- не сме правили опити   
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат) - /   
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - /

      # 30
      • Мнения: 35
      Име - LaurynB
      Години? - 28 Бях на 26, когато ми поставиха диагнозата.
      Коя степен на ЕМ имате? - Нямам степен в епикризата. Може би 3-та. Премахнати са кисти и от 2-та яйчника (3см на ляв и 2см на десен) + огнища по пикочен мехур и сраствания
      Имате ли направена операция? - Да, лапароскопия
      Кога е направена операцията? - ноември 2015
      Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) - 6 месеца с Лукрин Депо
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - Преди лечението не сме правили опити.
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат) - 1 дете   
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - По естествен път. Цикълът ми се възстанови август 2016. Започнахме опитите октомври и ноември 2016 - забременях. Успех момичета! Щом при мен се е получило, значи и при вас ще стане.

      # 31
      • Мнения: 755
          Име - sparki7
          Години - 38
          Коя степен на ЕМ имате - III степен - ЕМ киста на ляв яйчник
          Имате ли направена операция - не
          Кога е направена операцията - нямам
          Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) - Когато разбрах че имам киста м.април 2017г - 1 месец пих билки турта, невен и бял равнец - чай 3пъти на ден, тогава не знаех че кистата е ендометриозна; От м.08.2017г - приемала съм Дуфастон 10mg 3*1т. или 2*1т., и от м.04.2018г. Оргаметрил 5mg 3*1т. 
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - 2г
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат) - все още без резултат, в момента съм започнала ин витро процедура, имам замразени 3 ембриона.
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - в момента съм на фаза инвитро

      # 32
      • Варна
      • Мнения: 2 748
      Име - Miss_V
      Години - 28
      Коя степен на ЕМ имате - в епикризата не пише , но по думи на опериращия 4-та степен..премахната киста 4см и много сраствания
      Имате ли направена операция- лапароскопия,
      Кога е направена операцията -  октомври 2016   
      Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) предстои 3-та инжекция Золадекс от общо 6
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили- не сме правили опити   
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат) - /   
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - /

      Да допълня, че след втория цикъл след Золадекса , забременях естествено. за съжаление беще кухо яйце и последва кюртаж, След цикъла след кюртажа забременях веднага на 1 опит . Вече съм бременна в 8-ми месец !

      # 33
      • Мнения: 620
      Име cheburita
      Години 34
      Коя степен на ЕМ имате в епикризата не пише, но имах една киста 6 см и множество сраствания, включително запушени и деформирани тръби, вероятно 4-та степен
      Имате ли направена операция лапароскопия
      Кога е направена операцията януари 2018
      Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) да, от февруари нататък 6 месеца золадекс
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?   започнаха още половин година преди операцията, по време на лечението съм в менопауза, няма как
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)  бременна в трети месец
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) естествено забременяване, след лечението цикълът ми дойде на 24-ти август  и веднага след това забременях

      # 34
      • Мнения: 20
      Име :dratva
      Години: 32
      Степен на ендометриоза : 4
      Операция : 1-ва - лапаротомия  октомври 2007, 2-ра - лапароскопия януари 2010, 3-та - лапаротомия март 2010, 4-та - лапаротомия октомври 2014 . Резултат - останах само с малка част от левия яйчник и матка.
      Лечение: След 1-ва - 6 месеца Золадекс, след 3-та 4 месеца Золадекс, след 4-та 4 месеца Декапептил
      Опити за забременяване : от 2006.
      Резултат: Нямам деца. Имам 1 инвитро - неуспешно. Връщане на замразени емнриони - неуспешно. В подготовка за трансфер съм на ЗЕ, събрани преди операция 4,тъй като не се знаеше дали ще остане нещо след нея.

      Искам само да добавя, че имам детенце на 2г и 3 месеца! Успех на всички ♥

      # 35
      • Sofia
      • Мнения: 165
      Бях попадала на тази тема, когато разбрах, че имам ендометриозата и ми се прииска един ден да попълня въпросника.
      Години - 30
      Коя степен на ЕМ имате - 4
      Имате ли направена операция - две лапараскопии
      Кога е направена операцията 2016 и 2014
      Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) 6 месеца Золадекс и 6 месеца Reseligo
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?  - 4 години
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)   - 1 дете
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - инвитро

      # 36
      • Мнения: 284
      just_smile 24г.
      Операция на 20.01.14г.
      3-та степен на ендометриоза
      В момента се провежда лечение с Лукрин, с надежди за безпроблемно забременяване след това.

      Да направя и аз един отчет - без опити за забременяване, от първия възможен (бих казала непланиран дори) бебенцето вече е факт. Пожелавам на всички толкова лесно забременяване и много бебенца на отчети Heart

      # 37
      • Мнения: 33

      Проблемно забременяване
      ЕНДОМЕТРИОЗА/ Въпросник - 1
      15 597 36
      smile_86 - Потребител

      Отговори
      1 от 3
      smile

      *Име?
      *Години-33/на 31 при откриване на ендометриозата/
      *Коя степен на ЕМ имате?-4
      *Имате ли направена операция?-лапароскопия
      *Кога е направена операцията?-2017
      *Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент)-без лечение. Неможех да забременея. Посетих клиника по стерилитет.Беше ми направена цветна снимка, на която се забеляза проблем с едната тръба. Последва лапароскопията в клиниката и се оказа, че имам ендометриоза. Последва инвитро.
      *От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? -5 години 
      *Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат) - 1 дете
      *По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване)-инвитро.

      # 38
      • Мнения: 7
      Деница
      31 години
      Нямам посочена степен в епикризата, защото нямах страствания и кистите бяха много малки
      Операция през Януари 2017 в Окръжна болница, д-р Станислав Славчев
      Лечение със Золадекс 6 месеца
      Правим опити от ноември 2015
      Все още няма резултат, отново имам съмнение за ендометриозна киста на десния яйчник около 2 см. Левият ми произвежда качествени яйцеклетки и имам овулация. Обмисляме инвитро
      От Варна, в момента посещавам д-р Алкан Емин

      Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 16:58 от D_E_N_I

      # 39
      • Sofia
      • Мнения: 165
      Допълвам, че забременях спонтанно с второ дете.
      Бях попадала на тази тема, когато разбрах, че имам ендометриозата и ми се прииска един ден да попълня въпросника.
      Години - 30
      Коя степен на ЕМ имате - 4
      Имате ли направена операция - две лапараскопии
      Кога е направена операцията 2016 и 2014
      Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) 6 месеца Золадекс и 6 месеца Reseligo
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?  - 4 години
      Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)   - 1 дете
      По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - инвитро

      # 40
      • Мнения: 73
      Милена
      33 г.
      4
      три операции - лапороскопска, отворена, лапороскопска като ми махнаха единия яйчник с тръбата
      2018, последната декември 2019   
      Золадекс 6 месеца
      1 година опити за бебе
       все още нямам бебе
      Искам да ппитам тези, които са успели с инвитро - при кой лекар са били. В момента сме се насочили към инвитро, но незнам къде

      # 41
      • Мнения: 33
      Милена
      33 г.
      4
      три операции - лапороскопска, отворена, лапороскопска като ми махнаха единия яйчник с тръбата
      2018, последната декември 2019   
      Золадекс 6 месеца
      1 година опити за бебе
       все още нямам бебе
      Искам да ппитам тези, които са успели с инвитро - при кой лекар са били. В момента сме се насочили към инвитро, но незнам къде
      В болница Надежда при д-р Цветков. Успех!

      # 42
      • Мнения: 11 478
      С 1/2 яйчник, прекъснати тръби заради ендометриоза, след лечение със Золадекс, много оскъден яйчников резерв, с Хашимото и хипофункция на щитовидната, с фактор 5 Лайден + много тежък мъжки фактор - родители сме на две прекрасни деца от три опита инвитро - Болница Надежда, д-р Стаменов Heart

      # 43
      • Мнения: 6
      Име - 35г.
      Коя степен на ЕМ имате? - Нямам степен в епикризата, ляв ячник срастнал с дебелото черво
      Имате ли направена операция? - Да, лапароскопия, след пукане на шоколадена киста и локален перитонит, чистене, дренаж и т.н.
      Кога е направена операцията?   - 2007
      Лечение - няма
      От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - за първото дете 3 месеца до бременност, 2016, в момента опити за бебе номер 2
      Какъв е резултатът? 1 дете  
      По какъв начин се стигна до забременяване? - естествено забременяване

      Общи условия

      Активация на акаунт