ЕНДОМЕТРИОЗА/ Въпросник - 1

  • 18 072
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
Име?- kkk30
Години?- 36
Коя степен на ЕМ имате? - Нямам степен в епикризата.Премахнати две кисти от двата яйчника по 5 см и 6см, казаха без други поражения.
Имате ли направена операция?- 1 лапаротомия.
Кога е направена операцията? - 2006г
Проведено лечение?(колко е  продължителността на лечението и с какъв медикамент)- Преди операцията 3 золадекса и след операцията 1 золадекс и 5 диферелина
От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - преди операцията не са правени опити, след операцията 3 години, включващи и годината след операцията без цикъл
Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)  - 3 бременостти, в резултат на тях - 2 мисед аборта и м/у тях 1 дете 
По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено - - забременяване)- естествено.
При секциото казаха, че не са открити нови кисти.

# 16
  • София
  • Мнения: 357
Име? - ижинка
Години? - 30
Коя степен на ЕМ имате? - 4та (кисти на двата яйчника и множество сраствания с матка, тръби и перитонеум)
Имате ли направена операция? - да, лапароскопия
Кога е направена операцията? Февруари, 2013 
Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) - 6 месеца Лукрин
От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - 4 месеца, след лечението
Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат) - 1 дете
По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - естествено забременяване

# 17
  • София
  • Мнения: 35
    Име? mipapikokolo

    Години? 30

    Коя степен на ЕМ имате? 3

    Имате ли направена операция? лапаро

    Кога е направена операцията?   20.04.2010г.

    Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) 3 месеца Лукрин и 6 месеца Zoladex

    От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?   не съм правила

    Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)   все още без резултат

    По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване)

# 18
  • Мнения: 11
Здравейте,
Откриха ми киста на левия яйчник и след лапароскопия се установи ендометреоза. От две години правим опити с мъжа ми за бебе , но явно това е била причината, за да не става. Предписаха ми лечение с лукрин депо за 6 месеца. Предстои ми първа инжекция сега февруари. Много се притеснявам от страничните действия на лекарството и от това, къде и от кого се поставят. Мога ли сама да си ги бия. Моля, който е минал през това лечение , да ми пише.

# 19
  • Мнения: 11
Здравейте,
Откриха ми киста на левия яйчник и след лапароскопия се установи ендометреоза. От две години правим опити с мъжа ми за бебе , но явно това е била причината, за да не става. Предписаха ми лечение с лукрин депо за 6 месеца. Предстои ми първа инжекция сега февруари. Много се притеснявам от страничните действия на лекарството и от това, къде и от кого се поставят. Мога ли сама да си ги бия. Моля, който е минал през това лечение , да ми пише.
На 27 години съм
На 20.01.2015 ми беше лапароскопията
8 см. Киста ,ендометриозни огнища по 3_4 мм.
Чакам цикъл за първа инжекция с lucrin depot
Операцията ми беше в клиника св. Марина в Плевен
След операцията отново правим опити за беебе, но не си засякох овулацията. Дали може да стане бебето и да не ми се наложи лечение....

# 20
  • Мнения: 2 633
ALMIRRA
Години-28
2, 3 степен ЕМ
Лапароскопия 2013 г.
4 месеца Золадекс
1 година опити за забременяване
Едно дете, заченато от първи опит ин-витро с имунологичен протокол

# 21
  • София
  • Мнения: 56
Име : nicole_ocean2000
Степен на ендометриоза : 4 степен,изключително тежка със сериозно поражения
Операция : лапароскопия декември 2006г, изчерпан яйчников резерв, отстранен частично ляв яйчник,множество поражения по матка, тръби и т.н. Отстранена киста с размер 10.5 -11 см в диаметър от ляв яйчник и една по -малка около 4-5см на десния яйчник
Лечение : 5 месеца золадекс
Опити за забременяване : 1 път и забременях веднага.Забременяването е Септември 2009г.Не съм правила никакви опити преди това за забременяване.Решихме с мъжа ми, че искаме вече дете, направих консултация с гинеколога си и получих подкрепа от него да действаме.Получи се от раз колкото и странно да изглежда.
Дете :1

Не съм правила повече опити за забременяване,  операцията е извършена от д-р Николай Попов Шейново

Надявам се да съм Ви била полезна с информацията и искам да кажа на всички момичета с такава диагноза да не се отчайват. Всичко ще се получи ако не задълбавате в проблема. Успех и горе главата! При мен се получи и при Вас също ще се получи!

# 22
  • Мнения: 20
Име :dratva
Години: 32
Степен на ендометриоза : 4
Операция : 1-ва - лапаротомия  октомври 2007, 2-ра - лапароскопия януари 2010, 3-та - лапаротомия март 2010, 4-та - лапаротомия октомври 2014 . Резултат - останах само с малка част от левия яйчник и матка.
Лечение: След 1-ва - 6 месеца Золадекс, след 3-та 4 месеца Золадекс, след 4-та 4 месеца Декапептил
Опити за забременяване : от 2006.
Резултат: Нямам деца. Имам 1 инвитро - неуспешно. Връщане на замразени емнриони - неуспешно. В подготовка за трансфер съм на ЗЕ, събрани преди операция 4,тъй като не се знаеше дали ще остане нещо след нея.

# 23
  • София
  • Мнения: 8 131
Име! - Veseto*, 26 г.
Коя степен на ЕМ   имате? - Нямам степен в епикризата, но беше много тежко. С много сраствания и почти 5-часово лапаро. Та 3-та-4-та.
Имате ли направена операция? - Да, лапароскопия.
Кога е направена операцията?   - 14 декември 2010 г.
Лечение - Да. 6 месеца Лукрин депо.
От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - Започнахме опитите август 2012. Октомври забременях. Оказа се биохимична бременност. Изчистих се сама. Януари 2013 забременях пак. Вече успешно. Simple Smile  
Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат) - 1 дете  
По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - естествено забременяване


Мисля, че ще е хубаво да се напише и дали има проведено лечение и ако да, какво е.
За да вдъхна надежда и кураж искам да кажа, че вече имам две деца!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 826
Име? -
Години? - 29
Коя степен на ЕМ имате? - 3-та
Имате ли направена операция? - 1 коремна (киста, но не пише да е ЕМ) , 2 лапароскопии - вече с ЕМ кисти
Кога е направена операцията?    - 2007 , 2012 ,2013
Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент)- след първата лапароскопия 2012 год, проведени 6 мес. със Золадекс
От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - правих опити 4 години, но не през всеки месец , имало е дупки (промени в живота ми) , не мога точно да сметна колко време
Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)    - 1 дете
По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - естествено забременяване, непосредствено след неуспешен опит ин витро

# 25
  • Мнения: 142
Име? - sunny_f
Години? - 35
Коя степен на ЕМ имате? - в епикризата не пише.
Имате ли направена операция? - 1 лапароскопия - киста 7 см. на ляв яйчник и малко огнище на десен. Кистата е била леко сраснала с коремната стена
Кога е направена операцията?   -  януари 2016
Проведено лечение? (колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент)- в момента съм на лечение със Золадекс - 2-ра инженция. По принцип са ми изписани 6 бр., но най-вероятно ще сложа 3-4 инжекции.
От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили? - до сега не съм правила опити за забременяване. Ще споделя за това след като приключа със Золадекса и започна опитите
Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)
По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване)

# 26
  • Варна
  • Мнения: 136
Име-mama 06
Години-39
Степен на ендометриозата-на пише в епикризата.Нямам образувани кисти,тръби и яйчници нормални.С ендометриозни огнища по Кавум дъгласи.Ендометриоза открита при операция за премахване на миома.
Направена операция- лапароскопия 2008г. за премахване на миома, 2015 г.-коремна-пак миома.
Проведено лечение-4 месеца на Лукрин Депо
Опити за забременяване-не са правени до сега

# 27
  • Мнения: 2 394

Име? Hris_80

Години? 35

Коя степен на ЕМ имате?    N80.1 ендометриоза на яйчник ( не пише степен) отстранена киста на десен яйчник 2-3 см. Няма сраствания, тръби проходими.

Имате ли направена операция? Лапароскопия

Кога е направена операцията?   Ноември 2016г

Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) Предстои с лукрин депо за 6м

От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?
[/size]  Правим опити от година и половина
 
Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)
   без резултат
По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване)
[/b]

# 28
  • Мнения: 157
Име? LadyIv
Години?  30
Коя степен на ЕМ имате? 2015г операция и премахване на кисти 2 бр на ляв яйчник р-ри 3 и 5,1бр на десен яйчник ,р-р 8. Преди 3м - нова киста на десен яйчник ,р-р 3 премахната с хомеопатия,сега  пак съм скиста,очаква ме преглед.
Имате ли направена операция? Да
Кога е направена операцията?  2015,януари  
Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) 6м/ Золадекс
От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили?  
Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат)   Все още без резултат
По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване)

Последна редакция: ср, 23 ное 2016, 07:26 от LadyIv

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 741
Име - Miss_V
Години - 28
Коя степен на ЕМ имате - в епикризата не пише , но по думи на опериращия 4-та степен..премахната киста 4см и много сраствания
Имате ли направена операция- лапароскопия,
Кога е направена операцията -  октомври 2016   
Проведено лечение?(колко е продължителността на лечението и с какъв медикамент) предстои 3-та инжекция Золадекс от общо 6
От колко време се правят опити за забременяване/или са се правили- не сме правили опити   
Какъв е резултатът?(бременна, 1 дете, 2 деца, все още без резултат) - /   
По какъв начин се стигна до забременяване?(инсеминация, ин витро или естествено забременяване) - /

Общи условия

Активация на акаунт