Пролет, птички пеят- ЯНУАРЧЕТАта гукат и се смеят! Тема 22

  • 35 814
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 66
За ваксината и на нас ни предстои, притеснена съм, но ще я слагаме....Дано всичко е ок
за водата само в ел.кана 

# 31
  • Мнения: 37
Запис и от мен Simple Smile

# 32
  • Мнения: 361
Здравейте,

Вода филтрирам през Брита, преварявам и държа в стъклена бутилка.

Ронкис, много свежо и готино

Кайлис, добре си е М. Нали е здравичък. Ние скоро ще ударим 7кг:-)

# 33
  • Мнения: 1 569
Запис, че съвсем се изгубих, но нямам никакво време за форума с това прекрасно време навън и не само. Simple Smile

Ели, мерси. А заглавието е дело на Lilo!  Hug

Края на май ще пътуваме в чужбинско с бебето. Ако някой скоро е вадил паспорт, нека сподели последните изисквания за документи. А като правя резервация за полет искат ли име на бебето и ако да какво правим, ако после в паспорта е изписано по друг начин?

# 34
  • Мнения: 1 674
Запис, че съвсем се изгубих, но нямам никакво време за форума с това прекрасно време навън и не само. Simple Smile

Ели, мерси. А заглавието е дело на Lilo!  Hug

Края на май ще пътуваме в чужбинско с бебето. Ако някой скоро е вадил паспорт, нека сподели последните изисквания за документи. А като правя резервация за полет искат ли име на бебето и ако да какво правим, ако после в паспорта е изписано по друг начин?
Ние подавахме документи в петък.
С оригинал и копие на акта за раждане се отива в паспортна служба. Там ти разпечатват бланка, която е попълнена наполовина, вкл. как се изписва името на латиница. Ако имаш възражения относно изписването - пишеш твоя вариант. Там снимат бебето, всичко става за около 10-15 мин (без чакането по опашки). Таксата е 10 лв за бавна поръчка (месец) и 20 лв за бърза (2 дни). Ние ще пътуваме началото на май.
С каката съм купувала билети за самолет и името на бебето го искаха.
В ел. кана водата не се преварява, а само кипва до 100 градуса.

# 35
  • Мнения: 1 569
Кайлис, благодаря! Четох, че се иска и адресна регистрация на бебето в общината, където е майката. Все още ли е така или това е отпаднало? И трябва и двамата родители да присъстват, нали? Аз още не съм взела акта за раждане, защото чакам да ми преведат еднократната помощ, а чак тогава се вземал...  ooooh!

# 36
  • Мнения: 1 674
С двамата родители, да. Ако родителите са на различен адрес, бебето така или иначе се регистрира на адреса на майката.  Поне така беше когато раждах каката преди 3 години.

# 37
  • Мнения: 1
Добро утро от мен и благодаря за темичката!   bouquet
За водата-преварявам на котлона, като оставям да поври поне 5 минутки. Макар, че моята госпожица не пие вода, всеки ден си го правя това упражнение.  Grinning А водата за АМ преварявам в ел. каната.
На нас тепърва ни предстои слагането на двете ваксини. Първата я понесе добре, но сега тези не знам.. Дано да ги раздели доки. Тъй като сме при нова лекарка, не знам как ще действа, но аз все пак ще си направя устата, да не ги слага наведнъж.
Нашите колики уж бяха спрели, а преди няколко дни се върнаха с всичка сила  Sad Нямах никакви капки, а времето беше гадно и не можах да отида до аптеката и цял ден се мъчи милото. ММ ми донесе вечерта Инфакол, че нямало в тази аптека Еспумизан и така му се накарах  #2gunfire, но без основание! Уж преди не свършиха работа, но сега подействаха и беба спря да се гърчи и плаче. Така и не разбрах как така стана, но важното е, че помогнаха.
При нас времето от петък е ужасноо! Изведах ги на разходка, но започна да пада мъгла и да духа и се прибрахме. 1 час сме били навън и веднага се разсополеви каката  ooooh! дано не се зарази малката..

Това е от мен за сега, че бебата иска да яде  Grinning Поздрави на всички!   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 056
Привет и от мен, не мога да се включвам често по обясними причини - прекрасното време и използването на всяка възможност да сме навън, но попрочитам когато имам няколко свободни минути.
Едната ми беба много повръща, направо се видях в чудо - от седмица насам се налага да додадам повече АМ, понеже те пораснаха и кърмата ми очевидно недостига. Кърмя ги колкото мога, но привечер вече почти няма нищо и се налага в 12 през нощта да давам цяла порция АМ. Обаче едната ми беба повръща на фонтан и то доста, странното е че го прави около 30-40 минути след хапване. Опитвам се да оригвам, но не може, направо съм се видяла в приключение. Докато не повърне не се успокоява. Днес ще купувам АМ за чувствителни стомахчета и надеждата ми е да има някакъв ефект. Дайте някой съвет какво да правя, станаха почти на 3 месеца и сега започна проблема с повръщането. Преди го правеше по-рядко, но откакто се наложи да увелича АМ, поради недостиг на кърма - тя повръща все по-често.
Пожелавам ви прекрасен слънчев ден  Hug

# 39
  • Мнения: 2
Момичета, благодаря за отговорите за водата.  Hug
Зелено човече, благодаря и на теб за успокояващия отговор.  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте момичета! За водата да кажа,че в моята ел.кана тя ври около минута интензивно преди самата кана да изключи. Така,че смятам,че е достатъчно преварена.И всичко става за 3мин. ако количеството е повече. Днес се дигнах с децата до НОИ да си извадя ПИК код за оnline наблюдение. Стана супер бързо за 2мин. Сега виждам всичко. Само не ми е ясно как ми изчисляват 90%. Те ги изчисляват явно спрямо броя на работните дни в месеца,но така сумата мърда много и не е твърдо както иначе месечното ми възнаграждение. Много тъпа система! За януари с 30лв. по малко,за февруари с 120лв. по малко,същото ще е и с март защото по работни дни е колкото февруари. Така ли ще е и с майчинските или те са твърдо установени независимо от броя работни в месеца?
Отивам да полегна за 1ас и после ще направя една супа със спанак,пресен лук и пресен чесън. Ще сложа и 3 моркова... До довечера...

# 41
  • Мнения: 7 118
Ронкис, и при майчинските се гледа броя на работните дни. Общо взето се изчислява среднодневен доход и вече той се умножава по броя раб. дни в месеца.

# 42
  • София
  • Мнения: 619
Ронкис, и при майчинските се гледа броя на работните дни. Общо взето се изчислява среднодневен доход и вече той се умножава по броя раб. дни в месеца.
Дааа,даааа егати държавата! Повечето хора си мислят,че ако получават 1000лв. ще взимат 12 месеца по 900лв.,а всъщност изобщо не е така! Има ли служители на които им варира месечното възнаграждение според броя на дните? ooooh! #Cussing out

# 43
  • Мнения: 30
Здравейте,
благодаря за новата тема. Simple Smile
Напоследък нещо ми е криво и затова не съм се включвала, но ви четях.
И аз като някои от вас съм притеснена за тези ваксини. Явно е от инцидентите, които имаше напоследък. Sad Като цяло с второто дете съм по-шашната, а уж казват, че второто се гледа "през пръсти".  Все си мисля дали всичко, което правя е ок, да не сгреша нещо, направо като майка първескиня съм.. Много е гадно и натоварващо, чак на моменти си мисля, че се вманиачавам.
По този повод да ви питам - изцяло на кърма сме, на поискване е, но си прави пауза от 3 часа, понякога и повече. Вечер е по-неспокойна, има още колики и тогава й предлагам по-често гърда. Тъй като за месец и 5 дена качи 1,780 кг, което е доста май, се притеснявам да не правя грешка като й давам да суче вечер толкова често. Сега е на 2 месеца + 3 дена и е 5,900 - 6кг. Много ми е объркано и се чувствам тъпо. Биберон не иска, вода пийва 2 глътки и се мръщи. Ето,сега прочетох, че Мила на Котката е 6 кг, а е на 3, имаше и още една мама горе долу така. Знам, че всяко дете е индивидуално, но все пак.
И още нещо - мамите, които давате вода, каква е - преварена, купена, Брита?
Спокойна вечер на всички.
Sunflower,и ние сме само на кърма на поискване,давам като е неспокоен доста често  и изобщо не съм притеснена за килограмите или усилването на коликите.На 2 месеца и 4 дни тежим 7Кила Wink,за първия месец качи 2 кила кръгло,вода не желае да куса,сякаш отрова му давам,а тея "бебешки води" от магазина само етикетите им са бебешки-по-добре да си купя обикновена вода Mr. GreenИ днес времето е хубаво,та да видим от утре как ще е с тея валежи.
Ронкисмного са сладки лепенките на стената.

Хубав ден на всички!  bouquet

# 44
  • Мнения: 21
Запис и от нас  Simple Smile Благодаря за темата!
Нашите ваксини предстоят сега на 27-ми. Уф,много ми е притеснено,колкото повече приближава,толкова по-нервно ми е  Sad
Дано мине без проблем  Praynig
Мишето вода не ще да пие  Mr. Green кара го на кърма само  Crazy Иначе я пробвам от време на време с малко преварена изворна на девин,но такива физиономии прави  Joy

Общи условия

Активация на акаунт