ФЕВРУАРчета на ръце разнасяме и в "Родени" се нанасяме

  • 35 046
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 72
До преди няколко дена имах най- спокойното бебче на света , колики само  за около 2-3 дена след като ни изписаха, спеше си сладко и в кошарата ,  и на вън в количката  , изобщо всичко беше ок . Днес за пореден път се прибрахме от разходка с рев ,  Cry
да носиш ревящо седем килограмово бебе и да буташ количка си е направо кошмар .  smile3556
Не знам какво да си мисля вече , дали се стресна от нещо ,  дали го мъчат зъби ?????? , направо да се побъркаш от притеснение  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Имам чувството , че като се събуди и види че не си е у дома и изпада в истерия ................. Thinking
какво правите момичета в такъв случай , какво да правя че ми омръзна да чувам подмятания от рода на .....ох горкото дете......, или .....ох миличкото как се дере , smile3516  .........и да ме гледат сякаш съм майка на която и харесва детето и да реве до скъсване

# 706
  • NE
  • Мнения: 10 999
djoia_80 Това да имаш ревящо бебе е кошмар. Аз го оставям в кошарата и бутам количката с 50 км в час.   animal037 Всеки си има свое дете и си се справя с него както си знае и всякакви подмятания не са уместни.  Peace
Кръстева В книгата по която се водя пише от 5 до 30 мл в 4 месец се дава сок.
Педи ме посъветва да захранвам първо с пюре от картофи, морков и тиква в 4 месец, а сокче преди въвеждането на плодовете защото да не докараме някоя алергия. Peace
Много сладък подпис. Hug

# 707
  • Мнения: 2 141
guerry Благодаря ти за мнението, всяко такова ми е полезно относно храненето Hug
djoia_80 ние сме по същия начин, е може би не чак така, но от няколко дни като сме навън и се събуди и поплаква по малко. От няколко дни давам на хип чайчето "лека нощ" действа успокояващо (до преди това бяхме на хип за колики) и сякаш като го дам и млъква. Не знам дали е от чайчето или просто е жаден, но изпива по 200мл чайче на ден.
Момичета искам да споделя, че темата е станала изключително приветлива и много спокойна. Дали защото вече се отърсихме от излишните хормони или много майки вече не пишат, но определено ми е много приятно комуникирането във февруарската тема. Може би това се дължи и на Почти безобидна за което ѝ благодаря
Flower Fairy ооо много благодаря и на теб за подробното обяснение и за комплимента разбира се Blush
  bouquet и   Hug на всички. Аз утре ще си ида в родния град за няколко дни - моят любим Бургас. Ако има някоя мама от там и има време за разходка и кафе може да ми пишеее

# 708
  • NE
  • Мнения: 10 999
Кръстева Това е книжката от която ти казах за сокчетата. Много ми е полезна на мен. Peace

Права си, че темата е много приятна и спокойна. На мен такова място ми трябваше. Hug

# 709
  • Мнения: 554
Сокчетата ние ги давахме по една лъжичка, като всеки ден увеличаваш с по една. Единия ден една, втория две... Като стигнеш до 20 мл ябълка почваш морков. И него така по една лъжичка, две лъжички, три лъжички... Като стане и той 20 мл почваш да редуваш един ден едното, на другия-другото. Това преди 10г, сега по новому не знам как е

djoia_80 това все едно аз го разказвам, само дето бебето ми е 4500  Hug Период е, ще мине. При нас вече отминава. До скоро не смеех да се отдалеча на 5 метра от блока, но от 2-3 дни вече не реве или поне първите 30 мин. кротува Дано да започне да и харесва навън вече Praynig

# 710
  • NE
  • Мнения: 10 999
Аз установих, че с една ергономична раниьца ще се разхождаме навън от Алиекспрес. Не ми се дават 220 лв за оригинално Ergobaby. По този начин бебето хем гледа, хем е до мама. Peace

Има и такъв вариант, който Безобидна има и може да каже повече.

От друга страна пробвайте да открийте повече гледка пред бебето в количката. Моето се нерви само да гледа небето. Peace

# 711
  • Мнения: 80
Flower Fairy, правилно ли съм разбрала, че в ергономичната раница детето може да се носи сам с лице към родителя т.е. не може да гледа напред.

djoia и ние сме така още от раждането. Чак ме е срам да ходя вече в парка до нас, все реве и все едни баби с изпитателен поглед ни гледат ooooh!
Аз затова и не се престрашавам да излизм сама. Много ми тежи малкия вече и не мога да го нося и количка да бутам.

Обаче взехме да му намираме цаката. Като излезем с количката и винаги слинга е с нас, писне ли малкия, връзвам слинга, слагам го в него и готово. Дори и да не млъкне, поне по-лесно се бута количката така. Другия вариант е, че за кратки разходки излизаме с кошницата за кола. Количката има адаптер за нея и така малкия е доволен, че гледа и повече време мълчи  Simple Smile

За захранването гледах, че има сокчета от морков и пишеше след 4ти месец т.е. от петия. Може и от петия да почна със сок от морков, но определено ще изчакам 16 завършени седмици /препоръка, за която наскоро четох/. И мен ме е страх да не му предизвикам колики, ако започна рано със захранвенето и сокчетата. Надявам се да си суче детето нормално и да не бързаме със захранването.

# 712
  • София
  • Мнения: 2 130
ние в началото бяхме така с разходките- рев и едно носене, ужас беше  ooooh!, грам нямах желание да излизам.
Сега сме обратното. От както му обърнах коша да си гледа напред, малко съм го и надигнала, а едни играчки му сложих да  му висят и се разхождаме спокойно. Даже в повечето случай спи през повечето време. Сега пък ми нервничи като не сме навън. Сега хапваме, сменяме дупето и айде пак навън. Даже започнах да показвам по малко на слънце по късо ръкавче да хващаме  тен Simple Smile

аз съм с това кенгуру и съм много доволна : http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/398

# 713
  • NE
  • Мнения: 10 999
Flower Fairy, правилно ли съм разбрала, че в ергономичната раница детето може да се носи сам с лице към родителя т.е. не може да гледа напред.

Могат да гледат, но са обърнати към родителя. Не е препоръчително да са в обратната позиция. Peace
Скрит текст:

# 714
  • Мнения: 2 141
Момичета излязъл ни е ситен и много лек обрив. Точно отстрани на устичката и мнооооого леко - почти незабележимо по лицето и тялото. Звъня на педиатърката, но... все пак е неделя - няма смисъл да ми вдига. Децата в неделя не се разболяват, а родителите в неделя не се притесняват  #2gunfire
На вас случвало ли ви се е? Намазах до устичката с крем здраве. Дано да е нещо моментно  Praynig

# 715
  • NE
  • Мнения: 10 999
Кръстева На нас ни излиза такъв обрив от млякото и от плюнките защото е постоянно омазан. Колкото пъти му сложа лигавник, толкова пъти е мокър.

# 716
  • Мнения: 80
Flower Fairy, това имах предвид. Ще обмисля още тази покупка, че ме съмнява малкия да се "задоволи" с тази позиция.
Гери, мисля и преди беше споменавала, че обръщаш коша на количката и го повдигаш. Коша ли повдигаш или слагаш вътре нещо, та малкия да е леко нависоко? Аз си мисля, че с летния вариант на количките ще им е по-добре на малките. По-открити, може повече да се гледа  Laughing
Кръстева и ние имаме леки пъпчици като обрив по бузките. Появяват се и изчезват. За мен не е нещо обезпокоително.

# 717
  • Varna
  • Мнения: 356
Гери, нашата количка е нагласена така, че бебчо гледа света, а не мен!  Laughing И да е буден, когато сме на разходка, си лежи кротко и гледка- в такъв случай вдигам количката на полуседнало положение, а на гръбчето слагам една възглавничка и човечето си е много добре настанено и щом не плаче, предполагам, че се чувства добре така.

# 718
  • Мнения: 2 141
Благодаря момичета, аз се притесних, защото видях и по коремчето, но намазах и там с кремче и сега като го къпя ще видим дали няма да са се поскрили и там. До устичката вече почти ги няма

# 719
  • София
  • Мнения: 2 130
кръстева да не е от топлото. Ако се е поизпотило, че днес беше много топло може да са го избили пъпчици. И на нас ни излизат така от топлото.

thea  аз кенгуруто повече го ползвах в началото. Сега вече рядко, а слинга въобще. Тежи ми и не издържам дълго време и за това си предпочитам количката вече.
Аз надигам седалката. Аз нали нямам от този зимния кош. Количката ми е с 1 бебешки кош, който е и за колата и един кош, който става за зимен и летен. Имам възможност да дигна на 2 степени- едната е леко надигнат и 2та е седнал. Слагам го на 1та. И така  и моя юнак си гледа света , а не мен като ta4i74 Simple Smile. Не го връзвам още, че от доло си му държа още от тези одеалцата с цип, дето стават на чувалче и просто внимавам на бурдюрите, обръщам и слизам на обратно за да не го изсипя някъде  Laughing.

Ние екстра се разходихме днес. Мама е с текезесарски тен на тениска Laughing.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт