Добре дошли в света на настолните игри!

  • 200 433
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 291
Няма лошо в такива репортажи. Предпочитам да има такива клубове с игри, наместо маси с контакти за таблети. Поне настолните игри са колективни.

# 61
  • София
  • Мнения: 43
Вели не си спомням точно, но правилата на английски бяха по-подробни от преведените и някои подробности бяха пропуснати (не е било нищо фатално)  Peace
А да те попитам за Пандемия изчерпва ли се след няколко игри (идеята ми е, че вече знаеш всичко как се прави и не е интересно, примерно както е с Легендите на Андор - имаш си няколко легенди и като ги минеш по 2 пъти става малко скучновато)

# 62
  • Мнения: 697
Вели не си спомням точно, но правилата на английски бяха по-подробни от преведените и някои подробности бяха пропуснати (не е било нищо фатално)  Peace
А да те попитам за Пандемия изчерпва ли се след няколко игри (идеята ми е, че вече знаеш всичко как се прави и не е интересно, примерно както е с Легендите на Андор - имаш си няколко легенди и като ги минеш по 2 пъти става малко скучновато)
ми, май не  Thinking, защото има различни степени на трудност  Naughty, има и карти с професии и всеки път може да си с различна, както и карти с градове, ас две думи: когато има карти има и по- голямо разнообразие.    newsm78

# 63
  • София
  • Мнения: 43
Благодаря, ще я вземем тогава   bouquet
Може в някакъв момент да си правим срещи за игри от форума  Wink

# 64
  • София
  • Мнения: 2 498
относно това, че не ти отговарям не е честно да го казваш, аз ти писах и на лични.


Казах, че не успях да пиша =) Нещо става с пощата ми и не изпраща съобщенията... =( Първото, като ти писах да обединим темите, сигурно 100 пъти натисках ИЗпрати....

Съжалявам.

И аз съм за СРЕЩИТЕ.
Може да си организираме нещо, като се съберем повече хора? =)

# 65
  • Мнения: 697
значи решено! правим срещи и играем  Hug, терен ще намерим, ако трябва ще изгоним някои  Joy

# 66
  • Мнения: 697
турнири по Ticket to Ride ще има много, инфото вече е потвърдено от вносителя, а по 7 чудеса в "трите трола" правят май.
подходящи игри за малки деца са: Jungle Speed, Dooble, Такеноко /тази е от скъпите, но има пандичка Simple Smile/, Диксит си е за хора над 8 години по-скоро, от този клас по скоро Пандемия е подходящата. Иначе ето и доста евтини и готини игри има ги в книжарниците:
Спийди мач, Бау- Мяу, Ривърси, Адмиралски шах, Призраци, Пеперуди, Мини мемори, 22 ябълки,
препоръчвам Призраци!

# 67
  • гр. София
  • Мнения: 395
Много хубава тема  bouquet

Харесваме настолните игри, но не притежаваме много. Тези, които имаме, са - Scrabble, Monopoly, Small World, Descent: Journeys in the Dark.
За първите две е ясно Wink
Small World много я харесваме вкъщи, защото е интересна и свършва бързо. Взехме си и някакви допълнителни раси и карти. С тях е още по-забавно, защото новите раси са добри.
Descent: Journeys in the Dark - имаме само една изиграна игра Mr. Green Това не е, защото е скучна, а понеже дълго време се играе. Има доста правила, които всеки път трябва да си припомняме, защото рядко я играем. Бавно се играе и се иска да имаш добра тактика. Един път играхме трима човека 8 часа и бяхме минали само половината карта Laughing Никой от приятелите ни вече не иска да се захваща с тази игра hahaha Иначе фигурките са добре изработени, уменията на героите и картите на разказвача са хубави.
Dixit също сме играли и най-хубавото й е, че трябва да си развихриш въображението. Уникална е Heart Eyes

Харесах си някои от игрите, описани в първи пост Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 2 498
Има доста Един път играхме трима човека 8 часа и бяхме минали само половината карта Laughing Никой от приятелите ни вече не иска да се захваща с тази игра hahaha

Хахахах, ние бяхме така на Game of thrones! Бяхме 4 човека, аз пристигнах със закъснение и изпуснах 3те часа, в които бандата четеше правилата и се опитваше да схване играта. Навлязох набързо в "системата" и уж набързо.... Да видиш как си тръгнах 7-8 часа по-късно =)

# 69
  • Мнения: 2 532
Здравейте и от мен! И ние с мъжа ми сме фенове на игрите( не само настолни Laughing). Често играем с приятели  UNO, Jungle speed и Mahjong, защото правилата са лесни и бързо се обясняват/припомнят, а и игрите са бързи и не толкова ангажиращи. Иначе понякога играем Монополи, Scrabble  и една с въпроси за държавите, но все и забравям името Embarassed
Зачетох се в дългия списък и си харесах няколко игри Peace Засега обаче май нямаме възможност да отделяме много часове на игрите, но живот и здраве малкият след някоя година ще порастне и ще можем да го включваме и него, а и няма да ни е страх, че ще запилее или глътне някоя част Mr. Green

# 70
  • Мнения: 0
О, супер е! Ще опитам да се включа в Игра на тронове - голяма фенка съм на сериала и книгите!

# 71
  • София
  • Мнения: 2 498
Мила съфорумка ми даде още информация за един клуб в София:
Клуб The Game (този на BoardGames.BG)  - вероятно най-големият от клубовете и се намира точно пред х-л Хемус. Играенето на игри, закупени оттам е безплатно, за всякакви други е 10 лева на маса (4 места) на ден, за състезателните игри също е безплатно. Официално работи всеки ден от 11:30 до 20 часа (събота и неделя до 22+), но и през седмицата редовно е отворено до след 21 часа.


Страхотно ми се струва! Simple Smile

# 72
  • Мнения: X
В този ред на мисли, ако ви се играе и нямате планове за утре, ето едно събитие организирано от клуба:
Sofia Tabletop Day 2014  Grinning

# 73
  • Мнения: 697
https://www.facebook.com/ThreeTrolls, този клуб на мен много ми харесва, направен е с вкус и наистина е фентъзи  Laughing, плаща се еднократно по 3лв на човек.
а клуб "Паладиум" няма входна такса и е https://www.facebook.com/pages/Paladium-Games-%D0%98%D0%B7%D1%82 … 742019446?fref=ts

# 74
  • Мнения: 6 911
Аз изобщо не подозирах, че има такива клубове. Някой да е чувал за такива във Варна?

Общи условия

Активация на акаунт