Добре дошли в света на настолните игри!

  • 200 509
  • 724
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 79
Здравейте,
моля за малко помощ в избора на игра. Избирам между scrable, catan и karkason.
Ще се играе от момче на 12г. и момиче на 10г.
За catan пише, че се играе между 60 ми 120мин. Чудя се дали няма да се отегчат

# 391
  • Мнения: 47 998
Катан изисква редене, но е любима на синът ми. Хубава е. Скрабъл е класика и must have, но понякога се оценява като ъъъ учене Joy от децата. Каркасон е по лесна за започване на игра, също класика, но лесно омръзва...макар че аз бих взела нея. Абсолютно класика в игрите Simple Smile

# 392
  • Мнения: 79
HAPPY, колко е голямо вашето дете?
По-принцип обичат да играят с думи.
За катан се притеснявам, че са малки.
Играха на dixit, но не ги грабна

# 393
  • София
  • Мнения: 1 895
Скрабъл, ако са "читанки", както казва син ми. Определено се възприема като учене/изпитване.
Катан има опции за разширения, т.е. ако/когато поомръзне, следващия подарък е готов Simple Smile За 10-12 годишни, определено е подходяща
На тази възраст, за много от приятелите на младежа, Пандемия е фаворит (аз не я харесвам).
И на финала, да се похваля Simple Smile, подаръка ни за Коледа е "Ticket to ride"... дано ни хареса

# 394
  • Мнения: 1 306
И трите игри са подходящи.
Каркасон също има множество разширения.
За Катан е важно да се има предвид, че са необходими минимум 3-ма играчи.

# 395
  • Мнения: 47 998
Ми моя е на 14 вече, ама ги имаме много отдавна и имаме доста игри

# 396
  • Мнения: 6 996
Минавам да дам положителен отзив за Азул. Нашият 6 годишен се справя чудесно с реденето, схвана я лесно. На нас двамата с мъжа ми ни е приятна и забавна Simple Smile)

# 397
  • Мнения: 3 922
Имаме Катан , но детски вариант. Може да се играе и с двама играчи, а като времетраене е към 30-45 минути.
За Коледа съм взела Каркасон и Скотланд ярд. Надявам се, че ще се харесат и те.

# 398
  • sofia
  • Мнения: 1 945
Здравейте, искам да купя Диксит за подарък на ММ, но проблема е, че може би повечето време ще я играем двамата. Това възможно ли е....или не става за двама души?

# 399
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
За двама не става. Единия казва фраза и оставя карта с лицето надолу. Останалите слагат подобни карти, после картите се обръщат и играчите се опитват да познаят картата на разказвача. С повече хора е по- интересно

# 400
  • Мнения: 539
Подобна игра на Диксит е Кодови имена, на мен лично ми харесва дори повече. Има три варианта - с картинки, с думи и дует (версия за двама души). Първите два не могат да се играят от двама души, а дуета не съм го пробвала.

# 401
  • sofia
  • Мнения: 1 945
Благодаря много.Жалко...много исках да направя коледен подарък игра на мъжа ми...но ми се искаше някак да е подобна на Диксит, да се изисква въображение. Ако се сещате за нещо подобно за двама ще съм благодарна, ако кажете ❤

# 402
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Шерлок Холмс е логическа игра. Ако не греша, може да се играе от двама. Само на английски език е.
Нямам я, но е в списъка ми с желани за покупка.

# 403
  • Пловдив
  • Мнения: 722
7 wonders duel е само за двама,  с много добри отзиви и рейтинг - 8.1 в geek. Аз съм и хвърлила око за подарък на малката ми щерка - вкъщи тя е най-големия фен на настолни игри.

# 404
  • Мнения: 697
Концепт е подобна и става и за двама, макар на кутията да пише от 4 - 10, може би защото има вариант и за отборна игра

Общи условия

Активация на акаунт