КОЗУНАЦИ - сезон 2014 г. - тема 1

  • 59 678
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 731
Оооооооо, направо съм ви изпуснала. Благодаря за темата.   bouquet
Днес забърках едни козуначени кифли, но от онези бързите и един хляб. Ако успея с качването на снимки и ако дойде линейката  Simple Smile  да  ми помогне  да ми ги качи ще ги покажа.  Много ми е трудно качването на тези пусти снимки.   

# 16
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Два дни гости, гости.Малкият ми син днес стана на 14 г, нямам време за форума и ей на- вече сте на втора страница.
Чакааааайте меее, ида.
От тук нататък до Великден у нас козунаците  са забранени, така че само ще ви наглеждам с половин око. Ама нямам търпение да дойде Великден. Laughing

# 17
  • Мнения: 28
До Великден повече козунаци - НЕ!

# 18
  • София
  • Мнения: 7 933
Днес направих първите козунаци със сметана и сварен картоф. Та така, за преди постите съм се отчел.

# 19
  • Мнения: 6 783
Джемма, честит рожденик! Да ти е жив и здрав.  Hug newsm59

Да покажа козуначените кифлички по рецептата на Джемма. Станаха много добре на вкус, но трябва да поработя още по визията.



п.п. Аз продължавам с репетициите.  Peace Направих си някои бележки.

# 20
# 21
# 22
  • Мнения: 596
Запис да не изпусна страхотните ви творения.  bouquet

# 23
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 051
Правя козунаци вече 4-5 години, но от вас научавам винаги по нещо ново и интересно.

# 24
  • Мнения: 341
Един спешен въпрос, преди да си легна.
Искам да пусна половин доза от произволен козунак за домашна хлебопекарна. В рецептата обаче пише, че е за програма с 3 втасвания, а моята пекарна е много, много простичка и нямам такава програма. Мога ли да пусна програма месене сега (ще приключи към 11:30-12:00ч), да оставя тестото да втасва цяла нощ в кошничката на пекарната и утре към 8-9 сутринта да пусна програмата печене?

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Можеш, ако спреш програмата веднага след месенето и  изнесеш казанчето на студено. Peace

# 26
  • Мнения: 341
Ок, благодаря! Отивам да го замеся   bouquet

# 27
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 051
а защо не го махнеш от казанчето на машината, сложи го на студено и утре го оплети и го опечи във фурната-става по-добре според мен.

# 28
  • Мнения: 341
Защото не ми се занимава, честно казано. Правя едно за проба. Почти съм сигурна, че ще стане сладък хляб, а не козунак, но все пак ще опитам.

# 29
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
За брашното да кажа - за сега най-доволна съм от Мелко Екстра. Винаги става много еластично тестото с него и много лесно се разточва. Но като че ли от него винаги ми поема повече количество  Peace

Общи условия

Активация на акаунт