Отговори
  • Мнения: 21
Мили родители в чужбина,  моля споделете опит или препръчайте сериозна фирма в софия за гледане на  майка ми ,която е лежащо болна. Сестра ми, която е в България  отказа да я гледа, не я виня, все пак аз не съм там да и помагам, мога само финансово... Наехме една жена, още в първия месец поиска повече пари без да положи особено старание, не се държи добре...
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 2 093
не мога да ти помогна с фирма, мисля че повечето хора взимат човек да се грижи за вьзрастни родители.
Може би е по-добре да преместиш тази тема в клюкарника или семейни отношения, предполагам че повече хора могат да предложат идеи.
един вариант е дом, предполагам, че има такива кьдето хората се грижат добре.

# 2
  • Мнения: 1 038
Преди време ми беше препоръчана :

http://www.piamater.org/domashenpatronag


Не стигнах до нея. Не ги познавам и не съм свързана по никакъв начин с тях. Обаче прекрасно разбирам какво значи да се грижиш за родител от разстояние.  Hug

# 3
  • Мнения: 21
линден, здравей, реших да поставя темата тук,за да мога да получа повече мнения от хора, живеещи в чужбина, тъй като става дума за разстояние, труден контрол и трудност при проверката на фирмата, тъй като не съм там, а когато отида разполагам с малко време. За дом просто в България е абсурд, дори и в скъпите частни домове условията са ужасни, за мен този вариант отпада.
Димана, мерси много, ще я имам в предвид.

# 4
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
нямам съвети, но се записвам в темата, защото това ме чака, ако, както изглежда, майка ми не пожелае да е тук постоянно  Confused
за дом не може и дума да става.

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте,

Четох форума и избрах фирма PIAMATER за грижи с възрастен човек. Искам да споделя с вас как се извършва работата в тази социална агенция!

Отидох на място и изложих нашите нужди и необходимост от социална помощ. Обясниха ми подробно колко голяма агенция са, колко доволни са хората и тн. Решихме да ползваме техните услуги и заплатихме исканата от тях сума по банков път. Условията ни бяха, понеже човека не е на легло, да се извършва ежедневно подреждане и разтребване на дома, седмично основно почистване, седмично пране и смяна на чаршафи, седмично готвене и ежедневни разходки и следене приема на лекарства. Пакета който ни препоръчаха беше 2х1,5часа - 5 дена в седмицата. Успяхме да изтърпим въпросната помощничка едва 2седмици и половина. Човека, за който се грижеше е възрастен, но здравословно добре. Подвижен, сам се управа, имаше нужда само от помощ в ежедневните домакински работи, компания - да не седи по цял ден сам и разходки. За 3седмици - в дома беше пусната една прахосмукачка, един парцал, едно пране(чаршафи не смени нито веднъж), 2 много неуспешни опита за готвене - супа топчета, която хрускаше от сол(изрично беше казано, че се храни безсолно по здравословни причини) и кебап с ориз, който по приличаше на супа топчета... Относно приема на лекарства - искаха да напиша какво и кога да приема - нищо не се спазваше, постоянно ги объркваше. След няколко леки забележки на асистентката от моя страна през тези 3 седмици нищо не се промени - баня, тоалетна, кухня и спалня - по-мръсни отколкото преди да започне работа. Реших да поискам смяна на асистента и обяснение, защо за 3седмици нито веднъж някои социален работник от фирмата не дойде да види върши ли си задълженията тази помощница добре, не попитаха доволни ли сме имаме ли нужда от още нещо и тн. Обадих се и ми обещаха още същият ден да пратят работник на място да провери обстановката. Това следващите 4ри дена не се случи(били празници, а изришно в договора пише, че те работят и през официалните празници... и че всяка седмица ще минава на проверка човек от фирмата). При повторното ми позвъняване(как мога да съм толкова нахален, да ги притеснявам, имали си друга работа, затова не минал никой и не се обадили...) управителката започна да ми вика и да се опитва да ми държи тон(както съм можел да се оплаквам и да искам смяна на работника, така съм можел и друга фирма да си намеря). Останах неприятно изненадан от арогантността и наглостта на тази жена! Въпреки, че сме заплатили за 4седмици напред на 2 седмици и 3дена ние останахме без помощница, без предизвестие и с неспазване на условията в техния договор - а именно смяна на работника при наше искане, ежеседмични вътрешни проверки на качеството на услугата(такова нямаше, това беше едно претупване на работата, постоянни закъснения и тръгвания по-рано на асистента и нищо друго не беше свършено, освен разходките в парка). Съжалявам, че прочетох толкова положителни отзиви тук и затова се излъгах да се доверя на тези измамници и непрофисионалисти!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 265
Интересно колко сте платили за този пакет?

# 7
  • Мнения: 1 541
Здравейте, а някой сега към 2021 има ли да препоръча свестна агенция?

# 8
  • Мнения: 2
Пишете ми, ще Ви препоръчам фирма!

Общи условия

Активация на акаунт