ЯНУАРЧЕТА благословени, добре дошли в "родени"! :) Тема 20

  • 30 691
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 361
Добро утро,

Панди, класацията е по критерий най най. Имаше разни предложения ( ако се сещата още пишете). Аз ще се заема с нея.
Само не знам дали да чакаме още мами.

Фейсче, купихме Хип и вчера имам 2 шарени памперса. Иначе тези дни ще поръчам Хип от амазон. Еуфория ме светна и ми излиза доста изгодно.
Много се радвам за настроението ти.

Денислава, добре дошла с бебо. Hug

Алиан, ще влезете и вие и час. Hug

За спорта- аз съм мързел. Имам един от тези уреди дето те тресат и има ефект. Ама аз имам само леко коремче като преяла. Като стане топло и ходя 1 седмица да взимам каката от градина, съм се стегнала. Мислех на танци да ходя, но ше види ММ как ще е с работата.

Кайлис, аз един крем яфдох скоро и мисля да го направя тези дни. Ако ми се получи ще пиша рецепта.

Катето и Мишле, добре дошли и честити бебчета.

Ив, може да има много леки. И Илиян е така. По скоро го боли коремчето заради акането, а не от колики.


Аз чакам мечока да се събуди за физзардка. Мисля днес да преборя мързела и да напиша една тема.

От мен  Hug


# 46
  • Мнения: 351
Добро утро и от мен!  Simple Smile

Панди, благодаря за хубавата тема  bouquet
Elg, ние май по едно и също време се добираме до компютъра. Laughing

И аз тези дни ще правя поръчка на Хип от амазон-а. Peace

Да ви кажа напредък със големият ми син има, но тези дни виждам че пак е дръпнал назад в някои отношения...
Скрит текст:
има едни ръкомахания и подскоци, характерни за аутистите дето пак са го налазили. Вчера излиза с баба си и като са се прибирали изпаднал в истерия - пищи, реве....защо и той не знае..Sad И това е заради появата на брат му. Той е страшно добродушен и много заобича бебето от самото начало, но му липсваме ние с татко му. Вниманието ни...много ми е мъчно че така се получава, надявам се кризата му да отмине. Ей го на септември идва и ще тръгне първи клас..не ми се мисли за децата в училище и отношението им към различните....Инак той, както споменах не е типичният случай на аутист който сте гледали ппо филмите. Забелязала съм че като спомена аутист и повечето хора точно това си представят! Ако го видите първоначално няма да ви направи впечатление че е различен, но виж като се развълнува и почва да подскача и да повтаря..

Клони към аспергер. На три годинки броеше до 300(научи се сам) и четеше четерицифрени числа а в същото време почти не говореше и имаше ехолалия - повтаря като ехо каквото му кажеш. На 3,5 - 4 четеше, научи се сам отново(В психиатрията не ми вярваха че аз не съм го учила на нищо...да не говорим колко се затрудниха с диагнозата му, която накрая съгласуваха с мен  Shocked..ама не ми се говори за това)В момента чете гладко и без затруднения. Чете сам книги Simple Smile Има изключителна фотографска памет. Запомня от раз. И в същото време има елементарни неща които не може да разбере...със сложните е доста по в час! Wink Изключително чувствителен. Имаше период дето плачеше без причина ей така...тъжно му било. Много се страхува от хора и деца(най-вече) които крещят - случвало се е да ходя да го спасявам от дете което му крещеше и го удари с пръчка, а моето мече стоеше стъписано и онемяло от страх и само отстъпваше леко назад...няма грам агресия в него.
Трудно е, много! На никого не го пожелавам, няма специалисти тази област тук. Добре че попадна в логопедична детска градина и там сътвориха чудеса с него! Макар с неговите учителки да стигнахме до извода че той по-скоро е едно твърде чувствително и интелигентно детенце, знам че е различен и че завинаги ще си остане такъв. Адски много го обичам и искам да е щастлив а не знам дали ще може да се пребори с ограничението на хората и жестокостта на децата....Извинявайте че ви занимавам с проблемите си, но пък малко ми олеква като разкажа.

Да ви светна, който не си е купил количка на сайта на вносителите на Peg Perego има 20% отстъпка. http://www.vitodesimone.com/  Peace

Хубав и слънчев ден от мен на всички!  bouquet

# 47
  • Мнения: X
Здравейте и в новата тема, за която много благодаря на Пандичка и на зеленкото   bouquet Hug
Еуфория, и моята как е на същата възраст като твоя батко. Надявам се да я възпитавам правилно и да не проявява никога жестокост към различните и въобще..какво означава различни, днес си от едната страна, за утре гаранция няма..Но ти ми се струва, че си много любяща майка и добре сте овладяли ситуацията, ще се справите и сега с бебето. Това е период, баткото ще свикне, спокойно Hug
Хора, няма наспиване и това е. Моята кукла уж поне през ноща прави големи паузи-от по 3 часа, даже аз я будя, че то тогава имам кърма и тогава, ако не яде, кога, но пък като почне да яде и се разсънва и по 2 часа се храним...То е доста нелепо, защото яде, заспива, оставя я, разсъни се и т.н.Накрая заспиваме , скачени и после аз се събуждам стресната да не съм й направила нещо.
За класациите - за най-ранно и най-закъсняло бебе, за най-дълго/тежко/леко/малко и пр. За най-често име, за най-бебеносен ден. Мен по ме вълнува статистиката-колко секциа и колко нормални раждания е имало, че не ми се броят от 1ва страница, а и ако има анкета предполагам ще гласуват повече мами. Също ми е интересно какъв е процентът на кърмещи/ некърмещи/ смесено хранещи..стига това да не е притеснително за някой.
сетих се и друго да питам: сега с тоя слинг да не си вкарам автогол и тя да се научи само на мен да седи? Мисля да го ползвам, само ако много мрънка и ако става за кърмене и хич не ми трябва, за навън сме с количка, защото ме е страх, че ще се спъна и падна върху нея..та как мислите?

Последна редакция: чт, 06 фев 2014, 09:49 от Анонимен

# 48
  • Мнения: 1 266
Ама че сте бързо, не мога да ви настигна. Исках да коментирам разни неща, ама забравих, докато изчета.
Само за Тони ще кажа, че тя май не е във ФБ групата - коклюшът на Мила май е много кофти рефлукс. Сега ще го борим с това: http://apteka.framar.bg/30025742/%D0%B3%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80% … 200-%D0%BC%D0%BB-, ще кажа след няколко дни как е.
Буквално откакто се е родила спя седнала, ама тя порасна и натежа, не мога да си представя да караме така до 6-и месец.

А за кошницата за кола - аз точно така съм постъпила с нашата люлка - тя е с гнездо като на стола - сложила съм една възглавница под дупето и това обира "чупката", та понякога успявам там да я оставя.

Ами... добре дошли в Родени  Hug
Благодаря на Пандичка за темата   bouquet

# 49
  • Мнения: 190
Коте, мерси, че си помислила за мен  Hug Дано да преборите проблемите на Мила. Аз смятам за всеки случай да отида на гастроентеролог да ме успокои професионалист, че всичко е наред. Че на една приятелка детето й се оказа, че е с непоносимост към кърмата - а тя имаше и трябваше да го храни със специално АМ. Дано да не е това! В тази връзка ако някой има координати на свестен гастроентеролог, моля да ми пише на ЛС. ММ казва, че се психясвам - ама по-добре аз да се психясвам, отколкото детето да страда.

Предстои ни и посещение при ортопед - някакви препоръки на лекари??

Еуфория, баткото е супер пич - страхотно дете си отгледала. Животът и хората са наистина жестоки, но от това май няма спасение. Особено жестоки са малките деца - още си спомням разни случки от детската градина. Дано порасне корав на ударите мъж. А малкият ще му е опора - сигурна съм!

На мен уж неспането не ми се отразяваше, но снощи направо се отрязох дето се вика  hahaha В 20 ч. уж да полегна и съм заспала. Към 23 ч. ММ ме буди да храня бебето - аз легнала подавам цица и продължавам да спя. По едно време се пробуждам, виждам, че бебо ме е пуснал - сезирам ММ, той го поема да го клати /че нещо беше много кисел бебо цяла вечер/, аз продължавам да къртя  Joy И така до 3 през нощта, когато се събуждам и виждам, че бебо хич не ще и да се събужда и така до 4,30, когато се размрънкоти - това му е най-дългият сън досега. Чудя се дали не почва да си удължава времето през нощта, но може би е още много рано  newsm78 Но в крайна сметка поне си поспах добре.

Яд ме е, че днес е мъгливо - точно си правех разни планове за бърза адаптация на бебо. Иначе ако ми останат сили днес, смятам да спретна едно щруделче с корите на пещ от Била, които вече съм ви препоръчвала - мммм

Катето8 и Мишле добре дошли! Все повече нови мами идват - дано темата да продължи да бъде също толкова посещавана, като предишните! Че нещо пооредяхме.

# 50
  • Мнения: 1 674
Сегааааа....Добър ден!
Четох на парче, затова сигурно повечето неща ще ги изпусна.
Елг - не се покривай, страхотна си! Златни ръце имаш. Аз имам мерак, ама нямам време Wink А така ми се ядат еклерииииии...Рецепти винаги, винаги приемам, нали знаеш Simple Smile
Мишле - добре дошла Hug Включвай се по-често Simple Smile За протокола - аз съм въпросното лице от съседното легло в болницата  Wink
Ивичка, по корем спях още на втората седмица след секциото Peace
Ивче - радвам се за теб, дано да продължи все така без оплаквания Влади  Hug
Аз тези дни имам доста работа, дано да успея с всичко, което съм наумила  Rolling Eyes С детето готвим РД на таткото и подаръци за бабите Tired Снимки също, ще се правят картички и мартенички с каката  Heart Eyes
Ще се допълня малко по-късно, че бебето алармира Simple Smile

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Момичета, вашите беби издават ли хъркащи звуци?
Моето от време на време, уж носа е чист и овлажнен, но се случва.
Колкото и да дърпам с аспиратора за нос нищо не излиза и до където виждам, носът е чист.
Вече се чудя дали въздуха не е прекалено сух и ще взимаме овлажнител.

Относно пъпките, на моето му се появиха преди дни по лицето, и се чудя акне ли е или има връзка с млякото което пия сутрин (2 пръста кафе с мляко до горе). Нали млякото е алерген, та се чудя дали мойта продукция има връзка с пъпките. Освен да го спра за няколко дни и да видя има ли промяна.

Тонини, слънцето е дошло в Пловдив, но ние такова не сме виждали поне от седмица.

Еуфория, много мило ми стана от споделеното за по-голямото ти момче. Дано попада само на добри и толерантни хора!

Коте, дано рефлуксът е проблем при  Мила и със сиропа да се облекчат нещата!

# 52
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Eхх,добър ден и привет в Родени и от мен  Kissing Heart
Панди,сърдечно благодаря,а заглавието е много мило  newsm20
Еуфория,неможеш да си представиш каква любов и загриженост лъхат от поста ти.Ти си страхотна майка,на стархотни дечица  Hug
Тонини браво за снощното ти спане и малко завид,за което,и аз искам такова  Rolling Eyes
Зузи_79,и как комбинираш Лефакс и Абоколикен?И аз започнах така,като Лефакс,давах само 2 пъти на ден,за да не получим запек,ама като споделих на педиатъра ни,и тя като че онемя.Как така съм давала и двете в един ден.Стана ми странно,защото имат съвсем различно съдържание,и няма как да предозирам детето например  Thinking
Мен секциото ме наболява,като подържа малчо по-дълго,а това се случва често от известно време.По-корем още не съм спала,защото той спи до мен и все към него съм обърната.Та съм с ужасни болки в гърба и кръста,имам нужда от масаж...
Коликите ни хич не утихват,напротив мисля че дори се усилват и незнам до кога ще издържа.Малкия е неспокоен цял ден,а вечер като заспи се пробужда доста често,и най-много да спи 4-5часа(със ставания естествено)и после като се събуди и се носим на ръце до омаляване.И мама си тръгва скоро,и ако не отшумят със сигурност ще мръдна  Sad
Е сега уж заспа,дремна 20мин и пак стана с писък горкия,баба му го друска,но ставам от рс да го видя...

# 53
  • Мнения: 0
А добър ден!

И аз поспах 4 часа тази нощ, направо съм свежарка днес  Grinning
Ивичка, аз спя по корем без проблем, минали са 20 дни от секциото.
Слънцето ни изчезна нещо...ще се разминеме без разходка днес, ако не се проясни.
miraluba да, издава, а нослето й е чисто и устата винаги и е суха, защото често спи с отворена уста. Дали да и намажа устните с нещо  newsm78 ?
Аз започвам организация по погачата бабите, лелите и т.н. ще ги събирам в един ден пък приятелките в друг, че много хора ще станат. И в този ред на мисли ме питат какъв подарък искам за беба. Аз искам видеобебефон, мисля че ще ми е от голяма помощ, защото пътуваме често. Обаче като видях цените  Shocked май аз ще си го купувам. Някоя мама има ли мнение по въпроса за марка, модел и т.н.?

Следобед ще ходя до педиатърката да запиша дребното и след това на пазар, и аз ще правя сладкишшшшшш   chef


 Hug на всички

# 54
  • Мнения: 295
Ехаааа!!! Вече сме в родени!!!! Ураааааа!!!

Аз искам да ви почерпя за нашата първа месечинка! Не мога да повярвам, че мина толкова време  Mr. Green





И искам да ви благодаря за всички хубави моменти в предната темичка и пожелавам на всички ни само здрави и много щастливи бебчета в тази Simple Smile Обичам ви!

Зеленко, имам питане към теб! Досега кърмих малките, като сменях гърдите, но ми се иска вече всяко мишленце да си има гърда. Ще сбъркам ли? Благодаря тииии!

И друго въпросче към всички: сложихте ли червено конче? Аз днес сложих ...

Последна редакция: чт, 06 фев 2014, 11:31 от toridim

# 55
  • Мнения: 0
Привет, момичета Hug. И аз да се разпиша в новата страхотна темичка, и благодарности на Панди и Зелено човече  за труда и голямата изчерпателност  на 1та страничка  bouquet През изминалите 9 месеца сте били незаменима част от бременеенето ми  и съм намирала куп отговори на въпроси, зараждащи се още в главата ми и ще се радвам да съм част и в отглеждането на нашите бебоци Flutter
Искам да попитам тези от вас които ползват Абоколикен, колко време е необходимо да мине, за да се усети някакво влияние, защото започвам да се отчайвам. След няколко тежки вечери, ги взехме и вече 7 ми ден ги ползваме, но от вчера вечерта положението като чели се влошава и си мисля че или нещо не права като хората или тези не са нашите капки. от 19 до към 22 няма такова дране,..няма умора Sad.Цяла нощ си спахме добре на 4 часово събуждане за храна и сутринта след кърменето около 8 като се почна едно викане.. което се редува със затихване, много е странно Confused гушнах я, подремнахме 30тина мин. и пак..буквално се редува изпищява няколко пъти и след това млъква. Чудя се дали изобщо има връзка с коликите това
Относно дишането като хъркане и принас го има.Още в началото ми направи впечатление, че диша едно шумно на моменти, ако мога така да го нарека. Но бяхме и на конслултация, дробчетата са чисти, тя не кашля, не се сополиви и не му отдавам голямо значение.

# 56
  • Мнения: 9
Добро утро и от дъждовния, мъглив и в най общи линии гаден Лондон... Искам поне сняг да има бе хора, мрън-мрън  #Crazy

Еуфория, наистина от поста ти лъха толкова обич и добрина, няма как да не е щастливо твоето момче  с такава майка  Hug А децата (някои) са не само лоши, ами направо жестоки, спомнм си сестра ми носи очила от съвсем малка, чупиха и ги десетки пъти, даже един път на лицето и, добре че се размина само със стъкло във веждата...  Hug

Тонини, ай чИстито за спането, аз да не се хваля, че да не ме чуе дявола.... моя Гладок си спи добре, дано да ми е все такъв кротан Simple Smile
Ама то е важно май да намерим начин, на Влади му намерихме цаката, слагаме го настрани и го подпирам с възглавничка (тук обаче казват детето да е по гръб ама много важно). След като така му е комфортно и спи - ОК.

Кайлис,  Hug ти ли беше казала, че поспаливи бебета не раждаш Grinning Владока така спи, че и рева на другите бебета не го притесняваше... Виж обаче той като дадеше тон, всички запяваха  Joy А в реда на мисли за сладкишите давам на който иска уникално лесна рецепта за домашни бонбони Рафаело.... уникални стават, морим ги за 2 дни (особено аз, неядящата)...
Видях вчера една снимка във фейса: 'В момента съм на три диети. С две не се наяждам"... Та и аз така   chef Joy

Елг, ти съвсем полуде, я пиши си, аз ти се радвам толкова много именно защото мен ме мързи... Аз Влади като заспи и си полягвам..... newsm78

Никито, аз първата нощ се опитх да събудя Влади да яде и той не ще, даже се изплаших зверски, ама след час-два той сам си стана, май е по-добре да не будиш детето, а да чакаш само да стане. Така ме посъветваха и акушерките,  та ние сега се кърмим към 9-10 и той си спи до към 2, после става в 5 и нещо. И аз се наспивам така  Hug

За протокола моя юнак се роди 59см, май ще поведем класацията за  най-дълго бебе  Joy Joy Joy

 Hug на всички

# 57
  • Мнения: 7 118

Зузи_79,и как комбинираш Лефакс и Абоколикен?

давам на едното хранене една помпичка Лефакс, на следващото Абоколикен. Нито ми се е запичала (преди Лефакса давах Еспумизан по 10 капки и пак не сме се запичали), нито някакви други проблеми сме имали. Двата препарата са с различно активно вещество и няма проблем да се комбинират.

и нашето носле хърка и създава чувството, че има секрет на гърлото, който я дразни. Като пръсна Африн и измуча с помпичката, всичко приключва. Така установих, че имаме "задни сополчета"  Mr. Green

# 58
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте момичета  Hug  Аз тази нощ съм се наспала и съм свежарка.И моя мъник от време на време диша по-шумно.А аз да попитам (може да е ставало на въпрос,но съм пропуснала) има ли мами в Младост 2 или поне близо?Ще съм безкрайно щастлива ако си намеря дружка за разходки,защото сме тук от скоро и никой не познавам  newsm45

# 59
  • Мнения: 1 056
Привет и от мен и ние днес ставаме на 1 месец, напраавоо не мога да повярвам как минава времето, а като се замисля можеше още да съм бременна.
Моята едната принцеса вече 3-4 път и се случва да повръща ама зверски на фонтан и през носът и през устата, когато след като съм я накърмила и мисля, че още е гладна реша да додам малко АМ.
Мислех, че е някакъв проблем с поносимостта към АМ, но явно не е така защото понякога си го пие и няма проблем, обаче понякога го повръща. Тази нощ след като го повърна и стомахчето и остана празно реших все пак да и додам отново АМ и и приготвих 70 мл, които си изпи и после спа непробудно 5 часа. Аз разбира се я наблюдавах в началото да не би да повърне, но нямаше проблем, а преди това след кърмене се опитах да и додам много малко 30тина мл, които тя така зверски повърна, че всичко беше оклепано - на фонтан и през носът. Много ми е странно, на какво може да се дължи това. Случвало се е и преди.
През нощта кърмата ми намалява и имам чувството, че са недояли милите и за това в 1 през нощта понякога си позволявам да им додам малко АМ - 30тина мл, не повече. Но след тази нощ и поредното повръщане и то само от едната, не знам дали да опитам пак - какво ще кажете.
Пожелавам на всички прекрасен ден  Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт