5 ОУ Иван Вазов

  • 50 529
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • София на морето
  • Мнения: 171
Само да спомена, ако някой се интересува - има обявени 4 свободни места за 1-ви клас за учебната 2014/2015г. (от ФБ страницата)

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
Биги, би ли дала линк, моля! Знам им само лятното у-ще във ФБ, но там не намирам инфото. Не че конкретният въпрос ме вълнува, но старницата им.

# 47
  • Мнения: 2 037
Ето я.
От нея копирах съобщението за двете смени.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
Благодаря, ЛюлинSimple Smile

# 49
  • Мнения: 84
Здравейте!  Hug

По въпроса за учителките: Познавам Мирчева и Костова.

За Костова няма какво да се коментира: рядко срещан ЧОВЕК, жената има уникално отношение към всички деца и всички хора, прекрачили прага на училището. Това е рядко срещан добър човек. Децата я обичат безкрайно, прегръщат я, гушкат я, тя им се радва от сърце, обича ги искрено и това си личи. От сина ми зная, че Костова извежда доста силен клас. Каза, че държи на образованието и децата й имали обширни знания по материала  Peace
Познавам я от няколко разговора, но това са от тези разговори, които ще помня цял живот. Просто защото насреща си имах един  ПОЛОЖИТЕЛЕН!!!! човек. От тия, дето са на изчезване. Доколкото зная, подготвителната група, която сега завърши в V ОУ, остава цялата в един клас (първи) за 2014/2015г и са избрали Костова да им е класна. Няма какво да го усукваме, Костова е с небивал авторитет и уважение и от деца и от родители.

Мирчева ни стана класна по случайност, защото при Костова нямаше места.  Но извадихме късмет с нея. Много съм доволна. С нея не бях говорила никога преди това, но съм щастлива, че синът ми беше при нея. Мирчева държи класа си като орлица. Има поглед върху класа,  като цяло - отношенията между съучениците, проблемите им, вълненията им. Разбира децата, показва доста умело кой кого трябва да слуша, умее да си води класа, прави го много добре. Децата я обичат, чувстват се сигурни с нея (мисля, че моят син ни имаше наравно мен и нея), тя ги предразполага  да я чувстват като родител. Относно обучението, нямам коментар. Ние (моето с-во) сме изключително доволни. Синът ми има трайни знания. Харесва ми как и какво учи, харесва ми отношението му към училището, желанието му да е там, в класа, да се учи, да си е с госпожата и съучениците си. У нас никой не се занимава с него (много рядко някое изречение на английски - ако ме пита). Удивлявам се, че той научи доста, в някои области е далеч по-грамотен от мен (например разни животинчета и факти за култури и цивилизации). Радвам се на успехите му и на любовта му към училището, на интереса му към класа и разни извънкласни дейности. А, както казах, ние с мъжа ми нямаме нищо общо там. Отдавам го изцяло на Мирчева.  Peace

Миналата седмица записах малкия си син в първи клас, пак при Мирчева. Директорката каза, че са отворили четвърта паралелка. Трите предвидени не стигали. Та, в този ред на мисли, най-вероятно си оставаме с една учебна смяна. Все пак, това е гордостта на V ОУ Simple Smile  Hug



Обикновено за учителки се говори само добро. и трите госпожи, които ще поемат първи клас, са много добри.
Вчера четох списъците по паралелки. Прави ми впечатление, че децата на учителките от 5 училище са записани при Георгиева. Напр. детето на госпожа Заркова
Та си задавам въпроса: Защо учителките от пето училище са си записали децата при тази, за която най-малко хвалебствия се пишат по форумите

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
И аз видях списъците. При избраната учителка сме, пък да видим.
Четвъртата учителка е Иванова.
Надявам се на ФБ страницата им да има своевременно инфо за предстоящата РС. Ще пътуваме в неделя на почивка и връщането ни ще е за РСто.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
Та ако някой се сдобие с инфо за тази РС, нека пише тук, моля!  Simple Smile

# 52
  • София на морето
  • Мнения: 171
Здравей Морена, ще попитам за родителската среща към края на другата седмица и после ще пиша тук. Simple Smile Не съм минавала покрай училището - там ли са изнесени списъците по паралелки?

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
O, Биги, здравей!  Grinning
Да, където бяха приемните списъци. Дано са заедно децата.
Поздрави на вас от нас и горещия Сандански!  Hug

# 54
  • София на морето
  • Мнения: 171
Морена, благодаря!  Hug
Предполагам, че ще бъдат!
Поздрави и хубава ваканция!

# 55
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Знаете ли дали има незаети места за ПГ? Когато ходих през април да питам, ми казаха, че няма, а после се оказа, че през май решили да открият 1 допълнителна.

# 56
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 744
здрасти,

не съм чувала такова нещо, но зная телефона на канцеларията
856-10-65

могат да ти дадат инфо  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 84
Естествено, че няма места. Мои близки си записаха детето там с връзки.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 058
Във Фейсбук страницата им е обявено, че няма да има тази година двусменен режим Simple Smile
Но няма информация за 15ти - някой знае ли от колко часа ще е започването тогава?

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
На РС казаха  да се звъни на канцеларията (тел. го има и малко по-нагоре и във ФБ страницата) относно часа за началото на 15ти. Аз още не съм звъняла, вероятно четвъртък - петък ще го направя.
Пък, че няма да има  двусменен режим (за по-големите) не виждам аз, но както и да е.  Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт