12-ти клас: Има ли почва у нас ?

  • 5 539
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 31
Много правилно особено в 12 клас учиниците са разсеяни и ги интересуват само купоните костюмите и роклите за баловете никакъв интерес към учебния материал и накрая на матурите изкарват тройките.
Не е вярно това. Къде го наблюдаваш?

Мога да ти кажа аз къде го наблюдавам: в училищата, които обират децата с най-нисък бал след 7 клас. Там е масово. Иначе в повечето класове също все се намира някой, който с месеци да не се появява в час, но това са по-скоро изолирани случаи.

Но че има такива скатавки, има. Едно от основанията ми да мисля така е броят ученици, недопуснати до ДЗИ. Знаем добре, че за да те спре от матура зрелостната комисия, най-вероятно не си оформен по някой предмет, а това най-често се дължи на отсъствия. Тези, които пък изкарват двойките също едва ли са залягали много над учебниците.  Laughing

Тази година завърших и го наблюдавам това от години. Не само в училищата в моя град но и в съседните градове.

# 46
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Значи всички в твоя и съседния град са тройкаджии?
Че кой е този западнал град?
В училището, в което преподавам, учениците в дванайсти клас се подготвят за изпити и матурите им са около и над пет.

# 47
  • Мнения: 31
Има ученици което не са тройкаджии и седят в часовете, но тези с тройките не позволяват на учителите да преподават на такива като нас!

Общи условия

Активация на акаунт