ОКТОМВРИЙКИ 2014 - ТЕМА 1

  • 30 584
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 57
Относно казването.. първо, това са суеверия.. наистина не мисля, че от нещо такова би зависимо здравето на детето. Божа работа е дали всичко ще е ок или не.

Истината е, че аз и да не исках да казвам, нямаше как. Вече доста хора знаят, защото като ме питат "Бременна ли си" за мен е ужасно да кажа не. Не съм тръгнала само да разказвам, но със сигурност няма да излъжа за нещо такова. Майка ми, баща ми сестра ми, знаят от първия ден, но на мъжа ми на семейството не сме казали.. и аз не знам защо,но имам някакво вътрешно усещане, че не искам да  знаят... шантава работа.

Къде ще ходите в София на плуване!?!? Аз си го мислех, но нали съм шантава и реших, че може какви ли не гадинки да има по тези басейни и реших, че ще е опасно.

# 691
  • Мнения: 1 235
Аз смятам да ходя в Хладилника, ходих и преди, но станаха много проблеми на куп и се спрях, та сега пак смятам да подновя. Басейнът се намира точно до новия мол Парадайз. Хубаво е, малко е и определено е много чисто! Ако искате мога да ви дам координати на треньора, при когото ходя.

# 692
  • Мнения: 6
stacy_85, честито! Ако искаш, кажи дата на термин, години и град за да те добавя на първа страничка.

Терминът ми е на 4.10. на 28г от Бургас

# 693
  • Мнения: 172
Много се радвам, че вече сме по-активни с темата  Party Обаче идва и времето за нова  Thinking
Аз идея нямам как става  newsm78
За казването - знаят само моите родители и тези на мъжлето, а и неговия най-добър приятел  Simple Smile
Ако ме питат не мисля да лъжа, но и не мисля сама да казвам в близко бъдеще

# 694
  • Мнения: 99
Добро утро и Честит празник на празнуващите !
Аз също знам, че питат ли те бременна ли си, не е хубаво да отричаш. Иначе и ние не сме казали на никой, пък и аз нямам смелост, докато не се види нещо хубаво и със сърчице  Heart Eyes
kle0patra, плуването е страхотно, но те съветвам да бъдеш внимателна за басейните и чистотата в тях. Имам приятелка, която работи в хотел с голям басейн и ми е споделяла, как си поддържат водата кристално синя. Не е с честа смяна определено  Peace
И с предната и с тази бременност започнах фолиевата, след като видях двете чертички, надявам се да няма проблеми. В къщи отвори ли се хладилник и аз съм наредена на масата  Embarassed И преди бях така, качих 11кг., които за месец кърмене се стопиха. За това не се притеснявайте, хапвайте си на воля, сега ви се е паднало да ви глезят Simple Smile Приятно изкарване на празника  Two Hearts

# 695
  • Мнения: 169
здравейте,чета ви от началото,но се включам сега с един въпрос.Бремнна съм в 6.г.с. с термин 8.10 гърдите обаче днес ме болят по-малко иначе са си пораснали .Мислите ли,че има връзка с развитието на плода.страх ме е,че преди 5 месеца преживях мисед в 9 седмица.Това ми е първа бременност  другия месец ставам на 29г. от София съм.На преглед съм в неделя

# 696
  • Мнения: 1 831
 оооо Лейла@ че 11кг. са нищо .Моята фризьорка е качила близо 25 кг. при първа бремнност,а беше една кльощава.Така се притеснявам за тея килограми ... Confused

# 697
  • Мнения: 57
Момичетаааааааааааааа, аз имам прекрасен мъж Simple Smile

Само обяснявам как не съм романтична и как ние си се обичаме, но нищо няма да правим на празника... дрън дрън.
А мъжа ми днес ме остави на работа и щеше да ме взима, а сега ми се появи с един букет и с един балон ОГРОМЕН, на който пише - I love you this much!!! Simple Smile Много мило ми стана, нищо че не си падам иначе по романтиката Simple Smile

Една го пуснах да си тръгне Simple Smile

# 698
  • Мнения: 172
Gybka_85 мисля, че не трябва да се притесняваш, едва ли през цялата бременност ще те болят гърдите, при всеки симптомите са различни, мен не ме болят изобщо. Други момичета споделиха, че част от симптомите при тях също са отминали или са отслабнали. Сподели все пак притесненията си на прегледа, за да си по-спокойна.

Iv_d Страхотна изненада Simple Smile

Като стана въпрос за плуване се разрових из интернет и намерих водна гимнастика за бременни в МБАЛ "Света София". Изглежда интересно, пък и е много близо до вкъщи  Simple Smile Може да опитам, ако се престраша да вляза в басейна  Grinning

# 699
  • Мнения: 1 235
Лейла@, за в хотелите много добре зная, брат ми работеше в такъв едно лято и никога не бих влязла в подобен басейн!
Но тук нещата не са такива, ако не бях сигурна, мислиш ли, че бих рискувала бременността си?

Iv_d , много сладко! Много да се обичате и за напред!  Hug

# 700
  • Мнения: 155
Момичета, за килограмите няма една рецепта.. всичко си зависи от стурктурата и гените.. аз по принцип съм 47-48кг, но предния път преди да забременея качих до 51 и 3 дни преди термин бях станала 63кг.. когато излязох от болницата бях 59.. след 2 месеца, вече си влизах в старите дрехи.. сега забременях на 46.5кг /аз си мислех, че ще трябва да кача малко за да стане номера/ и сигурно пак ще кача много, но всичко си зависи от гените..
хапвайте си нормално важното е да не се прекалява с храната..
за казването - предния път казахме след като се почувствах по-добре, че тогава повече си виждахме с приятели и не се притеснявах.. сега още от сега казваме, то недай си Боже, ако е писано да стане нещо ще стане без значение дали казваме или не..

# 701
  • Мнения: 25
Добро утро и от мен и честит празник на всички празнуващи.

Моят мъж не е почитател на свети Валентин. Преди празнувахме Трифон зарезан с приятели на една вила, но последните години нещо не се получава. Така че и сега най-вероятно нищо няма да прануваме.
Споменавате за вино, бира, цигари... Предната бременност си пиех когато ми се допие по една биричка или чаша вино. А сега без да си го налагам, просто не ми се пие. Не ми е вкусно, става ми гадно. Цигарите съвсем ги спрях. Един-два пъти запалих по една, за да не се досетят колежките, но всъщност не ми се пуши и ми става гадно, затова им теглих една - като искат да се досещат. Все пак не е нещо лошо.

Килограмите.... с предната бременност и аз качих към 25 кг. Бавно ги свалих - чак след година и половина, като спрях да го кърмя. Но не съм се ограничаваха изобщо, хапвах си доста добре, за да може да има кърма за бебо. Тогава много се ядосвах, че съм станала дебела, докато сега вече хич не ми пука - знам че рано или късно пак ще ги сваля.

Shakazull, днес съм почивка, така че, ако до края на деня се напълни темичката ще пусна нова. Ако не - ще пиша тук някой друг да пусне утре. Сигурна съм, че има доста по-опитни мами от мен, които даже ще се справят по-добре от мен.

# 702
  • Враца
  • Мнения: 78
И аз не съм съгласна да с е тръби БРЕМЕННА СЪМ! БРЕМЕННА СЪМ! Ние официално казахме на родителите на ММ, тъй като трябваше да прекараме няколко дни при тях и решихме да кажем а не да хвърлят боб и да гледат на карти. Останалото го свърши свекърва ми. Беше толкова щастлива, че беше разпространила светкавично новината въпреки нашите предупреждения. Но какво да се прави БАБИ!

# 703
  • Мнения: X
Аз вчера казах на баща ми, беше много емоционален момент... Насълзиха му се очите...
Още се притеснявам да кажем да родителите на ММ...
Той има две деца от преден брак и не съм сигурна как ще го приемат...  Rolling Eyes

# 704
  • Мнения: 1 831
Момичета ,а какво знаете за бременните с голям диоптър късогледство.Знам,че се предпочита такива да раждат със секцио.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт