Отговори
# 30
  • Мнения: 714
Комплект за изписването сама си направих-излезе около 14£/30'тина лв, но тепърва ще вземам пелена. Харесах една,но и цената и е доста и се чудя да я вземам ли. Дрехите са основно 0-3, само тези за изписване са размер 56 и 5-6 бодита за под гащеризоните размер 1, че 0 реших че може да ни е малък или бързо да отеснее. Летните бодита са главно размер 3(62-68см). Самите дрешки са типично мъжки нищо, че не са сини. Но са тъмни и в гамата зелено-сиво-тъмно синьо. Е има и любимото бяло.
Какви одеала, пелени и т.н.купувате и какъв брои? Много се чудя колко ми трябват и лятото с какво да го завивам навън и вътре newsm78

Да са ви живи и здрави именниците  bouquet

Килограмите +1, но АГ пак не е много доволна. То добре и, че почти не ми се яде. Дано към края въм макс +10/12, но колкото - толкова. Следователно и нощно време не ми се яде. Но то и до тоалетна ставам с нежелание-първо много ми се спи, после пък няма заспиване. Но не стана ли сутринта хем ме наболва, хем ми е едно такова като при цистит и искам не искам-ставам.

# 31
  • Мнения: 1 048
tani4ka със здраве да носи своето име малкият-голям юнак   bouquet
на 10.02 сме на ЖК и след това обявавам старт на сезона за пазаруване
newsm78 гледам, февруарките почнаха да раждат през януари и за да ми е по-спокойно някои неща ще ги взема овреме
комплект за изписване май ще си "сглобя" и аз, за размера- хм, предполагам, като наближи, ще го определя, че беба расте малко по-големичка, ама малко де...но към финала като знаем кг, ще изберем по-правилно размера...така си разсъждавам аз де...

за килограмите - ковнала съм ги до момента на +10... дано устискам и аз да не стана хипо последните месеци...

Последна редакция: вт, 21 яну 2014, 14:11 от monicat

# 32
  • Мнения: 417
Здравейте майчета  Hug
yan4eto88 мерси за темичката.  bouquet
Този гаден облик защо трябваше да го връщат #Cussing out...гадост  #2gunfire
Аз последните няколко дена само чета..нещо не ми се пишеше.
Добре дошли всички нови мами Laughing
zori87 мерси за кафенцето  kaffeetrmker_2
PUPUF за дневното меню тъй като не съм най-подходящият пример но ето какво хапвам: тъй като от 15 години на закусвам сутрин, за мен закуската е между 12-14ч като е или прясно мляко  с мюсли, или кисело мляко с мюсли. Гледам да го редувам. Ако случайно огладнея по някое време хапвам някой плод. Вечер покрай ММ късно вечерям - колкото и да ми се иска да е най късно до 19ч...няма шанс. Обикновено е между 20-22ч като гледам да не е пържено и по възможност да има някаква салатка.Десерта освен плод е и задължително нещо сладко или шоколадово...не мога иначе. Също така гледам задължително на ден да пия поне 1,5л вода. Хляб по принцип от много години не ям и съм свикнала без него. Много рядко може да ми се дояде ако примерно е домашен и топъл...но това е рядкост.Единственият ми голям порок е сладкото-няма и ден в който да не съм яла. Но въпреки всичко все още съм само 2 кг отгоре. Иначе и аз съм забелязала ако хапна малко повече и веднага ми става тежко. Моят корем е доста малък според коментарите на приятелките ми , но започва от горе. И като хапна дори малко повече имам чувството, че храната си седи там и не може да слезе и за това ми е тежко.
Мяуче ти малко ме стресна с това предположение, че май е било контракция. Shocked Разпитах 2 приятелки по подробно как да ги различавам ама те късметлийки- контракции са усещали преди самото раждане. Crossing Arms а пък аз нямам никаква идея как да ги разпознавам  ooooh!
tani4ka111 да ти е жив и здрав малкият именник   bouquet
Аз пък така се надавах днес да си получа поръчката от Mothercare.. но уви май ще е при следващият курс след няколко дена.  #2gunfire
Иначе за цветовите гами- ако беше момиче- лелеее щеше да е само в розово от главата до петите. Joy Този цвят ни е слабост и на мен и на систъра, като при нея си е направо болестно състояние. Но в конкретният случай на мен ми трябват дрешки за момченце. Само че всичко да е в синьо никак не ми допада. Определено и аз ще купувам всякакви неутрални цветове. Миналата седмица се разходих из Джъмбо - малее какви сладурски дрешки има точно в неутрални цветове.А и цените им бяха доста добри. Само че се чудя дали са качествени. Някой купувал ли е от там и дали има наблюдения?
За ЖК утре ще звънкам на доки да видим какво ще каже - ще ходя ли или ще изчакаме малко да разминат бацилите. Ама пък и то вече мина малко повече от месец  от последния път...и вече нямам търпение да видя бебчо.
Онази вечер ММ за първи път усети ритничета. До сега колкото и пъти да му сложа ръката върху корема ми да усети , бебо все едно на пук на него спираше. В момента в който си махне ръката започва пак да рита, че даже все едно компенсира за времето дето не е.
Хайде стига писах, че направо се олях.  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 44
Някъде из форума прочетох как да виждаме форума по по-семпъл начин Simple Smile Влизате в мобилната версия (въпреки, че съм на лаптоп, става) и http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=760897.30  Heart Eyes
Емотиконите и настройките на текста са вдясно. Само трябва да натиснете двете икони.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 148
zeldelina, на Джъмбо дрешките не са връх на сладоледа откъм качество, но има и добри попадения. А цените им са повече от прилични в сравнение с дрешките в останалите магазини.
Аз съм купувала и бебешки, и сега понякога взимам за Ники анцузи за детската градина - понякога са много хубави, понякога след 2-3 пранета сдават багажа. Въпрос на късмет е предполагам.

tani4ka111, да ти е жив и здрав именикът!

Върнаха нормалния вид на форума, ура! Дано този път се задържи по-дълго. Предполагам се дължи на факта, че доста бързо потребителите започнаха да се прехвърлят към алтернативния форум, който се появи.

# 35
  • Мнения: 44
Пфф, може да не ми се влиза тук заради визията, но пък в онзи "галантен"  форум не бих влязла (ако това имаш предвид под "алтернативния", че да не би да се е появил и друг). Някой твърде много опити направи да го натрапи.

# 36
  • Мнения: 714
Кой е алтернативния?  От любопитство питам,  стига ми бг мамма и Fb да следя групата.

# 37
  • Мнения: 44
Не мога да се сетя какъв беше линка, но някой почваше нощем да пуска по няколко теми с покани да сме ходели там. Казва се "галанттният форум". Но, когато отворих линка малко преди НГ, имаше 1-2 теми само и форумът изглеждаше пуст. Но и сто теми да има, не ми се ходи там. Харесва ми тука, само да не слагат онази нова визия.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 148
Не знам дали е "галантен". Доколкото мога да видя, прави го в движение една потребителка от БГ Мамма.
Линкът към другия форум вече се филтрира и като пробвам да го пусна, не излиза...

# 39
  • Мнения: 44
Няма да е същия. Онзи го прави мъж.

# 40
  • Мнения: 26
Здравейте,
благодаря за новата ни тема   bouquet

Таничка, честит ти именник, да е жив и здрав!
Името Максим ми харесва много и го включвам към списъка с любими имена. Дано и ММ го хареса и най-накрая да постигнем съгласие при избора за името на бебчо.

От известно време апетитът ми доста е намалял и наблягам предимно на картофи и таратор. От една страна се чувствам добре и ми е по-леко, но пък от друга - все си мисля дали е нормално и дали бебчо се чувства добре  newsm78.

Да ви кажа, че скоро в нашия град открих заведение, където предлагат  вегетарианска индийска кухня по метода на аюрведа. Много ми е вкусна, но използват много подправки и незнам дали е добре за бебо. Но пък от тази храна се чувствам много добре и дори нямам киселини. За сега само два пъти съм яла, но мисля да питам док дали може по-честичко да си хапвам.

Хубав следобед момичета!
Така искам да се застуди малко това болно време и да завали хубав сняг... cold Nature Snowman

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Здравейте момичета в новата темичка.
Таничка-да ти е живо и здраво детенцето.
При нас страхотно слънце е грейнало,но един вятър духа.Болно време общо взето.И аз искам сняг вече.
За храненето-аз нали съм си в къщи и по цял ден си хапвам.Само през нощта не ям.Сутрин закусвам задължително,водя детето на градина и докато се прибера,съм озверяла от глад,чак ми премалява.Правя си чай с мед и лимон(или прясно мляко с мед),пека си две филийки ,намазани с масълце и сирене едната,другата със сладко и кашкавал.На обед задължително манджа или супа,за десет ябълка или киви,понякога и 1-2 бисквити.После по някое време сок от портокал и половин кофичка кисело мляко с 1-2 бисквити или овесени ядки с прясно мляко и банан.Вечер пак готвено,за десерт 1-2 парченца шоколад,по време на манджите и хляб 2-3 филийки нарязан.Салатки хич не хапвам,понякога на обед.Зимата краставиците и доматите са ми безвкусни,зелени салати не ми се хапват,зеле също.
За дрешките-на голямото дете съм купувала всякакви цветове (без розово разбира се и типичните момичешки).Затова сега ще си ползвам някои, имам в жълто,зелено,червено,а за новородено са в бял цвят.Но сега живот и здраве за бебка ще купя всичко в розово.Много го харесвам този цвят и аз се обличам в цикламено и розово,лилавото също ми е любимо.
Момичета ако обявят грипна епидемия не ходете на ЖК.Това е с цел да ограничим контактите с болни в поликлиниката.Аз вчера водих малкия за преглед,но само до вратата на поликлиниката и вътре го чакаше мъжа ми,аз да не влизам,защото има много болни.То не,че в къщи си нямаме контакт,малкия вече е добре,но сега мъжа ми го тръшна.Дано поне аз устискам.

# 42
  • Мнения: 583
Таничка, да ти е жив и здрав именника и послушен батко  Grinning

Аз пък имам доста купени дрешки и преобладават сините  Mr. Green нямах представа колко харесвам синьо, наситила съм се на розово отдавна. Моите момичета вече не носят розови неща, ама те са големи госпожици  Wink
Харесвам и цвят крем и си поръчах за изписване пеленка точно в този цвят, както и комплект дрешки.

Взех си помпата и шишенцата и не мога да им се нарадвам   Blush много сладки  Heart Eyes и залъгалката една такава миниатюрна  Heart Eyes

Тея, аз имам няколко ползвани пелени подарени ми от друго бебе...има и поларени, и памучен трикотаж. Мисля за лятото памучните ще са добре. Поръчах една новичка само за изписване да имам. Много си чудих каква и се спрях на тази: http://direct.asda.com/george/baby-blankets-shawls/winnie-the-po … 7,default,pd.html
Това е другата част от тоалета http://direct.asda.com/george/baby/starter-packs/3-piece-star-st … 9,default,pd.html
и боди ще съчетая от този сет: http://direct.asda.com/george/baby-bodysuits/3-pack-elephant-bod … 5,default,pd.html З размера реших да е 0-3 че първи много е рисково...

Уютен и гушлив следобед от мен  Hug

# 43
  • Мнения: 1 317
Бейли, много са хубави, честито! Насочете ме къде да прочета как се поръчва и плаща и изобщо как става търговията в тези сайтове, моля  Praynig
ММ се върна, болен, отиде да спи при леля си, щото се притеснява да не ни зарази.  Tired

# 44
  • Мнения: 417
Бейли направо все едно си видях част от моята поръчка. hahaha Аз един ден седнах и всичко което си харесах го сложих в кошницата. Като реша да я пускам само ще изтрия някои неща че ММ ще ме изхвърли ако поръчам всичко  Joy Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт