Ноемврийски бебета честит трети рожден ден - тема 17

  • 42 944
  • 154
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 961
За какво става въпрос, за детските от 35 лв ли говорите?

# 121
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
За какво става въпрос, за детските от 35 лв ли говорите?

Да,  Хриси, за тях става дума  Peace

# 122
  • Мнения: 3 961
Аз ги получавам и детето си ходи на градина. И на ясла ходеше, но не съм казвала на социалните. А всъщност защо се налага?

# 123
  • Мнения: 425
Не се налага да уведомяваш социалните. Детските надбавки се получават на база доход и няма значение детето ходи ли на ясла или градина или не ходи.

Аз пък си мислех, че се гледат доходите и на бащата (когато няма брак) и не бях подавала молба за детски, докато не ме светнаха, че като нямаме брак доходите на бащата не се гледат и тъй като ме осигуряват на по-малко пари, се оказа, че имам право на детски. И така от лятото някъде получавам и "големите" 35 лв  Crazy

# 124
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
ЕЕЕ ако беше хубава мургавелка с няколко чавета щеше да знаеш по рано че имаш право на тези големи пари  hahaha

# 125
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Благодаря за отговорите  Hug А кога се уведомяват иначе социалните?  В предучилищна и след това като тръгне на училище ли?
Беруш, и аз бях като твоя случай, ама ме светнаха 6 месеца след раждането на Марти Simple Smile

# 126
  • Мнения: 1 878
Детските не се ли получават до 18-годишна възраст? Нали имаше нещо такова, че ако децата не ходят на градина /училище им се спират детските.

# 127
  • Мнения: 3 961
Мисля, че за 1 и 2 група не е от значение, защото в социалните не съм давала сведения за градина, нито те са ме питали. А от детската градина ми казаха, че може да отсъства по семейни причини неопределено, докато в 3 и 4 има някакъв срок - 10 или 15 дена, но не знам по болест ли.

# 128
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Мисля че по семейни причини в градината може да отсъства до 20 дни за цялата година. А лекар може даде бележка за месец. Аз се възползвах вече за моя за януари.

# 129
  • Мнения: 425
За учениците знам, че има значение колко неизвинени отсъствия имат и при определен брой спират детските, може би и за предучилищната е така, но не мога да кажа със сигурност. Като му дойде времето ще се поинтересувам  Mr. Green


А вие водили ли сте децата на профилактичен преглед при офталмолог? И ако някой е ходил - как протича прегледа. Аз записах час на Ивета и ми е интересно как протича един такъв преглед.

# 130
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Скоро четох че на 5г. трябва да се водят на профилактичен.

# 131
  • София
  • Мнения: 209
За учениците знам, че има значение колко неизвинени отсъствия имат и при определен брой спират детските, може би и за предучилищната е така, но не мога да кажа със сигурност. Като му дойде времето ще се поинтересувам  Mr. Green


А вие водили ли сте децата на профилактичен преглед при офталмолог? И ако някой е ходил - как протича прегледа. Аз записах час на Ивета и ми е интересно как протича един такъв преглед.

Аз ги водих моите миналото лято, в детската офталмологията в александровска болница, попаднахме на много печен доктор. Прегледа ги на компютъра, кара да гледат в едни мигащи светлинки, забавно им беше. Струваше 20 лв на дете, реших да платя, за да не чакаме месеци. Оказа се, че сина ми има астигматизъм, но не мога да го накарам да носи очила  ooooh!

# 132
  • Мнения: 94
Аз водих моята Теди когато беше мисля на 2 г или малко преди да ги навърши ,защото имаме фамилна обремененост  и исках да я заведа по- рано .Търсеха евентуално вродено перде .Слава Богу нищо не намериха тогава .Гледаха я на една  машина където трябваше да заклещим главата на детето и да не мърда никак Док се притесняваше ,че няма да стане номера ,но тя нали е кротанка стоя спокойно .Също и онова със светлинките  правиха .Прегледа си го платих личната не пожела да ме прати с направление нищо ,че и казах  защо искам .

# 133
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
 pironi

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
в тази тема вече пирони ли да ковем, вратички ли да разтваряме, няма движение!
 Laughing

ние сме 6 , цяла зима без една хрема, но я гледах и я пазих мега !
сега ще тръгваме от юни на градина, но голяма чуденка на старата ли, на нова ли,то в нашия град няма изобилие на частни лицензирани градини...та така!

Общи условия

Активация на акаунт