ОКТОМВРИЙКИ - Тема 16

  • 29 111
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 16
Момичета, групата ни във ФБ има още един администратор. Може да пишете и до jane вече.
Нека приключи този безмислен спор.

# 31
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
 bebe dj  браво за изследванията,хемоглобина ти е супер,месо ядеш ли?

# 32
  • София
  • Мнения: 2 430
dani_dani1981  то и аз във форума мога да кажа,че съм астронавт и не ми се спори с учителки по физика.Или,че съм гимнастичка Wink
А и честно казано от постовете ти дълбоко се съмнявам,че някога си имала достъп до медицината  Peace
П>П. За уточнение не съм мед.сестра,която е учила 2 години(те всъщност учат 4 години и това не е ново двадестет  Wink ) а ти го пиша,като бъдещ лекар.айде сполай ти на "блестящата" кариера в представите ти  Laughing

# 33
  • Мнения: 261
Преди да забременея не бях особен фен на месото, но се стараех 2-3 пъти в седмицата да хапвам заради изкарана желязонедоимъчна анемия, дължаща се на неядене на месо.

След като забременях организмът ми искаше само месо - печено на скара или на фурна, свинско или телешко. Можех с паржоли за закуска да започвам. Това продължи докъм 25 г.с. Сега го карам на манджички, къде постни, къде с мръвчица - умерено.

Витамини пия О'мамми, защото са без витамин К и спазвам около 3часов прием между тях и приема на Магнерот, че нали нещо си пречели взаимно на усвояването. Пия фолиева, по две таблетки на ден, че нали и тя оказва влияние на усвояването на желязото. И това ми е диетата, не приемам допълнително желязо.
Ааа, и много плодове си хапвам.

# 34
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Преди да забременея не бях особен фен на месото, но се стараех 2-3 пъти в седмицата да хапвам заради изкарана желязонедоимъчна анемия, дължаща се на неядене на месо.

След като забременях организмът ми искаше само месо - печено на скара или на фурна, свинско или телешко. Можех с паржоли за закуска да започвам. Това продължи докъм 25 г.с. Сега го карам на манджички, къде постни, къде с мръвчица - умерено.

Витамини пия О'мамми, защото са без витамин К и спазвам около 3часов прием между тях и приема на Магнерот, че нали нещо си пречели взаимно на усвояването. Пия фолиева, по две таблетки на ден, че нали и тя оказва влияние на усвояването на желязото. И това ми е диетата, не приемам допълнително желязо.
Ааа, и много плодове си хапвам.
Браво,аз от 2-3 седмици пак съм с ужасно гадене и почти нищо не ми се яде,направо ужас,точно когато трябва да засиля хапването.Месо не мога да погледна все още,само като си помисля и  Sick
Другата седмица съм на ФМ дано бебчо расте нормално,при това неядене от моя страна  Tired

# 35
  • Мнения: 261
При мен пък се върна гаденето от препарати. Направо с отвръщение влизам в банята душ да си взема.

# 36
  • Мнения: 6


Преди да забременея не бях особен фен на месото, но се стараех 2-3 пъти в седмицата да хапвам заради изкарана желязонедоимъчна анемия, дължаща се на неядене на месо.

След като забременях организмът ми искаше само месо - печено на скара или на фурна, свинско или телешко. Можех с паржоли за закуска да започвам. Това продължи докъм 25 г.с. Сега го карам на манджички, къде постни, къде с мръвчица - умерено.

Витамини пия О'мамми, защото са без витамин К и спазвам около 3часов прием между тях и приема на Магнерот, че нали нещо си пречели взаимно на усвояването. Пия фолиева, по две таблетки на ден, че нали и тя оказва влияние на усвояването на желязото. И това ми е диетата, не приемам допълнително желязо.
Ааа, и много плодове си хапвам.
Браво,аз от 2-3 седмици пак съм с ужасно гадене и почти нищо не ми се яде,направо ужас,точно когато трябва да засиля хапването.Месо не мога да погледна все още,само като си помисля и  Sick
Другата седмица съм на ФМ дано бебчо расте нормално,при това неядене от моя страна  Tired

Аз също от две седмици съм с постоянно гадене,прилошаване и сърцебиене,въпреки,че всички показатели са ми ок,кръвното също. Tired Много е неприятно,даже ям защото трябва,иначе не ми се и яде.Предполагам,че е заради бебка,че е едричка,а аз съм дребосък и сигурно не ми е оставила стомах за ползване от "ширенето си" в корема . Grinning

# 37
  • Мнения: 669
Catalonia - мерси за темата. Надявам се си добре  Hug

Хей момичета - наистина не знам, защо забравяте, защо всеки един от нас /според мен/ влиза във форума, или във ФБ групата ????
Аз лично, влизам и тук и там, защото сме в едно и също положение, с едни и същи тревоги, притеснения, споделяме едни и същи проблеми, имаме горе-долу едни и същи интереси и правиме съпоставка по между си. На кой му изнася, и на кой не - сам пресява информацията, до която се допира. Не е необходимо да се засягате, за това, че някой е избрал да ражда "секцио", а пък вие - не. или някой има мнение за това дали да кърми и колко време, а според вас трябва да се кърми 2 години.
Просто е пълен абсурд заяждането и недоволството на някои от съфорумките.

Нямам нищо против никой. Позитивно съм настроена и не искам да се заяждам, но сега след като frosted се извини и ви обясни причините за забавянето - можеше да й се извините за това, че във ФБ групата са само "богоизбрани".

Хубав и слънчев ден и повече усмивки и позитивно настроение   bouquet

# 38
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
При мен гаденето за цяла бременност беше поминало за около 3седмици,направо нямам търпение да родя за да мога да си хапна с апетит,а не на сила.

# 39
  • Мнения: 189
Запис и от мен! Catalonia, благодаря за темата - дано си добреее и нямаш никакви контракции!
toni_dimova, много мерси за инфото - не знаех за студената стерилизация, но понеже не ползвам микровълнова, ми изглежда добър вариант.
Доколкото чух на едно от училищата за бременни каучуковите биби  просто се износват по-бързо... Иначе мен ме е страх със стъклени шишета.. изглеждат ми тежки някак

Последна редакция: пт, 30 авг 2013, 13:27 от jonka62

# 40
  • London
  • Мнения: 73
 Пък моя проблем с яденето е че след всичко полезно, например плодове, ме хващат киселини  smile3511

За споровете само искам да кажа, че аз имам огромна разлика, предишната ми бременност беше преди 23 години, и съм сигурна, че почти за всичко имам друго мнение от себе си като младо девойче  Grinning сигурно бих спорила до посиняване със 2о годишния си вариант. Та не само че всички сме различни, а и ние самите се променяме, освен това някои неща се променят в движение, тук може само да си плануваме и споделяме  Peace

# 41
  • Мнения: 261
Мен като цяло киселини не ме мъчат, но например: ако ям кисело млеко след 2 часа следобед - се появяват, преди 2 часа - нямам проблем!  newsm78 Ха сега де, явно се дължат и на различни ензими отделяни в различните часове на денонощието.

# 42
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен в новата ни темичка Simple Smile Пожелавам на всички ни най-вече приятни емоции и спокойно събеседване .
Гледам си говорите за изследванията, на мен ми предстои да ми пуснат на 4-ти, но миналата седмица като ходих по спешни кабинети ,заради болежките си,та кръвната ми картина беше направо ужасна,почти нямаше показател,който да е в нормите : Eритроцити - ниски,RDW - високи, Хематокрит - ниски, Левкоцити - високи, Хемоглобин - нисък, Гранулоцити - високи,Лимфоцити - ниски,MID ( Междинни по обем клетки - бр.) -високи... и отделно в урината ми излязоха масово бактерии, което ме навява на мисълта,че явно съм си "набрала гъбички". При предните изследвания - гъбички нямах,а сега... от къде???  Shocked
С предната бременност имах гъбички в началото,които без никакво лечение ,отминаха от само себе си докато дойде ред за другите изследвания. Изобщо не ги разбирам тия бацилчета.
Относно месото- принципно не съм му голяма привърженичка,но от както забременях - направо се отвратих от него Sad Онзи ден реших да опитам пиле с картофки на фурна - и познайте...  Sick
Иначе си хапвам колбасчета,пушени разни деликатеси..
Да ви попитам... предвидихте ли с какво ще сте облечени за изписването на бебчо? Много лошо,защото тъкмо се е сменил сезона, крака ми е сигурно с 2 размера по-голям ( което означава,че трябва да си купя и обуща,които ще нося краткосрочно) А дрехите,които имам и са подходящи за Телосложението ми сега - са основно летни... та сигурно ще трябва да купувам и още дрехи за бременни -нещо подходящо за есента... та се чудя  Thinking

# 43
  • Мнения: 47
dani_dani1981  то и аз във форума мога да кажа,че съм астронавт и не ми се спори с учителки по физика.Или,че съм гимнастичка Wink
А и честно казано от постовете ти дълбоко се съмнявам,че някога си имала достъп до медицината  Peace
П>П. За уточнение не съм мед.сестра,която е учила 2 години(те всъщност учат 4 години и това не е ново двадестет  Wink ) а ти го пиша,като бъдещ лекар.айде сполай ти на "блестящата" кариера в представите ти  Laughing
Madam S с теб никога не съм имала спор.Девойките които учат мед сестри,не се изказах правилно(втора година студентки) имахме спор при ноемврийките.А това дали имаш съмнения в мен каква съм-Валентина Терешкова,Др Дулитъл или Сашка Васева-не ме интересува.Тук не градим кариери  Peace

Последна редакция: сб, 31 авг 2013, 20:53 от dani_dani1981

# 44
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
 Linka_bubulinka сега как се чувстваш?
Аз не съм решила какво ще обличам,но фигурата ми не се е променила много,имам някои дрехи които са ми били леко широки та,мисля че ще ми свършат работа.Обувки също ще купувам,но чакам да понаизлезнат повечко модели,да имам избор Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт