Демократичното образование – какво мислите за това?

  • 10 506
  • 125
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 376
 "Демократичното училище е самоуправляваща се образователна общност на родители, учители и ученици. Демократичното училище третира ученика изцяло и само като субект на образованието, и създава среда, която подкрепя и стимулира по най-рационалния начин образованието, като включва в процеса цялата местна общност."
http://nmr.bg/?p=877

# 121
  • Мнения: 2 761
Това са сладки приказки,които на практика няма как да се осъществят.Наслушала съм се досатъчно,когато търсихме градина,а после и училище за детето-от приказка го докарват перфектно,в големи групи от 25-30 деца и 1-2 учители няма как да се обърне внимание на всеки-особено пък  по-заспалите или срамежливи деца,винаги ще си остават на заден план.А по-любознателните винаги ще получават повече внимание дори в една съвсем нормална група без изисквания за специалност.
Така че изборът е ясен-който иска повече си работи в къщи-там със сигурност има условия за персонално отношение.
"На вълка врата му е дебел,защото сам си върши работата"-oт бг поговорки може да се извлече поивече поука,отколкото от демократичната помия.... Peace

# 122
  • Мнения: 376
Or, как успя да стигнеш до уникалното заключение, че ДО е невъзможно на практика, след като в България няма нито едно такова училище? Колко книги за демократичните училища по света успя да прочетеш, за да стигнеш до този генерален извод?!

Всъщност почти всяка нова тема във форума започва със "за" или "против", след което продължават да пишат само положително настроените към темата. И в това няма нищо лошо. Приемам го за нормално.
Малинка-Боровинка защо изчезна?
Аз вече съм към края на книгата "Демократичното образование" на Яков Хехт.
Има ли сред вас членове на "Национална мрежа на родителите"?

# 123
  • Мнения: 341
Ами например защото не е чувала за някой с такова образование, пък успял изключително много  hahaha И аз не съм чувала Wink Ще съм благодарна, ако някой ми посочи нормален човек, който се е реализирал в кариерата и обществото с подобно образование. В гората със синигерчетата и аз мога да се реализирам щастливо и удовлетворено, но за това не ми трябва дори степен "детска градина" Wink

# 124
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно! Дори пропагандаторите му са плод на "гнилото" образоваие - ходили са на училище, че и в университет, че и разни титли са защитавали.

# 125
  • Мнения: 2 761
Or, как успя да стигнеш до уникалното заключение, че ДО е невъзможно на практика, след като в България няма нито едно такова училище? Колко книги за демократичните училища по света успя да прочетеш, за да стигнеш до този генерален извод?!
........
Аз вече съм към края на книгата "Демократичното образование" на Яков Хехт.


Е,аз писах,че отдавна я прочетох и я изхвърлих,защото книгите на рафтовете ми са ценни и тая не заслужава да седи там.Иначе хубави книги за образование тип "(До)Учи си вкъщи" има много добри.
Освен да чета,аз вече съм минала по тоя път с ходенето по "демократични"  у-ща,(защо трябва да са в Б-я?),но ако ти прохождаш в темата,разбирам вълненията ти. Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт