ЮЛСКИ БЕБЕТА - тема 2

  • 30 622
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 318
Терп, благодаря за темата! Hug
Агнес, на Зар пожелавам здраве, късмет и едно безгрижно детство!  bouquet
Днес беше и нашата погача. Протече точно така, както трябваше да бъде, с две думи- доволна съм.
Близначе, в старата тема беше постнала една стряскаща снимка, моля те, овладей се! Grinning
Ревлив период не съм имала покрай раждането. Последният път, когато ревах беше ден преди да родя. Беше, като по филмите- прибирах се, валеше дъжд, по радиото пуснаха една песен и аз плаках за дядо. Даже спрях на едно място и плаках много...
но редовно ми се насълзяват очите и настръхвам от най-различни неща, но аз съм си такава.

# 16
  • varna
  • Мнения: 871
Терп  Hug
Агнес, честит рожден ден на Зар - жив и здрав да е най-вече, и да те слуша  Peace
Мисти, честита годишнина, още много да имате, да се обичате и уважавате  Peace
Сандалке, мерси за обстойното обяснение, определено е полезно. А преди време някой от ЛЛЛ май (?) беше пускал картинки за масажирането как да се прави правилно, ако може пак да ги пусне, че не ми се рови в старите теми - мерси.
Джине, и аз съм същата, нещо като го асоциирам така и веднага потичат сълзите.

# 17
# 18
  • Мнения: 4 708
Благодаря ви за пожеланията!
Агнес честит рожден ден на Зар, да т е жив и здрав и много да ви радва.
Мартина браво на децата и на майка им, как ти остава време не знам, аз едвам с едно се справям, браво на теб

# 19
  • Мнения: 86
Момичета на мен мъжа много ми помага за двете бебенца (става нощем с мен, храни, къпе, приспива), даже си взе отпуска, която утре свършва, но и без него ще ходим в парка.Иначе в началото майка ми 2 месеца беше до мен, сега свекървата, с която май успях да свикна, добре, че не казах да си ходи в началото, когато й се бях поизнервила - тя пък върши цялата домакинска работа и се старае - е не както мама, ама е от помощ.

Кофти е, че количката ми е голяма и не влиза в асансьора - та няколко етажа по стълбите много ме уморяват.

За кърменето - помощ - дясната гърда произвежда 2 пъти повече мляко от лявата, видимо имат разлика. Винаги почвам да цедя от дясната, защото тогава лявата сама си тече и в контейнер събирам така по 10-20мл., докато изпомпвам другата,но почна ли да я цедя след това количествата не са толкова добри. Кърмя близнаците едновременно - всеки си има гърда - страх ме е да не ощетявам единия с тази по-ниска производителност. А Ники не иска дясната, търси си тая дето му тече по-лесно, на Стефи му е все тая - цица да има.

# 20
  • Мнения: 4 841
Благодаря ви момичета  Hug Ние изпратихме гостите и приспахме бебето. Остана да "оправим" и рожденника и май накрая ще сме заспали преди него.
близначе
Скрит текст:
...

Ого си има нов прякор  Mr. Green Миши  Mr. Green галено от Мишелин  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Такива бузи е направил и двойна брадичка си има и както казва майка ми "прелива като превтасал козунак". Все го сравнявам с батко му, но са толкова различни и като бебета и като растеж през първия месец. Зар  Mr. Greenбеше едър и кльощав, макар, че и той доста наддаваше и се тъпчеше като праве. А Ого е пухкав и май ще е по скоро шишкав, отколкото едър.

Въпрос към ЛЛЛ
Каква е максималната норма за наддаване през първите месеци на изцяло кърмено бебе? За 15 дни между двете консултации е наддал 1200гр, а от изписването 1,850кг. Определено ми се струва множко, но е просто абсурд да намаля кърменето и да го подложа на "диета".


Между другото ако има някой закъсал за кърма, с удоволствие ще снабдявам напълно безвъзмездно. Въпреки, че смукачев ме изсмуква качествено, то все се намира и нещо за доиздояване. Само дето ме мързи да се доя  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 19 авг 2013, 10:25 от agnesana

# 21
  • Мнения: 7
Да се запиша, а утре ще дам подробности Grinning
Свеки си тръгна hahaha smile3533 smile3533

# 22
# 23
  • София
  • Мнения: 1 318
Тези цветя, по случай тръгването на нелвината свекърва ли са или за новата тема? Laughing
Голямото дете е с температура, ей така, вдигната от нищото. Утре следобяд ще я водя на лекар, въпросът е да опазим бебето, дано не е вирус Praynig

# 24
  • Мнения: 4 841
Момичета, срам не срам искам да попитам нещо относно кондомите  Mr. Green

Скрит текст:
само по вицовете ли имат размери или наистина се намират презервативи в аптеките (и не само) с размери? С ММ сме ползвали максимум два пъти за 7 години и хич не съм информирана  Mr. Green пък Ого беше желан, но непланиран, та не ми се иска следващият път да си имаме Микаела или Микаел пак така желано, но непланирано  Embarassed

# 25
  • Мнения: 80
Агнес, честит ти рожденик! Да ти е жив и здрав, да расте много щастлив и чудесен батко!
Мисти, честита ви годишнина! Пожелавам ви още много пъти по 6!
  bouquet
Агнес,
Скрит текст:
И на мен ми стана интересно и виж какво намерих, няма да е само по филмите. http://www.condomania.bg/category/16/razmeri.html

# 26
  • Мнения: 21
Мисти - честита годишнина! Много да се обичате дълги години и да се радвате на малката принцеса   bouquet

Агнес - Честит рожден ден на Зар! Много да ти е здрав и весело и безгрижно детство!
Скрит текст:
За презервативите - мале и аз съм неподотвена с такава информация, мм купи някакви от аптеката пише само, че са ултра тънки  Crazy

Gina L. - бързо да оздравявате  Praynig

M-tina - браво да вас Simple Smile и да продължавате все така да растете  Peace

# 27
  • Мнения: 115
Здравейте мами   bouquet

Теро, благодаря за темичката - страхотна е  bouquet
Агнес, честит рожденник Simple Smile Много да ви радва и да е жив и здрав!!!

Погачата мина много добре Simple Smile като изключим всички любители с телефони и фотоапарати със светкавици #2gunfire Всички искаха да гушкат Мишето и да се снимат с него - повечето жени май са забравили какво е бебето да ти е на 40 дни или аз поне аз не обичам да гледам как ми мачкат бебето. След цялата дандания, малкия през нощта ми ставаше през 2 часа, явно емоциите му бяха в повече.
За ортопеда, мисля да запиша час на малкия при д-р Алексиев. Баткото го водих при него, тогава беше в болницата в Горна Баня. Останах много доволна от прегледа тогава, надявам се да не са се променили нещата.

Някой има ли съмнения за къса юздичка на езичето или изобщо някой сблъсквал ли се е с този проблем? При какъв специалист се ходи, за да установи дали е необходимо да се цепне ципата под езичето?
Нашия бебо иска да го носим почти винаги изправен или с коремче към мен или с гръб, започвам да се притеснявам дали не се натоварва така, вашите бебоци имат ли такива предпочитания?

# 28
  • София
  • Мнения: 802
Бебо, ами той вашият бебо вече е голямшък бре, не би трябвало да го натоварва такова носене, стига да не е с часове, разбира се  Peace Виж, ортопедът ще каже най-сигурно, но си мисля, че не е страшно.
Нашата има абсолютно същите предпочитания  Peace Вече не ще да лежи на ръчички, ами да я носят права искала... аз не й давам много-много да си развихря коня в това отношение, ама сигур ще трябва да се попречупя де - и тя месечинка вече заформя  Thinking

Нелва, хайде, хайде, пиши бързо подробности, любопитно ми е, нямам търпение!   animal037

Агнес, абе и аз от ученичка не бях ползвала кондоми, но придобих наскоро половингодишен опит. Наистина, явно има значение номерацията, че от мм чувам постоянно коментари от сорта: "Бе тия в Китай ги правят и все за китайци!" Само за справка:
Скрит текст:
Не, не искам да звучи, че на мм оная му работа е огромна. Съвсем... стандартен размер, среден бих казала. Но щом като един среден размер страда от нахлузване на презерватив, представям си, колко са тесни. И често аз самата виждам, че са и къси  Shocked Това говоря за Дюрекса предимно. А те нямат номерация, специално сме питали  Confused
От Лидл презервативи не купувай  Naughty Никога. Дори и мойта тийнка ги изхвърли (че аз ги изхвърлям при нея  Mr. Green ) Дебело жувотно е т'ва лидлския кондом  Mr. Green
От това, което се предлага на масовия пазар, според мен стават само Durex Ultra Thin (с едно перце на опаковката) Случвало се е да напазураваме и някакви прехвалени от секс шопове, ама разлика особена не сме видели, само разочарования  Confused

Терп, ама ти какво направи. Ще му се изсипем на бедния доктор-готин-бебешки-ортопед един милион клиенти, само стой и записвай часове  Laughing Взимай комисионни  Mr. Green

Мартина, а няма ли начин да държите количката някъде долу, и само близнаците да сваляте? Всеки блок си има някакво заключено общо помещение, защо не питате?
Аз наскоро разбрах за едно майчино геройство на моята зълва. И тя с близнаци. Ами, ежедневно е качвала и сваляла количката им 5 етажа  #Crazy Това, майките, сме голяма сила!

# 29
  • Мнения: 69
Здравейте, момичета !

Със закъснение - Честитс годишнина на мимс и на мисти, приятно изкарване на близначето на село Simple Smile

Бебо, много красива питка !

Бемол, хемоглобина ли е нисък при бебче? Пие ли малтофер, забелязваш ли да му дразни стомахчето?

Хера, не се притеснявай, добре е наддала, а и по-добре ще става. Тези педита само знаят да стресират хората! Имай предвид, ако искаш да кърмиш, че ако започнеш да дохранваш, кърмата ще намалее.
Мисти, дано всичко е ок с оченцето Simple Smile
Кати_а, мислех, че съм единствената, която не глади и се притеснявах да си кажа, за да не ме помислят за кофти майка  Blush
 Честит рожден ден на Зар и на Неллва!

Много хубава темичка, добре сте решили за залавието Simple Smile
М-тина, браво, много сте пораснали !

Ние в събота едва преживяхме деня. Ева много плака, не можеше да се изака. Прекарахме часове в масажиране на коремчето, сгъване на крачетата... накрая мм ходи до аптеката и купи някакво гелче за клизма за бебета, забравих как се казва, че се успокои детето. За това пък вчера гък не е казала, беше в много добро настроение и ние съответно.

Ние моята нива отдавна я орем( Джина, много яко заглавие Simple Smile)))), но трябва да реша въпроса с контрацепцията. Не ми се разчита само на това, че кърмя, да не стане сакатлък.

Ева сама се отказа от едното си нощно хранене, но аз ставам да се цедя, че се тревожа да не остана без кърма.
Извиках свекърва ми да се учи да гледа бебето, че септември ще ходя на лекции. Пробвахме дали може да пие от шише, дали плаче ако ме няма наоколо. Ще се получат нещата, НО АЗ СЕ ЧУВСТВАМ КАТО ПРЕДАТЕЛКА, ЗА ТОВА, ЧЕ ИСКАМ ДА Я ОСТАВЯ!!! Колкото свекърва ми беше щастлива, че е близо до бебето, толкова на мен ми ставаше по-тъжно.

Общи условия

Активация на акаунт