Документи за започване на градина след лятната ваканция

  • 10 615
  • 86
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 322
Здравейте,
най-вероятно темата е многократно обсъждана, но четох, четох и не успях да намеря нищо.
Извинете, ако се повтарям.
Опитвам се да разбера кои точно са изследванията, които трябва да се представят при отсъствие на дете повече от 2 месеца, освен бележката от ЛЛ, че детето е здраво и не в контакт. Според наредбата, която четох (Наредба 3, струва ми се), се иска само паразитология, но не и кръв и урина. Според родителите, с които говоря, трябва си всичко.
В момента градината е в ремонт и не мисля, че сестрата е там, а трябва да знам какво ще ми трябва, за да си подготвя нещата навреме.
Предварително благодаря!  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 866
И нашата детска градина е в ремонт, затова прегледах инфото в ИСОДЗ и на страницата на градината намерих следната информация:
 
"Децата ще се приемат с редовни медицински документи:

    - здравно – профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар;

    - при отсъствие на детето от детската градина за повече от 10 дни се представя медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен – важи 3 дни преди постъпване на детето в ДГ;

    - при отсъствие на детето за повече от 2 месеца – еднократен отрицателен резултат за чревни паразити."

Изследване на кръв искат само за набор 2010. Надявам се да съм била полезна.  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 17 322
Тя пък точно 2010 набор е щерка ми  Tired Защо само за тоя набор искат кръв, къде го чете това?
Иначе другото е точно, което го пише и в Наредбата, явно си е така наистина.
Само с тоя 2010 набор ме разби Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 866
Това е страницата на нашата детска градина в сайта на ИСОДЗ - http://kg.sofia.bg/isodz/dz/120 - след инфото за класиранията е информацията за родителите. Не знам дали същото това го има и на страниците на другите градини, но изискванията би трябвало да са еднакви за всички.
Успешен и усмихнат ден!  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 4 566
Бърди, според зависи е   Peace
1. Ако детето за 1-ви път тръгва на градина - иска се всичко.
2. Ако детето е било в чиста ясла и сега отива в нова градина (или пък се мести от ОДЗ в друга градина), пак искат всичко - и 'акита', и кръв и урина, здравно-профилактична карта и контактна бележка.
3. Ако е било в яслена група на ОДЗ-то и сега само го местят в 1-ва градинска, се искат здравно-профилактична карта,  контактна бележка и паразити, ако е имало повече от 2месеца отсъствие.

Моят малкият (2010 набор) попада в 3-тия сценарий - в ОДЗ е и от ясла минава в градината. Той ходи и юли т.е. може и без паразити. Ама пък аз ще пуска паразитите, полагат се и педи за ясло-градина дава направления, не се цигани.

# 5
  • Мнения: 21 282
И аз тук да попитам,моята се събраха с този месец - два месеца,които ще отсъства,а започват на първи и ние ли трябва да правим всичко наново ?

# 6
  • София
  • Мнения: 4 566
лисичкe, по спомени, твоята ходи на градина т.е. няма да тръгва за 1-ви път. Така че, щом се събират 2 месеца отсъствие - паразити, здравно-профилактчна карта, контактна бележка.

# 7
  • Мнения: 21 282
лисичкe, по спомени, твоята ходи на градина т.е. няма да тръгва за 1-ви път. Така че, щом се събират 2 месеца отсъствие - паразити, здравно-профилактчна карта, контактна бележка.
Благодаря   bouquet

# 8
  • Мнения: 21 282
Днес ходих да си плащам градината,че покрай море това-онова и сме забравили  Joy
И питах какви изследвания трябват - и  ми казаха всичко , все едно тепърва ще започва детето ми ...
Хич не исках да я бодат пак,ама ... няма да се размине ,на 2-ри почват занятия,значи мисля на 26-ти да започна да се занимавам с изследванията  ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 17 322
Така си мисля и на нас, че ще ни кажат, ама изобщо не смятам да я бода пак, отивам си с наредбата и избори до дупка  Laughing

# 10
  • Мнения: 21 282
И аз не искам ама ..

# 11
  • София
  • Мнения: 4 566
Може да се е объркала нещо сестрата...
Не ми се стува логично да се зариват с бумаги, които реално не им изискават по наредба/закон

При нас в края на май/началото на юни слагат съобщения, където описват какво трябва за есента : за новопостъпилите - всичко, за 'старите кучета' само паразити и то при по-дълго отсъствие.
Моите са в ОДЗ, но и при зълва ми (чиста ясла, после градина)  е същото откъм изисквания.

Най-добре е както мисли Бърди - разговор с наредбата в ръка  Peace

# 12
  • Мнения: 21 282
Да,май така ще направя,не искам да я бодат

# 13
  • Мнения: 18 571
А знаете ли ако детето е ходило в дежурна градина лятото, пак ли се иска всичко?

# 14
  • София
  • Мнения: 4 566
А знаете ли ако детето е ходило в дежурна градина лятото, пак ли се иска всичко?
Знам само, че една мама от групата на щерката по-миналата година много се ядосваше, че са ги върнали в понеделник за контактна бележка. А детето е било до петък в съседната дежурна градина.
Това специално ми направи впечатление, понеже не ми се струва логично да искат, но може и аз да не мисля логично в този случай де.

Общи условия

Активация на акаунт