ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 30

  • 54 841
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
"А хапче за безсмъртие не искаш ли да му дадеш?", ме питаше моят хомеопат.

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Е, ама го "карали по-леко" ми натякват

Аха  Laughing

Я,кажи,че си го ваксинирала и да престанат да те дъвчат.В този живот няма нищо сигурно.Не можем да се предпазим от всичко

# 737
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
С тия три германчета дето умират от ССПЕ, направо незнам.

тук всеки 4ти кърлеж е преносител на зараза (борeлиоза или FSME, на двете или на още нещо). Бг е зелена зона, Германия червена, какво си се запритеснявала?

да не говорим, че моето дете вече имаше кърлеж  #Cussing out

# 738
  • Мнения: 4
 Grinning asyalein, това със зоните малко не го разбрах.Разбрах го като -в Бг вакс за задължителни и още няма морбили, пък тука всеки има избор и има морбили- Embarassed със сигурност не си искала да кажеш това. Hug Grinning Ама то в бг наистина не познавам хора с морбили преди и сега, абе изобщо Не искам и да ги срещам хахахаха

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не за морбилито,а за болните кърлежи според мен говори.Там си отглеждат доста болни кърлежчета

# 740
  • Мнения: 4
Ааа, извинявам се за невежеството.Е толкова ли са страшни тия кърлежи там, бе, тука лятото по нашите градинки пред блоковете всичко е в л..на и бълхи, и кърлежчета се хващат-сестра ми и една колежка като пример, пък нищо...А за л..ната да не говорим-онзи ден едно дете пльокна с ръка в едно, а моите и на моето дете обувките всеки ден са с украса.

# 741
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
♥Elfita♥  е права, за кърлежите говоря, не за морбили.
тук не пръскат против кърлежи, защото загивали и полезни насекоми и има мнооого и заразяват.

и тук има акита по улиците, ама не колкото в Бг, защото минават с онази кола с четките отдолу и ги събират...

# 742
  • Мнения: 4
Е, то по тая логика с непръскането-и на село не пръскат, ама чак болести...Ти си знаеш, де, аз не те убеждавам в нищо, само се учудвам. Незнаех тези ,както и много други неща за живота извън БГ Peace

# 743
  • Мнения: 9 711
Кърлежите какво общо имат с ваксината ? Какво е ССПЕ?

В книгата си д-р Менделсон е определил морбилито като безобидна детска болест, която минава за ден-два. Аз карах варицела, бременна преди няколко месеца и мога да кажа, че наистина никакъв търговски вид нямаш, но като цяло, ако и морбилито е толкова тежко, предпочитам да си го карам пред това да ми инжектират химикали с непредвидими действия.

Разбира се, всеки за себе си решава. И аз имам много терзания и страхове, въпреки, че решението съм си го взела много отдавна. Естествено е. За едното ме е страх да не получи след време заболяване заради ваксина, за другото да не се разболее поради липса на ваксина Simple Smile /при все, че не съм убедена, че ваксините наистина изграждат имунитет/.

# 744
# 745
  • Мнения: 0
Аз попаднах на този материал вчера във Фейсбук за ваксините в България и спешната нужда от ъпдейт:
https://www.facebook.com/expressnewsbg/posts/10151873196111065?stream_ref=10

# 746
  • Мнения: 31
"Пробивът" е, че неваксинирани деца могат да посещават детска градина, ако са освободени официално от ваксини по медицински причини. Толкова по въпроса с грижата за останалите.
Ако питаш комисията в София, ще ти кажат, че и освободените деца нямат право да посещават детска градина. ooooh!

Познавате ли такъв педиатър който да помогне за бележка за отлагане по здравословни(мед.) причини(кои са?), така че хем да не се ваксинираме и хем да отидем на детска градина? И какво трябва да  взема от стария педиатър. Аз  отлагам вече 3-ти месец. Какво следва от тук нататък. А ми е спешно че трябва да отида на консултация.Помогнете ми моляяяяя.Предварително благодаря

Общи условия

Активация на акаунт