ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 30

  • 54 865
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5
Да пишем пак до Омбудсмана, защото към днешна дата има добавена една ваксина, която е твърде нова, за да има доказано действие. Става въпрос за Synflorix.

# 691
  • Мнения: 5
zyzy, съжалявам да прочета подобно нещо. Докладвана ли е реакцията?
         толкова бях ошашавена,психясала и на ръба на истерия и нервна криза,че изобщо не знам какво е докладвано и какво не-знам само,че живо здраво дете след ваксина с синфлорикс престана да ходи,да седи самостоятелно,дори главата не можеше да си изправи,камо ли да говори и да се храни само-в последната епикриза пише диагноза ..... в следствие на постваксинална реакция,или постваксинален цереблитет това по спомен пиша,мога с точност ако ми кажете къде?от тогава мина 1година

Синфлорикс е твърде нова ваксина. Ето ви линк към доклада относно изпитването й. Обърнете внимание на страници 49-51, особено на петгодишният срок даден за наблюдение, при условие да се използва в цялата страна. А случайно или не само в България е задължително използването точно на тази ваксина. Споделяйте с приятели, нека дадем гласност, защото не сме толкова тъпи и луди, както им се иска на някои.   http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http: … D1247%26bih%3D859

# 692
  • Мнения: 2 660
Здравейте! Много ви моля, препоръчайте ми на лични лекар, който не прави проблем за ваксините. В който и квартал да е, само да е в София. На предишната просто не и вдигах телефона с години, сега обаче трябва да запиша дребната на друг лл и първото изречение беше: къде е картонът с ваксините, без него не може.

Много моля за препоръка!  Hug

# 693
  • Мнения: 9 797
Може, може.
Служебно се предавала информацията.
Не го дава, не я откривам и толкова.

# 694
  • Мнения: X
Всъщност, не се предава служебно...

# 695
  • Мнения: 9 797
Така ми казаха, когато сменях ЛЛ.

# 696
  • Мнения: X
На мен ми казаха точно обратното от НЗОК.  Tired

# 697
  • Мнения: 2 342
Моята сестра си смени ЛЛ на децата, нищо не е носила на новото място. Явно всеки си прави каквото си иска.

# 698
  • Мнения: 2 660
Най-накрая ще си грабна куфарчето и детето и ще се махна от тази страна, където се провеждат медицински опити и се упражнява геноцид.
Много ви моля, приемам всякакви съвети на лични - ако някой е чул, че приятелка на приятелка ходи при лекар, който не прави проблеми, ... да ми пише. Ей сега ще започне записването за училище и ще ми искат пак бележка от личен лекар.

# 699
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ей сега ще започне записването за училище и ще ми искат пак бележка от личен лекар.

за училището не ти трябва бележка за сложени ваксини.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 3 901
Ей сега ще започне записването за училище и ще ми искат пак бележка от личен лекар.

за училището не ти трябва бележка за сложени ваксини.


И слава Богу! Поне там не пипат (още). Доколкото съм чувала във Варна искат тази бележка с общи данни за ръст, тегло, заболявания и тем подобни.

# 701
  • Мнения: 5 178
Напротив в това картонче пише и, че детето има сложени всички ваксини..  #Cussing out

# 702
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Здравейте момичета!

Имам ли право да отказа задължителната реваксинация за сина ми, когато навърши 6г тази година?

Какви "последствия" ще има - да го изключат от детската градина? Прочетох, че искат тези данни и за първокласниците, а това също му предстои.

Благодаря !

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
За у-ще и да ти искат бележка казваш просто,че няма да слагаш тази ваксина и не могат да спрат детето-
А за ДГ можеш да отлагаш по здравословни причини напр.,докато направите 7г.Имаш право.Никъде в закона не е казано,че ваксината се слага точно на навършени 6г.Срока е докато стане на 7.

# 704
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Много благодаря  bouquet

Дочух, че нямало голям смисъл от тази реваксинация. Особено след като познато детенце разви синдрома на Гилен-Баре съм много, много притеснена.

Общи условия

Активация на акаунт