ОКТОМВРИЙКИ - Тема 12

  • 35 335
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 261
Харесала съм си количка на Cam, мисля че "комби фемили" беше моделът. Има зимен и летен кош, кошница и столче за кола.

# 706
  • Мнения: 91
Аз съм почитател на привързаното родителство/attachment parenting (няма да изпадам в подробности защо, в нета има достатъчно информация и всеки може да прецени за себе си)  и категорично не приемам тази теория за "разглезване" на новородено/бебе/малко дете.

Ето малко инфо от първо лице по въпроса: http://missby.wordpress.com/2008/08/28/attachment-parenting-2/

# 707
  • Мнения: 758
Според мен идеята на това легълце е да е удобно на майката. И без това ще става по няколко пъти на нощ, много по-лесно е да се протегне и да вземе бебето за кърмене и т.н. Освен това ще си спи спокойно, защото й е под око. Познавам деца, които спяха така залепени за спалнята на родителите си до 3-4 годишна възраст и го смятам за ОК. Аз лично не съм голяма привърженик на "привързаното родителство", някои неща ми се струват прекалени и разглезващи децата, но всеки си решава сам. Не  мога да изпадна и в другата крайност обаче - новороденото да е в отделна стая и да се оставя да реве дълго време, "за да му се развиват дробовете". Някъде по средата съм.

Последна редакция: сб, 20 юли 2013, 16:46 от roverandom

# 708
  • Мнения: 91
Да, и а не съм краен негов последовател. Следвам го в определени аспекти и степен, в зависимост от ситуацията, възрастта и нивото на самостоятелност на детето. Но не приемам за нормални изказванията от рода на: не го гушкай/взимай на ръце/целувай, т.н, за да не го разглезиш, особено ако се отнася до бебе на няколко месеца. Peace

# 709
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
 roverandom и аз съм някъде по средата,не мога да си представя да е в друга стая(не че съм против,просто аз ще се скърша от ходене-добре ли е,диша ли   Laughing ),но и не мога да приема бебето да не иска да си спи в леглото и да свикне до 4-5 годишно на спалнята на мама и тате.Обаче както по другите въпроси и тук няма как всички да сме на едно мнение и ако не е моето дете приемам,че ако за родителите това е ок,тоест няма проблем.

# 710
  • Мнения: 91
Дъщеря ми спеше на нашето легло до 8 месечна, след това пробно я оставихме в нейната стая и до ден днешен (4,5 г) спи сама там. Не  е имало драми, ревове, т.н Но всяко дете е различно  Simple Smile

# 711
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Вярно е всяко е различно,явно на нея и е харесало да е самостоятелна Simple Smile .

# 712
  • Мнения: 15
Майка ми много ми се смее за работите, които чета как трябвало да се гледа бебето. Смее ми се защото от тук си харесам нещо, което според мен е добре за бебето, от там си харесам и не съм твърда, ясна и точна как точно смятам да си гледам бебето. Както ми е удобно и както съм преценила, че ще е добре за детенцето и за възпитанието му. Специално за тази долепена кошарка са ми казвали, че е много отдачна по време на кърменето, защото само се просягаш и бебето е при теб, няма нужда да ставаш. Обаче не съм и привърженик, защото съм на мнение, че е по-добре да си знае легълцето и ако после не иска да се мести в неговото.... не ми се иска до 5 годишно да спи в родителската спалня. Както казахте всеки сам си преценява как ще си гледа детенцето и как е по-правилно според него. Всички сме различни и с различни мирогледи  Wink Peace

# 713
  • Мнения: 7 803

За мен голямо дървено легло+сгъваема кошара за път е оптималният вариант Peace

на същото мнение съм. така отгледах каките, така ще е и сега

някой да  е ползват такова нещо
http://www.ebay.de/itm/Cool-Twister-nip-BPA-frei-Neuware-/130920 … sh=item1e7b7ad02b

# 714
  • Мнения: 501
Виждам, че е захваната дискусия за приучаване на бебето къде да спи  Joy

От личен опит - няма такова нещо като разглезване или приучаване да спи при родителите, защото в първите2-3 месеца е спало при тях. Да не говорим, че за бебето си е шок да е в това "огромно" креватче, имайки предвид, че до сега е било на уютно сгушено, на топло и в постоянно полюляване в утробата на мама. Люлеенето на ръце по същата логика НЕ разглезва и НЕприучава бебето, а го успокоява, напомняйки му на движенията в средата където се е появило и било до съвсем скоро  Grinning

И да поясня - като казвам "от личен опит" нямам предвид опита, че съм майка на едно дете. Това, че гледаш едно или две деца не те прави експерт в отглеждането на деца Peace Моето дете до тази година спеше при нас на спалнята. А на последък започна да спи с баща си на спалнята, а аз на неговото легло, защото ми е по-удобен в момента неговия матрак Blush

Имам двама братя и спомени от много ранно детство. Мен как са ме гледали в първите месеци не помня, а само са ми разказвали, но е факт че съм първо дете в цялата рода и дълги години единствено момиче и въпреки старанията на възрастните така и не са успели да ме разглезят и не съм искала да спя и да се гушкам при нашите. Първият ми брат, миличкият, до три годишна възраст спеше върху мама и заспиваше по диагонал върху нея. Уви тогава нямаше интернет и валяха постоянни упреци колко е разглезено това дете и се полагаха усилия за насилственото му отделяне, вместо да бъде спокойно гушнат Sad. Вторият ми брат пък от съвсем невръстен беше голям инат и не даваше никой за нищо да му помага и не помня дори като новороден да е примирал да го гушкаме или люлеем.

С написаното по-горе исках реално да кажа, че всеки се ражда с характер. Разбира се, възможно е да разглезим децата, но гушкането и носенето на ръце в първите месеци, когато детето е далеч от осъзнаването си като отделна личност, а се идентифицира като едно цяло с майката, по никакъв начин не е разглезване или създаване на лош навик  Wink

# 715
  • София
  • Мнения: 50
Здарвейте, момичета! Влизам да пожелая на всички леко раждане и още по-леко гледане на бебчетата след това! Искам само да ви информирам за една опция, за която мнгоо хора не знаят.  Ако сте коментирали вече, моля да ме извините.

МОЖЕТЕ ДА ДАРИТЕ СТВОЛОВИ КЛЕТКИ ОТ ПЪПНА ВРЪВ БЕЗПЛАТНО И БЕЗВЪЗМЕЗДНО! По този начин можете да помогнете на непознат болен човек, но и на свой роднина, ако не дай си боже в близките години му се наложи такова лечение и клетките още не са използвани от друг.  Но за целта трябва да се обадите предварително в Александровска болница, да търсите Валя Атанасова на тел. 02/ 9230690 и тя ще ви каже първо, дали болницата, в която ще раждате осигурява тази услуга и второ, ще ви даде комплекта за съхранение на кръвта и няколко документа за подпис.

Повече инфо тук: http://dete.bg/n/bezplatna-banka-za-stvolovi-kletki.3366.html  и тук: http://www.puls.bg/health/news/news_7293.html

# 716
  • София
  • Мнения: 297
Здарвейте, момичета! Влизам да пожелая на всички леко раждане и още по-леко гледане на бебчетата след това! Искам само да ви информирам за една опция, за която мнгоо хора не знаят.  Ако сте коментирали вече, моля да ме извините.

МОЖЕТЕ ДА ДАРИТЕ СТВОЛОВИ КЛЕТКИ ОТ ПЪПНА ВРЪВ БЕЗПЛАТНО И БЕЗВЪЗМЕЗДНО! По този начин можете да помогнете на непознат болен човек, но и на свой роднина, ако не дай си боже в близките години му се наложи такова лечение и клетките още не са използвани от друг.  Но за целта трябва да се обадите предварително в Александровска болница, да търсите Валя Атанасова на тел. 02/ 9230690 и тя ще ви каже първо, дали болницата, в която ще раждате осигурява тази услуга и второ, ще ви даде комплекта за съхранение на кръвта и няколко документа за подпис.

Повече инфо тук: http://dete.bg/n/bezplatna-banka-za-stvolovi-kletki.3366.html  и тук: http://www.puls.bg/health/news/news_7293.html

karlie, аз мисля да даря, още проучвам, трябва да попитам и в Надежда дали правят процедурата, но благодаря за информацията  Peace

# 717
  • Мнения: 70
Kalrie, благодаря за информацията, ще проверя дали ще мога да се справя с това Peace

# 718
  • Мнения: 47
Мами, да се похваля с една от първите ни и най-съществени покупки за бебо Simple Smile Взехме си кошара като тази на линка по-долу, но в синьо. Малко по-скъпичка от колкото бях предвидила, но и на двама ни ни хареса повече от всички които разгледахме. Харесахме я, защото ни изглеждаше по-здрава и стабилна, а и заради допълнителните джобове отвън за принадлежности - все за нещо не ми стига мястото и там все ще слагам разни принадлежности. Повивалника не знам дали ще ми е удобен, има си и комарник и сенник. Спалнята ни е западна и ако случайно му пече...знам ли..пък и те се махат така че....как да знам какво ще ми трябва и какво не  ooooh! newsm78 Aa, и горното ниво се захваща изцяло с ципове по рамката, а всички други с едни щипци по 4-те страни и пак ни се стори по-сигурно и здраво.

http://kasida.bg/cangaroo-sgyvaema-koshara-relax-violet-102-14731.html

За магнезия и аз пия, защото и аз си усещам корема стегнат по няколко пъти на ден. Пия го по 1 ден като на мен док ми каза до 32 г.с. не знам колко помага, но ме е страх да го спра съвсем...
Креми честита кошара Simple Smile аз е имам същата за двора но друг модел на cangaroo
http://kasida.bg/cangaroo-bebeshka-koshari-za-spane-i-igra-funny … nk-102-15395.html  Simple Smile добър избор сте направили

# 719
  • Мнения: 47
Харесала съм си количка на Cam, мисля че "комби фемили" беше моделът. Има зимен и летен кош, кошница и столче за кола.
и аз се бях спряла на САМ но ме разубедиха.Взех си на Mutsy IG0 Lite Silver 2013 3в1,много по лека и широка за беба Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт