АПРИЛчета - тема 2

  • 34 917
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 34
Момичета,аз да попитам-колко време след раждането ви дойде първия цикъл?Аз съм секцио,преди седмица спрях да кърмя (спря ми кърмата),а лохиите ми спряха преди 2 седмици.........Чакам,чакам цикъл,но няма! newsm78 Да се притеснявам ли? #Crazy

# 31
  • Мнения: 28
Искам да питам нормално ли е толкова да спи едно бебе,спи по цяла нощ от към 11-12 до към 8 ,през деня спи с почивки за по час и нещо за ядене и за гукане ... ooooh!

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 6 647
Devill Queen, ти сега дразниш ли ни Mr. Green
Щом си наддава добре детето, няма лошо - нека спи Hug

Нашата мома снощи ни разказа играта - цяла нощ и го играя биберон, за да може татито да пости, че днес е на работа и трябва да му е бистра главата, че учи за изпит... Аз съм като парцал - не знам къде се намирам... Днес го пиша "дъждовен" и ще го откарам в леглото hahaha

jos, всичко наред ли е? Надявам се сте добре Hug

# 33
  • Мнения: 23
Момичета, бебето ми не иска да спи през нощта, през деня след храненето си заспива, будува малко, но през нощта иска да й се обръща повече внимание.Искам да попитам имала ли е някоя от вас такъв проблем с бебето си, когато е било на тази възраст.И ако има как се е справила. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 17
Здравейте, как точно става записването  на първа страница , писах в предната тема да бъда записана , но явно става по др начин  Sad Момичета  да попитам кога се спира нощното хранене  , и по колко кърма давате на хранене и денонощие на бебе на месец  bouquet

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте мили мами! До сега не съм писала, но следих отчетните теми. Сега нямам много време за четене, но когато мога ви чета.
Моето момче се роди на 11.04 със секцио. В началото ми беше много трудно да свикна на темпото му, но сега е по-добре.
Ще пиша да ме добавят на първа страничка.

Хубав ден на всички, макар и дъждовен!

# 36
  • Мнения: 11
Здравейте дами!
Аз ви преглеждам, но покрай бебка не ми остава време да пиша. Казва се Виктория и  се роди на 16ти април след спешно секцио след като не напредваше нормалното раждане. Сега се гледаме, растем и хубавеем.  Май ние я слушаме повече отколкото тя нас.
Адриана, ние имахме проблем със спането - към 4 часа се събуждаше и аз с нея разбира се. След това едва стоях през деня. Бях чела, че повиването помага, защото не позволява да се размахва ръцете, но бях много против да си увивам детето. Но след като започна да се буди в 3 ч., решихме да пробваме и изненадващо има ефект - спи спокойно до 7 ч. само със събуждане за хранене. Не знам дали при теб ще помогне, но при нас работи.

# 37
  • Мнения: 23
Руми, повиването сме го опитали вече(това е един от методите на д-р Карп), помагаше в самото начало, но бързо си измъква ръчичките.Белият шум също помага, но щом го спрем, тя се разбужда. Мисля, че просто сме обърнали деня и нощта, та се чудя как да й помогна да си спи през нощта, много е малка да се заиграва с някаква играчка, следователно не мога да я изморя кой знае колко през деня.Някои мами ми казват да си я оставя да плаче, но съм чела, че това не се прави с бебе под 4 месечна възраст, а и как да си оставиш бебчето да плаче...

# 38
  • София
  • Мнения: 4 142
Руми, повиването сме го опитали вече(това е един от методите на д-р Карп), помагаше в самото начало, но бързо си измъква ръчичките.Белият шум също помага, но щом го спрем, тя се разбужда. Мисля, че просто сме обърнали деня и нощта, та се чудя как да й помогна да си спи през нощта, много е малка да се заиграва с някаква играчка, следователно не мога да я изморя кой знае колко през деня.Някои мами ми казват да си я оставя да плаче, но съм чела, че това не се прави с бебе под 4 месечна възраст, а и как да си оставиш бебчето да плаче...

Адриана,

Ами просто не я оставяй през деня да спи. Занимавай я с нещо и според мен след това вечерта ще заспи. Една приятелка така беше направила с детето си и беше луднала....обикаляха през ноща улиците с колата за да заспи малката...ама и това не си е работа. НО така и не я попитах как се оправиха с този режим.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 6 647
И от мен един глас за повиването - и с баткото, и с малката го практикуваме, стане ли време за съм и съм много доволна Heart Eyes
баткото даже си беше свикнал и щом го повиех заспиваше Mr. Green С малката е по-трудно, но определено помага Peace

Адриана, ако нямате - създайте си ритуал преди лягане, това успокоява много малчовците Peace
Варианта с "остави го да поплаче" за мен си е изтезание...

# 40
  • Мнения: 11
И аз не съм съгласна с плаченето - правя всичко възможно да мрънкаме по-малко. Няма смисъл бебка да се настройва негативно към света още през първите си месеци. По-добре да е доволно бебе.
Адриана, при нас работи и друг вариант за дълъг сън - бебка си иска повече близост с нас и спи много спокойно като я вземем на спалнята след като се събуди. На мен не ми се иска да я свиквам и го използвам като последен вариант, но така успявам да поспя час-два повече.   

# 41
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
  tiptoe
Записвам се да ви следя, нищо, че рядко се добирам до форума.

# 42
  • Мнения: 23
Взимаме я при нас в леглото, но помага само, когато й се спи  Grinning . Днес ще опитаме да я държим будна по - дълго, а когато дойде време за лягане, да си спи без проблем. Благодаря за отговорите, момичета!  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 080
Ние като вземем малкия при нас в леглото, той се буди по-често нощно време и обикновено го намирам залепен за мен , макар да съм го оставила в средата между мен и баща му. Ако си спи в леглото спи по-дълго.

Днес е отвратително време. Излизахме за час и половина сутринта, но следобед не става...

Момичета,аз да попитам-колко време след раждането ви дойде първия цикъл?Аз съм секцио,преди седмица спрях да кърмя (спря ми кърмата),а лохиите ми спряха преди 2 седмици.........Чакам,чакам цикъл,но няма! newsm78 Да се притеснявам ли? #Crazy

Още не ми е дошъл и чистя лохии (те ту спират ту тръгват...едно бледо е сега с белезникав цвят), а родих на 19-ти април. Изчакай малко...не бързай да се притесняваш.

# 44
  • Мнения: 10
С предните деца цикъла ми дойде около 4-5 м. след раждането. Лохиите този път слава богу, бяха само 10 дни, при предното ми раждане бяха 2 м. и това си беше ад. Имам и позната, която на 3-я м. и спря кърмата и цикъла и дойде чак когато малкия навърши 1г. Всичко е до организъм според мен.

Общи условия

Активация на акаунт