Януарчета - 8 тема

  • 62 340
  • 622
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 980
Благодаря на всички за честитките. Поспаланчо, да ви е здрава Боряна!

Дидка, прекрасни са диваците Simple Smile

# 586
  • Мнения: 9 903
Дидка, не, той преди година и нещо си изби преден зъб нацяло. Сега ще си ходи така няколко години Simple Smile

Андрей
на Витоша

Андрей с братята си

# 587
  • София
  • Мнения: 1 197
Ехеее че хубави новинииии Heart Eyes
ianajar , pospalancho Честити щастия!!! да са ви живи, здрави, диви и щастливи!!!  bouquet  bouquet  bouquet
При нас лудницата е пълна - бандата вече вършее заедно ... Яна е страхотна ''кака'' - много грижовна но и леко обсебваща ... освен ако не се сдърпат за кукла  Crazy Mr. Green Whistling много говори, нон стоп пее, лъже! хитрува ... може  да те купи и продаде докато спиш ...   обещала е да купи на татко си порше  Mr. Green и когато им се скараме тя: '' не плачи Оги ... аз пък няма да им купя порше!'' Joy Joy Joy колело- на баланса е супер, иска обаче с педали като на Ого. подариха ни едно, но няма помощни, а тя не знае да завърти педалите ... има време не я бързам .. един летящ ми стига за сега ... от днес са на детска отново и тя е много щастлива .. Crazy на морето питаше няма ли вече да си ходим, че и липсва детската .... напоследък е в един доста лигав период и много ме дразни, но подозирам, че проблема е в мен  Tired здраве да е само!
желая Ви усмивки!

# 588
  • Мнения: 25
Здравейте. Пак позамряла групичката.
Как сте всички, борите ли градинските вируси? Интересно ми е, мамите в чужбина, и там ли боледуват толкова мишоците?
Моят Ицко засега си е добре, но утре пак е на градина и скоро чакам повторно включване на градински вирус.
Опитваме се да открием какво му се отдава и му е интересно и да се занимаваме в нея посока, но като цяло още май не може да се каже. Ясно е, че не са музика и танци, а по-скоро математика и спорт. Може би рисуване и категорично не езици.
При вашите деца как е? Какво им сеотдава и какво правите, за да доразвиете този потенциал. На какви дейности извън градината сте ги записали?
Аз се опитвам да намеря някакъв спорт, който да приемат 4-годишни и да ми е що-годе наблизо.Вие да знаете нещо такова около Овча купел?

# 589
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
С градинските вируси сме както с ясленските. Не пропускаме. Обаче не пропуска и да ги лепне на бебето. За месец и половина 2 пъти и "засели" сополи, хем го спирам по седмица около консултациите заради ваксините на бебка.
Иначе не го знам какво му се отдава. Засега не сме забелязали нещо да го привлича неудържимо. Е освен филмите по ТВ. Като се зазяпа и може блока да падне обаче не забелязва.
Иначе в градината сякаш му харесва повече отколкото в яслата. Поне не реве, че не иска да ходи. Записахме го на футбол, защото в градината има само народни танци, футбол и английски като допълнителни занимания. Твърдо отказа да ходи на танци, за английския с баща му не можахме да се споразумеем и остана само футбола-поне да се пораздвижва хубаво веднъж седмично.

# 590
  • София
  • Мнения: 6 035
С градината сме малко по-добре от яслата, вместо по 3 дни, изкарват по 5.  Mr. Green Взимам болнични, ММ и той, а като имамем много работа понякога и свекър ми ги гледа по няколко часа дневно. 
Сега пак сме вкъщи с кашлица и сополи, след 3 дни на градина/ясла.
И на Сияна и харесва повече в градината, понеже учат разни неща, рисуват, пеят и тн. Записала съм я на народни танци и английски, харесва и. Като порасне още малко ще я запиша и на пеене и танци извън градината. Засега няма смисъл, тя е все болна, а някой трябва да я взима, води, връща. Това ще е сигурно пак дядо и,да ни е жив и здрав, много ни помага.  Praynig

# 591
  • Мнения: 9 903
да не повярваш, че и аз ще го напиша, но и Андрей през 3 дни е вкъщи. Преди градината не е боледувал изобщо. При нас основният виновник са климатиците. Батковците му не са боледували така, а той и в момента е вкъщи с кашлица.

Андрей ходи веднъж седмично на футбол, много му харесва. И на басейна се старае, но в момента няма учител. Друго специално не го влече, но в градината доста бързо научи да оцветява, рисува в детайли, лепи и реже. При нас основното е да бъде максимално самостоятелен(и той е) и да говори свободно.

# 592
  • София
  • Мнения: 6 035
Тя Сияна е доста самостоятелна, в градината не спират да я хвалят колко е оправна и как командори другите деца  Mr. Green, то е от значение и факта, че е най-голяма от всички - с набора си е. Но пък вкъщи яко се глези - аз да я обличам, аз да я храня, спи при мен все още.  ooooh! Мислехме да им правим детска стая, но засега май е безмислено.
За плуване, и ние имаме в градината, но сега зимата ме е шубе да я записвам, напролет евентуално.

# 593
  • София
  • Мнения: 364
Диде, това последното все едно аз съм го писала за Емо. Уж е самостоятелен ( даже и дупето бърше сам успешно), но в къщи се глези не е истина.
Моите са в детската си стая от 2 години, но познайте дали не ставам на нощ по 100 пъти да ги завивам, водичка, пиш и т.н.
Снощи тоя мъник рева  час и половина, че не можел да диша от сополки. Накрая легнах при него и така заспахме.
В градината засега ходи на английски и футбол, да минат вирусите ще го пусна и на плуване. По едно време ги записах в зимния дворец на хокей на лед, но откакто застудя са все с нещо - я сополи, червено гърло, кашлица  и ги спрях за по-добри времена, иначе много се запалиха и им се ходи...
Аз осъзнах наскоро, че Емо има друг проблем - както се хвалех, че е бърборко от бебе, така сега напоследък се вслушах в изговора на някои звуци - "ж" и "ш" се произнасят съответно "з" и "с". Да потърся ли логопед или е рано още? Пробвам да му покажа как се произнасят, но той просто не може.
Това е от нас засега - целувки на всички и най-вече на новите попълнения в групичката.

# 594
  • София
  • Мнения: 6 035
Ох, и аз почвам сериозно да се оглеждам за логопед. Освен ш, щ, ч и ж има е други звуци, които са и проблемни. Р почнаха и двамата да казват, но и двамата го казват като мен, т.е. френско р. Сега си го харесвам, но като малка доста подигравки съм отнесла.  Crazy
Отедлно букви, които по принцип самостоятелно ги казва, в дума са и трудни. Например е казва като я накарам, но думи като креват, сирене, трева, ги изговаря крАват, сирАне, трАва.  Crossing Arms

# 595
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мисля си, че им е рано още за логопед. Слав не казва Р. Сменя го с Л. Понякога когато не се усеща завърта леко Р в някои думи, но като го накарам да повтори и нарочно си ги казва както му е по-лесно. Конструктор например успява понякога да го каже, но аз накарам ли го не иска и това си е. И други звуци понякога сменя, но като цяло говори доста добре. Има деца на неговата възраст, на които аз нищо не разбирам  Rolling Eyes
Дидка при нас е лЕсица Laughing Като го поправя троснато ми казва Добре де мамооо лИсИцА Crazy

# 596
  • Мнения: 25
И аз започнах да се замислям за логопед. По принцип би трябвало тази година да мине логопед в градината и ако има нужда да ни каже. Но не  знам с тези боледувания дали ще го улучим. Той доста звуци не казва правилно - Ж, Ч, Ш, Р, Л се сещам на първо четене. Аз си го разбирам, но на други хора често им е трудно. Например вчера баща му не разбра като му казваше "шал". Отделно че въобще не структурира правилно изреченията, бърка вчера и утре, сричката "ще" тотално не знае как да я употребява.. А най-неприятното е, че отказва да повтаря като го карам - изнервя се и почва да се се лигави.

# 597
  • Мнения: X
Добро утро на всички!

Интересна тема сте подхванали. Едно време като водих тригодишната си тогава дъщеря на логопед (заекваше), жената ми каза, че преди 4-5 години говорният апарат все още се развива и работа с детето е доста трудна. Но пък нашите януарчета на практика са вече почти на 4.
И Филип има проблем с някои съгласни звуци, а и "р" не казва все още. Но засега изчаквам да видя кое ще се изчисти от само себе си и след година, да речем, ще мисля какво ще правя.
В детските градини вече няма ли логопеди? Все ми се струва, че за такива дребни говорни проблеми като нашите тук, те ще могат най-вече да помогнат.

Тя Сияна е доста самостоятелна, в градината не спират да я хвалят колко е оправна и как командори другите деца  Mr. Green, то е от значение и факта, че е най-голяма от всички - с набора си е.

Същото важи и за Филип, Дидка. Учителките в ДГ не могат да го нахвалят, но у дома е тотален глезльо. Сяда на масата и директно си казва, храни ме, че отивам да играя. А перфектно умее да си се храни сам.

# 598
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Това явно е повсеместно. Слав се облича и обува сам вече повече от година, обаче преди месец спретна страхотна истерия да го обуе баба му. Накрая си го поведох по чорапи към вкъщи . От около месец и го натискаме сам да се храни, защото казаха, че в градината не ядял сам. Една вечер баща му отстъпи (пак у баба му и основно заради нейното мрънкане) и го нахрани и след това 3 дена седя гладен докато разбра, че няма ние да го храним ooooh!

# 599
  • София
  • Мнения: 2 367
В градината на Дара скоро ги беше преглеждал логопед и на нейния лист пишеше,че определени букви ( ш. щ, ч и т.) ги казва междузъбно, т.е шъшкащо, както и че запъва понякога, но не е заекване. За момента съм решила да не я водя на логопед, ще й дам още година време, тъй като тя ходи с предния набор на градина.
Относно обличането и събличането, подозирам че в градината се оправя сама, но вкъщи все се помотва и накрая пак я дообличам аз, иначе за храненето отдавна се храни сама както в градината, така и вкъщи

Общи условия

Активация на акаунт