СОТ-коя фирма в София?

  • 10 587
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
Здравейте,

обръщам се към вас, тъй като винаги съм получавала добри и полезни практически съвети. В събота обраха съседите на долния етаж, точно под нашия апартамент, който факт доста ни обезпокои. В нова кооперация сме и както можете да се досетите всичко се чува по принцип през тънките стени, но уви...ние нищо не чухме. След като се притеснихме доста, решихме, че е добре да си сложим СОТ, не че ще ни спаси на 100% ако някой е решил да ни обере, ама все пак предполагам е някаква защита поне срещу най-дребните кокошкари.

Та в този ред на мисли моля ви препоръчайте ми надеждна СОТ фирма за София.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
СОТ 161 ползваме... Колко са надеждни не знам.

Знам за обрани имоти с включен няколко зонов СОТ.
Та трай бабо, дето се казва  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Нямам голям опит, досега имам впечатления само от Секюрити Холдинг, използваме ги за апартамент, който даваме под наем. Досега винаги са реагирали бързо, ако се задейства сигнализацията, иначе кражби не сме имали. Днес ми се обадиха (иначе се обаждат на наемателката, но този път не са успели да се свържат), че постоянно получават сигнал, че пада батерията на устройството.

# 3
  • Мнения: 4
Здравейте! Simple Smile
Работих в охранителния бранш почти 5 години. Няма да казвам името на фирмата тук, защото имам доста забележки, но смятам че "161" наистина са едни от най-добрите. Само не очаквайте, че този вид техническа защита ще ви предпази на 100 %. Също така ако искате да имате една добре работеща система, ще трябва да си отворите широко джобовете. Има по-скъпи системи, които са с GSM модул, който изпраща сигнал в диспечерския център на охранителната фирма, а също така и на собственика. Важно е на кой етаж живеете, защото в повечето случаи на първи и последен етаж се влиза през терасата или прозорците. Не на последно място е и хубава входна врата. Тъпото е, че ако някой е решил да ви обере, ще намери начин, дори и със СОТ система, решетки и др. защити. На която и фирма да се спрете, при подписване на договора за охрана изискайте в Общите условия или договора да напишат времето за реакция на автопатрулите. По принцип стандартното за София е от 3 до 5 минути, но това с мъка го изпълняват през нощта, камо ли през деня. Дори и да ви кажат, че наблизо до вас имат стоянка на автопатрул, не бъдете сигурни, защото тези стоянки се менят.
Ако имате още въпроси на тази тема, оставам на разположение, стига да са ми по силите. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 785
Има нова технология - влизат, освен сигнализация към съответния СОТ, се активира гъст дим - нищо не могат да видят... До колкото знам са отделни системи - сигнала и димът. Скоро ще проуча повече коя фирма го предлага, май още не е разпространено, но пък ми се струва супер добро  Peace Скоро на блока до нашия офис им правиха презентация по въпроса. Проучи и този вариант.

# 5
  • Мнения: 4
Има нова технология - влизат, освен сигнализация към съответния СОТ, се активира гъст дим - нищо не могат да видят... До колкото знам са отделни системи - сигнала и димът. Скоро ще проуча повече коя фирма го предлага, май още не е разпространено, но пък ми се струва супер добро  Peace Скоро на блока до нашия офис им правиха презентация по въпроса. Проучи и този вариант.
Това с дима звучи наистина иновативно, но аз се сещам за проблем - ако случайно задействаш системата по грешка, както често се случва, то означава че ще обгазиш и себе си.След това вероятно ще трябва съответните устройства да се напълнят отново с веществото образуващо дима и това едва ли ще е безплатно. Пиши ако намериш инфо, ще ми е интересно.

# 6
  • Мнения: 476
Това с дима в първия момент като започнах да го чета, реших че е шега. Впоследствие осъзнах, че е напълно сериозно Simple Smile определено интересна технология. Не бях чувала за такова нещо преди.

# 7
  • Мнения: 4 785
Има нова технология - влизат, освен сигнализация към съответния СОТ, се активира гъст дим - нищо не могат да видят... До колкото знам са отделни системи - сигнала и димът. Скоро ще проуча повече коя фирма го предлага, май още не е разпространено, но пък ми се струва супер добро  Peace Скоро на блока до нашия офис им правиха презентация по въпроса. Проучи и този вариант.
Това с дима звучи наистина иновативно, но аз се сещам за проблем - ако случайно задействаш системата по грешка, както често се случва, то означава че ще обгазиш и себе си.След това вероятно ще трябва съответните устройства да се напълнят отново с веществото образуващо дима и това едва ли ще е безплатно. Пиши ако намериш инфо, ще ми е интересно.

Ще пиша, знам че в чужбина е популярно, тук сега навлиза и наистина не знам подробности  Wink Просто не ми е дошло до главата  Flutter

# 8
  • София
  • Мнения: 184
Ползваме СОТ 161. Предложиха ни и паник бутон, а също и спешна помощ срещу 2евро, но може и да греша, тъй като съпругът ми плаща  Simple Smile
  bouquet за всички

# 9
  • Мнения: 534
Ползвайте този,който има патрулна кола близо до вас!

# 10
  • Мнения: 278
И ние сме със 161. Имат и кола на минута-две от блока ни.

# 11
  • Мнения: 673
И ние сме със СОТ 161. Бих препоръчала и застрахова против кражба... Пак не е гаранция, но все пак... За съжаление новите кооперации винаги ги претършуват крадците. При нас се случи същото, след като се нанесохме.

# 12
  • Мнения: 4
И ние сме със СОТ 161. Бих препоръчала и застрахова против кражба... Пак не е гаранция, но все пак... За съжаление новите кооперации винаги ги претършуват крадците. При нас се случи същото, след като се нанесохме.
Ако ще се спирате на месечна такса охрана със СОТ + имуществена отговорност (застраховка), препоръчвам Ви първо да се запознаете много подробно в какви случаи и за какво е тази застраховка. Във фирмата в която работех, застраховката беше за имущество (тоест откраднати вещи за които имате документ за собственост). Счупени врати, прозорци, вандализъм - не се покриваха. Смятам, че е по-добре да се спрете на минимална месечна такса и да си направите отделна застраховка в случай на кражба при отделен застраховател.

# 13
  • Мнения: 4
И да допълня, в момента на събитието (кражбата) трябваше да сте си платили месечната такса за охрана и да нямате задължения към охранителната фирма.

# 14
  • Мнения: 278
Ние плащаме за година СОТ-а. Застраховка има, но не помня за каква сума.

Общи условия

Активация на акаунт