73 СОУ-начална степен и прогимназиален етап

  • 106 785
  • 711
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 506
Така е,ама човек се психясва покрай тези работи с училищата Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 010
За такива случаи си имам златно правило: "Всяко зло - за добро".  Wink
Нямаш идея колко е вярно..., а и спасително.

# 17
  • Мнения: 27
Хм, чудя се до 7 клас децата дали знаят вече немски?
Ако да - от у-щето или от ходене на платени занимални или частни уроци? Питам, защото това все пак е доста важно. Както и какво и колко се плаща, като са те приел от 1-7кл. в това у-ще. Искам да кажа - платените занимания какви са, защото все пак е държавно у-ще и ако  за 7г не се научи немски без да плащаш допълнително, не виждам смисъл в това.
Аз май се зомбирах с това у-ще и вече не знам кое е вярно........./ но като гледам не съм само аз............/.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 010
Ще ти кажа какво е нивото към 4-ти клас (но с допълнителни 3 часа седмично в занималнята - 100 лв/мес., както писах, и само от няколко месеца още допълнителни):

Лингвистичното кенгуру - http://www.mladabg.org/ - го направи без затруднения и то за 5-ти - 6-ти клас. Тоест, грубо може да се приеме, че с допълнителните занимания нивото изпреварва общообразователното. Без допълнителните - наистина нямам идея.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Браво на детето !!!!! Вашият опит е много окуражителен! Молля кажи за допълнителните часове. Моето дете е първи клас и досега не е посещавало немската забавачка на настоятелството. Разбрахме че тази година са се сменили 4 проподаватели в забавачката......затова си мислех, че може би ще е по-добре да намерим индивидуален учител за догодина

Ако правилно разбирам освен забавачката посесщавате и други допълнители часове или греша.

Ние сме много доволни от г-жа ПАСКАЛЕВА, която занимава децата в редовните часове в училище. Децата вече научиха доста думи и сега започват да пишат.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 010
Нашата госпожа също е Паскалева.

За допълнителните: да, освен в занималнята и още 4 часа, седмично. Но това е отскоро.
Иначе занималнята я посещаваме от първи клас без прекъсване. Жалко, че от 5-ти няма да има... Но се надявам да останат допълнителните часове. Все пак 50 лв./месец за 16 часа си е направо смешно, особено при това ниво.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
а допълнителлните часове към занималнята на настоятелството ли са, със същата учителка от занималнята или друга!?

Доволни ли сте от учителката в занималнята по немски!?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 010
Да - на всички въпроси  Grinning (Една и съща е учителката.)

# 23
  • Мнения: 7 159
Вижте на лични съобщения една моя кореспонденция с майка.От съобщенията се разбира, защо не са публични.Аз реших да ги направя такива:

Моля, запознайте се с правилата на форума:
1. Публичното изнасяне на лична кореспонденция (лични съобщения, съобщения по ел. поща, icq и т.н.) не се толерира. Личната кореспонденция служи за комуникация между двама потребители и тя не е предназначена за публично оповестяване.
От тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23714.msg4193605#msg4193605

# 24
  • София
  • Мнения: 1 861
Здравейте мами,
какво ли ни четох, с кого ли не си говорих.... за това прословуто 73-то у-ще..... Мами, хайде, разубедете ме за това у-ще!
Виж сега, Осем, към 73-то и училищата като него се стремят различни типове родители, най-общо казано - едни "лелеещи" и "зомбирани", дали от някакви супер очаквания за образование "свише" или просто привлечени от славата "елитно" и други, избрали просто "по-доброто" квартално учиище... Сред първата група обикновено са най-разочарованите и мрънкащи впоследствие (или обратното Simple Smile), а втората по-скоро оценява това, което има и виждайки и недостатъците, прави нещо да бъдат преодолени. Пълно щастие никъде няма, както и няма "най-добро" за всички! Аз лично нито ще те убеждавам, нито ще те разубеждавам, още повече като ти гледам предварителната настройка!  Wink И не, няма смисъл човек да се тормози за такива неща! Grinning Който иска да учи, ще учи навсякъде и също така навсякъде, ако искаш за детето си нещо повече от средно ниво, хей ръчички-хей ги две! Иначе за учене -учат ги, за гледане - гледат ги и пак много си зависи и от конкретното дете, и от конкретния учител, и от конкретния клас,  и от конкретния родителски мироглед...

Последна редакция: чт, 28 мар 2013, 13:21 от Morrighan

# 25
  • Мнения: 27
О.к  махнали сте кореспонденцията - не бях запозната толкова навътре с форума.... Майката сама видяхте, че нямаше против да го копирам. Както и да е......

Morrighan истинатата е, че се тормозя много. Най-вероятно ми хлопа дъската вече.Не знам. Карай........ нека да е лятооооооо..... / т.е. - отминали записвания и край с истериите/.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 673
О.к  махнали сте кореспонденцията - не бях запозната толкова навътре с форума.... Майката сама видяхте, че нямаше против да го копирам. Както и да е......

Morrighan истинатата е, че се тормозя много. Най-вероятно ми хлопа дъската вече.Не знам. Карай........ нека да е лятооооооо..... / т.е. - отминали записвания и край с истериите/.
Осем, с най-добре чувства си те представих, когато детенцето ти стане, живот и здраве, 7- ми клас.  Laughing

# 27
  • Мнения: 27
О.к  махнали сте кореспонденцията - не бях запозната толкова навътре с форума.... Майката сама видяхте, че нямаше против да го копирам. Както и да е......

Morrighan истинатата е, че се тормозя много. Най-вероятно ми хлопа дъската вече.Не знам. Карай........ нека да е лятооооооо..... / т.е. - отминали записвания и край с истериите/.
Осем, с най-добре чувства си те представих, когато детенцето ти стане, живот и здраве, 7- ми клас.  Laughing

Ха-ха.....явно добре съм ви разсмяла с моите размисли,но виж незнам как ще е тогава. В момента съм на мнение, че ще ми е по-спокойно.Просто защото ще си зависи само от резултатите на детето и на нищо друго. Да, сигурно може да се купи място, но ..все ми се ще да вярвам, че не е така....... Като изкараш 2-3 - сори, проблема си е твой.Като изкараш конкурентна оценка  - това вече е друго. Не да ми решава бъдещето на детете някой, който е решил,че като живея в кв. А, детето ми не може да учи в кв.Б. Ако нивото на у-щата са еднакво добри, базата е човешка, сигурна и дисциплината и изискванията са на ниво, не ми трябва да се тормозя толкова.Сигурна съм, че това е целта на всеки един родител. Така, ще сме спокойни, че детето ни е добре..............ама нееееееееее............. това е България.............

П.П.  - днес м/у другото се заговорих с още една майка, и тя ми разказа за 2 нейни приятелки, които са отписали децата си от 73-то в 3 кл., защото не са доволни и било прехвалено. Критерии и изисквания всякакви, но явно не са съвсем ок нещата там............не знам.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 673
П.П.  - днес м/у другото се заговорих с още една майка, и тя ми разказа за 2 нейни приятелки, които са отписали децата си от 73-то в 3 кл., защото не са доволни и било прехвалено. Критерии и изисквания всякакви, но явно не са съвсем ок нещата там............не знам.
Ето това вече не е честно!  Crossing Arms
Защо не са от нашия клас пък, поне щяха да са под 31 децата...

# 29
  • Мнения: 27
П.П.  - днес м/у другото се заговорих с още една майка, и тя ми разказа за 2 нейни приятелки, които са отписали децата си от 73-то в 3 кл., защото не са доволни и било прехвалено. Критерии и изисквания всякакви, но явно не са съвсем ок нещата там............не знам.
Ето това вече не е честно!  Crossing Arms
Защо не са от нашия клас пък, поне щяха да са под 31 децата...

Аааааааааа..........не знам.........Защо сте 31?!?!Сега приемат по-малко............ Попадам все на такива дето са се отказали..........аа тук, чета точно обратното.......Кажи ми как е точно при вас?

Общи условия

Активация на акаунт