Октомврийки 2013 - очакваме ви! Добре дошли!

  • 23 663
  • 726
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 142
Здравейте !:) И аз да се разпиша след днешния преглед... точката я видяхме, но според цикъла ми сега трябва да съм 5 г.с. , а апарата на док казва че съм 4 г.с. , но това не било притеснително засега ! Аз и без това нямам никаква идея кога ми е била овулацията и кога точно е станало бебето Simple Smile та така ...следващ преглед на 11.03. , как ще издържа просто не знам!!!
За витамините - първия път пих само фолиева к-на в началото , а после и витамини + желязо . Сега пия пак само фолиева , а и доктора ме посъветва само това да пия!
Приятна вечер на всички Simple Smile

# 721
  • Мнения: 492
Здравейте,

Тази седмица си оставам у дома - болнични за бъдещия батко. По обед бяхме в поликлиниката на преглед и е страшно - препълнено е с болни, всички кашлят, подсмърчат, температурни... Ходих и си купих маска за дългото чакане пред кабинета с дечко. Пия превантивно тонзилотрен, в повечето случаи го ползвам и за детето, както за лечение, така и за профилактика.

Витамини приемам от сиропа за бременни на ХИП. Първите ми изследвания излезнаха миналата седмица - желязото ми е много ниско, а белтъчините и захарта са ми на горната граница. АГто ми каза, че ям твърде много яйца ( Joy аз яйца ям само по изключение и основно по Великден, алергична съм пък и не ги харесвам на вкус), каза още, че не ям месо, а трябва (това също не е вярно, защото всеки работен ден си поръчвам поне едно ядене с месо и се старая освен пилешко, всяка седмица да хапна по веднъж свинско и телешко. Вярно е, че напоследък никак не ми се яде месо, но не е вярно, че не ям). Въпреки всичко АГто не ми изписа нищо, само заключи, че нямам желязо и бебето в момента си набавя от останалите ми депа, но нямало все още да ми изписва добавки, но ми разпореди да консумирам "истински марули без нитрати"  newsm78 Аз се опитах да й кажа, че по-лесно мога да си набавя нитрати без марули и почти е невероятно да открия марули без нитрати, но АГто ми определено няма чувство за хумор  Mr. Green
Предвид това, че няма как да си набавя витамини и други полезни и необходими вещества чрез правилно и здравословно хранене, като добавя и това, че работя в индустриална зона при условия абсолютно неподходящи за бременни, и че живея на оживена място в големия град което е далеч от понятието за чист въздух, взех нещата под контрол и започнах приема на сиропа на ХИП. Доволна съм от техните продукти като цяло - пих витамините им и миналата бременност, захраних бебко основно с ХИП (имат много добра схема на захранване). Миналия път не помня в кой месец почнах с приема на витамини, но със сигурност е било по-късно от сега. От миналата седмица обаче зъбите ми се рушат и като си припомних какво беше миналата бременност въобще не се колебая дали да взимам или не. Още повече, че на упътването на ХИП пише, че са подходящи по време и преди бременност Peace
До колкото знам трябва да се внимава с количествата, особено след средата на бременността и най-вече с калция - предния път имаше зачестили случаи на деца родени с "твърди" глави и затворени фонтанели от прекомерния прием на добавки през бременността.
Иначе добавки много, включително и за повишаване на имунитета, но аз залагам на вече изпробваното пък и избягвам такива, произведени в САЩ по разни съображения Simple Smile

# 722
  • Мнения: 17
 \Днес бях на първи преглед , че предишния път ме изгониха - било много рано .И макар да съм почти в 6 г.с. не можа да се види ембрион, нито до си чуе сърчице , но докторката беше спокойна . СЛедваща среща чак на 1 април , толкова отпускала касата ??! newsm78

# 723
  • Мнения: 6
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=704344.msg24387406#msg24387406 Пуснах нова тема,за да може като приключим с тази да действаме там  Wink

# 724
  • Мнения: 6
\Днес бях на първи преглед , че предишния път ме изгониха - било много рано .И макар да съм почти в 6 г.с. не можа да се види ембрион, нито до си чуе сърчице , но докторката беше спокойна . СЛедваща среща чак на 1 април , толкова отпускала касата ??! newsm78

Чак април... Thinking Аз съм утре на преглед и ако ми кажат така,ще се побъркам от чакане,едвам изтраях 2 седмици за утрешния.Според мен иди след седмица-две при друг,за лично успокоение. Peace

# 725
  • Мнения: 13
Браво, qsenne, за новата тема  bouquet

# 726
  • Мнения: 669
Здравейте. Аз чакам за втори преглед в понеделник /че първия път доста раничко посетих д-ра/. Сега мисля че съм в 5 г.с.

Имате ли болки в корема /като при цикъл/ от време на време ме  приболва - тъпа болка. Не си спомням при предишната бременност имала ли съм такива в началото.

А и май се разболявам - баткото го хвана вируса и покрай него и аз съм с Т, отпанала ............ немога да си вдигна главата. Освен парацетамол - друго какво мога да пия?

За кг. - при първата бременност качих 15кг. - почти си ги свалих, но бях започнала от 73кг. Сега, тъй като миналата година отказвах цигарите - качих 10 кг. и сега ще започна с "висок старт"  Cry и нямам представа до къде ще я докараме. А и апетит голям ми се отвори, та незнам.

Общи условия

Активация на акаунт