Брюксел 2

  • 57 429
  • 588
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 4 816
Аз съм виждала, че ги слагат в едни рамки, но дали беше на Брюкселското или друго летище, не помня. Чак пък да се заядат за два сантиметра, не ми се вярва. Мен обаче веднъж ме накараха да платя свръх багаж при допустими 23 кила на куфар - нашите куфари бяха 16 кг и 24 кг. Веднъж ми се е случвало за 20 години пътуване, та зависи на кого попаднете.

# 571
  • Мнения: 86
Добър ден, пътуването ни мина много добре. Нямаше абсолютно никакъв проблем с багажа, нито го теглиха нито го мериха. Таксито обаче според мен ни излъга. Бях проверила в някакъв сайт в интернет че трябва да излезе 30 евро (от Завенетм до гара Конгрес горе долу) а той ни взе 50. Уж били регулирани, не можели да вземат колкото си искат, ала бала. Сигурно трябваше да му вдигна скандал обаче бяхме толкова уморени,  беше след полунощ, и си платих, ама за друг път ще знам.

# 572
  • Мнения: 4 816
Добър ден, пътуването ни мина много добре. Нямаше абсолютно никакъв проблем с багажа, нито го теглиха нито го мериха. Таксито обаче според мен ни излъга. Бях проверила в някакъв сайт в интернет че трябва да излезе 30 евро (от Завенетм до гара Конгрес горе долу) а той ни взе 50. Уж били регулирани, не можели да вземат колкото си искат, ала бала. Сигурно трябваше да му вдигна скандал обаче бяхме толкова уморени,  беше след полунощ, и си платих, ама за друг път ще знам.

Не ви е излъгал, уверявам ви. От Завентем до нас онзи ден ни взеха 45 евро. Ние живеем в Auderghem. Можете да видите на картата къде е. 30 евро ни вземаха преди 5-6 години или повече дори. И да, такситата са регулирани. Особено тези на летището.

# 573
  • Белгия
  • Мнения: 307
Горе-долу толкова вземат вече, а и нощната тарифа е по-скъпа.
Аз ги избягвам, ако мога. Веднъж ми излезе по-евтин полетът Берлин-Брюксел, отколкото летището-вкъщи като пристигнах.

# 574
  • Мнения: 650
Здравейте! Следващата седмица ще пътуваме до Брюксел - от петък до неделя. Бях чела, че най-удобният и бърз начин за придвижване между летище Шарлероа и Брюксел е с шатълите на Флибко и мислех тези дни да купя двупосочни билети, защото на сайта им пише, че шофьорът продава на място, ако са останали, и са по-скъпи. Снощи обаче случайно се зачетох в коментарите за Флибко в Tripadvisor и ми стана лошо. Хората масово пишеха, че се чака за автобус на огромна опашка с часове (между 1 и 3 часа), на студ, дъжд и вятър, защото компанията продава прекалено много билети, като същевременно не си спазва разписанието (уж трябва да има автобус на всеки 20 минути). Притесних се доста, затова моля да споделите личен опит. Ако действително нещата стоят така, се чудя да купувам ли предварително билети, защото и без това са скъпи (за 2 възрастни и дете, навършило 4 години, ми иска почти 120 евро), или да видим обстановката на място и ако е така, както пише в интернет, да търсим други опции. В този ред на мисли - колко излиза такси от летище Шарлероа до Иксел или центъра и при тях има ли копърки? А ако решим да хванем автобус до Шарлероа и оттам - с влак до Брюксел, на коя жп гара в Брюксел спира влакът и като цяло този вариант по-надежден ли е от шатъла на Флибко?

# 575
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Септември месец бяхме там. Купихме билети за шатъла предварително и макар че и ние бяхме чели и се притеснявахме, нямахме никакви проблеми нито на отиване, нито на връщане. Всичко си беше точно.

# 576
  • Мнения: 4 816
Здравейте! Следващата седмица ще пътуваме до Брюксел - от петък до неделя. Бях чела, че най-удобният и бърз начин за придвижване между летище Шарлероа и Брюксел е с шатълите на Флибко и мислех тези дни да купя двупосочни билети, защото на сайта им пише, че шофьорът продава на място, ако са останали, и са по-скъпи. Снощи обаче случайно се зачетох в коментарите за Флибко в Tripadvisor и ми стана лошо. Хората масово пишеха, че се чака за автобус на огромна опашка с часове (между 1 и 3 часа), на студ, дъжд и вятър, защото компанията продава прекалено много билети, като същевременно не си спазва разписанието (уж трябва да има автобус на всеки 20 минути). Притесних се доста, затова моля да споделите личен опит. Ако действително нещата стоят така, се чудя да купувам ли предварително билети, защото и без това са скъпи (за 2 възрастни и дете, навършило 4 години, ми иска почти 120 евро), или да видим обстановката на място и ако е така, както пише в интернет, да търсим други опции. В този ред на мисли - колко излиза такси от летище Шарлероа до Иксел или центъра и при тях има ли копърки? А ако решим да хванем автобус до Шарлероа и оттам - с влак до Брюксел, на коя жп гара в Брюксел спира влакът и като цяло този вариант по-надежден ли е от шатъла на Флибко?

Не мисля, че имате други опции - Шарлероа е на около 60 км от Брюксел. Едно такси ще ви излезе доста. Не знам дали от самото летище има влак до града, но не съм чувала някой да е ползвал такъв вариант. Най-вероятно няма.

# 577
  • Мнения: 650
Влак от летището няма, но както вече писах, има автобус до Шарлероа, а оттам има влак до Брюксел. При добре организиран шатъл той със сигурност би бил по-удобен вариант, отколкото придвижване с прекачване. Чуденката ми е именно в това дали шатълът на Флибко е добре организиран, надежден и коректен и затова моля за споделен опит от първо лице. Nedinka, ако сте ползвала Флибко, би ми било полезно да кажете как е било. Другото са само предположения и допускания без информативна стойност (не се заяждам).

# 578
  • София
  • Мнения: 6 145
Влак от летището няма, но както вече писах, има автобус до Шарлероа, а оттам има влак до Брюксел. При добре организиран шатъл той със сигурност би бил по-удобен вариант, отколкото придвижване с прекачване. Чуденката ми е именно в това дали шатълът на Флибко е добре организиран, надежден и коректен и затова моля за споделен опит от първо лице. Nedinka, ако сте ползвала Флибко, би ми било полезно да кажете как е било. Другото са само предположения и допускания без информативна стойност (не се заяждам).
НИе не сме имали проблем, купихме си билети онлайн. Е, почакахме малко да ни натоварят, но е е било с часове. Говоря обаче за 2019 г.

# 579
  • Мнения: 4 816
Влак от летището няма, но както вече писах, има автобус до Шарлероа, а оттам има влак до Брюксел. При добре организиран шатъл той със сигурност би бил по-удобен вариант, отколкото придвижване с прекачване. Чуденката ми е именно в това дали шатълът на Флибко е добре организиран, надежден и коректен и затова моля за споделен опит от първо лице. Nedinka, ако сте ползвала Флибко, би ми било полезно да кажете как е било. Другото са само предположения и допускания без информативна стойност (не се заяждам).

Къде точно видяхте заяждане в поста ми?
Абсолютно обективна информация съм дала.

Не съм ползвала Флибкото, защото пътувам от Завентем. Но пък живея в Брюксел от 20 години, та съм наясно с транспорта, знам цените на такситата, както и възможностите за придвижване. Така че съвсем не са предположения.

Миналата година имахме гости от България, на които предната вечер им отмениха самолета заради стачка на летището. Билетите за Флибкото им изгоряха. Изобщо не пожелаха нито да върнат парите, нито да ги презаверят за друга дата. Така че впечатленията ми не са хубави от тях, но както вече писах, нямате много варианти.

Последна редакция: чт, 16 ное 2023, 11:39 от Nedinka

# 580
  • ВАРНА
  • Мнения: 305
Да споделя и моя опит. Бяхме там края на март. Бях купила онлайн двупосочни за шатъла до Брюксел. Те не са за точен час, а за целия ден. На отиване нямаше проблем почти не сме чакали. Ако в момента има повече кацащи полети сигурно става по бавно.
На връщане вечерта преди полета обявиха стачка на автобусните превозвачи и с помощта на хазяина си поръчахме такси, защото полета беше много рано. Таксито излезе 110евро. Апартамента ни беше в центъра на Брюксел. А от флибко ми възстановиха сумата за билетите,които изгоряха. Така че за мен шатъла е удобен и с онлайн билети не губиш време да чакаш на гишето. И там имаше опашка.

# 581
  • Мнения: 650
Nedinka, казах, че аз не се заяждам. Не съм казала, че вие се заяждате. Казвате, че знаете много неща, което със сигурност е така, щом живеете в Брюксел, но се въртите около поставените от мен въпроси, без да давате конкретен отговор - например колко би струвало такси, което е един от въпросите ми ("доста" е много разтегливо понятие). Знания, които не споделяте, не са ми от полза 😁 Това провокира предния ми пост.
Благодаря на другите за информацията! Ако и други се включат, ще ми е полезно, за да мога да реша как да процедирам на база повече отзиви.

# 582
  • Белгия
  • Мнения: 307
Ние сме ползвали www.taxi2charleroi.be. Цената се калкулира в сайта по време на резервацията, колата е минибус, когато са 3-4 човека и толкова куфари. Гледам, че излиза около 100 евро Брюксел център - летището.
Флибко сме ползвали инцидентно, не е имало чакане.

# 583
  • Варна
  • Мнения: 3 961
два пъти  никакви проблеми с шатъла

# 584
  • EU
  • Мнения: 402
Приятелка се върна миналата седмица от Брюксел. Тя също резервирала он-лайн билети за шатъла и не е имало проблем. Каза, че на връщане към летището било пълно с хора и имало таксиметрови шофьори, които предлагали трансфер за по 20 евро на човек.
Времето се усещало доста студено, за това се обличайте дебело и хубаво да си изкарате.

Общи условия

Активация на акаунт