От коремчето на мама разделени, вече всички СЕПТЕМВРИйчета са във Родени!

  • 27 102
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 184
Добро утро майчета  Hug Фейт, уникално заглавие- просълзих се сякаш ще раждам за първи път  Heart Eyes
Доста преди да родя, проучих нещата с АМ и ми препоръчаха Фризовом. Много съм доволна, макар че го използвам по 1 път на ден. Ака почти на всяко хранене, и не се пъне така както в болницата- там и давах на 2 пъти НАН.
Нас ни изписаха с едни пъпчици по дупето и педито там и нашия педи, ни препоръчаха едно лилаво мазило, с което мажат и пъпчето в родилния. ПИОКТАНИН ГАЛЕН-ФАРМА 1%. Отделно вечер, педи ми каза да я изполея последно с тетра(само дупето) и да не мажа и слагам нищо друго, за да може да действа цяла нощ. Вече 2 вечери го прилагам и да ви кажа - има ефект.
Сега се връщам да дочитам, че нещо не смогвам  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 096
hahaha всеки чака някой  Mr. Green
аз трябваше да предам щафетата за да родя  Mr. Green
Ха ха е та и тя така!!! Бейби вест:
Тази сутрин в 5,40ч Лъки стана мама за втори път. Имат си момиченце с перфектни мерки - 3100гр и 50см.Всичко е минало по план,нормално раждане, с три шевчета и прекрасен резултат. Да им е жива и здрава принцесата. Нека расте умна и красива!

# 47
  • Мнения: 4
браво Лъки, честито, да ти е жива и здрава малката кукла  newsm51

# 48
  • Мнения: 272


стерилизиране аз не ползвам стерилизатор, нещо се съмнявам, че стерилизира...купих си скъпа кана за гореща вода, Тефал, иноксова и мия шишето с вода, после поливам с вряла вода-  и аз така правя



смяна на памперса кога сменяте памперса  newsm78 преди или след хранене....-в болницата ни казаха преди ядене



на всяко къпане ползвам Мустелата за миене и след баня - лосиона за тяло, а не олио  Heart Eyes- на нас педи ни каза зехтин на водна баня
[/quote]

# 49
  • Мнения: 184
Ехеееееееее, браво на мама Лъки, устиска да предаде щафетата. Да са живи и здрави и двечките, а и мъжете в къщи.  Hug

# 50
  • Мнения: 272
hahaha всеки чака някой  Mr. Green
аз трябваше да предам щафетата за да родя  Mr. Green
Ха ха е та и тя така!!! Бейби вест:
Тази сутрин в 5,40ч Лъки стана мама за втори път. Имат си момиченце с перфектни мерки - 3100гр и 50см.Всичко е минало по план,нормално раждане, с три шевчета и прекрасен резултат. Да им е жива и здрава принцесата. Нека расте умна и красива!

ЧЕСТИТО НА МАМА ЛЪКИ Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 526
Еее, браво Лъки! Да ви е жива и здрава момата и много да ви радва! Бързо възстановяване ти желая и скорошно прибиране у дома  newsm51 newsm51

  hahaha hahaha

# 52
  • Мнения: 2 096
Ноктите на Влади ги изрязахме още в болницата. Роди се с дълги, добре оформени и твърдички нокти в резултат много се дереше. Ръкавиците са ми едни от най-дразнещите аксесоари и за това ги подкастрихме набързо. Днес гледам пак са за изрязване.
Памперс сменям когато има нужда. Не следвам схема преди или след.
Алекса в нета има координати. Мисля че сестра ти лесно ще се ориентира. На ъгъла на Княз Борис и 27ми юли.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 18
Честито на мама Лъки.Да расте здраво и усмихнато дете малката принцеса !
Браво ,аз каква щафета да предам се чудя ,че да тръгнат нещата  Joy
Кремчето за подсичане от аптека попова ето адрес:ЧА "ПОПОВА", ул. "27 Юли" №16 ,аз съм използвала само него и съм много доволна. Heart Eyes
За адаптираното мляко .Тъй като дъщеря ми след неуспешни опити за кърмене си беше изцяло на Ам, мога да кажа,че съм доволна от Аптамил,който понякога редувах с Фризолак .Нямали сме проблеми с отделителната система  Laughing
Хубав ден на всички !

# 54
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте, аз малко се изгубих ама то с това неспане, цял ден се търкалям като има време. Ние вече излизаме всеки ден. Много спи навън пък вкъщи се криви. Последно време нещо взе да повръща млякото, пък коликите изчезнаха. Иначе все нещо мрънка и се напъва и сумти. Все му регулирам количеството на млякото ама нещо май не го улучвам. Или е преял или е гладен. Днес ставаме на 1 месец и аз се ръководя по таблиците за адаптирани млека въпреки, че сме изцяло на кърма. Като му дам 100мл повръща, а като дам 90мл реве 3 часа после. Пък си ака нормално, но акото е като пресечено мляко с едни бели парцалчета вътре, което май значи, че преяжда. Вечер му давам гърда за да заспи иначе през другото време цедя и с шише, защото от гърдата явно е отвикнал и не се наяжда нещо. Ужасно много е порастнал за 1 месец, чак вчера го слагам в столчето за кола и гледам, че не мога да закопчея колана, вече му е къс, че го отпуснах. За дупето - мия преди всяко ядене, акал не акал. След като го къпех всеки ден в началото и той се обели, сега го мия през ден без сапуни и шампоани и кожата е перфектна. Даже не мажа с нищо. През другото време чистя гънките с преварена вода. Още се будим нощем за ядене пък пропускаме примерно яденето в 12 часа. Вода хич не пие, пък доктора каза да давам след всяко ядене. Май това е засега. Цунки по муцунки  Heart Eyes
Как вадите сополите?

# 55
  • Мнения: 78
Лъки,честита розова радост!Много щастие и безгрижно детство на малката принцеска!  bouquetФейтче,страхотно заглавие!Темата е много хубава,както обикновено!Благодарности!
Денис го захраних на 6 месеца и половина,като дотогава беше само на кърма-даже водичка не е пил.Сега с беба ще постъпя по същия начин.Според мен също са много малки отсега да им даваме каквото и да било,различно от мляко,но всеки си решава.
Вчера излязохме с двамата на разходка....Леле,мисия невъзможна ако съм сама! ooooh!Баткото бяга във всички посоки,не слуша,аз в един момент зарязах количката с Дарка и хукнах да го връщам от пътя....И това,при условие,че свекърва ми още е с нас!Направо не ми се мисли като остана сама,но пък така им се радвам!

# 56
  • Варна
  • Мнения: 483
Честита принцеса на Лъки!

# 57
  • Мнения: 47
Здравейте, милички мами  Hug
Фейт, страхотна тема, благодаря ти   bouquet Много е хубаво тук в Родени  Party  
Мартичка, страхотна Вестителка си, благодаря ти  Hug   bouquet
Мерси на всички за хубавите пожелания   Hug
В понеделник ни изписаха, всичко мина супер - ще разкажа повече малко по-късно.
Честито на всички нови мами, имам доста да чета от старата тема - да са ви живи и здрави малките слънца и бързо възстановяване на вас  Hug
Целувки засега от мен и Маги  Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 22
Благодаря за адреса...трябва да пита за кремче за подсичане, нали? Няма друго заглавие?
Толинка и при нас си е приключение с баткото на разходка, но главно защото иска да бута постоянно количката, а не е от най-добрите шофьори...особено по разбитите тротоари newsm62

Сентекс, за нослето и аз се чудя, че хърна от няколко дни. Имам бейбивак, но някак ми се струва нечовешко да го ползвам с толкова малко бебе. Засега само физиологичен разтвор "наливам" и с клечка за уши мъча да излезе нещо...без особен успех.

# 59
  • Мнения: 45
Честита принцеса на Лъки!!! Да й е жива и здрава и да расте много щастлива!!!  newsm51

За сополчетата да се включа.... Доки каза с физиологичен разтвор и клечка за уши... Ами клечката а уши въобще не влиза в тези малки ноздрички (ползвам обикновена клечка за уши) Пробвах  с аспиратор за нос... не ми се получи...И днес открих начин... Навивам крайчето на една хартиена кърпичка, да стане на фитилче, топвам връхчето в малко преварена топла вода, бъркам леко в нослето и после със сухо крайче от салфетката изкарвам сополчетата  newsm44

Общи условия

Активация на акаунт