Ей го лятото дойде, МАРТЕНЧЕ се готви за море - тема 18

  • 68 207
  • 639
  •   1
Отговори
# 600
  • Карлово
  • Мнения: 328
Скреч честито бебче да ти е живо и здраво Simple Smile  bouquet

# 601
  • София
  • Мнения: 688
привет, как сте?

Днес Бобо става на 2г. и 5м. Помня, че Яна на тази възраст на въпроса на колко години е отговаряше "на 2 години и 5 месеца". Сега с Бобо за съжаление е съвсем друго. Откакто всеки ден ходим в Тацитус и давам добавките, които ни предписаха, имаме някои проблясъци. Аз естествено се радвам на всяко дребно нещо, което е постигнал. Например, наскоро го повиках да пие сок, той се обърна към мен и ме погледна, след което дойде с мен. Това е голям успех, като се има предвид, че очен контакт почти нямаше преди, а това да реагира на повикване веднага, не си спомням откога не се е случвало. Брои до 9, повтаря някои звуци и думи, които са му по-интересни, например па-па, като види пате (не всеки път) и това са му успехите с говоренето. Но той, разбира се, има много особености, с които трябва да се борим и говоренето е най-малката от тях.

Пуфита, благодаря, че се сети за нас. Да ти е жив и здрав малкия! Кога мина една година Simple Smile?
За морските вируси смятам, че не е зле да се дават пробиотици профилактично, дори и да не се пипнат (макар че на нашето черноморие е малко вероятно).

Скреч, да ти е жива и здрава бебката! Аз сега не разбрах, направи ли ги риба, рак и скорпион или не Simple Smile?

# 602
  • Sofia
  • Мнения: 233
Betta И катрин днес става на 2 г. 5 м., не бях забелязала, че са астрално близнаци с Бобо. Браво за неговите успехи, лека- полека. Ще постигнете желаните резултати. Аз питах за летния вирус за морето, но Влади го пипна миналата седмица. Та да сега давам пробиотици и на двамата, надявам се на морето да ни се размине, но вече поне имам опит Laughing
Катрин беше много "лоша" по време на боледуването на Влади, това че все около него се въртяхме, провокира у нея ревност и беше много ревлива и сърдеща се за всяко нещо. А аз си мислех, че няма ревност.
Браво, че бобо може да брои до 9, Кати вече из позабрави всичко. Гледам да ги извеждам сутрин и вечер, и като сме вкъщи все някаква домакинска работа имам и не ми остава време за "обучение".
Мисля на есен да я пусна на ясла и там да се понаучи. Пък аз вкъщи да се по занимая с Влади, че той милия кара на самообучение  Simple Smile като го сравня с Кати на неговата възраст, разликата е огромна, но като не съм му показала нищо...А с нея се занимавах нон- стоп, пък и зимата има повече време за "занимавки"

# 603
  • София
  • Мнения: 2 348
 Betta, мерси! Не знам за зодиите, не ги познавам добре.
 За уменията, на възрастта на Никола Митко знаеше основните цветове, основните форми, с моя помощ нареждаше пъзел от 15 части и други подобни.  Никола нищо от изброените не знае. Просто не съм се занимавала с него. Казвам му "подай ми жълтото чукче" примерно, но не по-задълбочено. Форми май не съм му споменавала (освен триизмерните, като топче, кубче, но не и триъгълник, квадрат, овал...). Пъзелите ги вадим само за да ги разхвърля. Предпочита да се катери по решетката на терасата, да шляпа във водата и подобни летни забавления.
 
 И изговарянето на думите му се промени след като си счупи зъбите.

# 604
  • Пловдив
  • Мнения: 3 239
Skrech, честита радост! Да ви е жива и здрава малката Анна!   bouquet

Пуфита, честито и на Влади на патерици! Да е много усмихнат и послушен!  Blush

Бетта, радвам се много на успехите на Бобо. Сигурна съм, че с усилията които полагате ще надрасне дефицита  Peace.

Нашата ваканция приключи и от днес съм отново на работа. Спорен ден на всички!  Hug

# 605
  • Мнения: 99
Betta  с порастването на Бобо нещата ще си дойдат на мястото, има ли стереотипни действия?





Препоръчвам ти тази книга, много добре е обяснено и има добри идеи.

# 606
  • София
  • Мнения: 688
Attempt, книгата наистина е хубава, аз си я купих наскоро и сега съм я дала на ММ да я чете. После мисля да я дам и на родителите ми.

Колкото до стереотипни действия, Бобо по-скоро няма такива, но си има разни самостимулиращи дейности. При него са свързани с числата - реди пластмасови или картонени цифри от 0 до 9 по нарастване, разглежда списания и книги, в които има числа (например каталога на ИКЕА - отваря на дадена страница и посочва цифрите, които вижда, в нарастващ ред - всички единици, после всички двойки, ако няма тройки, продължава с 4-ките и т.н.), пипа номерата на колите (пак по нарастващ ред), сега пък започна да се пристрастява към часовниците  Confused.
Отделно е много склонен да си прави маршрути и да си създава рутини. Пъзелите се редят в определен ред, ролитата се търкалят по определен начин, който ако се мъчиш да нарушиш, той или те поправя, или ако много настояваш, просто зарязва тази игра.
На детската площадка си създава маршрут, например да пипне всички болтове по оградата последователно и си ги обикаля, после добавя нещо или разширява обиколката и пак си я повтаря и т.н. Обикновено децата ги забелязва само ако се блъсне в тях, докато тича или пък ако те го закачат. Един-единствен път той по своя инициатива се закачи с един батко - даде му боц на коляното и му се усмихна. Само с кака си играе понякога на криеница, гоненица или танцуват, но и тя е страхотна, направо го обожава  Heart Eyes.

А дали нещата ще си дойдат на мястото, наистина не знам и често се подтискам ужасно, но какво ли ти обяснявам, все едно не знаеш как е... Тъкмо се зарадвам, че нещо го е направил два пъти и ми помисля, че е напредък и той спира да го прави...

Последна редакция: чт, 15 авг 2013, 02:15 от Betta

# 607
  • Мнения: 39
Здравейте,ще ви бъда много благодарна ако подкрепите моето съкровище Simple Smile
https://www.facebook.com/nai.foto.dete?sk=app_314315191998306&app_data=548

# 608
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте! Скреч, много да ви радва малката Анна, страхотно име сте си избрали Simple Smile

Позабравих интернет напослдък. Летните вируси сега ни затрупаха, аз се поразболях но за 2 дни ми мина.
Теди ходди на ясла и свикна, малкото ни бебе расте и все повече се заиграва с батко си. Теди от своя страна иска да си играе с него само, когато му е удобно и изведнъж зарязва малкия и тръгва по своите си "задачи". Ревност определено има.

# 609
  • Мнения: 359
Сиренце, отдавна не си се отчитала, изпуснах ти следите. Пиши някой ред как сте, как се развива Марио, какво харесва, на какво играете...

# 610
  • Мнения: 2 214
Гале  bouquet

Последна редакция: пн, 23 дек 2013, 01:22 от г-жа Стихийно бедствие

# 611
  • Sofia
  • Мнения: 233
Щом и Сиренце спря да пише тук, значи темата е "загинала".
Пожелавам на всички мартенчета весела Коледа и щастлива Нова година. Да са много здрави, весели и усмихнати.
При нас положението е горе-долу добре. Катрин ходи на ясла от време на време. Много и харесва и ходи с желание. Обича да е сред деца а и там дават мнооого филии Simple Smile. Аз все още се притеснявам за яденето и килограмите и. Коремчетата на вашите деца прибраха ли се? На Кати и е още огромно бебешко изпъкнало коремче, никакви намерения да се по прибере. Постоянно иска да яде, естествено не плодове и зеленчуци, а тестени и сладко. Колкото повече я ограничавам, толкова повече иска..... Мерките и за около 90 см./13 кг. Знам, че не са много, но са основно на корема и "бутчетата". Иначе редовно се сополиви от яслата, но до там. Само веднъж направи отит и пи АБ. Докато брат и, не спира да боледува. Ако има мама с опит с Астма, алергичен ринит, хранителна алергия и атопичен дерматит ( той ги има всичките) ще съм благодарна да сподели  Praynig
Друго за развитието и: говори много, знае песни и приказки, обича да играе с пластелин и да рисува. Дядо Коледа ще и донесе таблет( истински), дъска за рисуване от Икеа, с всичките и принадлежности и разни други дребни пъзели и играчки.

# 612
  • Мнения: 99
г-жа Стихийно бедствие    Hug

Последна редакция: пн, 23 дек 2013, 18:53 от Attempt

# 613
  • Мнения: 40
Хахахха тази тема мръднала...

Пуфита - моята фръцла е 103см и 17кг Simple Smile Беше едно от най-дебелите бебета тук, сега си е доста едра, коремчето драстично намаля, но пак си е леко напред.
 Иначе редовно ходи ни ясла, обмислям  преместване в градината през януари, февр1ари. Но ще видим... категорично й е скучно в яслата вече, но пък аз не мога да избера все още градина. В най-близката до нас, децата са една компанийка, която хич не ми харесва, другите пък са ми по-далечни, а и бебка като тръгне на ясла ще е още по-зор с воденето и прибирането...

# 614
  • Мнения: 359
Пуфита, смъмрих я и аз Сиренце, че не се вясва изобщо Simple Smile
Ади е 13 кг, към 94 см, не знам колко точно. Има си нормално коремче, леко изпъкнало. Има добър апетит с предпочитания към месото и тестените, от плодовете - банани и ябълки, ядки. Направила съм им адвент календар и дядо Коледа им носи всеки ден по един бонбон и малко разваля дисциплината. Категорично важи за нея приказката "Без едно може, с едно не може". Когато не й давам бонбони като че ли забравя, като почнах да й давам постоянно си искаше още. Но вече свикна с правилото, че всеки ден отваряме само по един бонбон с изненади. Иначе яде много мед и като й тече носа зимата си иска редовно коластра, инфлуцид и шуслерови соли - това й е сладкото  Crazy
Септември ще тръгва на градина, яслите ще ги пропусне. Много обича да сме само двете вкъщи, но като че ли напоследък Дени й липсва, когато е на градина. Двамата са голяма комбина, измислят постоянно щуротии. Тя въведе практиката всяка сутрин да се събуждат като някой герой - агънце, коте, някой от мускетарите (тя най-често е Д`Артанян), бебенце и т.н. и иска да се обръщаме с нея с избраното име. Влиза в роля - като е бебенце иска да я носим, да я храним, като е мускетар изпълнява всичко, без да протестира, като войник е! Въобще няма скука. Бисери ръси постоянно. Последният беше "Мамо, с удоволствие ме обичай!". Интересно, че ми го каза след като се преборих с желанието си да превъзпитавам някои черти в характера й Wink
Днес много се забавлявахме. Посланието на дядо Коледа от адвент календара беше да си сменим ролите. Ние се вписахме веднага - постоянно искахме нещо, мрънкахме, сърдихме се, те много се смяха. Изобщо не се сетиха да ни командват, въпреки че им казахме, че днес каквото кажат, това ще правим. Много любвеобвилни родители се оказаха Simple Smile
Отдавна бърбори много, бърка множественото число и нещо, което ми е много странно - ударенията на някои думи. Обича да рисува, направихме страхотни картички като отпечатахме крачетата и ръчичките им и нарисувахме еленчета, снежни човеци, дядо Коледа и т.н. Много се забавляваха. В резултат обаче оцветиха на всички кукли краката с флумастери, явно и куклите са правили картички... Тананика си песнички, но не знае много от край до край да изпее. Познава всички основни цветове (често бърка синьо и зелено) и няколко нюанса (бордо, бежово...), но любимият й цвят е жълто. Може да брои само до 5 без да греши, като разпознава и повече, по-малко и равно. Буквите ги знае почти всички, може да ги посочи, но не и да каже с коя буква започва дадена дума, освен имената ни или някои много познати. Много обича да четем книжки, вечер си "чете" сама в леглото преди да заспи. Най-любимите автори са й Атанас Цанков от поредицата "Във вълшебната гора" и Анет Тизон и Талас Тейлър - Барбароните. Като я питам някоя книга от кой автор е, ако не помни, веднага я приписва на Ат. Цанков. Много разтурва, вади от всички шкафове игри и играчки, но вече и си подрежда след това.

Общи условия

Активация на акаунт