Отговори
# 660
  • Мнения: 1 111
kat-bati , колко бързо става малка кошарката 60x120? Аз отначало бях решила да взема от големите, с много чекмеджета, които после стават на легло. Но после реших, че ще взема нещо по-изчистено, по-малка кошарка и един скрин и съответно като порасне малкия да му направим някаква тематична стая, има много красиви, дали ще е само с декорации или с мебели е друг въпрос. Но пък не съм наясно до каква възраст ще се събира в по-малката кошарка и затова се чудя все още.

# 661
  • София
  • Мнения: 7 645
Ами на една позната до 4 годинки момиченцето си спинкаше в кошарата... на други познати също но беше момче.. то много зависи от дължината на бебето!

Аз лично незнам дали до 4 годинки бебето ми ще спи в кошарата... то е нормално по някое време да трябва да се вземе нещо по-дългичко, дали ще е след 3 или след 4 години... нямам претенции!

А и както казахте - и аз искам да направя накаква детска стая след време и ще се купи детско легло Simple Smile

# 662
  • Мнения: 29

Вижте каква кошарка намерих - масивна дървесина иглолистна и с люлка и бяла и т.н.т. http://kasida.bg/arbor-detsko-dyrveno-leglo-valerie-bianco-285-17356.html

Същата съм си харесала, но вече я показах и реших да не се повтарям. Само, че тази, която искам, е натурален цвят - по ми се вързва на мебелите в спалнята.

# 663
  • София
  • Мнения: 7 645
buborana - трябвало е да се вглеждам повече, в нещата които показвате! Аз за кошара въобще не мислих, защото смятах, че е много лесен избор... оказа се че не е!

Аз харесвам белите мебели Simple Smile Но то просто наистина както ти се връзва у вас!  Wink

# 664
  • Sofia
  • Мнения: 201
Брайда, точно тези бели кошари оглеждам и аз. Гледах ги в Малчо (зад Алфа Банк на България) и във Вис Виталис. Продавачката в Малчо се опита да ме убеди, че гръцкото производство е по-качествено (369 лв само кошарата!) и все още не съм решила какво да взема, Икейските също ми допадат защото са много семпли, но по-добре е да има отдолу едно чекмедже, където например да стоят принадлежностите на количката (чувалчета, сеници и т.н., които ще трябват по-нататък, а пък и няма да се отваря толкова често самото чекмедже - иначе си е загуба на пространство!). Относно люлеещият се механизъм - въпрос на гледна точка, но аз си мисля, че мога да мина и без него - по-важни са ми чекмеджето и колелцата.

# 665
  • Sofia
  • Мнения: 201
Имате ли някаква информация за тази количка http://kasida.bg/phil-teds-bebeshka-kolichka-smart-3v1-ramkaseda … tar-47-17916.html

За момента е най-компактната, която откривам на пазара (асансьорът ни е 100/80 см #Cussing out)

# 666
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз тази количка доста дълго я гледах гледах, чудих й се... как може толкова ситна количка да я дават за толкова голямо дете.... после в един мол я видях и едно привидно бебе на 2 годинки момченце спокойно си стоеше вътре!

За мен недостатък е:
плиткия сеннтик, малкото място за багаж, количката е ниска, 2-те отделни дръжки, наличието й само в черно...
Положителни мнения: много е лека, супер ми е симпатична, материалите са качествени, семпла е, има мека подложка като аксесоар за седалката, пасва и за по-голямо дете, макар на пръв поглед да не повярваш, че по-голямо дете може да седне в нея! Цената е добра, марката е супер!

За тази цена, обаче аз бих взела Navington Cadet или ABC Design

# 667
  • Мнения: 1 111
За количката на Phil & Teds и аз я гледах наскоро. Брайда доста добре е изброила недостатъците, много е малка, аз я видях с кукла вътре и определено седалката е супер миниатюрна. Иначе да, много е лека и компактна, въпроса е дали ти харесват този тип колички и седалки. Предполагам ще е удобна до към 2 години, за повече не вярвам. Трябва да я видиш на място и да прецениш. Ако основното ти изискване е да е малка и лека е добре. Аз също да препоръчам Cadet-а за тия пари Simple Smile

# 668
  • София
  • Мнения: 7 645
Ами то повечето колички са до 15кг, тази мисля, че дори е за повече, но не съм прекалено сигурна!

Изглежда ми малка, но пак казвам че съм виждала много мами в мола с различна големина деца да се возят в нея!
Аз лично категорично я заклеймих като прекалено ниска и малка и така! Иначе е много сладурска  Heart Eyes

# 669
  • Мнения: 129
kat-bati , колко бързо става малка кошарката 60x120? Аз отначало бях решила да взема от големите, с много чекмеджета, които после стават на легло. Но после реших, че ще взема нещо по-изчистено, по-малка кошарка и един скрин и съответно като порасне малкия да му направим някаква тематична стая, има много красиви, дали ще е само с декорации или с мебели е друг въпрос. Но пък не съм наясно до каква възраст ще се събира в по-малката кошарка и затова се чудя все още.
ами незнам,но моето момче е по-високо от връстниците си и мисля,че 60*120см щече да върши работа до към 2г,а неговата беше обикновенна 70*140см само отпред с решетка другите три страни с плъни дъски и ставаше на две нива,като порастна я свалихме на долното ниво,а към 2г махнахме решетката.Но вече и това му е тясно.

# 670
  • София
  • Мнения: 7 645
kat-bati - твоето момченце си е височко Simple Smile  Party

# 671
  • Sofia
  • Мнения: 201
Brayda, Manhamanha - супер сте!!!!

+/- на Брайда са ми 100% познати - все едно аз съм го писала!

Отивам да поровя да видя Cadet-a, за който говорите. А и Mutsy също!

# 672
  • София
  • Мнения: 7 645
DDeli - от мутситата Евото е най-малка, но пък при нея изключително е плитък сенника,... такъв ветрилник ще е в количката, чееее.... .но е много хубава и тя! Аз бях на 95% сигурна, че ще я взема и се отказах заради сенника в деня в който щяхме да я купуваме, оказа се изключително важно нещо... ако изведнъж задуха или завали бебето става мокро за секунди! A и мутси имат по 1 година гаранция, или поне на мен така ми казаха!
Другите мутсита са големи - кажи речи дори по-големи от Jane Simple Smile

Защо не погледнеш и тези:
http://kasida.bg/bebeshka-kolichka-bebe-confort-elea-dress-blue-2012-1-16179.html
http://kasida.bg/cybex-bebeshka-kolichka-callisto-2-v-1-cactus-2011-1-9177.html

Kaто за мен първата - Елея на Bebe Comfort (Maxi Cosi) ми е изключително любим модел! Не е голяма, уникална е направо... виждала съм я и по паркове и по молове... само дето като й сложиш и кош за новородено... става доста скъпичка! Калистото на Сайбекс го дават типично градска количка, никак не е лоша, едната с другата не можеш да сравняваш като материи и дизайн, но пък Сайбекса са изключително здрави и маневрени колички!

Навингтън Кадет е много сладурска количка и има едно нещо, което на никоя друга не съм срещала - дървена подложка за коша за новородено. Единствения ако може да се нарече недостатък (аз мисля, че не е ) е, че няма 180 градуса хоризонтално положение на лятаната седалка, а пълното легнало положение е 160 или 150 градуса... но това по принцип няма да е проблем, защото ти ще сложиш бебето там след 6-тия месец!

http://kasida.bg/inglesina-bebeshka-kolichka-3-v-1-zippy-liquiri … 2012-1-15551.html - ето такава са си взели съседите и са много доволни също!

Дано съм ти била в помощ!


# 673
  • Мнения: 1 111
И аз съм ги заглеждала тези две колички. Първата ми е прекалено скъпа, 1000лв за количка без кош за новородено ми се струва много  Peace Втората е хубава, но с малки гуми и според мен поне малко паянтова. Може и да бъркам, не съм я оглеждала много внимателно. За Инглесината нямам впечатления. Кадет-а наистина не ляга напълно във варианта със седалка, но според мен е достатъчно за малко по-голямо бебе да спи, т.е. колкото ще е когато така или иначе го изкараме от коша за новородено Simple Smile

# 674
  • София
  • Мнения: 7 645
Сайбекса не е за подценяване има 4 амортисьора с нова технология скрити в гумите и много добре върви и дори по павета не се друса особено! Това е количка тип среден вариант, в която можеш да си отгледаш детето от новородено до голямо. Съвместима е и с много доброто столче за кола Cybex Aton, което по тестовете дава резултати еднакви с Макси Кози и Рьомер!!!

Общи условия

Активация на акаунт