Ох, тези нови телефони!

  • 1 083 151
  • 11 718
  •   1
Отговори
# 11 700
  • Мнения: 2 808
Да, влез си в месинджъра ето тук първо

И после ето тук, където имате червена точка за служебно съобщение


Влязох. Нищо не се случи. 1-цата си стои.

# 11 701
  • Мнения: 12 125
Погледни дали срещу някоя от групите в които има общ чат няма ново съобщение. При мен беше двойка и наистина имаше две нови съобщения в общия чат на Дигитално хранилище на книги.

# 11 702
  • Варна
  • Мнения: 25 242
И при мен понякога седи така. Няма непрочетени съобщения, ни служебни, ни никакви. Последния път се махна като отворих Фейсбук и месинджър през компютъра - там на един пт чатовете стоеше точка за непрочетени съобщения, въпреки че всъщност нямаше нищо ново. А през месинджър и Фейсбук на телефона всички излизаха прочетени. Явно някъде не се синхронизира както трябва.

# 11 703
  • София
  • Мнения: 9 550
От известно време месинджъра не ми дава известия на телефона. Трябва да влезна в приложението, дори и тогава не винаги. Някаква идея как да го оправя /направих каквото се сетих, но нищо не помогна/

И при мен е така + и Вайбър ми причинява същото. Пропускам важни съобщения понякога и не зням как да го оправя. Опитах с преинсталиране, но не стана.

# 11 704
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 100
"Непрочетената" единичка я оправям през Lite версията.

# 11 705
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Имам някакъв проблем, при прехвърлянето на снимки от iPhone 15 Pro Max на лаптоп. Свързвам ги чрез USB-C кабела и копирам файловете от едното на другото устройство. Проблемът е, че когато през лаптопа вляза в галерията на iPhone-а си, виждам само част от съществуващите снимки, което е много странно. Примерно, от 100 налични фотоса ми се визуализират около 90. Останалите 10 ги виждам, само ако си разцъкам из самия телефон, но не и на екрана на лаптопа. Т.е. няма как да ги копирам и прехвърля. Обикновено снимките, които не ми се появяват, са "разхвърляни" из галерията, а не в някакъв порядък. Да речем, направила съм пет поредни снимки на някакъв пейзаж, като от тях виждам само четири на лаптопа, петата липсва.

Каква може да е причината за това? Много е неприятно, защото по този начин няма как да знам дали съм си прехвърлила всички фотоси от едното на другото устройство. Confused

# 11 706
  • Пловдив
  • Мнения: 435
Имам някакъв проблем, при прехвърлянето на снимки от iPhone 15 Pro Max на лаптоп. Свързвам ги чрез USB-C кабела и копирам файловете от едното на другото устройство. Проблемът е, че когато през лаптопа вляза в галерията на iPhone-а си, виждам само част от съществуващите снимки, което е много странно. Примерно, от 100 налични фотоса ми се визуализират около 90. Останалите 10 ги виждам, само ако си разцъкам из самия телефон, но не и на екрана на лаптопа. Т.е. няма как да ги копирам и прехвърля. Обикновено снимките, които не ми се появяват, са "разхвърляни" из галерията, а не в някакъв порядък. Да речем, направила съм пет поредни снимки на някакъв пейзаж, като от тях виждам само четири на лаптопа, петата липсва.

Каква може да е причината за това? Много е неприятно, защото по този начин няма как да знам дали съм си прехвърлила всички фотоси от едното на другото устройство. Confused

Аз моите си ги свалям с една програма, която съм си инсталирала на компютъра - 3uTools и нямам проблем.
С 11 Pro съм.

# 11 707
  • Мнения: 3 021
От вчера имам промблем с месинджъра - и на телефона и лаптопа си с някои от контактите ми. Изписва ми, че този разговор е криптиран от край до край. Четох, че Мета постепенно го въвежда с цел защита на информацията ни и други бла-бла. В момента не мога да проверя дали мога да изпратя съобщение на такъв контакт /на сина ми, че ми е по-лесно след това да звънна и да видя дали го е получил/. Гледах някакви видеоклипчета в Ютуб как може да се премахне, но не мога да се ориентирам добре стъпка по стъпка как се прави. Изчетох и някакви обяснения относно комуникацията при това криптиране, но пак не мога всичко да разбера, чета за някакви ключове, трябва ли и 2-та контакта да ги имат, нещо въвежда ли се..... Някой може ли да внесе някаква яснота по този въпрос?

# 11 708
  • Мнения: 1 496
От доста време ми станаха така контактите. Продължавате да си ползвате приложението без да променяте нищо и си пристигат съобщенията и всичко е ок. Поне при мен.

# 11 709
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 085
Изчетох и някакви обяснения относно комуникацията при това криптиране, но пак не мога всичко да разбера, чета за някакви ключове, трябва ли и 2-та контакта да ги имат, нещо въвежда ли се..... Някой може ли да внесе някаква яснота по този въпрос?
Всичко това става автоматично.

# 11 710
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 100
Днес не му беше ден на телефона ми. Бях го оставила на слънце и прегря (после беше забил на включването 15-20 мин), а заедно с това го и изпуснах, та сега не дава да се пипне бутона за вкл/изкл. Дали от изпускането стана нещо на бутона или му се сбъгясаха настройките не дава да го заключа ръчно. Както пипна бутона и започва да се рестартира. Настройх го да се самозаключва след 15 секунди и го отключвам с пръстов отпечатък само да не го натискам, но не ми е удобно така. Някакво решение?
Xiaomi.

# 11 711
  • Мнения: 765
Здравейте! Моят съпруг е с телефон Apple 13 Pro Max и от няколко дни му изчезнаха част от контактите. Друга пък се преименува с име и фамилия, а не както са записани от него. Може ли да се върне старата информация? Голям проблем му е, защото повечето номера са работни. Благодаря предварително за помощта 🙏

# 11 712
  • Пловдив
  • Мнения: 435
Може да е променил списъците, които да се показват. Като отвори контактите, горе вляво има списъци, натискате там и вижте какви списъци има, да избере всички. Възможно е така да се покажат.

# 11 713
  • Мнения: 765
Може да е променил списъците, които да се показват. Като отвори контактите, горе вляво има списъци, натискате там и вижте какви списъци има, да избере всички. Възможно е така да се покажат.
Каза, че всичко е опитал, но...Благодаря, ще пробваме отново!

# 11 714
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Здравейте! Някой има ли опит с Google Pixel телефоните? Сравнение между тях и Samsung и Apple? Гледах ревюта в youtube, но реално не познавам никой с такъв телефон.
Присъединявам се към въпросите. Чувала съм, че Pixel бил Apple за Андроидите. Simple Smile Чист Android, съответно с по-лека система от Samsung (това сигурно си го знаете). Също ще съм благодарна за лични впечатления.

Общи условия

Активация на акаунт