Отговори
# 15
  • Мнения: 2 386
Бързам да се запиша с въпросче към Лорини от предната тема:

Лорини, цитирам те: днес бях на преглед...аничка е 2800 по ехограф  на мен много ми се вижда...но пък върви с две седмици напред...термина от 9.10 излиза на 24.09...

Ето това не ми е ясно. Нашето мишонче също върви с 11 дни напред, но не ми актуализираха термина. От това, че е 11 дни напред и принципно терминът ми е на 28 октмоври, следва ли че е "преместен" 11 дни напред, т.е. 17 октомври? И да разбирам ли, че бебо е по-голям и по-зрял за възрастта си или просто е по-тежък?

Ако може някой да ми разясни, ще съм благодарна. Нали съм с риск от преждевременно раждане и тайничко се надявам да е така...

# 16
  • Мнения: 87
lorini], радвам се че съм ти помогнала. И аз днес бях на преглед при доктора при , който ще раждам. И моята бебка е застанала от два месеца вече главично и готова да излиза но аз ще съм секцио така, че няма значение. Само да не реши по рано да тръгва, че снощи пак сънувах, че раждам но интересното беше,че съм започнала работа в АГ  като акушерка и правя операции и същевременно започвам да раждам а доктора си е тръгнал и аз съм в ужас . Даже днес с доктора определихме дата на секциото но сега няма да го споделя от суеверие. Само ще кажа, че ще е в началото на месеца.
Ох, изморих се утре ще пиша пак и малката ме рита и не ми е удобно. Лека Вечер  smile3525

# 17
  • Мнения: 832
Чудесна е новата тема! Поздравления   bouquet

Аз отдавна не съм чела, моля за извинение  Blush  но сме на гости на нашите и нямам никаква възможност. Ще наваксвам после. Само да кажа, че мисля, че малчо се обърна и дано наистина да е така. На 03.09 ще се разбере.

Спокойна и прохладна нощ на всички. Тук е такава жега, че едвам дишам. Буквално.

# 18
  • Мнения: 387
Евче ( много ме кефи, че си Люси, пък тук Ева  Joy)
та идея си нямам...просто на видеозона по размерите се мести термина...и съответно седмиците... и евентуална дата за раждане...
но официално термина си остава този, който е бил и съответно, ако бебето се роди по-рано пак ще е недоносено...аз сега по видеозон съм в 36г.с. вече, а иначе съм в 34г.с. т.е. ако се роди сега макар и по-тежка би следвало да е недоносена...идея си нямам да ти кажа...

както има бебета, които се раждат по 2600г съвсем здрави, развити и доносени, дори и преносени, така има и бебета, които се раждат по 4-5кг...а определено няма как да дръпнат само накрая и си вървят по-големи...

ама това са си моите разсъждения...

рали аз пък сънувах, че и виждам крачетата през корема ми както на онази снимка, която всички сме виждали...и се опитах да ги бутна навътре, те пък излезнаха и ми пробиха дупка...изсъска ми корема като спукан балон, после ги прибрах и така...после ми беше много смешно...


# 19
  • Sofia
  • Мнения: 26
Това с термините на мен определено ми е тъмна Индия,защото първо ми го определиха с датата на зачеване,защото бях със стимулации и късна ову на 22 ден и дефакто си е една седмица,както и да го гледат и ми сложиха 04.10.Последните месеци пък ново двайсет и го дадоха по ПРМ за 25.09 и сега защо пък бебето е с една седмица назад...  Crazy Затова аз термин не гоня,когато-тогава  Laughing

За темичката

# 20
  • София
  • Мнения: 553
Рали, "тенк ю" за темата страхотна е както винаги!  love001  love001 smile3525

Деси, аз съм от Нови Искър, ама до Люлин бих отскочила за една срещичка, стига да приемате чуждоземци hahaha  rotfImbo


# 21
  • В сърцата на моите трима мъже!!!
  • Мнения: 91
Рали, темата е страхотна! Браво! smile3501  bouquet

Много сте активни, човек цял ден като не седне и нямате изчитане!

Лека вечер на всички!

# 22
  • Мнения: 43
Хайде и аз в новата, страхотна както винаги, темичка... благодаря Рали  Hug

И аз много се бъркам с това, дали бебето върви напред или назад и според това, кога е термина. Моята бебка върви с една седмица назад, но последния път термина пак си ми излезна на 14 октомври... не знам може и по-късно да родя в такъв случай. Но за мен е важното малката да стигне поне 2500 и да и се развият дробчетата пък тогава да раждам, без значение кога ще е това  Simple Smile

Сега за първи път се зачетох в първата страница и намерих полезна за мен информация. Че нещо от вчера започна да ме наболява долу в дясно, но не е придружено със стягане на корема и не е на определени интервали, така че не мисля, че са контракции... Иначе корема ми се стяга от време на време, но тогава точно нищо не бе боли. В една от статиите пише, че подобни болки може да са причинени от задържане на газове (може би е от това, защото като пръцна (  Embarassed ) и ми олеква или като отида по голяма нужда...) Пише, че може да е и от киселини, а аз точно от 2-3 дена имам ужасно много киселини... Честно да си кажа, аз понеже нали постоянно се филмирвам, все си мисля, че живот и здраве при втората бременност ще ми е доста спокойно, защото вече ще знам какво представляват родилните контракции и няма както сега да се чудя това контракция ли е, не е ли...  newsm78

Някоя от вас има ли подобни оплаквания като мен?  Simple Smile

Лека вечер от мен   love001

# 23
  • София
  • Мнения: 7 998
И аз съм тук, благодаря за новата тема.   bouquet
Момичета, в неделя по обяд се прибирам и ще съм в България, респ. Люлин  Mr. Green, до 16.09.
Предлагам да се видим нейде денем, стига да няма работещи още. Ако има, ще се съобразим спрямо техния график. Чуждоземците са добре дошли.  Mr. Green

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Записвам се и аз ..в късните часове... Laughing
palica , огромни благодарности за темичката...страхотно си я направила smile3525 smile3525 smile3525

Амии...аз да си призная цял ден ви следя Mr. Green....ама в тая жега smile3515 ме мързи да пиша...а сега даже не помня за какво сте писали...

Милинка...дано си се успокоила Praynig...мисля , че излишно са те стресирали лекарите там...всичко ще бъде наред...мисли позитивно...

Гледам , че си уговаряте срещички вече Flutter...много хубава идея....

Аз все се моля повече пловдивски мами да се активират  Mr. Green...гледам в списъка...че не съм само аз ...ама те май не се включват много... Rolling Eyes ..а и на мен ми се ще да се видя с други бременлийки Party

# 25
  • София
  • Мнения: 333
Благодаря за темата !

И да не е само за запис за споделя странните мерки на нашата госпожица. В сряда бяхме при Марков за последната фетална морфология и ни хвърли в ужас, била само 1190 грама, имала изоставане в размерите и едва ли не тука до 3-4 седмици трябва да я вадим, защото не расте. Каза ми след 3 седмици пак да ида, за да преценим още колко е изостанала и с таткото направо се ужасихме.
Вчера отивам в Токуда, където се следя и ще раждам, премерихме се и бяхме 1577 грама (пиша точно, за да се види, че не са някакви относителни килограми, а са си съвсем точни). Казаха ми, че е малко малка ама си е в статистиката и няма повод за притеснения. Не можаха да ми обяснят от къде идва огромната разлика между замерването на Марков и тяхното, но много подробно се разгледаха и уж сме ок. Даже тонове записваха и казаха, че са идеални. За всеки случай, следващите няколко седмици ще записваме тонове всяка седмица, за да сме сигурни, че няма някаква форма на фетално страдание.
Не ги знам тия лекари как ги мислят нещата - 400 грама са си бая разлика в нашия случай  - уж страхотна техника, уж сума ти пари им даваш, уж много опитни пък накрая....колкото се роди толкова!

# 26
  • Мнения: 3 334
Добро утро и от мен Hug
Темичката ни е страхотна........мерси palica Hug Hug Hug


рали аз пък сънувах, че и виждам крачетата през корема ми както на онази снимка, която всички сме виждали...и се опитах да ги бутна навътре, те пък излезнаха и ми пробиха дупка...изсъска ми корема като спукан балон, после ги прибрах и така...после ми беше много смешно...
[/color]

ей и аз имах такъв сън,само,че се подаваха ръчички.........много смях падна като се събудих Laughing Laughing Laughing

palica аз също ще съм секцио,но датата още не сме я определила...........това вероятно ще стане към средата на септември.

# 27
  • Мнения: 23
Запис и от мен, гледам да ви следя, но нямам време да пиша, дано след преместването оправим по-бързо, че време за раждане стана... Laughing хубав ден на всички... Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 25
Добро утро, момичета....Simple Smile Един много хубав петък желая на работещите, а и на всички останали.

Честито бебче Ивон на мама Канела! Желая им бързо възстановяване и изпълнени с много радост дни.

Аз чета само тия дни, че нямам навсякъде бг клавиатура и не мога да пиша винаги.

Взехме си количката, не мога да и се нарадвам, много много е хубава.  Sunglasses Sunglasses Sunglasses

Искам да попитам мамите с леглото на Мебел Джен - Моника, дали знаят къде мога да намеря такова бяло, защото от нашия магазин ни вързаха, че нямало да се произвежда такава и чак можеби края на септември можело да има (аз дотогава може и да родя) и дасме си вземели неутрална - такава имали налична  #Cussing out.

Хайде хубав ден ви желая!  food010  food010 хоп и по едно кафенце  Simple Smile

 Gaja, те замерванията никога не са точни, даже отклоненията могат да са доста. Четох вчера септемврийките ина една от мамите са и казали, че бебчето и е 2800-3000 гр., аседмица по-кусно ражда бебче 2250, напълно здравичко  baby_neutral . Та не се притеснявай, сигурна съм,  че ще е ок и навреме  Hug

Последна редакция: пт, 24 авг 2012, 08:54 от Reneta_87

# 29
  • Мнения: 6
 newsm51 - много хубаво оформена тема!

Gaja - уви, така е, техниката е добра, но дава отклонения. Особено в този етап от бременността не е учудващо - пише го навсякъде по дебелите книги и статии. Зависи как е застанало бебчето, дали е свито или опънато... Затова се следи на един и същи апарат, за да има мин. отклонения. Сигурна съм, че е недоразумение и във връзка с позата, при която са замервали в двете клиники. Опитай се да бъдеш мах.спокойна и да мислиш позитивно  Hug

Момичета, вчера ме хвърлихте в музата с тези пари при раждане, които отпускали общините. Аз за подобно нещо не бях чувала. Предполагам, че ги отпускат по-малките. Много моля мамчетата, които са запознати да дадат малко разяснения по темата.

Милинка - убедена съм, че и при теб е някакво недоразумение  Hug

Общи условия

Активация на акаунт