Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Страхотна идея за вестителките! Аз си признавам без бой - несериозна съм и не ставам. Simple Smile
newsm62 Аз съм същата...и съм много скарана с телефоните...затова и аз хич не взимам отношение... Peace
Дано се намерят поне 4-5 отговорни мамета...ако не ...като родим и се докопаме до интернет...сами ще си известяваме добрите новини Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 31
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен! Да се отчета в новата тема - преди малко се прибрах от доктора. Малкия е шишко и големоглавчо Simple Smile Главичката му е 8.5 см, което доктора каза че съответства на 34 седмица, а бедрото му отговаря на 33 седмица (а аз реално съм края на 32-ра). Доктора каза, че няма да е малък младежа Simple Smile. Уточнихме, че засега май ще раждам секцио (за мое облекчение, че се бях наплашила как ще се справя с нормалното раждане на тези години). Също така ми каза, че розовникавото зацапване е заради това че имам двурога матка (заради нея раждах първия път секцио и сега май също) и че трябва да се пазя за де не натоварвам много. заради това и не ми препоръчва да продължа да шофирам като изляза по майчинство след 2 седмици Sad
Гледахме се на 4Д, но малкия всеки път си слага ръчичките на очичките и все не може да го видим.
След две седмици пак съм на преглед - пак тонове, изследвани и ще пускаме болничен.
Това е засега от мен. Ще устискам още малко пазаруването, ама не гарантирам докога Simple Smile

# 32
  • Мнения: 43
Аз между другото също си мислех, че като влезна в осми месец, ще ходя на прегледи по-често. Но лекарката ми записа час за 13 септември, което е пак след месец, а тогава точно влизам в девети месец  Rolling Eyes Сега чак се замислех, че май трябваше да я попитам, а и през този период не трябва ли да ми записва и тонове или те започват да се записват от девети месец  newsm78

# 33
  • Мнения: 125
МВСХ ,и аз съм се видяла в чуденка кое къде как записват Ако си по ЗК май нищо не записват, а само отбиват номера ,ако си на частно май е друго положението.

# 34
  • Мнения: 9
Аз между другото също си мислех, че като влезна в осми месец, ще ходя на прегледи по-често. Но лекарката ми записа час за 13 септември, което е пак след месец, а тогава точно влизам в девети месец  Rolling Eyes Сега чак се замислех, че май трябваше да я попитам, а и през този период не трябва ли да ми записва и тонове или те започват да се записват от девети месец  newsm78
Ами на мен днес ми записваха за първи път (32 седмица), и след две седмици пак (34 седмица) и доктора ми каза че трябва да се видим пак към 36 седмица да оправим обходната карта, така че предполагам пак ще записа тонове. Но аз ходя на частен преглед. Аз също съм чела че след 8 месец прегледите трябва да са на 2 седмици, но май всеки доктор си има различна практика.

# 35
  • Мнения: 43
Ами аз по принцип съм по ЗК, но всеки път като ходя и като ме гледа обстойно на ехограф (тя всеки път ми прави нещо като морфология), та винаги си плащам по 30 лв. Имах и два безплатни ехографа, сега май остава още един. Но като цяло, да, не съм на частно, а по ЗК. Може би за това... но аз съм склонна и да си платя записване на тонова, ако все пак е наложително да се ходи в осми месец, ако не, предполагам, че до месец вече трябва да съм си избрала при кой ще раждам и тогава ще ми записват тоновете...

# 36
  • Мнения: 2
Здравейте момичета  Hug, завърнах се от почивката и съм много свежа....обиколихме и някои роднини, общо взето голямо пътуване, но се прибрах жива и здрава и заредена с енергия.
Сега започваме с ремонтите.....
Имам да чета доста от старата тема, но утре, че сега съм пребита от път...лека вечер.

# 37
  • Мнения: 5
Аз съм на преглед утре, когато влизам в 8-мия. И се пада, че след 2 седмици пак трябва да отида, за да ми издаде 45 дневния болничен, така че се пада точно на 2 седмици да ходя. Но не знам, ако не се падаше прегледа утре как щеше да е. Май наистина всеки лекар си има своя практика, защото аз и първите 5 месеца все ходех на 2 седмици.

И малко да ви се оплача. То аз станах пословична с моите киселини, имам си ги от първия месец, но тези дни направо ме побъркват. Явно и матката като притиска стомаха и положението стана още по-зле. Онази нощ даже се събудих посред нощ в неудържим порив за повръщане. Каквото и да ям, по което и време да е, малко след това се надига храна по хранопровода ми и ми изгаря всичко. Снощи даже нищо не ядох за вечеря, само и само да имам малко покой. И наистина, спах добре и почти нямах киселини. Но не може все нищо да не ям. Лошото е, че проблемът ми идва от разхлабена клапа на стомаха, а не от самата кисела среда в стомаха, та Талцид не помага. А за такъв проблем май няма лек. Само времето ще ме излекува, трябва да стискам още 2 месеца. Но взех да се притеснявам, защото заради това неприятно усещане се храня много рядко и по малко и вече месец и половина не съм качила никакви кг. Не че се оплаквам, но се притеснявам дали си набавям необходимите хранителни вещества. Утре като отида на преглед ще споделя за проблема ми и дано доки има някакво решение!!!  Praynig

# 38
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,
Относно посещенията при лекарката и мен ме притесняват, че се случват когато аз си запиша час. Сега дори се отложи с една седмица, защото докторката ми е в отпуск и това чакане малко ме изнервя. Сега в сряда трябва да се видим и чакам вече с нетърпение. Предният път не ме гледаха, но казаха, че следващият път ще се "видим". Дано вече си проличи пола, защото и това не знаем още. Малко като в информационно затъмнение се чувствам относно повечето неща. Добре, че ви има вас да ви чета и да ви се радвам.
Хубава вечер на всички.

# 39
  • Мнения: 12
ей нашите теми са най-хубавите   bouquet запис

и при мен напоследък ритниците са по много и силни и аз съм с плацента по предната коремна стена, ама едва ли е това, растем си сигурно, не ми се мисли след 2-3-4 седмици как ще е

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 26
Аз вече започнах със записите на тонове последните два четвъртъка.Мен ме притесняваха контракции,болки и това,че постоянно тичам по бъдещия батко и лекарката ми каза,че е по-добре да се застраховаме,защото с миналата бременност в 34г.с. хванахме контракции на 3мин.,3см. разкритие и започнало раждане  Confused Тогава влезнах в "Патология" до 36г.с. и сега ходя всяка седмица на УЗ и запис...да не говорим,че и Ковачева я няма до 20-и и ми е малко притеснено,но ще стискаме фронта  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 168
само д с запиша, много сте бързи  newsm78

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 152
  bouquet  Темата е прекрасна Simple Smile

# 43
  • Italy
  • Мнения: 3
Запис и от мен!!!И на мен си ми харесва темата  bouquet ,първа страница е много сладка.Аз живея в чужбина и за това не се наемам за вестителка,но наистина е добра идея. Wink

# 44
  • Мнения: 2 386
запис от мен, нямам нищо за казване

Общи условия

Активация на акаунт