Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 7 645
Да, ако мога да му попреча да се разреве и да съм там когато се събуди и има нужда от мен - ще го направя!

Повече не искам да споря за бейбифоните... лично съм присъствала, когато ние с майката на бебенце на 2 месеца бяхме в кухнята, а бебето в спалнята (през една стена) спеше и толкова силно се чува на бейбифона когато бебето каже "Е, е, е", че майката отиде веднага, взе го при нас и бебето дори не ревна, а се ухили и беше доволно! А ние си бяхме пуснали музика и си говорехме на пълен глас, пиейки кафе и ядейки ягоди! А на котлона се готвеше нещо в тенджера под налягане! нищо не се е налагало да дебнем! Да не говоря че на един струдентски празник докато си купонясвахме в механата, над нея бебето на едни колеги спеше и при най-малкото пробуждане на бебето го чуваха на бейби фона... можете да си представите 20 студента на студентски празник в механа с жива музика за какъв шум става дума! hahaha

Няма повече да разводнявам темата, защото реално ни остават 2-3 страници писане и не смятам в спорове да завършим тази тема!

# 706
  • София
  • Мнения: 1 420
Момичета, говорихме за видео бебефона като глезотийка от 600 лв! Иначе обикновения на Филипс е 49 лв и за една къща ще е полезен, за нашия апартамент - не!
Да допълня и за дрешките в Карфур, че има и български! Тази пролет купих на племенника две блузки  по 5,40 лв, нищо им няма от цяло лято носене и пране  Peace Не знам защо обаче имат мнооого повече неща за момиченца и са сладурски  Wink
Айде няма да се изказвам повече, че наближаваме 50-та стр.  Sunglasses

# 707
  • Мнения: 258
Еее момичета, недейте да започвате с по-остри постове. Всяка има различни възгледи, мнения и предпочитания. Мисля, че идеята на обсъжданията е да се "запознаем" с това, което съществува като продукт, идея, възглед и т.н и всяка да си прецени какво й допада и какво не. Всяка от нас иска най-доброто за бъдещето си бебе, но има различен поглед върху това кое точно е най-доброто. Нека уважаваме всички мнения и просто да си дискутираме по различни теми. Не е нужно да ставаме груби и остри в изказванията си  Peace
Alexandra* , браво, че таткото е усетил вече. Нашият все не успява. Нашата дивее, дивее и в момента, в който тати си сложи ръката на корема ми и се кротва  Laughing

# 708
  • София
  • Мнения: 7 645
Aз не виждам кой е груб нито остър, просто искам да приключи темата с бейбифоните, защото това е толкова незначително нещо!

Аз пък дори сама усетих бебето наскоро, но определено много силно риташе! А преди седмица беше същата работа като при bubu_123 - не искаше да мръдне ако има ръка на корема Simple Smile Според мен се изхитряват още от тумбаците ни и усещат доста неща Simple Smile  Heart Eyes

# 709
  • Мнения: 0
Списък за бебето коментирате вече. Аз мисля предварително да купя само най-необходимото, останалото с времето ще преценя кое ми е нужно. В моя случай бейбифон-а е излишен, а овлажнителя за въздух ще е задължителна придобивка.

А за ваничките за баня много се чудя. Вчера малко се ядосах като бяхме на гости у родителите на мъжа ми. Понеже отсега дават акъл как да се гледа бебето. Понеже стана въпрос за къпането - и щели да ми дадат найлон да го слагаме на спалнята и там да го къпем, че те така си къпели децата. Аз им казах, че ще си взема вана със стойка, а те -оооо, ще падне бебето от там #Sniper
Аз на моя приятелка като помагах за къпането на бебето и ваничката си беше на земята, ама чак на леглото да слагаш найлони.  #2gunfire
А понеже и за кошарката се чудя - тези с многото чекмеджета ги харесвам с място за повиване, но се чудех дали масата за повиване ще ми е удобна за ползване newsm78 да се окаже така, че няма да я ползвам, а само да ми заема място. Мамите с опит могат да споделят Blush

Брайда, а чрез gabko, наясно ли си как става точно пазаруването, че аз се пулих в сайта и нищоо не разбрах. А наистина от Англия могат да се поръчат много по-качествени дрешки и то на какви цени..... Blush

# 710
  • Мнения: 0
Еее момичета, недейте да започвате с по-остри постове. Всяка има различни възгледи, мнения и предпочитания. Мисля, че идеята на обсъжданията е да се "запознаем" с това, което съществува като продукт, идея, възглед и т.н и всяка да си прецени какво й допада и какво не. Всяка от нас иска най-доброто за бъдещето си бебе, но има различен поглед върху това кое точно е най-доброто. Нека уважаваме всички мнения и просто да си дискутираме по различни теми. Не е нужно да ставаме груби и остри в изказванията си  Peace
Alexandra* , браво, че таткото е усетил вече. Нашият все не успява. Нашата дивее, дивее и в момента, в който тати си сложи ръката на корема ми и се кротва  Laughing

Все ще оцелите момента - аз в началото само дебнех кога да му сложа ръката че да усети. А сега - той като си я сложи и бебока започва да лудее. Не знам вашите бебчовси как са, но моят много често шава, че чак се плаша нормално ли е така...

# 711
  • Мнения: 1 111
Ай, момичета, не се карайте  Peace Нека всеки сам да си избира от какво има нужда и от какво не. А и в крайна сметка всички искаме най-доброто за бебчовците си и всички имаме различни разбирания кое е то Simple Smile
А за дрешките, ами то в почти всички магазини има много повече и по-интересни за момиченца, отколкото за момченца Simple Smile Все пак и с дрехите на възрастните е така, какво да се прави Simple Smile
Стойките за повиване, които са на кошарките са удобни, но по принцип може да се повиват и на самото легло бебчовците. Акъли не мисля да позволявам да ми се дават, особено когато се различават с моето мнение, всички са предупредени  Laughing
Чрез gabko се поръчва като на въпросния online магазин се дава адрес, който се взима от gabko. Те после ти изпращат нещата до техните складове, от където си ги взимаш. Като се регистрираш ти се дава повече информация. Още като цъкнеш на регистрация ти изкарва общите условия и там е обяснено подробно Simple Smile

# 712
  • Мнения: 258
loras , кумата още слага малкия да сяда на повивалника като го преоблича, а е на 2 годинки. На братовчед ми жена му каза, че абсолютно излишен, защото малката много се мятала и я преобувала на спалнята им. Братовчедка ми като й бяхме на гости също на спалнята преобуваше малката. Така, че май си е според зависи колко ще се ползва  Simple Smile
Брайда, аз като си сложа ръката и си ритка. Таткото като я сложи и край, спират почти всякакви движения. Едвам едвам шава и то отвреме навреме. Едва я усещам, а иначе е като ръгбист  Laughing

# 713
  • Мнения: 1 111
И аз съм чувала, че таткото като си сложи ръката спират да шават Simple Smile Моето засега рита толкова лекичко, че не сме пробвали дали и той ще го усети, да порасне още малко и тогава ще се дебнем Simple Smile

# 714
  • Мнения: 477
Лорас, за повивалника ще чуеш толкова отзиви, колкото и за бейбифоните.Лично аз не съм ползвала.Преобличах малката на спалнята и си ми беше много удобно. Simple Smile

Вчера малко се ядосах като бяхме на гости у родителите на мъжа ми. Понеже отсега дават акъл как да се гледа бебето. Понеже стана въпрос за къпането - и щели да ми дадат найлон да го слагаме на спалнята и там да го къпем, че те така си къпели децата. Аз им казах, че ще си взема вана със стойка, а те -оооо, ще падне бебето от там #Sniper


 Laughing  Mr. Green  Laughing
Ще чуеш още много бисери, бъди сигурна  Wink


# 715
  • Мнения: 64
Снощи нашия татко я усети, ама му казах сложи си ръката и изчакай, не след 2-3сек да я отдръпнеш - и на края каза "Еййй ама наистина се усеща, много е странно" GrinningVery Happy:D иначе аз забелязвам, че по корема ми също се забелязва-посредством вълнички, когато шава Simple Smile
иначе сега малката я усещам, че се вълнува, надявам се и към 17-18h да е активна, че да я погледам по ТВ-то (разбирайте ехографа-това ми е любимо) Simple Smile

# 716
  • Мнения: 2
И аз да си кажа, че повивалник съм ползвала дълго време с каката поради следната причина: можехме да го позиционираме на нивото на кръста ми и по този начин да не се навеждам. От 8 години имам проблеми с кръста и при най-малкото нещо се обажда, а пък бременност и отглеждане - направо се разсипах:) По същата причина не съм фен на слингове, кенгура и всичко което е свързано с продължително носене на бебето и натоварване на кръста. Peace

# 717
  • Мнения: 258
Като стана дума за бисери. Вижте на какво интересно....четиво попаднах http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=670589.0  Laughing

# 718
  • Мнения: 0
Като стана дума за бисери. Вижте на какво интересно....четиво попаднах http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=670589.0  Laughing
Хммм, аз дори не бях чувала за такова нещо - "осоляване". Но много странно ми звучи, явно си е дори рисковано за бебетата.

# 719
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз съм чувала определено и съм била къпана с лееееко подсолена вода - за цялото корито щипка сол, както и сестра ми, както и приятеля ми и сигурно всички които познавам.
Прави се или поне така се смята, за да не мирише потта на бебето като стане голямо... ами не е истина! Моята пот ако не се изкъпя особено в тези жеги поне 2 пъти на ден ще си мирише! Всичкое  до хигиена, до това какво ядем и до хормонален баланс. Мога да твърдя, че откакто хормоните ми станаха една каша около 2 години преди да забременея, започнах повече да се потя, за което ми беше много много сконфузно. Но не са виновни хората едно време, че са го мислели, те просто така са смятали, да не говорим че има и педиатри, които все още го препоръчват!

А сега разбира се от страна на майката на приятеля ми е задължително да подсолявам водата на бебето, което аз просто няма да направя ама никога! Не смятам, че това ще помогне за нещо Simple Smile А ако педиатъра ми ми го каже - направо го сменям!

А да не говорим за мазането със свинска мас... представете си: първо осоляяяваме, после намаааазваме и накрая препичаме hahaha

Общи условия

Активация на акаунт