Отговори
# 15
  • Мнения: 8
DDeli, мисля, че отговорът е ясен - не е видяла. Не виждам причина да не ти каже нещо такова, би било показател за голяма лошотия. А щом днес са ти казали да не се притесняваш толкова - недей, човекът едва ли би те излъгал. Но знам, че до следващия път ще си напрегната, аз също бих била и смятам, че е нормално.  Всичко ще бъде наред. Hug

# 16
  • Мнения: 264
DDeli, нали затова отиде на ФЕКГ при специалист. Не се притеснявай излишно, че много тревожим бебчовците така!
Моля те да ми пратиш координати на лични на Велковски и ти благодаря предварително!

# 17
  • Мнения: 2
Хоп-троп, ето ме и мен в новата тема!!!   bouquet

# 18
  • Мнения: 441
lily_b, не, нямам собствени деца. Това не значи, че не следя как се отнасят хората към децата си и какви са съответните реакции. Аз и съпругът ми често си говорим какво е важно за нас относно възпитанието на децата и доколкото се познаваме, ще намерим време и начин да спазим важните неща.

Имам наблюдение върху децата на приятелите ми. Тенденцията е да се отнасят приятелски към тях, много да се разговаря, но с ясна граница кой е родител. Не казвам, че децата трябва да се подтискат или прикриват. Но има разлика между директно изказване на мнение и нагрубяване (каквото е мразя те). Сигурна съм, че на Дели и е било много тежко от тези думи. Бих се опитала да разбера, защо не иска брат или сестра, дали е ирационален страх, но твърдо бих и обяснила, че това решение се взима от мама и татко и не се дискутира с никой друг.

"Скъпа, смятам, че е време да си имам още една любима! Но ти не се тревожи, аз теб ще те обичам толкова, колкото и преди. И не само това, но очаквам и от теб да я обичаш и да ме разбираш."

Не мисля, че примера е много удачен. Любовта към партньора е различна от тази към децата поне в европейската култура. Най - малкото противоречи на обетите, които сме си дали нищо да не застава между нас, докато е противоестествено да обещаем на детето, че няма да имаме други деца.

# 19
  • California
  • Мнения: 264
GrayButterfly, като те чета се сещам за един израз, който ми е много смешен, но и е доста верен.
А именно: "Докато нямах деца, имах поне 3 теории за отглеждането и възпитанието им. Сега имам 3 деца и нито една теория!"
Без лоши чувства  Peace

# 20
  • Мнения: 1 272
GrayButterfly, с удоволствие ще си говоря с теб след 3-4-5-6 години, когато теоритичните ви постановки са изпробвани в практиката. Наистина!  Peace
Примерът, който съм дала е единствено с цел да се опиташ да си представиш как се чувства едно дете в дадената ситуация и не съм го измислила аз. Цитат по памет е от тази книга http://www.book.store.bg/p27021/kak-da-govorim-taka-che-deteto-d … lejn-mazlish.html
За мен лично е доста полезна за прилагане на теорията в практиката.

# 21
  • Мнения: 264
Сладурки, тук всички изказваме мнение не с лошо чувство Peace Човешките отношения са най-сложната материя на този свят, затова всеки подхожда според интуицията си, независимо има или не деца.
Само да не се нападаме, моля Ви!

# 22
  • Мнения: 26
Хайде и аз в новата тема. Клерет достатъчно е, че се грижиш за това да си имаме темичка, а тя си изглежда добре и така   bouquet
Аз се завърнах от ФМ - всичко ни е в норма и се развиваме добре. DDeli и на мен доктора ми обяснява така, но предпочитам да ми обясняват като на малоумна, но да видя всичко, а лекарката на ЖК само си гледа и нищо не обяснява. Доктора дори брои пръстчетата на ръцете и краката. Много готин доктор. И за Стара Загора ФМ е 40 лв.+запис.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 201
Drebolinka, браво за добрите резултати от ФМ!!!!!

Сладурки, тук всички изказваме мнение не с лошо чувство Peace Човешките отношения са най-сложната материя на този свят, затова всеки подхожда според интуицията си, независимо има или не деца.
Само да не се нападаме, моля Ви!

 Peace Peace Peace Hug

# 24
  • Мнения: 8
Drebolinka   bouquet


Момичета, в крайна сметка има ли значение какво ще ви отговорят децата ви?! Като ви кажат НЕ, да не би да абортирате? Започвате да ги убеждавате колко ще е хубаво и че това няма да ги лиши от нищо. Wink Та този въпрос искаш ли, не искаш ли е абсолютно лицемерен и безсмислен.

П.П. Да, аз също нямам деца, но това не пречи да имам мнение кой ще командва и взима решения вкъщи, нали? Хубаво е детето да е съпричастно и да се обсъжда с него, но когато мнението му няма значение.. няма и смисъл. Wink

# 25
# 26
  • Мнения: 129
Drebolinka радвам се на добрите резултати,док. е страхотех аз си записах час за 7.08 за ФМ.Понеже ми каза,че е хубаво да се направи до 10.08.Аз ходих на 10.07,но той ми каза,че по-добре да се види в 21-22г.с.На флашка ли ти направи записа и всичко беше 40лв нали

# 27
  • Мнения: 26
Да записа е на флашка - цели 6 минути и всичко е 40 лв. Много съм доволна от него  Peace На мен ми каза че съм отишла на време, но то от 18 до 23 било времето за втора ФМ. Питах го за трета - каза 27-28 г.с.

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 20:50 от Drebolinka

# 28
# 29
  • Мнения: 5
kati-bati  и аз съм на 7.08 на ФМ във Фемина.А ти къде си се записала и ако е там, от колко часа?

Да споделя и аз за нашата кака: Въпреки, че е доста по-голяма /почти 13г./, ози ден ми заби въпроса: "И сега какво....като се роди бебето, на мен вече кой ще ми обръща внимание?"  Shocked
А аз най-простичко и обясних, че малките деца имат нужда от по-вече внимание и грижи, но това не значи, че ще е за сметка на по-големите, и не само нашето а и нейното внимание ще е насочено към бебето.
  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт