Отговори
# 30
  • Мнения: 832
За мен къпането на бебето не е просто процедура. Според мен им напомня на вътреутробния период от развитието им и ги успокоява. На повечето бебета им е много приятно във водата. В началото, докато падне пъпчето, и аз си го къпех под чешмата, но след това вече в коритото. Не знам как бих могла да го къпя под душа - да го държа ли, да го поливам с вода ли... То мокро, хлъзгаво, опасно е според мен. Но всеки сам си решава за себе си и бебето си, нали за това сме различни хора. Ще пробвате по един начин, ако не ви хареса - по друг и така   Peace

# 31
  • Мнения: 1 359
   Определено и за мен би било много по-удобно първите седмици бебето да се къпе  под чешмата или с душ-слушалка. За съжаление в нашата баня не мога да вдигна достатъчна температура за къпане на бебе.
   Насочила съм се към обикновена ваничка + хавлиена подложка, анатомичните ванички и подложки  са направени за определен размер на бебето, ами ако е по-малко ? А когато стане по-голямо? Тези пластмасови ръбчета, колкото и да са заоблени, няма ли да му обиват?  За стойката все още се колебая.... на тези, които ми изглеждат стабилни, не ми харесва цената . Тези на които ми харесва цената не ми изглеждат стабилни или поне не по-стабилни от масата ми за гладене, която би изпълнявала без проблем същата функция. Затова все още се колебая дали да инвестирам в стойка за ваничка. А за къпането определено ще помага и съпруга ми.  
   На една лекция за къпане и обличане на бебето, акушерка преподавател в Медицински университет- Варна, обясни, че твърдите анатомични ванички и подложки за ванички не са особено подходящи за момченца. Naughty
     И ето и аз се записвам в новата темичка..... на дълго и широко....  smile3502

# 32
  • Мнения: 0
Хайде и аз да се запиша в темата Simple Smile
Канелка   Hug силно ти стискам палци и се надявам когато дойде времето да ни зарадваш baby_neutral
Всичко ще е наред Praynig молим се  Praynig

lorini, и аз искам дъжд и малко студ buria  umbrella

Колкото до магнезия и аз пия Нутримаг. На мен ми казаха че започва веднага да се усеща действието му. Според мен е сигурно с редовно приемане на магнезии Hug Няма страшно, мацки. Спазмалгон пия само при нужда ... много рядко. А Нутримага - два пъти на ден.

За къпането и аз съм малко притеснена, но тати ще помага  Flutter Взела съм вече пластмасова стойка и покривало за стойката, но ваничка все още нямаме Laughing

# 33
  • Варна
  • Мнения: 35

   На една лекция за къпане и обличане на бебето, акушерка преподавател в Медицински университет- Варна, обясни, че твърдите анатомични ванички и подложки за ванички не са особено подходящи за момченца. Naughty
Защо?
Момичета, не знам дали някоя от вас погледна сайта за слинговете, в който има и доста ИНТЕРЕСНИ  статии.
Вие сега в такъв размисъл ме хвърлихте с тези коритца и дрешки. А в комплекта за изписване не би ли трябвало да има всичко необходимо?
Аз не пиша често, но ви следя редовно  newsm01
Посетих вече и първата си лекция за кърменето и съм много доволна  bowuu
Канела, стискаме палци всичко да мине леко при теб. Ти ще си секцио нали?

# 34
  • Мнения: 87
И аз да се запиша в новата тема. Малко съм изморена просто тази жега ме съсипва.  Малкият пак е болен и сега ще се гледаме в къщи. Днес бях на ЖК и ми каза, че е станало 1800гр. Много се изненадах поне на 13-ти този месец беше 850 гр. и се чудя дали може да се е объркал. Както и да е по-късно ще гледам разни таблици с размери но той каза, че всичко било нормално.
Относно къпането , в началото около месец и нещо го къпахме в направо в дневната под чешмата и нямаше никакъв проблем и доста лесно. После почнахме с корито  с анатомична форма слагах хавлия и тогава бебето. Имаше една кофа с вода и го поливахме. Понеже беше зимно бебе и ми се виждаше абсурдно да го къпем в банята, защото беше студено. Както и да е всичко ще се дойде на мястото когато дойдат бебетата. Сега пак ще купувам ново корито но не съм решила още какъв ще бъде. Старото корито го бях оставила на терасата и много се захаби.
Канела  Praynig вярвам че всичко ще бъде наред.
Поли, виждам че нещата се нареждат добре при теб ако всичко е толкова хубаво   както пишеш, няма смисъл да си идваш в България да раждаш.
Щастлива жена , много ми харесва това което си показала за ваничката, изглежда удобно.
За обличането ще напиша следващият път каквото се сещам, че нещо не ме свърта на едно място.

# 35
  • Мнения: 1 359
   Lillya    - спомена нещо свързано с формата, гениталиите , по-голяма част от тежестта падала върху таза и т.н. , не мога да цитирам, не съм си го записала дословно, но съм го подчертала в записките...  Колко е вярно не мога да кажа, но дамата изнасяше лекция, а не правеше реклама на продукт, предполагам че има доза истина в думите й.

# 36
  • Мнения: 6 796
Благодаря за новата тема!  Hug
Деси, благодаря за пожеланията!  Hug
Лорини, благодаря, че ме насочи за многократните пелени, че преди беше голяма хамалогия, а ти както ги описваш изглежда доста удобно. Трябва да съм в крак с новостите!  Mr. Green
Поли, както описваш ситуацията, всичко изглежда перфектно. Вярвам, че ще вземеш правилното решение. Стискам ти палци!  Hug
Канела, твоето време наближава. Късмет ти желая!  Hug
Аз съм на ЖК на 31.07.
На всички хубава вечер и по-прохладно време, макар че скоро такова не се очертава.  Hug

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 326
Привет! Hug
При мен всичко е ок. Бях преди малко на ЖК. Бебо е вече 1327 гр. Излиза ми термин по УЗ 7.10, та е малко напред. До сега беше твърдо да е мома, ама днес нещо не можа да види и не е много сигурна дали не е момче Joy Иначе предните 3 месеца все за момиче казваше, та ще видим, да си е живо и здраво. Вече съм в болнични заради контракциите и каза да почивам повечко, че ми е ниско плацентата и по задна стена, но щяла да се вдигне. Бебока или застава напречно или с главата надолу, но си е доста неприятно, че като е на страни ме натиска в костите, а иначе пък главата му идва ниско и натиска някъде надолу. Иначе пак си имам контракции като се преуморя или ми тежи корема, но гледам да почивам.

За чорапките - поне при мен по-приложими бяха терличките над ританките. Чорапките се изхлузват, както и самите ританки, ако не ги държи терличе.

Още съм в чуденка как се облича октомврийче. Дали ми трябва ватирана пелена за изписването или плътна памучна ще ми свърши работа, или пък тези одеалца дето стават на чувалче, незнам направо. Декемврийския ми син си беше с ватирана пелена и зимата го вадех навън с долни и горни ританки, терлички, камизолка и блузка под чувала. Но сега ще е топло и направо незнам как да се подготвя.

Направих и списък какво  да купувам, не са много неща и почвам обиколки по магазините.

# 38
  • Мнения: 25
Колкото и да ме е срам май таткото е по-опитния от двам ни  Embarassed - отгледал е сестричката си, с която имат 11г. разлика, и майка му е била с артрит и % инвзлидност, та той знае повече за памперсите и къпането, от мен  newsm78   Новак съм, първа бременност, нямам и приятелки, които да са раждали или дори да са бременни.
Затова с много голям интерес чета всичко, което пишете- за обличане, за къпане, за повиване... и все повече се плаша колко много неща има да научавам- но никой не е роден научен, нали така Simple Smile
Да сме живи и здрави, пък в процеса, ще свикваме и ще се нагаждаме с бебо  Hug

За дрешките мисля да не прекалявам с покупките- общо взето всеки, който дойде на гости ще носи дрешки и ще се окаже, че половината дори няма да са обличани, а вече ще са умалели.

Мисля за сега да взема само количката и скринчето (кошарка имам), а дреболиите- за по-нататък, като има вече къде да ги слагам, че без скринче- покупките ще са по земята в торбите от магазина.

# 39
  • Мнения: 125
Записвам се и аз  Прохладна вечер на всички бременелки !!!!

# 40
  • Мнения: 5
Щастлива жена, аз бях писала за Втора Градска. Та, монтажници поставяха "таблети за интернет", което са като лаптопи с "тъчскриин". Не ги видях с очите си самите устройства, но се доверявам на старшата, която на два пъти го спомена. За всеки случай, със сигурност прекарват интернет Simple Smile
Радвам се, че и ти си се насочила за там. Може и да се засечем. Аз мисля да платя за ВИП двойна стая, по 40 лв на ден, но поне ще съм като на хотел, с баня в стаята и климатик. Иначе в общите бани ще ме е по-гнус, нищо, че са нови и хубави. А и така се надявам да избегна варианта да деля стая с мургава кака. Не засякох нито една вътре, но по принцип ги има навсякъде, а не ми понасят много. Без да искам да обидя някого.

# 41
  • Italy
  • Мнения: 3
Айде и аз да се запиша в новата темичка. Party

Аз за къпането не се притеснявам много незнам може да звучи смешно но през целия си 30 годишен живот все котки и кучета съм къпала и бебето като че ли  ми изглежда по лесно да се къпи(не хапе) Mr. Green.Повече се притеснявам от кърменето искам да мине гладко и да нямам проблеми ,незнам дали има значение но до сега гърдите ми не са пораснали много а и преди да забременея не бяха големи ,ама ще видим. Thinking

Канелка стискам ти палци и аз ,ще видиш че всичко ще се оправи! Hug

# 42
  • Мнения: 0
И аз съм къпала кучета и котки Mr. Green дано да се окаже че сме с опит Mr. Green
Сега разглеждам магазините и се чудя колко броя многократни пеленки за нужни за един ден за бебето примерно от този вид:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8390&cat=176
Те никак не са евтенки 20 лева едната #Crazy 
И друго - освен тази пеленка, трябва ли да се слага тензухче под нея...
 А бе като цяло се оказа че не ми е ясна системата с многократните пеленки, а така ми се иска да ги ползвам
Simple Smile
Дано да е прохладна вечерта и да поспим добре smile3524

# 43
  • Мнения: 832
По принцип за нормално се счита, ако бебето мокри най-малко 6-8 пелени на денонощие. Аз, например, съм го сменяла на всяко ядене, а моят син ядеше през 2часа, а понякога и на по-малко  ooooh!

# 44
  • Мнения: 0
Благодаря ти Дионче,
  bouquet
но на мен пак нещо не ми е ясно Simple Smile Примерно трябва да имам около 10тина пеленки и 2-3 чифта гащички така ли?
Комплекта така излзиа към 120 -130 лева ... а и трябва да се сменя тоз комплект на около 2 месеца , защото бебеко ще пораства Flutter

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт