Хайде на море с ЯНУАРСКОТО дете! (40)

  • 30 123
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 205
Мен днес много ме боли глава та не помня какво исках да кажа

Елч, аз съм най-доволна от Вълшебник, независимо че Мартин яде всякакви кухни

Бубе, период е. Всеки има такива моменти.
Аз съм в момента супер мотивирана и всеки ден тренирам. Вече съм 55 кг- толкова не съм била от 10тина години. Лошото, е че повечето дрехи са ми големи и пак няма какво да облека
Искам да сваля още 3-4 кг и дано не се върна на старото дередже. Моя целулит няма преборване, но дори и това да е в минимални количества пак е постижение

И аз не знам как ще издържа 10 дни без Мартин, да не говорим, че няма да имам и 1 спокойна минутка като не знам дали всичко е наред. Защото баба му има навика да ми спестява някои неща

БИбата съм решила да я махна като излязат и кучешките, което ще е най-късно до месец
Виж с памперса работата ще е сложна

Аз продължавам с опитите да го науча да яде плодове и таратор/ мляко обаче нищо не се получава. Направо съм луднала. ИМам желания да хвана една фуния и да му ги набутам в устата
Ама като види зрънчо и солети и притреперва. Какво слагат в тия боклуци, че децата така ги харесват по дяволите

# 31
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Само се разписвам в новата тема, живи сме!  Mr. Green
Тайм мениджмънта ми последните дни е под всякаква критика и не мога да сколасам с нищо навреме.  ooooh! Whistling Оправдавам се с жегата! Mr. Green

# 32
  • Мнения: 186
Какче, Бебо, по-скоро, кажете какво сте харесали и ако имаме инфо, ще кажем.
Дейзи, моята кукла хич не се впечатли, много бързо се ориентира, че баба и дядо по-лесно се манипулират и винаги става това което тя иска и цялата рода се върти около нея. Вчера като си тръгвахме даже не се разплака  Sad  
Още нещо имаше, но е късно и много топло и не мога да мисля.

# 33
  • София
  • Мнения: 598
Kak@r@la, и мойто не яде суров плод ,зеленчук и к. мляко. Успокоявам се, че пие АМ и сокове плюс манджи. Това вместо запис, нямам мн време за писане, дребното още не е заспало... Поздрави на всички:)

# 34
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Рали, ненапразно на дребната не съм давала да куса даже зрънчо  Mr. Green
А таратор Влади приема само ако е пасиран и го пие със сламка  Mr. Green

Биба, скоро няма да махам. Дребната е само с 9 зъба , а само това я успокоява когато започнат кризите.... Така или иначе тя само заспива с нея, не ми е проблем да я оставя още малко

Я да питам мамите с по-големи деца, трудно ли се научиха да пишкат и акат навън? В къщи нямаме никакъв проблем. Дребната е изцяло без памперс, даже нощният е сух като се събуди, казва си всеки път като има нужда, пропуски отдавна не сме имали. Навън обаче  ooooh! казва си, но не иска нищичко да свърши, когато я вдигна. Започваме с уговорките "хайде да напишкаме мравките" (понеже сега сме малко враждебни към тях, че я нахапаха) и разни такива, но не помага. Днес пробвах друга тактика - каза, че й се ака, а аз й събух гащите и й казах да клекне. Тя отиде до камъните на пътечката и се изака. Предполагам това може да подейства и с пишкането, но как да я оставям гола по улиците, за да кляка и пишка сама?!?! А и не искам да наторяваме градинките, иска ми се да я науча да я хващам и да ходим в тоалетна , а в краен случай в някой храст.... Зълва ми сподели, че при тях това е било много трудно, да се научи да пикае навън

# 35
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен!
Бубе, аз баткото почнах едновременно и на вън и в къщи да го уча да пишка, може би момчетата е по-лесно навън да ги учиш да пишкат незнам. С малката още не съм пробвала да я оставя навън без памперс, защото тя е почти през цялото време в количката. Въпреки, че сега като се сетя носех много слипове и панталонки, а с момичетата може и само гащички да се носят.
Относно частните кухни - имам опит само с Ян Бибиан и Хер бебе. Първата определено я предпочитам.

# 36
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Бубе, на Божидар му трябваше време докато се престраши и свикне да пишка и ака навън. Постепенно се отпусна и започна и навън да си ходи без проблеми.

# 37
  • Мнения: 16
Добро утро!

Буби, браво за хубавите новини!

Едва дишам в жегите,а обичам топлото. Трудно ми стана да излизам с Петър, понеже той  не е от седящите на едно място и само щъка насам-натам. Ама няма как. Но след 2 седмици отивам с моите родители и Петър на планина, та там ще дишам.

Ние бяхме за 4 дни на моренце, много приятно изкарахме, здрави сме, което е най-важното. И на малкия му хареса. Още първия път като го пуснахме на пясъка и се втурна към водата.

Ние ядем доволно количество плодове всеки ден, обаче като сме в парка и като наизвадят останалите майки солети и зрънчовци, няма спасение - и ние ядем. Много ме е яд. Разваля си и обяда. А ако не види някой да яде, не се сеща да иска. Ама трябва да си сами вкъщи тогава. Не мога да разбера защо бутат непрекъснато на децата разни боклуци, да не говорим, че и неща като близалки им дават. То още не разбира, не мрънка за такива неща, ти нарочно да го учиш да ги яде...не го разбирам туй нещо.

# 38
  • Мнения: 496
Привет, момичета!

Димара, радвам се, че сте си изкарали хубаво и спокойно, пожелавам и на планината да е така!  Hug

Инка, ако си спомняш и ние имахме подобен проблем с приспиването до преди известно време. Зори не искаше друг да я приспива и много плачеше. Поради тази причина изобщо не ми даваше сърце да я оставям с приспиване при бабите. Но се напънахме и почнахме тренировки - първо с ММ двамата да свикнат да се приспиват, после ходехме при бабите и дядовците и през деня оставях тях да я приспиват. В началото беше зор и си пореваваше, но свикна. После пък започнах да я оставям да се самоприспива в кошарата на отворена врата, като от време на време минавах, за да ме чува и сега вече нямаме никакъв проблем - сама си заспива и ходи на гости на бабите, и е много щастлива даже. Всичко това стана постепенно, но си иска инициатива и от твоя страна, защото ако ти не се престрашиш, няма как и тя да се отпусне.  Peace

Бубе, Влади направо ми скрива шапката, много е напред това дете!  Hug

И аз не съм давала изобщо зрънчо. В последно време даже и солетите ги забравихме и ядем основно плодове между храненията - кайсии, праскови, круши, сливи... каквото има. Тя много обича, но аз откакто я захраних на 6м всеки ден давам плод, без пропуск. В смисъл не банан в млякото или кашата, а само плод. Друг е въпросът, че ние с ММ много обичаме плодове и зеленчуци и ядем в промишлени количества. И тя си иска... А за таратор и млечна салата умира... Всяка вечер като правя салата за нас, правя отделно и за нея, неовкусена - домати и краставици, и тя си омахва една купичка, бодейки с вилицата.  Wink

И да се похваля, че се захващам с ремонт в новото жилище - вчера взехме ключовете и ще почвам детската стая. Другите са обзаведени, само детската искам да я префасонирам, та скоро предстои голямото пренасяне, както и освежаването на досегашния ни апартамент, за да го дадем под наем. Само гледката ми много ще ми липсва, но... няма пълно щастие... Tired

# 39
  • Мнения: 35
Привет, дами!

Ох, големи жеги- ама да го погледнем от хубавата страна-  безплатна сауна и намаляме от теглото!:sweating05:

 Бубе, и аз по-сериозно трябва да помисля за стягане на бодито, че на плажа ходих с едно парео на кръста,ама то много горещо и го хвърлих.Досега  се оправдавах за свръх теглото от 6-7 кг, ама вече нямам извинения-  от 2 седм. вече не кърмя ,и  се мажа с антицелулитен крем ама и той лепне … ooooh!

Какче, за Варна  има хотели близо до Морската градина с басейни, а и морето не е далеч .
А иначе Албена е много хубаво място за семейна почивка- много добре уреден курорт, няма свръх
застрояване,  има широка плажна ивица за игра на малчо .Има хотели на 1,2 и трета линия и все ще харесаш нещо

Зрънчовци и джънкфудс не е вкусвал Борис –давали са му ,той го погледна , не му вдъхна доверие и ми го даде.
Като цяло не са на почит в семейството-баткото е“ подкован“ от крехка възраст.В повечето случаи семейството яде, това което майката готви и предлага.  chef

Още нещо щях да пиша ама...довечера
Прохладен ден ви желая!

# 40
  • Мнения: 471
Привет и от мен в този жежък ден!
Много жега,много нещо.Аз от миналата седмица не съм много добре с тези жеги,кръвното постоянно ту скача,ту пада.В четвъртък пред детската кухня едва не припднах.Ходих на лекар,пусна ми изследвания-всичко ок.Праща ме на кардиолог-и там.Е,вече нзм на какъв лекар да ходя.Вчера пак ми падна ей така от нищото,вкъщи.Ходих пак и каза че ако продължава ще ме праща на психиатър-съмнявала се за паническо разстройство  newsm78 бе знаех,че ми хлопа дъската,ама чак пък толкова... hahaha
Калина и пръчици,и солети яде.Не давам шоколадови разни,снаксове,чипсове.Напоследък не иска и плодове да яде,а само гризе бисквити и солети.Манджите също ги отказва,та съм доволна и на това.Обаче мен ме притеснява че не приема достатъчно млечни.Кисело мляко не обича,прясно едвам вкусва,айрян хич,АМ отказа го сама преди 2 месеца.Хапва сиренце,но нзм дали й е достатъчно изобщо.
Буби,супер!
Биба също не мисля засга да махам.Както Бубето е казала-ползва я само за сън.
Аз да питам -както и преди съм казвала Кали много се поти,вечер спи само по едно потниче и памперс,но я преобличам по няколко пъти,чак чаршафа мокри.Напоследък се опитват разни хора да ми повтълпят че е така защото не е осолявана като малка.Аз също не съм и не съм забелязала да се потя повече от другите.Вие имате ли го този обичай на осоляване?Правили ли сте го?забелязали ли сте дали има връзка?
Бременелките да се пазят много!

# 41
  • Мнения: 496
Бонболина, това с осоляването съм го чувала, но според мен не само е глупост, ами може и да е опасно. Все пак кожата е най-големият орган и през нея много от веществата преминават директно в организма. Повечето педиатри много яростно ги отричат тези практики. Едва ли това е причината. Нощем каква температура поддържате горе-долу в стаята? Ако имаш и протектор на матрака - някои са найлонови и допълнително запарват.  newsm78
А при вас тези дни го дават най-горещо, така че крийте се вкъщи.  Whistling

# 42
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
bonbolina, освен да съсипеш кожата на детето си надали друго ще постигнеш с това осоляване. Това са пълни глупости, че няма да се поти, ако се осолява.  ooooh! Нормално е да се поти! Особено в тия нечовешки жеги. Хубаво е, че се поти. Така тялото се охлажда. Децата са физически по-малки от нас и съответно по-лесно им става топло и по-лесно прегряват. И по-лесно се потят. Peace

# 43
  • Мнения: 471
Мацки,аз също съм против това и затова и не съм го правила.Просто реших да попитам.Сигурно има и такива майки между нас,които са го правили-не искам да ги засегна по никакъв начин. Всеки си решава.
А иначе си е топло вкъщи,климатик нямаме и не искам да имаме.Разчитаме на прозорци и вентилатор.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 77
И аз да се разпиша - миналата седмица и двамата изкараха някакъв летен вирус - само с температура 2 дни. Първо беше Вивка, мислех че и варицела може да е, че имат в групата, или да е слънчасала, че два дни не излезе от басейна и без шапка нf не - след тези два дена нищо и нямаше.  След три дена и Стаско вдигна темп. пак за 2 дни.....  И ме побъркаха мин. седмица и двете вкъщи  Crazy
Избиха двата горни кучешки, понамаля мрънкането, но не и пакостите. Страшен е катерач - докато се обърна и е на масата  Whistling, има си нова катерушка -велоергометъра  ooooh!

Аз си взех държ. изпит  Party - приключих с ученето.

Общи условия

Активация на акаунт