МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 99 280
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 677
Мони иска да поеме кулинарния конкурс, ако не възразявате  Wink

# 691
  • Мнения: 3 740
Теди, страхотно от страна на Мони! Значе с една от задачите се справихме. Simple Smile

горис, съжалявам, но в до края на седмицата съм с плътна програма. Нещата изникват едно след друго и направо изпушвам. Моля те, напиши тук от какво имаш нужда - като материали , помощници, пространство и т.н., за да се организираме за игрите.

Среща за доброволците няма смисъл да правим - май само Зори на Еми и Мони на Теди са кандидати. Ще успеем с инструкциите преди празника.

Моля някой да направи пълен списък с нещата за подготовката и кой за какво отговаря, за да не се окажем в небрано лозе.

От мен - първоначален списък, вие добавяйте:
Елха- Кабо Алма
Играчки за елхата - всеки носи
Гирлянди за украса на залата - албена
Озвучаване (компютър, колони, микрофон) - Кабо Алма
Озвучаване (песнички) - Пепи на тедивас?
Присъствен списък - Кабо Алма
Етикети за имената - Таня
Маркери за имената - Кабо Алма
Хартиено тиксо за рисунките - Кабо Алма
Грамоти за художниците - Кабо Алма
Списък с художниците - албена
Маси за кулинарния конкурс - Кабо Алма и ?
Покривки - тедивас
Номерца за кулинарния конкурс - Мони на тедивас
Кутия за гласуване за кулинарния конкурс - Мони на тедивас
снимки - кукла (остава ли? желаещите май бяха 5-6 семейства?)
опаковане подаръци - Емили и тедивас (титико?)
Дядо Коледа и Снежанка - Кабо Алма
Игри за децата - горис МОЛЯ ТЕ, НАПИШИ ВСИЧКО НЕОБХОДИМО!
Игри за семейства - Кабо Алма
Игри от Центъра за безопасен интернет - Кабо Алма
Медии - кой когото покани


Май за това се сещам в момента. Моля ви, спешно допълвайте!


# 692
  • Мнения: 1 480
И аз да се запиша за снимка при Кукла.

Последна редакция: ср, 05 дек 2012, 21:59 от preci

# 693
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
До сега за снимки имаме 6 семейства и едни приятели на карамелена под въпрос. Кукла, моля те ти прецени има ли смисъл да носиш тежката техника.
Към списъка на Кабо Алма допълвам:

Чинийки, вилички, салфетки, торби за боклук, сапун, ТХ - Дивата Пешеходка
Мин. води - Айла
Маси за кулинарния конкурс - Кабо Алма, Албена
Базар (ако има) - Дани_77
Списъка с художниците ще го правя на момента, след което трябва да се надпишат грамотите, ако има доброволец с красив почерк, да се обади.
Някой трябва да отговаря за събирането на парите, които не са изпратени по пощата - мога да го поема аз, успоредно с художниците.

# 694
  • Мнения: 615
Здравейте  Hug и благодаря на всички за стиснатите палчета и пожелания - свършиха чудесна работа  Heart Eyes
В неделя в 15ч. ме приеха в клиниката, преглед, тонове  - никакви индикации за раждане, аз си имах някакви болки, но нито разкритие, нито пък контракции отчете апарата. Настаниха ме и се разбрахме с лекарката в понеделник сутринта - 6ч. клизма и в 7  ми включват система. Таткото си тръгна към 15.30 и в 17.30 някъде ми се обади че се е прибрал. В 18 часа нещо много силно прещрака /буквално/ в стомаха ми и усетих че водите ми изтичат. Обадиха се на лекарката, направиха ми клизма, а контракциите ми в 18.30 бяха доста болезнени и на 2минути, както и усещах леки напъни. Казах на акушерката тя само се усмихна и ми отговори, че и в най-добрият случай няма как за 1 час да получа разкритие и да родя. Свалиха ме в предродилна и аз се закотвих в тоалетната. Болките бяха доста силни в 18.45ч. дойде лекарката и като ме видя в тоалетната беше ей тъй  #Crazy, бързо за преглед на магарето - и вече беше така  Shocked - пълно разкритие и директно започнах с напъните. В 19.10 проплака най-сладурското бебе Йоан - 3740кг. и 52см. В 19.25 вече бях зашита и звънях на всички. Най изненадан беше таткото и батковците - не можеха да повярват.  Heart Eyes
От вчера вече сме си вкъщи и се гушкаме с бебчо. Батковците са на върха на щастието, а таткото в облаците  Party. Искам много да кърмя и полагам големи усилия, но засега успявам по около 20мг. от двете гърди да изцедя, дано да успея  Praynig.
Съжалявам ако съм ви отегчила, а сега ставам защото се разплака Heart Eyes

# 695
  • Мнения: 2 022
Цветенце, чести Йоан. Много здраве и късмет на цялото ви голямо и хубаво семейство.
Винаги се радваме на нови бебенца и на разказите за тяхната поява.  Hug
На теб - бързо възстановяване и честито ти "пълноправно членство" при нас.
За кърменето на мен страшно много ми помогна четенето в кърмаческия (е, трябва да отсяваш нещата, защото и много глупости се пишат, но то навсякъде е така). Момчетата съм ги кръмила по около месец, а Поли сука цели три години и накрая аз я отказах, иначе щеше да продължава още.  Laughing При мен "проработи" номерът да не се изцеждам след кърмене (аз така и не можах да се науча да го правя, нито с помпа, нито на ръка  Embarassed), а да я кърмя на поискване. След няколко седмици тя сама си направи режим и се хранеше на редовни интервали, а аз пък нямах никакви проблеми с препълване и болки в гърдите. Сигурна съм, че и вие ще се справите. От консултантките по кърмене мога да ти препоръчам Ива Петкова (по-известна като Шаманката) и Таня Русева (Бу). Много добри съвети за всякакви случаи могат да ти дадат.
Нацелувай бебчо от мен. Мноооого!


Честито на именниците и на всички, които празнуват днес. 
bouquet

# 696
  • София
  • Мнения: 1 001
Цветенце, честито ти бебче! Радвам се, че сте добре и у дома! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Кърми си го често, гушкай го много - ще се напаснете! Wink Hug

# 697
  • Мнения: 1 480
Честита ти рожба, Цветенце,
да ти е живо и здраво момчето, и да прави многоооо бели. Laughing

# 698
  • София
  • Мнения: 12 229
*Цветенце* честито бебче   bouquet
За съвети за кърменето съм винаги насреща, може да ми звъннеш винаги когато искаш или да ми пишеш на скайп. Aila_24 скайп и тел 0897446226 - Мария

  Нямам време да ровя, но се почерпете с една виртуална рибка по случай именният ден на едната кака - Николета  Simple Smile

# 699
  • Мнения: 11 607
*Цветенце* честит ви Йоан! Да е жив и здрав, да ви носи много радост с батковците!

Честито и на всички, които днес имат имен ден! Честито и на банкери, рибари и бургазлии!!!!

# 700
  • София
  • Мнения: 3 114
Цветенце, честит син!  bouquet Да е здрав и силен, да ви носи много радост, и да се гледате спокойно и безпроблемно! Heart Eyes

Казах на акушерката тя само се усмихна и ми отговори, че и в най-добрият случай няма как за 1 час да получа разкритие и да родя.  

Хаха, колко обичам такива категорични изказвания! Laughing С Галина направих пълно разкритие за половин час.  Peace Много се радвам, че си родила бързо и леко! Hug

Честит празник на всички именници и на моя любим Бургас! Heart Eyes

# 701
  • Мнения: 615
Леле колко съм отнесена, днес е Никулден - Честито на всички празнуващи, да са живи и здрави   bouquet
Благодаря за пожеланията.
Aila благодаря за предложението, ще се възползвам скоро   bouquet

# 702
  • Варна
  • Мнения: 5 530
*Цветенце*, да ви е жив и здрав Йоан! Само радост да ви носи!
Време е да напишеш, че имаш три много сладки момченца. Wink Grinning

Честито на всички с повод за празнуване днес!  bouquet

# 703
  • София
  • Мнения: 1 272
Цветенце честито! Да е здрав и щастлив Йоан, както и вие, за  да му се радвате!Лично на теб пожелавам много търпение   и бързо възстановяване.  Hug Heart Eyes За кърменето : аз съм ЗА кърмене на поискване.  Peace

# 704
  • София
  • Мнения: 1 677
Цветенце, да ви е жив и здрав Йоан! Ех, че хубаво име сте избрали ( малко съм пристрастна  Wink ).

Албенка, изпрати на Еми пълен списък, моля.

Общи условия

Активация на акаунт