Нощно напикаване при 7 годишно дете

  • 8 502
  • 10
  •   1
Отговори
  • Burgas
  • Мнения: 92
Здравейте, имам син на 7 години, който се изпуска когато спи. Много неща съм опитвала, но без резултат. Изчетох много литература по-този въпрос, обаче пак без резултат. Затова ще пусна тази тема и ако има и други родители с такъв проблем с децата, моля да споделят Praynig как процедират и ако има излекували се моля да споделят. Предварително Ви благодаря за отговорите. Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 5 658
На лекар ходили ли сте? Изследвания правени ли са на детето?

# 2
  • Burgas
  • Мнения: 92
Извинявам се, че толкова късно отговарям, но поради лични проблеми не можах да отговоря. Да изследвания са му правени. Стерилна урина - отрицателна. Ренгенова снимка - има не затворен лумбален прешлен или т.нар. спина бифида. Но лекаря при който го заведох отрича да има връзка незатворения прешлен с напикаването. Препоръча ни събуждане, което аз го правя и преди той да го препоръча. Обясних му също, че напишкването не е веднъж през ноща и не е в определено време. Отговорът му беше така ще бъде до пубертета. Но  за детето ми и за мен това е ад, да чакаме пубертета, а и не се знае дали и след него няма да се напикава? Моля да споделите при кой лекар мога да го заведа или някакъв метод или рецепта за спиране. Пробвали сме и минирин - без резултат, дори когато го пиеше беше мокър.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 658
При нас клиничната картина е същата - чиста стерилна урина и незатворен гръбначен прешлен, а също удебеляване на стената на пикочния мехур, което е причина за недобро изпразване и задържане на малко количество урина (детето е почти на 9 г.). Лекарката предложи като нелечебна мярка будене нощем, ограничаване на течностите вечер, което при нас не работи. Вдигането нощем е кошмар и за двама ни, детето се разстройва много, отказах се. Течностите вечер нямат влияние при нас. На нас обаче ни обясниха, че незатворения прешлен не е патология и ще се преодолее с възрастта. Точно кога - не се ангажира с точна прогноза. Не ми предложи медикаменти, а и аз не бих давала. Пробвали сме хомеопатия - без резултат. Купувам памперси, пера чаршафи и завивки, не акцентирам върху проблема, и без това му е неудобно.

# 4
  • Burgas
  • Мнения: 92
Атти все си мисля че има някъде лек за нашия проблем, не може просто да оставим децата си така. При нас също нищо не помага, и събуждането не е вариянт, но като го гледам как всяка сутрин като стане мокър се отчайва толкова много и му е неудобно просто не знам към кой да се обърна. Ще пробваме сега с калните бани и дано да имаме успех. Ако намериш някакъв лек или начин моля пиши ми. Благодаря ти за отговора   bouquet и дано скоро нашите дечица да се събуждат сухи .

# 5
  • Мнения: 24 467
.. събуждането не е вариянт, ...
Права си- не е. Изнервя и не решава въпроса. И не спирай течностите вечер /често съм го чувала като съвет- много погрешен/- детето ще се измъчи, а проблемът ще си остане.
При вас не е инфекциозно заболяване, това е важно да се отчете.
Най- важното е да спреш да се фиксираш върху въпроса, така детето ти се травмира много повече. С лекарства нищо няма да се направи- причината е, така да се каже, чисто "механична". Медикаментите ще навредят по- скоро, няма да ви помогнат. Браво на вашият лекар, който не е опитал да ви трови безсмислено. 
Ползвай мушама за през нощта и памперси и просто чакайте. Приемете, че това се случва често, нищо, че хората не го споделят тъй често. Лично аз недоумявам защо се притесняват. Аз, например, не се притеснявам да го обсъждам.У нас не е бивало табу, нито повод за притеснения и подигравки.
При мен си мина от самосебе си на 7 г., при други- по- късно или към пубертета. Нормални възрастни хора сме всички, които познавам като минали през същото. Без последици.
Можете да се побъркате от нерви- но няма да решите проблема си, а само ще се самонавивате и изнервяте излишно.

# 6
  • Мнения: 1 477
Ние се излекувахме с хомеопатия  Peace
Това, че някои от вас са опитвали и не става, не означава, че хомеопатията като цяло не може да се справи с този проблем. Просто не сте попаднали на добър хомеопат.
Само с чакане - може да стане, НО може и да не стане. Познавам хора, които имат проблема и на 35 год. Има и такива, при които проблемът се завръща след време. Така, че чакането не е вариант. Лекарствата - също.
Сменете си хомеопата и успех.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 658
kassii, разкажи малко повече, моля. На колко години беше детето ти, когато се реши проблема, колко време продължи лечението, друго, каквото се сетиш?

# 8
  • Мнения: 1 477
Напишкваше се до края на втори клас. Лечението продължи дълго: 3 години. Имаше и моменти на отчаяние. Ходеше обаче по лагери и там си носеше памперси. За щастие госпожите й правеха проблема невидим за другите деца.
Сега и малкия има същия пролем (на 7 год. Започнахме лечение при него по-късно - преди 1/2 година. Резултатът вече е налице (имаме по 3-4 сухи нощи). Ще се борим и с него. Все си мислихме, че ще се оправи от самосебе си. Уви - не стана. Пак сме на хомеопатия. След изследвания, обаче, за да отхвърлим здравословни проблеми.
Какво прочетох наскоро в темата "подсъзнанието може всичко": нощно напикаване - причина: страх от родителя, по-често бащата.
При нас мисля, че не е точно така. Мисля, че откакто вече е "голямо момче", с отговорности и права и привилегии на голям + хомеопатията, нещата започнаха да се оправят. Просто той специално беше мноооого дълго малкото момченце на мама. Сега избиваме това, защото вече започва да има проблеми.
Това е: хомеопатия, търпение, прочети повечко алтернативни методи за лечение и намери своето обяснение и лечение.

# 9
  • Мнения: 156
привет и от мен!
имаме същия проблем с баткото,който е на 5 почти..не може да се стиска вечер,защото спи дълбоко..будя го да пишка,но доста често го изпускам и се е случвало на нощ по три пъти да сменям бельо Confused имаше период лятото ,когато не му слагах памперси ,но сега е п-студено и мее страх да не се разболее..и сега му слагам памперс и пак когато ставам да храня малката го будя.. Confused
не давам течности да пие преди да легне,ходи до тоалетна,но пак..и той се притеснява от това...
лошото е,че и аз и баща му сме имали същия проблем...моля споделете как се борите?

# 10
  • Мнения: 5 757
Здравейте, имам син на 7 години, който се изпуска когато спи. Много неща съм опитвала, но без резултат. Изчетох много литература по-този въпрос, обаче пак без резултат. Затова ще пусна тази тема и ако има и други родители с такъв проблем с децата, моля да споделят Praynig как процедират и ако има излекували се моля да споделят. Предварително Ви благодаря за отговорите. Hug

В тази тема има много ценни съвети,ако имаш време я прочети:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99824.0

Общи условия

Активация на акаунт