Слънце весело припича и АВГУСТинчето босo тича

  • 52 151
  • 739
  •   1
Отговори
# 555
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ради, честит празник, малко на патерица. Много усмивки, много здраве и много поводи за гордост от малките юнаци.

Сас, нас тепърва ни чакат коледните сладки. Днес пък правих две торти наведнъж, сега сядам спря ми се тока, ама няма как.  Crazy Сладките гледам да отложа максимално във времето, но е трудно. Пазарът тук вече се заля от предколедни курабийки, адвент календари, украси и тем подобни  ooooh!

# 556
  • Мнения: 338
Бобче,То и ние пак ще правим. Малко като невидели се нахвърлихме и полуопустошихме. А какъв беше поводът за тортите?

# 557
  • Мнения: 22 471
Здравейте и от мен. )
След смяната на времето, която много мразя. )

За сладки сте се заговорили, аз не правя, голям съм мързел. Но сега майка ми си е тук (обикновено по това време е в Германия) и със сигурност ще има сладко-производство. ))))
Ако дадете и изпитани и хубави рецепти, ще е чудесно. ) Че като вляза в кулинарния....и чак забравям за какво съм влязла.

# 558
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 922
Аз се чудя тази година какво да правим за Коледа.  Thinking Засега няма да правим къщичка, но пък имам едни други идеи. Почти се отказах и от АКК, че много врътня, много нещо. Но за него още се колебая, че е мноооого вкусен.  Grinning Иска ми се и нещо по-различно от друг път. Иначе традиционно ще правя линцерови, ванилените крайвайчета и меденките на Джули. Те са просто задължителни.  Grinning
Mirama, влез в коледната тема в кулинарния и от рецептите в началото може да си избереш каквото искаш. Ето ти рецептите на тези, които писах, че ще правя.
ванилени кравайчета (рохлички) http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,249.msg8820.html#msg8820
линцерови сладки http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,249.msg9255.html#msg9255
меденки на Джули http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240784.msg5756795#msg5756795
АКК (английски коледен кейк) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137696.msg2612172#msg2612172

# 559
  • Мнения: 22 471
 lulumba, оооо, благодаря ти много. ))) връчвам рецептите на майка ми и ще се почва. )))))

# 560
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Сас едната торта беше поръчка, другата е за нас- днес имаме годишнина с половинката. ПО- късно ще кача снимки във фейс. Чакам уж по- добра светлина, ама като гледам какво е мрачно днес, май няма да ме огрее и ще си остана със снощните снимки на изкуствена светлина  Rolling Eyes

Аз основно правя меденки, както и едни лимонови бисквитки, много ги харесвам защото имат много свеж вкус. Бях пробвала арменските сладки миналата година, изядоха се, но няма да повторя, не са наш тип сладки. Най- често правим сладки от годтово тесто, по-с коро за игра и забавление на децатА. Само им разточвам и ги оставям да вилнеят  Crazy

# 561
  • Мнения: 338
Бобче, честита годишнина. Да сте много щастливи и влюбени.
И ние днес имаме малка годишнина /от запознанството ни/. Ама вчера се сдърпахме. Не много сериозно, ама още спорим кой прав, кой крив и не съм на кеф

# 562
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Сас, ние сме скарани сериозно от една седмица, не си говорим, разбирай  Crazy Ама вчера излезе с Йована нанякъде за два часа. Аз я разпитах къде са били, явно беше инструктирана да не казва, но нали си е още детенце, издаде се на едно място. И като тръгна на работа вечерта, отидох до гаража и намерих подаръци скрити при резервната гума в колата и някакви свещи  Crazy

Сега го чакам да се събуди, да видим какви ще ги измисля с тези подаръци, щото той е виновен да се скараме и си чакам извинението  Crossing Arms

# 563
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 922
Бобче, честита годишнина! Още толкова х 10 да празнувате заедно.  Hug

Аз по едно време бях решила да правя само меденки тази година, но повечко, та да има да украсяваме дълго. Ама после се разколебах и пак няма да изневеря на любимите. Арменските и у нас не се тачат особено.

Днес водих диваците в Коколандия. Оправдаха си името.  Mr. Green Едното от момчетата, които осигуряват там като видя Теди как минава с лекота нивата и заяви, че направо си е родена маймуна, все едно била расла цял живот по дърветата.  Mr. Green Сашо се засили да минава и той нивата. А там по принцип е при навършени 6 години, но заради ръста му позволиха - над 120 см става. Обаче леко се пострестна от едното препятствие и го прехвърлихме на по-лесния Тарзан. Ей, ама голям кеф е там за деца. Grinning

# 564
  • Мнения: 22 471
 lulumba, липсват ни при нас такива места, където можеш да заведеш детето да се разнообрази. )

Момичета, може ли да напишете малко мерки на децата си, ръст и килограми.
Аз започвам да се притеснявам за щерката, че е слаба е ясно, но и на ръст е доста дребна. ((
Дори по едно време се замислях за изследвания за едно заболяване, но пък по всички останали признаци не отговаря като да го има.

С ръст 105см е в момента и 14.8кг. Влиза в таблиците по принцип, но в най-долната граница.

# 565
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 922
Сашо на последното мерене - то беше миналата седмица, излезе 120 см и 20 кг с дрехите. Но той по принцип е висок. Според мен няма от какво да се притесняваш - 104 си е съвсем нормален ръст за момиченце на 5 години. А за теглото пък изобщо нямай грижи. Моето мнение е, че е по-добре децата да са слаби, отколкото пълни. Дъщеря ми през март ще стане на 9 години и като я теглихме излезе 25 кила с няколко ката дрехи. Rolling Eyes И като имаш предвид, че сега е мнооого загладила косъма. До миналата година едва хващаше 20 кила, сега е направо дебела в сравнение с преди. Така че хич не го мисли детето, много си е добре така. Hug

# 566
  • Мнения: 22 471
lulumba, аз за килограмите не се притеснявам хич. )
Но като сравнявах мой и на сестра ми бебешки картон, ами и двете на тези години сме били с по 5-10см. по-високи. Дори сестра ми, която в момента е 155см.

# 567
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Мирама, аз имах същите притеснения за Йована, но после дойде един период, в който направо изхвръкна. В момента е 107 и е 17 кг. Аз пък съм с виждането, че една жена трябва да е фина и нежна и дребничка. Аз самата съм 170 и често се чувствам като кобила  Crazy

# 568
  • Мнения: 338
Бобче, дано изненадата ти хареса. Хайде прощавай на половинката и да изкарате страхотно
Мирама, и аз съм на мнение, че не е страшно момичетата да останат ниски. Стига да няма амбиции да става манекенка Grinning Тъкмо ще и викат джобно гадже Laughing Ама то не се знае дали изведнъж няма да дръпне и да викаш няма ли да спре да расте това дете.
Лу, 120см? Shocked много бе. Блазе ви. Деян е 111 и май е един от най-дребните в групата. И нали и аз съм ниска и се притесняваме с баща му да не прилича на мен

# 569
  • Мнения: 22 471
Благодаря момичета. ) Ама....от време на време се шашкам.
То и с мъжа ми не сме високи, и двамата сме 167см., неговите родители също, а от моите само баща ми е със среден ръст за мъж - 176см.
Така че, дори наследствено няма как да стигне кой знае каква височина.
Но по едно време наистина щях да правя генетични изследвания. )

Общи условия

Активация на акаунт