Отговори
  • Мнения: 0


128 Декемврийски мами очакват своите бебчета, от които:

41 са   23 са

Останалите все още се крият!

Имаме 3 двойки близнаци !

И един "комплект" тризнаци!!!


1

sofyia - 39 години, София  stork-boy
Clairette- 28 години, САЩ  stork-boy
Izida_f  - 28 години, София  stork-girl
dea80_f - 32 години  stork-boy
vzlateva   stork-girl
Dessy1988 - 23 години, Плевен stork-boy
STARS_S - 32 години, Варна

2

Marley - 25 години, София  stork-boy
*_*_lana_*_* - 34 години  stork-boy
la vie est belle - 29 години, Франция

3

ivka76  stork-boy
lily_b - 33 години, София  stork-girl
skorpion4eto3 - 27 години, София stork-girl
desitkatapen - 23 години, София

4

maminka_yoan
RikaRurika - 28 години
Карина-2207 - Варна
Eva2010 - 27 години, София
vanya_u - 23 години, София  stork-boy

5

Zlatence  stork-boy
Nati_2005 - 24 години, София  stork-boy
megi.vilieva23

6

Brayda - 24 години, София  stork-girl
du6ka26

7

nightflyer - 28 години, София
Deskata - 29 години, София
Valleriana  stork-girl
kristiane
Marigoldd - 30 години София/Бургас  stork-boy

8

emzi- 32 години, София
freaky02 - 20 години, София  stork-boy

9

DDeli - 39 години  stork-girl

10

krokodilkata - 25 години, София
tony.la -  twin_neutral  stork-boy stork-boy
ivetka__ - 28 години, София

11

say me - 26 години, София
Anna_100 - 33 години, Русе stork-girl
yaneva - 33 години, София

12

malvi- 30 години, София  stork-boy
dimi_7  stork-girl
dream78m - 33 години, София/Русе  stork-girl
viki_7959 - 25 години, София  stork-girl
JOANNA_ - 28 години, София
Принцеса=Дидолина - 26 години  stork-girl
temida87
incomplete
bubence - 31 години, София

13

sili-pili - 27 години, София  stork-girl
Evelin Stefanova - 31 години  stork-girl
meryji - 30 години
loras - 26 години, Видин


14

Cattaleya - 23 години, Ст. Загора/Дъблин
maia_a - 32 години, Разград
лаленце 74 - 37 години, Ст. Загора
fiesta66  - София, 31 години, София  stork-girl
Gertrudi - 29 години, Варна
Ida33 - 32 години, Германия  stork-boy

15

daniela_77 - 35 години, Бургас  stork-boy
desislava_iv - 27 години, София/Бургас  stork-boy
Valentynass - 32 години, София
nadezhdavv - 28 години, Бургас stork-boy
dtrifonova - София  stork-boy

16

*Дидито* - Англия
Patio - 29 години, София
Aagliyah - 30 години, Варна  stork-boy

17

danielatodor - 27 години, Пазарджик
Jordan4e - 28 години, Хасково  stork-boy

18

Beeps -  30 години, София  stork-boy
vesta_78  stork-boy
Liubina Stoqnova - 23 години  stork-girl

19

mari_bg - 29 години, Карлово  stork-girl
kat-bati - 30 години, Стара Загора  stork-boy
vesssela.v - 35 години, София
fiibi_bg - 36 години, Горна Оряховица  stork-boy

20

Drebolinka - 34 години, Ст. Загора  stork-girl
bubu_123 - 23 години, София
Pretty woman...
Ralka Balka - 36 години, София
mimipm

21

*iN eterNo neL Cuore* -  21 години, Варна  stork-girl
ralica gonova - 21 години, Берковица  stork-boy
Mulan - 35 години, София
Усмивчица-28

22

VALART - 26 години, Русе  stork-boy
Христина Маврева - 25 години, Варна

23

george_80 - 31 години
dadi2012 - 34 години
Мименце - 25 години, Варна
krremi - 24 години, Севлиево  stork-boy

24

San4es - 37 години, Кюстендил
tanita23 - 29 години  
buborana - 29 години, Бургас
_ASEYA_VN - 27 години, Варна
Там-там - 35 години
val_74 - 37 години, София
PolitYy - Бургас  stork-boy
ruslana79 - 26 години, София
Asys - 26 години, Пловдив/София

25

klqsh - 27 години, Пловдив  stork-girl
kamitoooo - 24 години, Варна
Manhamanha - 30 години, София
skarletini - 32 години

26

timida48  stork-girl
elanus - 26 години, Шумен
mikku - 32 години, София  stork-boy stork-girl

27

KosDT
mmmmm - 28 години, София
studentessa - 25 години, Благоевград  stork-boy
LadyDe - 31 години, София
adito87 - София
Vasilia - 35 години, САЩ
STANITANI - 26 години, Благоевград  stork-girl
Kaka_Svraka - 30 години, София  stork-boy

28

merykey
Pipilota81 - 31 години, Пловдив  twin_neutral  stork-boy stork-boy
Alexandra* - София  stork-boy

29

sway91 - 25 години, Холандия  newsm32 newsm32 newsm32  stork-boy stork-boy stork-boy
Shushino - София  stork-boy

30

4play - 28 години, София
МоРсКа СиРеНа - 35 години, Кипър  stork-boy
mile_79 - 32 години, Ст. Загора
lyastovichka - 26 години, София

31

golanaA - Асеновград
aviatora
aneg - 35 години, Балчик/София
Elizabett
Nale - София
paklarska - 24 години, Благоевград
qq - 34 години
2 в 1 - 37 години, Бургас





Имаме скрита група във Facebook ! Ако искате да участвате в нея, изпратете лично съобщение с линк към вашия профил във Facebook на *iN eterNo neL Cuore* и тя ще ви добави!

Имаме и табличка в GOOGLE DOCS, която съдържа полезна и интересна информация за всяка от нас. Ако искате да се включите в нея пишете лично съобщение на bubu_123 и тя ще ви изпрати линк!










Раждане



Кърмене и живот с бебето



Именник



Въпроси за майчинството и новите промени



Центрове за фетална морфология



Списъци с всичко необходимото за мама и бебе






Ехографски снимки
     

Нашите коремчета
     

Нашите семейства
 
                      
Парола1 и Парола2: на лични

Инструкции:

Изберете албумът, към който искате да прибавите снимка. Ще ви се отвори линк и ще ви бъде поискана парола. Въведете парола1 и ще видите албума. За качване на нова снимка изберете зеленото поле UPLOAD в горната част на екрана. Ако ви бъде поискано да попълните потребителско име и парола, попълнете при потребителско име december2012bg и парола2. Изберете зеленото поле, за да качите снимка от своя компютър. След като добавите снимката, в полето "add title" напишете ника си и от кой период на бременността е снимката или съответващо подходящо описание



Последна редакция: пт, 20 юли 2012, 17:33 от december2012

# 1
  • Мнения: 2 185
Малко тривиална стана темата този път, но съм потънала яко в битовизъм (ремонти) и друго не успях да измисля, извинете  Embarassed .

Нямам много време, затова набързо по някои въпроси.

Цитат
Даването на вода е ненужно колкото и да ни е трудно да го проумеем. В миналото не са давали. Да не мислите, че едно време на нивата са разполагали с шишенца преварена вода  Wink  WinkПосле явно желанието на хората да станат по-модерни налага редица нововъведения.

Точно така.
По въпроса за жеги, обезводняване и прочие само ще кажа, че моят син се роди в най-зверската жега, в края на юли месец (става въпрос за щата Тексас), тук лятото температурите варират около и над 40 градуса с месеци, а лятото на 2010 беше особено кошмарно, дори температурите нощем не падаха под 35-36 градуса. Не е приемал нищо друго освен кърма и никога не е бил обезводнен, напротив пишкаше като змей  Laughing , сменяхме по 15-20 напишкани пелени на денонощие. Вода предложих за първи път, когато захраних след 6 месеца и въпреки това си предпочиташе кърмата, а и му беше достатъчна, защото не съм го ограничавала в сукането и си сучеше на около 2 часа. Истински пропи вода едва чак тази пролет, когато заради хормоните от бременността ми намаля доста кърмата и явно чак тогава е усетил нужда да се оводнява повече.

И за да бъдем достатъчно обективни, нека все пак да се каже, че не случайно във водата на новородените се слага захар  Wink . Слага се поради простата причина, че иначе масово не я искат, затова се добавя захар, за да бъдат прилъгани да я пият. А пък доколко е разумно да се дава зорлем захар на новородено, само и само да пие вода, всеки може да прецени сам за себе си  Peace .

Аз имам някои въпроси към успешно кърилите:
1. С какво почиствахте гърдите преди кърмене? Аз помня, че миех с вода и сапун, но сега гледам, че има антибктериални кърпички... Все повече гледам на сайта на Ла лече лигата кърмещи майки по плажове и заведения и се замислям, че едва ли се мият преди кърмене при това положение. Значи почистват с такива кърпички...
2. Какво се прави, когато бебето отказва да суче от гърда? Всичко ще ми е от полза-пози, похвати, всичко. Може би има някакви начини да бъде "прилъгано" бебето, но аз не ги открих с първото дете  Crazy
3. При раждане със секцио със спинална упойка възможно ли е бебето да се сложи веднага на гърдата? Мисля си упойките и аналгезията не вредят ли? Не постъпват ли в коластрата тези неща newsm78
4. Ако бебето наддава слабо какво се прави? Знам, че понятията слаб кърма и недостатъчно кърма са отречени от специалистите по кърмене, но все пак факт е, че някои бебета не наддават достатъчно  Rolling Eyes
Мерси за бъдещите отговори  bouquet

1. Ами в общия случай с нищо, най много с вода, ако съм си вкъщи и има някаква особена необходимост. Използването на сапун в/у гърдите може да ти направи бели-нарушаване на ПХ баланса, от там суха кожа, която се цепи, гъбички и т.н. За антибактериални кърпички нито съм чувала ( в този контекст) нито съм ползвала. Жените, които виждаш да кърмят, най-вероятно нищо не използват, просто не е необходимо. Гърдите не са някакъв развъдник на бацили и бактерии опасни за бебето  Wink . Теб какво те притеснява, защо искаш да се дезинфекцираш?
2. Ако бебето отказва да засуче е хубаво да разберем причината. Най-вероятната е да е свикнало на шише от болницата. Храненето с шише е много по-мързеливо за бебето, тъй като му се излива директното в устата без никакво усилие от негова страна, а и механизмът на "сукане" от двете места е съвсем различен. Ако бебето е държано далеч от майката в първите часове и дни след раждането е много вероятно да му се е отслабил сукателния рефлекс. Друга причина, макар и малко вероятна, но не е напълно изключено е въпросното измиване със сапун, което спомена по-горе. Бебето търси миризмата на майката, която познава чрез амниотичната течност. Същата миризма се секретира от жлезите на Монтгомъри, които се намират около зърната и когато това се отмие може да е по-трудно за бебето да се ориентира. От друга страна миризмата на сапун може да го отблъсква. Но пак казвам надали точно това е била конкретната причина, но не е изключено. Най-вероятно е имало комплекс от причини, но можем само да гадаем.
Механизми за прилъгване на бебето има много, но първо трябва да се установи причината поради, която не иска да засуче. Ако е привикване към шише има няколко трика и ако е мъничко бебе обикновено е успешно.

Ще ти отговоря при първа възможност и на другите въпроси, сега се налага да ставам от компютъра.

Брайда, честити розови гащи. Какво гледат тези доктори не знам  Laughing, дано и за бъбречетата да се така недовидели.

# 2
  • Мнения: 221
Clairette   bouquet за темичката.
На мен сега пък ми излязоха някакви пъпчици по ръцете,които и ме сърбят.мисля че не е от слънцето,защото днес не съм излизала никъде ,а те се появиха преди малко след като се изкъпах и омазах с олиото на Джонсън.Ще се намажа утре с друго,за да съм сигурна дали е от мазилото или не.Дано се махнат ,че само те ми липсваха  ooooh!

# 3
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Благодаря и аз за новата късметлийска темичка,нека в нея всички сме здрави и родим бебчета на термин живи и здрави ..))))  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 72
записче като гледам на първа страничка Party благодарности за темичката с чудесното заглавие  bouquet аз съм от тези с моренцето Mr. Green
цяла нощ сънувам бременни девойки ooooh!дали е на хубаво newsm78

# 5
  • Мнения: 1 111
Здравейте и от мен, благодаря за новата прекрасна тема   bouquet
desislava_iv като каза, че цяла нощ сънуваш бременни девойки се сетих, аз пък вчера се нагледах на много бременни в парка и после сънувах цяла нощ как си гледам корема и усещам мърдане и побутване Simple Smile (което не ми се е случило още за съжаление)
Да не забравя да честитя момиченцето на Brayda   bouquet Аз съм на преглед чак на 11-и, а вече нямам търпение да видя пак малкото човече и да разбера най-после какви са гащите може би. Трудно е с тези прегледи веднъж месечно и затова сега усилено търся при кой да ходя на частно ooooh!
Да благодаря и на всички, които дават информация и съвети за кърменето, сигурна съм че всеки ще намери по нещо полезно за себе си.
За девойките, които се притесняват, че не качват килограми - аз също малко се бях притеснила, че започнах да се подувам и да ми личи още от втория месец. Съответно качих и около килограм. После обаче доста време не съм качвала нищо, само корема си расте, а вчера установих, че дори съм свалила половини килограм Simple Smile Не мисля, че има нещо нередно, аз дори нямам кой знае какви проблеми с гадене, така че си хапвам нормално, само дето са по-леки неща заради лятото.
И да завърша с пожелание за прекрасна почивка край морето за тези, които ще заминават скоро. Не виждам с какво може да навреди ако се отдадеш на пълен релакс и хубави емоции  Grinning Аз вече  бях за няколко дена миналата седмица, края на юли живот и здраве пак - много го обичам това море   grinning039

# 6
  • София
  • Мнения: 7 645
bouquet  bouquet   За хубавата тема!

Clairette - ами нормално е в 13-та седмица да се сбърка, но този път просто се виждаше толкова хубаво! Още съм в един приятен потрес как може всичко толкова хубаво и ясно да се вижда! Освен на 2Д го гледахме и на 4Д и наистина м/у крачетата е плооооско Simple Smile Но бъбречетата както минали път така и този ги видях като едни черни кръгчета. Щом са черни значи има течност в тях... за тях е права, дано просто моето човече да не расте на бъбреци толкова вече, а на всички останали други неща Simple Smile
А за пола!!!! Аз бях ушашкана, макар вие да знаехте че искам момиче, но както бях казала преди няколко дена, че на мами с термина декември в 7-ми месец им казват - ооо няма да имаш момче, а момиче... не се стреснах чак толкова Simple Smile + това вече всеки гледа в неотрални цветова, а имам една приятелка дето обожава червено и всичко за бебето й момченце ще е червено  ooooh!  hahaha
Но ако беше останало момченце щеше за бъбреците да не се тревожа толкова! Аз всъщност по скалата от 1 до 10 се тревожа 3, което никак не е много, защото четох, разказваха ми и прочие, че проблема дори и да се наложи операция е лечим и не дава отражение на бъдещето на детето!

Малее като знам моята или на таткото структурата - предразположени към дебелеене, просто нашето девойче все ще трябва да е гладно и на диети както съм била аз през последните 10 години от живота ми  #Crazy

Ние днес заминаваме вече и ще ви пиша от Созопол Simple Smile

А за килограмите  hahaha Цяла ден бях изяла само 2 праскови и малко мляко, защото наям ли се и напия ли се с вода качвам около 500-700 грама... таааа не бях яла, за да не ми се кара лекарката за килограмите  Outta Joint  Outta Joint Качвам се аз на нейния кантар и ми показа 1.5кг за 1 месец че съм качиа и тя ме похвали! Вика това е супер добре! Вика от 0 до 2кг на месец не сочи проблем, а само лакомия  Joy  hahaha
Аз й обясних, че преди да забременея съм яла по 1 път на ден и за това съм си държала килограмите... а сега като ям по 2-3 пъти няма как... и тя се съгласи с мен, вика - и аз съм жена и аз бях бременна знам какво е ! А тази лекарка една висока, слаба като манекенка... каза че качила над 30кг с бременността си!

# 7
  • Мнения: 781
Запис в новата тема  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 411
Добро утро и от мен  Simple Smile

Клерет благодаря за новата темичка, точно в унисон с настроенията е! Едните мами купонясват на моренце, а другите  pironi Ииии чакам новината вече и за твоите розови гащи, кога си на преглед?  Wink
STARS_S, Усмивчица-28,  Kaka_Svraka добре дошли   bouquet Ама вие варненките доста станахте при този д-р Георгиев, дано не тръгнете да раждате заедно, че горко му на док!!!  Laughing
МоРсКа СиРеНа пъпчиците може и от смяна на козметика да са, или от налазване от някое насекомо? Моята кожа примерно не е толкова чувствителна, но имам алегрия от всякакви украшения без сребро и злато /абе сигурно и от диаманти нямам  Mr. Green/, от обувки  изкуствена кожа, от лепенки обикновен цитопласт... И сега забелязвам, че ми е много по-чувствителна към тези неща...
Brayda хайде чистити ти розови гащииии !!!! Радвам се, че си относително спокойна за бъбречетата, още е много рано за притеснения! Пък и май ти сама си го написала - вероятно и при теб е било така, но като не е имало модерни УЗ, за да всяват притеснения на майка ти, всичко се е нормализирало сред раждането! Лек път за Созопол   bouquet
Jordan4e за тестовете за пола си права! Как се унаследява ми е ясно,  и по-сложна генетика съм учила. Нали споменах, че хем хич не вярвам, хем... ами наистина много бебчета е познала така моята етърва  Peace То освен това написаното от aneg има и други подробности, явно тя си ги знае  Wink
Хайде лек и прохладен ден желая, че пак почнаха жегите  ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 497
Привет и успех на всички . Искам да ме отпишете от темата , всичко е наред с нас , просто повече няма да я следя. Всичко добро на всички Hug.

# 10
  • Мнения: 205
Clairette,екстра е темата, благодарим ти за отделеното време.
Лек  и  спокоен уикенд на всички!

# 11
  • Мнения: 0
Привет и запис в новата тема. Аз ще пропусна и морето и ремонтите за сега Simple Smile
STARS_S, Усмивчица-28, Kaka_Svraka добре дошли при нас и лека бременност.  bouquet
На всички, които качвате по едно килограмче или пък изобщо не качвате ще кажа хич да не се притеснявате, а да се радвате, че ще сте слабички мами. Според мен такива като мен, които за една седмица качват по половин кило трябва да се притесняват.  Peace
Brayda, честито момиченце! Бъбречетата на бебчо ще се оправят сигурна съм. Hug
На всички, които се стягат за почивка нека си изкарате много хубаво и спокойно лято.
Dessy1988, благодаря за сайта ще го разгледам още днес.  bouquet
Clairette, благодаря ти за съветите за кърмене. Аз лично имам доста нужда от такива.
Brayda и ние с моя мъж сме на постоянни диети , за да изглеждаме ще годе добре. Дано детето ни да прилича на бабите и дядовците Simple Smile

# 12
  • Мнения: 665
Запис и от мен  PeaceА заглавието е актуално аз ще правя ремонт Simple Smile
Elizabett   леко и безпроблемно бременеене Hug

# 13
  • Мнения: 477
Записче от мен! Simple Smile
Brayda - Честити ти розови гащи вече.Дано за последно да си е сменило пола това бебче  Laughing
Clairette - Моето детенце също е от тези, които не са искали да сучат.Сложихме го на гърда веднага след раждането- всичко беше добре.При следващия опит да бъде накърмено започна кошмарът- не и не!Никой не разбра защо се получава така- изредиха се безброй сестри , но малката си беше категорична.При мен и брат ми като бебета положението е било абсолютно същото  Crazy Луда работа!
Лек и усмихнат ден на всички! 

# 14
  • Мнения: 3
Записче и от мен  Wink  Благодаря за новата темичка,а заглавието е наистина подходящо  Peace
 Ние сме от тези със зова на ремонта,почнахме го с малко нежелание преди да разберем,че чакаме бебе,сега обаче нямаме търпение да го завършим и да избираме вече мебелите за бебшката стая  smile3508  
Брайда,честити ти розови гащички и не се притеснявай,вярвам че всичко ще е наред  Peace
Приятана почивка на всички отиващи на море и да се топнете в моренцето по веднъж и заради нас  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт