Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Ох..момичета..във връзка с болничните...аз съм направо за оплакване...още за април нямам нищо преведено.... Cry аз си знаех , че ги бавят и затова си чаках....ама миналата седмица получих писмо от РУ ''Соц. Осигуряване'' , че има някаква грешка и да се поправи в 7 дневен срок...тъпата ни счетоводителка #2gunfire...както винаги беше объркала...сега уж всичко е оправено...ама аз още нямам преведени пари... Tired май ще трябва да ходя пак да се разправям....ще полудея...те вече стават 3 месеца... Thinking ...поне съм ги спестила тези пари... Wink
   Та за това ви съветвам да не го отлагате , ами да се поинтересувате какво става....особено ако имате спешна нужда от тези пари...

# 31
  • Мнения: 1
Здравейте мамчета!

Веси, Честит Рожден Ден на малка патеричка! Да си жива и здрава и много щастлива бременна майка! Simple Smile  newsm51 newsm59 И благодарим за темата!

Аз също не съм писала отдавна...преди 1 седмица точно бяхме на преглед, видях бебка, беше 570 гр, засега върви с 5 дни напред Simple Smile

Вчера само изкарах един ужасен ден...с повръщане и леко температура...Досега отккато съм бременна не бях повръщала и сега в 6-ти месец ми се случи.. явно някакъв вирус... 

А за моренцето, който е там или ще ходи, препоръчвам само на сянка под чадърчето! Simple Smile И аз бях преди 2 седмици и се чувствах много добре, но пих много течности и само на сянка! Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен,новата тема е много хубава!!!
За болничните- защо не отидете до НОИ и да си вземете ПИК код с който в сайта може да си следите болничните,кога ги носи работодателя и всичко,по принцип се носят около датите за изплащане на заплати!Аз нямам проблем с болничните последният ми беше от 20.05-20.6 на 13.06 работодателят ми го занесе в НОИ и на следващата седмица ми преведоха паричките за май месец,а сега началото на юли ще ми преведат за юни,така че ако има някакво забавяне според мен е от работодателя

# 33
  • Мнения: 23
Здравейте,

Аз също нямам проблем с болничните. В болничен съм от 28.05.2012 година като първите три дни се плащат от работодателя реално НОИ ми изплатиха един ден за 31.05.2012 година в началото на Юни. Сега чакам парите за месец Юни и  утре съм на лекар за да ми издадът нов за 30 дни.

Поздрави и лек ден.

# 34
  • Мнения: 41
Здравейте момичета! Да ви споделя моя опит с НОИ и болничните. По принцип всичко зависи от работодателя. След като си плати осигуровките и заплатите на служителите, тогава работодателя представя болничния в НОИ, като ако болничния е от м. Май трябва да са изплатени заплатите и осигуровките за м. Май (моя работодател изплаща заплатите един месец назад). След като е представен болничния в НОИ, до 15 работни дни болничния е изплатен.  Надявам се, че съм ви била полезна Simple Smile


P.S. - Съветвам ви да си вземете ПИК код и да си следите нещата on-line Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 76
Здравейте и от мен момичета .Аз почвам вече да се паникьосвам с тия списъци за Бебо .Много големи бе ! а и не съм сигурна ,че ще имам нужда от всичко в началото .Моля ви дайте си мнението,че се чудя за шишенцата на коя марка да взема Nuk или Avent.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 152
Здравейте и от мен момичета .Аз почвам вече да се паникьосвам с тия списъци за Бебо .Много големи бе ! а и не съм сигурна ,че ще имам нужда от всичко в началото .Моля ви дайте си мнението,че се чудя за шишенцата на коя марка да взема Nuk или Avent.

И аз се колебая между двете марки, както и за количката Simple Smile И все се успокоявам, че има много време Simple Smile Който има опит, да казва  Rolling Eyes Ние продължаваме да не купуваме нищо и накрая като се роди ще е само с дрехите от изписването ха ха ха Simple Smile Пусти суеверия, ама като трябва да се угоди на всички Wink Хубав ден момичета   bouquet

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 26
Моля ви дайте си мнението,че се чудя за шишенцата на коя марка да взема Nuk или Avent.
Аз ползвах стъклените на Нук и бях супер доволна  Peace Имах и Авент,но те винаги ми течаха при бибата и така ги изхвърлих. Стъклените вярно,че са тежички,но липсва това захабяване и помътняване на пластмасата след многото стерилизирания, а и най-важното е,че никога една капка не е пропуснала и да намокря бебчо.

# 38
  • Мнения: 23
Аз съм за Авент с каката бях много доволна. Иначе наистина много неща в началота не са нужни ще купувам на момента когато ми потрябва, а съм сигурна че има и много излишни неща.

# 39
  • Мнения: 37
Веси, Честит Рожден Ден и от мен!!!
 newsm59  party023 newsm59

Да си жива и здрава, и всичките ти мечти да се сбъднат!!!

Благодаря и за новата темичка! Много е хубава!

# 40
  • София
  • Мнения: 76
Моля ви дайте си мнението,че се чудя за шишенцата на коя марка да взема Nuk или Avent.
Аз ползвах стъклените на Нук и бях супер доволна  Peace Имах и Авент,но те винаги ми течаха при бибата и така ги изхвърлих. Стъклените вярно,че са тежички,но липсва това захабяване и помътняване на пластмасата след многото стерилизирания, а и най-важното е,че никога една капка не е пропуснала и да намокря бебчо.
Пък и на Нук са по весели някак си  newsm53 ,а като цена сравнение с на авент са едно и също нали?

# 41
  • Мнения: 9
И аз започвам с покупките. Днес се зачудих коя дрешка е по практична за малко бебе- туп гащеризонче с ръкавки и крачолки или от две части ританки и блузка. Може би второто, защото ако повърне примерно трябва цялостно да се преоблече... та .. нямам опит и се чудя от кой тип са ди купя Thinking
Вие какво мислите?
От опит с първия ми син - на мен ми бяха много по-удобни гащиризончетата, особено докато бебчето е много малко. Но не какви да е гаширизончета, а едни които са с копчета отпред и отвътре на крачетата. Така на практика вдигаш бебо веднъж, слагаш го върху разкопчаното гащиризонче (то става като парче изрязан плат) и после върху бебчо закопчаваш. Докато при ританките и блузките вдигаш бебо няколко пъти за да облече всичко. Мен винаги ме е било много страх първите месеци да не направя нещо на бебо като го въртя насам нататък. Отделно, имай впредвид че бебето се преповива и мие през няколко часа - т.е. ако е с ританки, които се свалят, ще има да сваляш и вдигаш много пъти на ден, а ако е с разкопчаващо се гащиризонче - само слагаш на повивалника и разкопчаваш, после закопчаваш. Поне така чеше преди 10 години. Сега може да има и нови ританки, които да се разкопчават.

# 42
  • Мнения: 2
Здравейте момичета! Simple Smile
Днес бях на ЖК, всичко е наред. Момчето е станало 950гр., 32 см. отговаря на 26 г.с, а не на 24  hahaha Доктора това ми вика, че бебето май ще ни изненада началото на октомври, вместо към средата  Laughing За втърдяването на корема и спазмите в краката ми предписа едни прахчета Диаспорал 300 да ги пия 7 дни по 1, желязото го продължавам. Питах го дали мога да ползвам ежедневни превръзки, каза че не било проблем, а и ми препоръча когато имам по-обилно течение и сърбежи да си мажа вечер входа на влагалището с едно кремче. Но аз по-принцип си имам по-обилен секрет, а преди 2 месеца микробиологията ми беше супер, та се чудя дали изобщо да се мажа като нямам сърбежи  newsm78, то явно няма оттърване от течението. Този месец ми пуснаха само урина, а другия най-после ще ме пратят на офталмолог за очното налягане да видим секцио ли ще е или нормално раждането  #Crazy

# 43
  • Мнения: 513
Здравейте момичета! Simple Smile
Днес бях на ЖК, всичко е наред. Момчето е станало 950гр., 32 см. отговаря на 26 г.с, а не на 24  hahaha Доктора това ми вика, че бебето май ще ни изненада началото на октомври, вместо към средата  Laughing За втърдяването на корема и спазмите в краката ми предписа едни прахчета Диаспорал 300 да ги пия 7 дни по 1, желязото го продължавам. Питах го дали мога да ползвам ежедневни превръзки, каза че не било проблем, а и ми препоръча когато имам по-обилно течение и сърбежи да си мажа вечер входа на влагалището с едно кремче. Но аз по-принцип си имам по-обилен секрет, а преди 2 месеца микробиологията ми беше супер, та се чудя дали изобщо да се мажа като нямам сърбежи  newsm78, то явно няма оттърване от течението. Този месец ми пуснаха само урина, а другия най-после ще ме пратят на офталмолог за очното налягане да видим секцио ли ще е или нормално раждането  #Crazy

Аз пия диаспорал, само че по 2 , на мен поне мисля, че добре ми действа - вече двама лекари ми потвърждават, че едно от най-добрите на  пазара

# 44
  • Мнения: 513
Здравейте момичета! Simple Smile
Днес бях на ЖК, всичко е наред. Момчето е станало 950гр., 32 см. отговаря на 26 г.с, а не на 24  hahaha Доктора това ми вика, че бебето май ще ни изненада началото на октомври, вместо към средата  Laughing За втърдяването на корема и спазмите в краката ми предписа едни прахчета Диаспорал 300 да ги пия 7 дни по 1, желязото го продължавам. Питах го дали мога да ползвам ежедневни превръзки, каза че не било проблем, а и ми препоръча когато имам по-обилно течение и сърбежи да си мажа вечер входа на влагалището с едно кремче. Но аз по-принцип си имам по-обилен секрет, а преди 2 месеца микробиологията ми беше супер, та се чудя дали изобщо да се мажа като нямам сърбежи  newsm78, то явно няма оттърване от течението. Този месец ми пуснаха само урина, а другия най-после ще ме пратят на офталмолог за очното налягане да видим секцио ли ще е или нормално раждането  #Crazy


Аз пия диаспорал, само че по 2 , на мен поне мисля, че добре ми действа - вече двама лекари ми потвърждават, че едно от най-добрите на  пазара

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт